star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Фитнес, здравословно хранене и още нещо :)
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фитнес, здравословно хранене и още нещо :)  (Прочетена 122854 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #750 -: Май 31, 2015, 14:32:51 »

Пийс, толкова много въглехидрати не ти ли се отразяват? Леща, ориз, овесени ядки...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #751 -: Май 31, 2015, 15:02:48 »

Да, на 99% веган съм вече от една година  Smile Не е толкова трудно колкото звучи, всеки си хапва разнообразно всеки ден,просто махаш месото Big grin
Давам за пример днес:
закуска: 1кг праскови
обяд: огромна салата само с малко сол,без мазнина, 100гр тофу изпечено на печка с черен и червен пипер ,
манголд (май го нямаме в България) с нахут и хлебче
вечеря: сандвич с хумус и спанак и салата(може би с ориз)

Ути,не ми се отразяват въглехидратите, всичко се преобразува в енергия. Иначе винаги съм си имала 2-3килца отгоре,но се научавам да живея с тях,пък и предпочитам да хапвам колкото искам и да тренирам повече и да съм със здрава структура и живот и здраве да си дигам децата (или мъжа  Cheesygrin ) без да ми се схваща кръста ,отколкото skinny fat   Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #752 -: Май 31, 2015, 15:38:49 »

Е, скини фет е гадно, да, то и аз сега се нервирам, че не спортувам, ама още не съм стигнала до отпусната кльоща слава Богу. Скоро ще почвам планинските преходи Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #753 -: Май 31, 2015, 19:26:07 »

Примерните неща за хапване на  peace&violence са точно в мой стил Cool Thumbup  Е, не съм веган, но не съм почитател на месата и като цяло ги избягвам, за сметка на това не мога без млечни продукти.  Чудя се защо е толкова разпространено мнението, че въглехидратите се лепят и едва ли не са вредни, но всеки си знае кое как му се отразява.

Иначе се отчитам, че последните 4-5 дни съм минус 1-1.5кг. Не е рязко отслабване, но определено си личи и съм доволна, дрехите ми стоят доста по-добре  Cheesygrin
Ще прегледам линка на Ели, но аз като по-мързелива си подържам корема с 100 коремни преси 1 или 2 пъти месечно  Lol И да се похваля в момента е стегнат и изобщо не личи, че съм раждала  Smile Правя (когато мога) и други упражнения, разбира се, но не съм от най-редовните...
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #754 -: Юни 01, 2015, 06:37:47 »

Планките на Ели са супер, аз издържам по минута в първата и по 30 сек в страничните, но не ми е хрумвало да правя серии. Така че това е много добро като идея. Но кка правиш сериите - планките една след друга ли редуваш или имаш и някаква почивка между тях?

Аз правя по 4-5 серии.

1 серия:
30 секунди планк напред, 30 сек. почивка; 30 сек планк надясно, 30 сек почивка; 30 сек наляво и 30 сек почивка; и така 4-5 поторения  Smile

Пийс, ако искаш да направиш мускули, ще ти трябват повече от 60гр протеин. Формулата е кг. по 1.5 Smile освен ако не тежиш 40 кг разбира се Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #755 -: Юни 01, 2015, 08:54:31 »

И аз ги пробвах тези планк  Smile Харесаха ми, лесни са и не отнемат много време, мерси!
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #756 -: Юни 02, 2015, 02:51:46 »

Да и са по-ефикасни от коремните Smile след като им свикнеш можеш да добавиш и още елементи, за да станат по-трудни. Ако правиш едни и същи упражнения, мускулите привикват и спират да се развиват, затова трябва разнообразие Smile

ето още планк

Аз в момента правя това и това Smile едно след друго  Wink
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 02:53:51 от Eli » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #757 -: Ноември 16, 2015, 13:09:21 »

Нещо не намерих тема за спорта, та да питам тук...

Препоръчайте спорт, който натоварва добре (цялото тяло, но с акцент ръце и корем/талия) и е забавен. Имам предвид да има музика, нещо като танц и т.н. Фитнесът например ми е безумно скучен, просто по-скоро ще стана Неновица, но няма да ида там. Мислех Канго Джъмпс, но не натоварва ли предимно краката с тия скокове? А аз май само там нямам нужда, поне те не са мръднали и си ги харесвам още, пък и доста ходя.

Пилатес, Зумба и Таебо и подобни за мен са непонятни думи, затова ви питам кое според вас ще ми подхожда?

Друг е въпросът дали ще го намеря около нас и ще има кой да гледа Бебо, но нека се запаля и ще намеря начин.

Яд ме е, че нямам навици за спорт, а е много важно, преди поне карах колело и плувах, но това е трудно с дете и зимата. Пък тъкмо свалих 3 кила и като се отпуснах, че съм ги свалила и сватбата мина, и пак качих 2 от тях  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #758 -: Ноември 16, 2015, 13:41:57 »

Корни, аз нямам добра координация ръце/крака и за мен зумба, аеробика и кангото са сложни за изпълнение... аз обичам пилатес, защото хем натоварва, хем не е с висока интензивност...
И четирите спорта ще ти свършат работа за ръце/корем/талия, защото реално корема се моделира и оформя с цялостна тренировка...
Според мен разгледай какви са възможностите около теб и пробвай няколко спорта да прецениш кое е най-подходящо...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #759 -: Ноември 16, 2015, 14:05:31 »

Аз сега ходя на тае бо, но там сякаш основно на краката се набляга (ако съдя по мускулната си треска Big grin). Определено кангото ми харесваше много повече - по-забавно и разнообразно е и всичко се стяга хармонично, за нула време бях стегнала корема (защото не е само скачане, 1/3 от тренировката е на земя за корем, дупе, ръце и т.н.). Бели денсингът извайва корем и талия, но не е с голямо натоварване пък.
Активен

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #760 -: Ноември 16, 2015, 14:17:23 »

А, тъкмо да си вмъкна и аз въпроса -  Big grin
Лора, а защо се отказа от кангото? Аз тъкмо си намерих до вкъщи Канго и мисля от тази или най-късно другата седмица да го започна, но чух, че трябвало да имаш някаква подготовка /не знам каква/ за него и се притеснявам, че  радостта ми ще е била напразна. Или не? И за теб се сетих, че ти ходеше, да те питам. Т.е. спънат в краката човек, но пък с огромното желание за скачане - може ли да ходи на канго?  Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #761 -: Ноември 16, 2015, 14:28:36 »

Преместиха се в друга зала, много ми е далеч и нямам възможност да ходя. Ревала съм , честно, толкова много ми харесваше!
Няма нужда от някаква подготовка, просто да не се изсилваш в началото, защото е наистина много натоварващо. Също да си с нагласата, че първите 1-2 пъти няма да успяваш да хващаш много от хореографията и ще подскачаш на място като объркано пате, но аз на третия път вече всичко си правех, като се има предвид, че бях тотално обездвижена след раждането, а и с наскоро счупено рамо. Първият път общо взето е за свикване с обувките, после става по-лесно.
Активен

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #762 -: Ноември 16, 2015, 14:34:35 »

Аха, мерси!
Еми, последна в редичката,  надявам се няма ми се смеят много, ако оплета краката и взема, че се сгромолясам ... първите няколко пъти ...  Lol
Да, и тъкмо разбрах, че са закрили групата в близката до мен зала и ще трябва да се преориентирам към другия край на София  Unsure, но ще го измисля някак ... много ми се ходи на това  Cheesygrin

Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #763 -: Ноември 16, 2015, 16:27:03 »

Пак ще се навия на каногото значи, последния път отпадна, защото беше все в часове, в които няма кой да ми гледа малкия...Ама сега ще настоявам повече  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #764 -: Ноември 19, 2015, 15:41:45 »

Това канго... винаги като видя клипче с такова, и си представям как се очиствам на мига!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #765 -: Ноември 24, 2015, 01:04:21 »

Няма как да не го споделя и с вас  Lol
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #766 -: Ноември 24, 2015, 09:27:25 »

Забавна е статията, да  Lol
Аз сега съм на варианта със спорт, като си маам по около 10 лъжици Нутела на ден  Cheesygrin

Това Канго е много яко, мерси на Лор за препоръката. Но винаги ли се води от садисти?  Cheesygrin Едната вчера ни кара да скачаме 55 минути без почивка, а след това имаше още 20 мин брутални урпажнения за корем. Удължи ни тренировката, аз все гледах тайно часовника, ама няма, брат! Предишната пък само 40 минути скачане и за почивка 20 клякания с обувките  Lol И ужасни упражнения за ръце и корем.

Бъзикам се, знам, че са нужни за да се натоварпт всички мускули, ама наистина е брутално и ти се струва, че ще умреш  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #767 -: Ноември 24, 2015, 09:52:52 »

Да, много е натоварващо, ние бяхме с 1 час скачане и половин час на земя за ръце, корем, крака и дупе. После ми идеше да се влача на 4 крака до къщи  Big grin

На мен засега ми харесва тае бо-то, не е толкова забавно, но пак е динамично и текат реки от мен, така че се надявам скоро да има резултати (едно време като ходех, се стегнах супер бързо, ама все пак бях на 20 Big grin). Пък и все едно съм с личен треньор - на сутрешните тренировки съм само аз с инструктора и той ми прави индивидуална програма като за мен  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #768 -: Ноември 24, 2015, 10:15:37 »

Да, много е натоварващо, ние бяхме с 1 час скачане и половин час на земя за ръце, корем, крака и дупе. После ми идеше да се влача на 4 крака до къщи  Big grin

На мен засега ми харесва тае бо-то, не е толкова забавно, но пак е динамично и текат реки от мен, така че се надявам скоро да има резултати (едно време като ходех, се стегнах супер бързо, ама все пак бях на 20 Big grin). Пък и все едно съм с личен треньор - на сутрешните тренировки съм само аз с инструктора и той ми прави индивидуална програма като за мен  Cheesygrin

ee, това звучи супер, личен треньор и фитнес като по филмите  Cheesygrin

При нас официално е 1 час, но при онази вчера се събра почти час и половина, което не че е лошо, ама се притеснявах да си взема детето и т.н. Макар че има детски кът точно до залата и стъкло, пред което да си виждаш детето, само че с моето не го виждам, ще иска да идва при мен. Една майка с 2 годишно ме убеждаваше, че като му обясниш, ще си седи кротко, аз тръгнах да й казвам, че е до дете, но тя повиши тон "не, просто му ОБЯСНИХ" и се отказах...И все пак е супер яка идеята с детски кът на едно стъкло разстояние, така ако баща ми е зает, пак мога да си ида.

А 1 или 2 пъти седмично е по-добре, в смисъл дали не е прекалено натоварващо за начинаещ в спорта 2 пъти? Засега баща ми е свободен и 2та дни и аз много се изкушавам, макар че реално не си почивам, напротив, едвам издържам до вечерта, но е психически разтоварващо.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #769 -: Ноември 24, 2015, 10:27:11 »

Аз си ходех по 2-3 пъти седмично от самото начало.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #770 -: Ноември 24, 2015, 10:52:00 »

Пийс, това го открадвам моментално  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #771 -: Април 10, 2017, 13:29:21 »

Взех решение, че след Великден е време да се погрижа малко за външния си вид. Заплюла съм си една програма с алое, за да мога да си натисна малко организма да се поизчисти и да подкарам процеса по сваляне на килограми. Някоя от вас да е пила алое? Някакви отзиви?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #772 -: Април 10, 2017, 14:09:13 »

Извинявай, да не те обидя, ама какво значи "изчистване на организма", не си давай парите за някакви булшити, килограми се свалят с тренировки и най-вече с промяна на храненето, а не с добавки. Успех Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #773 -: Април 10, 2017, 16:13:59 »

Иска ми се един детокс като начало на режим.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #774 -: Април 10, 2017, 21:08:26 »

Ще ти кажа един детокс без алое, като начало на режима - без бяла захар, брашно и олио Smile
Активен

Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: