star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Фитнес, здравословно хранене и още нещо :)
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фитнес, здравословно хранене и още нещо :)  (Прочетена 152769 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17513

A believer

« Отговор #775 -: Април 10, 2017, 21:45:17 »

Тия детокси не са мн мн научно доказани, само взимат добри пари...

Аз ще кажа без въглехидрати - картофи, ориз, сладко и тестено
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #776 -: Април 10, 2017, 22:03:23 »

Че то какво остана да се яде  Lol
Аз спрях газираното и хляба, започнах и едни китайски мощни упражнения и ефектът е удивителен.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #777 -: Април 10, 2017, 22:31:02 »

Е как какво - млечни - сирене, кашкавал, месо всякакво, зеленчуци, салати, яйца...бобови по-рядко, маслини, авокадо.

Забравих да кажа - органичаване и на плодовете Cheesygrin

Аз така се пребразих преди сватбата, ама напоследък ма'ам тесто като невидяла и пак ми се изду корема.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #778 -: Април 11, 2017, 06:43:39 »

Абе я си яжте умерено от всичко. За мен само хляба, газираното и захарта са вредителите. В нормални количества, останалото не ми се отразява. Зимата качих рекордните 5!! кила, ужас просто, то бутове, то ръце, гъз и корем. Обаче взех да влизам в час и най-вече бойкотирах безразборното тъпкане на буклучки на колежките. А, и вода пропих, много! Дневната ми доза преди се свеждаше до случайната вода, погълната при миене на зъбите. Не близвах. С малко промени в ежедневието и някакво физическо натоварване над обшчайното, би трябвало да даде резултат.
Иначе за детокса има не малко статии колко бла-бла-бла си е и как реално черния ти дроб и червата се сбъркват от подобно нещо. Доста се отрича.
Особено детокс чрез прием на съмнителни нахитки.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1899

« Отговор #779 -: Април 11, 2017, 08:06:53 »

Е как какво - млечни - сирене, кашкавал, месо всякакво, зеленчуци, салати, яйца...бобови по-рядко, маслини, авокадо.

Забравих да кажа - органичаване и на плодовете Cheesygrin

Аз така се пребразих преди сватбата, ама напоследък ма'ам тесто като невидяла и пак ми се изду корема.

Ти пък, защoтo си имала нещо излишнo за сваляне, че да преобразявяш.  Rolling Eyes
Съжалявам, ама избягването на плодовете не е дoбър съвет. Има плодове с висока захар, кoитo грубо казано веднага те карат да изгладнееш катo вълк, нo пък да ограничаваш плодове, oсoбенo през лятото си е безсмислено.
Въглехидрати не се смесват с мазнини, защoтo така се дебелее. Иначе спорт и чисто,  полезнo хранене си му е майката на oтслабването.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #780 -: Април 11, 2017, 09:06:40 »

Абе бях качила 5кг и бях понаправила коремче и бузи (коремчето главно беше подуване, но си имаше и сланинка; то и сега си има, ма в момента нямам нито воля, нито време)
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #781 -: Април 11, 2017, 17:53:17 »

Картофи и ориз трябва да се ядат. Но умерено.
Плодове - абсолютно.
Мед вместо захар. Отново умерено. Не да изметеш половин буркан.
Брашно може, тоест хляб, палачинки, мъфини, но не бяло, както вече казах. Вреден е купешкият хляб. Иначе по малко може.
Абе синтетиките като махнеш и си си готов - газирано, захар бяла, брашно, олио, всякакви пакетирани в картон и пластмаса "млека", салами, пилешко от магазин не (ври от инжекции и вода)...
« Последна редакция: Април 11, 2017, 17:55:08 от Fei4ka » Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #782 -: Април 12, 2017, 08:34:38 »

Само аз ли не намирам нищо лошо в хляба   Lol Но да е хубав, от някоя пекарна, аз си взимам с квас.
Въглехидрати не се смесват с мазнини, защoтo така се дебелее.
Май това е разковничето,  защото аз си ям въглехидрати и не съм видяла да дебелея.

Според мен за красива фигура не трябва да се преяжда никога.

И по възможност да се избягват пакетираните храни, или поне да се чете по етикетите да не са най-евтините и долнопробни. Всичко е тъпкано с пламово масло, включително и сирената, дето уж трябва да са от мляко и да носят ползи на организма  Razz  Ути
« Последна редакция: Април 12, 2017, 08:38:14 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #783 -: Април 12, 2017, 08:57:26 »

Да, щото тука само палмово масло ядем инай-големите боклуци 😂
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #784 -: Април 12, 2017, 09:06:08 »

За сиренето те споменах по принцип  Lol не за болкуците  Give flowers
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9115

« Отговор #785 -: Януари 17, 2018, 19:00:45 »

Такам, реших официално- ще отслабвам  Cheesygrin

Понеже никога не съм отслабвала целенасочено, не знам дали ще ми се получи, но ето го планът:

Цел: Минус 4 кила за 2 месеца (т.е. до 15ти март някъде).
Начин: намаляване на сладки и тестени храни. Намаляване на алкохола (пиене предимно на вода и 1 кафе с мляко сутрин, понякога 1-2 чаши вино. Намаляване на порциите (ям като мъж). По-бавно хранене. Повече плод и зеленчук + готвено без хляб.

Знам, че трябва спорт, засега правя упражнения 3-4 пъти седмично + разходки с кучето (спрямо деня, но гледам поне 40-60 минути ходене на ден да се съберат). Ще опитам да включа 1 път седмично плуване или Канго, но наистина ще е трудно времево.

Не е нещо свръх амбицизно, но идеята е да ги задържа, а не да сваля ударно и после пак същото. Затова плавно и без резки ограничения.

Приемам и други съвети, особено за области корем/талия/ръце.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #786 -: Януари 17, 2018, 19:05:56 »

Браво! Не наблягай на плодове. Аз тотално се отпуснах, и качих, и съм дебела, и ям само простотии, и направо не мога да се понасям.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7759

Heart follower

« Отговор #787 -: Януари 17, 2018, 19:27:46 »

И аз отслабвам Cheesygrin С подобен режим, без кучето обаче.  Razz Добавям: въглехидратите, когато ги има, в първата половина на деня, вечеря главно протеини или салата и да не е късно вечер, по възможност преди 19. Това последното не ми се получава много, все си чакам мъжа. Иначе аз така отслабнах за сватбата, сега искам 10 кила да сваля. Вече са 8 де, ударно по празниците качих две и също така ударно ги свалих за десетина дни с тоя режим. Cheesygrin Та остават осем...пет до теглото, на което забременях, и още три до теглото от сватбата  Stuart
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #788 -: Януари 17, 2018, 19:35:42 »

Браво! Не наблягай на плодове. Аз тотално се отпуснах, и качих, и съм дебела, и ям само простотии, и направо не мога да се понасям.

Ще ме умориш  Lol Нали те видях скоро- перфектна си и супер секси  Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #789 -: Януари 17, 2018, 20:50:45 »

А, мани, знаеш ли какво шкембе имам, просто роклята ми беше с висока талия не се виждаше. 5кг съм качила и все там! Грух.

Но благодаря :-*
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #790 -: Януари 18, 2018, 15:12:00 »

Кат, режими не се правятн, дoкато кърмиш. Не е хубавo за детето да сваляш ударни, максимум пo 0,5кг за месец.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #791 -: Януари 18, 2018, 15:29:51 »

Цитат
въглехидратите, когато ги има, в първата половина на деня, вечеря главно протеини или салата и да не е късно вечер, по възможност преди 19
Пийс, това, което Кат е описала изобщо не е ударно. Може да се свали бързо с такъв режим, но не ми се вижда някакво драстично ограничаване. Аз ако прескачам вечерята или хапвам само салата вечер също свалям. Обаче нали чакам мъжа да ядем заедно, семейните вечери са ни много важни.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #792 -: Януари 18, 2018, 17:52:09 »

Вече са 8 де, ударно по празниците качих две и също така ударно ги свалих за десетина дни с тоя режим. Cheesygrin

На тoва изречение ми светна лампичката.
И аз мислех, че ще свалям стремглаво килата, самo да излезна oт родилната зала, но ще мине oще малкo време. Smile
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #793 -: Януари 18, 2018, 21:23:37 »

Е, аз не съм по диетите, в момента не съм свалила всичко качено, защото ям като свиня, хаха. Просто почнах здравословно да се храня, те килата сами ще се свалят с кърменето. Щом не качих десет с цялото тъпкане, което му ударих последните шест месеца, значи ако го давам по-здравословно, нещата ще си дойдат на мястото. Иначе съм се поинтересувала какво може, естествено, не съм на Дюкан все пак, че да е неразумно. Даже кърменето ми само ще спечели от един здравословен режим, за разлика от пиците и шоколадите, които набивах досега. Шест месеца са достатъчно, аз повече не искам да се оправдавам пред себе си и другите, че съм родилка и затова съм дебела. Не, дебела съм, понеже нямам дисциплина  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #794 -: Януари 19, 2018, 10:07:08 »

Има чудесни режими, съобразени с кърмене Wink
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #795 -: Януари 19, 2018, 10:51:13 »

Аз даже искам да добавя, че освен, че се чувствам много по-енергична и здрава, кърмата ми чувствително се увеличи и пак започна Дамян да се наяжда само от едната гърда. Не знам каква е връзката, но сигурно има. Аз го наричам режим, но то реално си е здравословен начин на живот с няколко простички правила. А удареното беше, понеже две кила качих за две седмици. Като спрях тъпкането с тесто и захар някак естествено си „отпаднаха”.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #796 -: Март 19, 2018, 16:00:39 »

Аз да питам, кой спорт би бил подходящ за зоната около корема и кръста?
Не мога да се гледам там, като кит съм (на снимки особено). Цялата зона от талията до гърдите ми е някак разширена. Не знам дали след раждането, или от плуването, или от годините...

Като килограми съм даже минус 2, което не е възможно след Ол Инклузив, сигурно кантарът дава грешка. А и си виждам дебелия корем.

Бих се консултирала с инструктор, но знам, че ще е One time story. Не се виждам редовно на фитнес.

Виж, спорт- да. Нещо като салса, или плуване, или тенис, или дори Пилатес и подобни в група в зала са ми ок. Само не на уреди самичка.

И също конкретни храни? Някой беше казал, че мазнините се трупат в корема, т.е. много мляко и кашкавал не е оферта в този случай?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #797 -: Март 19, 2018, 18:40:48 »

Всякакъв кардио спорт, по-натоварващ. Зумба, канго ит.н.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6351

Усмивка

« Отговор #798 -: Март 19, 2018, 19:10:35 »

Аз започнах зумба отново, макар да не успявам да съм съвсем редовна. Другото на мода тук във Варна е Табата.
Активен

Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: