star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Фитнес, здравословно хранене и още нещо :)
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фитнес, здравословно хранене и още нещо :)  (Прочетена 123111 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« -: Август 13, 2012, 00:29:40 »

Пускам темата и се надявам да ме стимулирате и да ми се карате, когато става дума за новото ми начинание. Като начало си давам 3 дни, за да съм направила първата тренировка, определям 3 тренировки в седмица и обещавам да започна да пия вода! (ще се опитам да спра да пия кола)
Активен

Моето име е Любов.
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #1 -: Август 13, 2012, 00:39:04 »

Честита тема на всички, които искат да са във форма без да гладуват Smile

Хепи, по темата с водата съм ти сестра по съдба. От малка винаги са ми повтаряли - “Стига се налива“, съответно не обичах да пия вода. Преди година и нещо се бях хвърлила да пия натурални сокове, но те яко напомпват и ги спрях, от газирано се подувам, така че пия рядко.
Сега си купувам една бутилка вода сутрин и гледам да я изпия на работа, отделно в почивките пия 2-3 чая, вечер във фитнеса пия пак вода.

Отделно от това, от началото на годината съм спряла да пия алкохоли, изключая случаите, в които съм на вечеря навън или на семейно събиране. Покрай това, че рядко съм без колата, се научих да пия и безалкохолна бира или просто минерална вода. Купувам си черен хляб и гледам за работа да си нося банани, за да хапна нещо към 10ч, преди да съм нападнала автомата със сладки работи.
« Последна редакция: Август 13, 2012, 00:50:15 от Ния » Активен
FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #2 -: Август 13, 2012, 12:08:33 »

Искам и аз в клуба. Каня се да тръгна на фитнес сигурно от няколко месеца, дори нарочен екип си купих но все не ми остава време уж. И аз вода не пия, колата я обожавам и трудно успявам да и устоя.
Тъй че бройте ме!
Не знам дали в рамките на 3 дни ще проходя на фитнес, но защо не. Темата е мотивираща.
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #3 -: Август 13, 2012, 12:18:32 »

Аз не обичам фитнеса, но днес ще уговарям една приятелка да ходим на плуване. Поне един път седмично ако плувам + ежедневни разходки на кучето ми се вижда ок за тонус.
А за вода, аз имам обратния проблем- не мога без нея, пия по много, съответно ми се пишка при най-неудобни обстоятелства  Rolling Eyes
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #4 -: Август 13, 2012, 12:29:02 »

искам и аз да се запиша въпреки че не съм много за тук, не за друго просто като си погледна живота отстрани не изглежда от най-здравословните....аз използвам кола винаги когато мога, пристрастена съм, не обичам да вървя сама, ако съм с някой някак  си по се ядва, но като цяло бих предпочела колата....Вода преди пиех много, че ме бъзикаха че съм станала ортак на жабите, но последно време се усещам че не пия достатъчно...алкохол не пия, ядях само на обяд на стола, а вечер и сутрин не...сега дори и на обяд не ям...съответно вечер огладнявам и ям някакви простотии, или навън...последно време рядко се задържаме двамата в къщи и ако седнем някъде хапвам нещо там вечер....нямам никакъв режим последно време, а ми се иска да сваля едни 5-10кила до сватбата...нещо което сама осъзнавам че е невъзможно Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #5 -: Август 13, 2012, 13:00:07 »

5 можеш,ама 10 трудно ми се вижда.

Аз като ида на фитнес,едно 3 часа тренировка не ми мръдат,но пък и аз имам куп проблеми с гърба и някои упражнения се правят и трудно,и бавно,и болят. Последните 3 месеца спрях фитнеса,защото нали тренирах от друго естество,ама викам пак да тръгна,че ми липсва еуфорията от след това. Пък там си има и сауничка,и парна баня,и басейнче,чудничко.

Аз за екип няма какво да препоръчам,стегнати дрехи,да не ви се лашкат крачолите и най-вече спортен сутиен,просто с моя и тия базуки мога да скачам колкото си искам и нито едно зърно ще си промени позицията.

Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #6 -: Август 13, 2012, 13:24:35 »

За дрехите и аз ви съветвам да не се хвърляте на скъпи екипи преди да видите кое ви е удобно за тренировка. Аз имам два хубави анцуга, които наште са ми купували преди и които изобщо не са ми удобни за фитнес, както установих последната година, когато започнах редовно да ходя. По мое усмотроение най-удобно е с клин и топ. Имам си два простички леггинг-а от Х&М и обикновени памучни блузи и потници. Като забогатея ще си купя хубав стегнат спортен клин. Анцузите не са ми удобни, защото постоянно имам чувството, че ми се заплитат из уредите.
Спортният сутиен е важен за едрогърдести мадами и за курсове като зумба и разните му там аеробики, за уредите не е така необходим.. А и аз също имам хубав спортен, но не виждам разлика между него другите ми по-стегнати сутиени. Така или иначе на мен почти няма какво да ми се заклати.

Сега се засилих пак да ходя редовно на фитнес и виждам колко по-добре се чувствам, макар аз винаги да качвам кило-две в началото като започна с тренировките. Спра ли ги, веднага ги свалям, много е странно. Но всички други процеси в тялото ми се подобряват. Също не, че имам акне, но понякога ми излизат пъпки я по лицето, я по гърба, а когато тренирам редовно кожата ми се изчиства.

Тренирайте за здраве и за дългосрочни ефекти, не за да влезете във форма за морето.

Але, аз също като имам време правя тренировка по 2 часа и половина, като сложа и времето за отиване и връщане и то става една.. А ходейки три пъти седмично сутрин, просто ми е невъзможно толкова много време да отделям! Затова реших да си правя 50-те минути крос-тренажор и по половината от уредите, редувайки ги. По-хубаво е да се ходи по-често по по-малко, отколкото рядко и бам по 3 часа. Метаболизма се бил забързвал при минимум три пъти седмично тренировка х минимум 60 мин.
« Последна редакция: Август 13, 2012, 13:29:13 от michelle » Активен

C’est tout!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #7 -: Август 13, 2012, 13:30:19 »

Джъст, с 90-дневната и повечко движение 5 кила ги махаш задълже до сватбата  Smile На мен поне такъв повод би ми бил страхотна мотивация, аз дори за чужди сватби се старая за отслабвам  Lol Салсата не ти ли помага в това отношение? На мен ми беше толкова хубаво, докато танцувах - не че толкова отслабвах, колкото много хубаво се стягах (бедра, корем...), а стойката става еднаааа  Love eyes
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #8 -: Август 13, 2012, 14:25:00 »

Лор, на салса не съм ходила от почти една година....залата ни се местеше, нямаше тренировки, после от както отвориха новата зала не съм ходила....а сега с организацията хич нямам време :( А 90 дневната я зарязах след първия месец, защото имах разни командировки и пътувания, през които нямаше как да я спазвам :(
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #9 -: Август 13, 2012, 14:55:41 »

Фро, ти къде живееш? Ако има някой мързел около Бели брези, Хиподрума или Лагера да си признае Smile
Активен

Моето име е Любов.
FroZen
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 13, 2012, 17:12:31 »

Хепи, за ориентир - до мола на Стамболийски съм. Иначе стадиона ми е точно до работата, ама там май има само един фитнес, дето хич не ме кефи, та не ми е опция. Ходих преди на стадиона на тренировки по тае бо, и минавайки покрай фитнеса такъв отявлен тестостеронен мачизъм се вихреше, че трайно ме отказа да ходя баш там.
Иначе в Хиподрума имаше една заличка, която май беше ок /само съм надничала/, ама много трябва да се напъна, за да се сетя как се казваше клуба.
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 13, 2012, 17:22:35 »

Нямате ли само женски фитнеси? Аз си признавам, че преди не ходех на фитнес именно заради мъжете там.. Едно, че не ми е приятно да ме гледат зачервена и потна, второ че особено в Германия идваха редовно да ме заговарят и да ми пречат на тренировката. Много ми беше сконфузно и неудобно. Ходя с огромно желание именно откакто съм в само женски фитнес.. Само една инструкторка смущаваща има - с къса коса, лъха сериозно на тестостерон, винаги като я питам нещо за някой уред ми слага повече тежести, но пък иначе не е груба.. абе държи се мъжки, чак притеснително много ми харесва Razz
Активен

C’est tout!
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 13, 2012, 17:25:47 »

https://www.facebook.com/pages/%D0%A4%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B5%D1%81-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%8A%D1%80-DYNAMIC/170467906314665

Аз съм си харесала този, Фро. Не знам за кой стадион говориш? Сигурно Васил Левски? Ако случайно не съм разбрала и работиш близо ще се радвам на компанията ти Smile

Мишел, аз като съм търсила съм намирала 2 май, но са ужасно скъпи за мен. И в същото време бедно откъм уреди. Иначе мъжкото присъствие е едно от нещата, които много ме притесняват заедно с инструктора.
Активен

Моето име е Любов.
michelle
Newbie
*

« Отговор #13 -: Август 13, 2012, 17:33:21 »

Тъпо, тука се намират и евтини женски, моят е от тях. Да, има по-малко уреди, но пък всички, които са необходими на жените. Щанги, да речем, няма и това изобщо не ме бърка, макар да са били включени в предишните ми програми.

Бтв, как вървят месечните карти, интересно ми е?
Активен

C’est tout!
FroZen
Newbie
*

« Отговор #14 -: Август 13, 2012, 17:47:30 »

Мишел, има и само женски фитнеси, ама примерно 1 към 5, ако не е и по-разкрачено съотношението. Сещам се май само за 1-2, на мен специално са ми все на неудобни дестинации. Освен това по спомени те бяха отявлено по-скъпички от "смесените", ама не ми е прясно впечатлението.
Мен специално не ме притеснява да не е чисто женски фитнеса, само искам въздух и що годе нормална атмосфера, в смисъл да не се разкарват перимуществено нагли трикрилни гардероби из фитнеса.

Едит: докато се мотая 2 нови поста.
Хепи, на "Васил Левски" казвам стадиона, да. Ти знаеш нещичко наблизо ли? Ще се радвам и аз на компания.
Мишел, зависи от фитнеса. Картите, които съм гледала варират от 35-40 лв. /квартален задушен фитнес/ до 150 лв. Изключвам оферти от колективните сайтове, защото там уловката със ситни букви е, че офертата важи всеки ден за времето от 10.00 до 15.00 часа, примерно, нали, което при мен автоматично отпада като вариант.
Средно карта за приличен и не особено претенциозен фитнес е към 50 - 60 лв., по мои впечатления. Някой може да ме поправи, наистина не съм сигурен източник за тая информация.
« Последна редакция: Август 13, 2012, 17:49:24 от FroZen » Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #15 -: Август 13, 2012, 17:53:31 »

Вай вай вай, много скъпо?!! Трябва сега като се прибера да погледна в Ст. Загора как седят нещата за сравнение. Аз плащам 18 евро месечно, като в това ми влиза ползване на уреди и всички курсове (всеки ден има по мин. 5), както и достъп до смесения фитнес, залепен до женския, с още курсове и уреди. Сауната е без пари, за душове се плащат някви стотинки. Оф, аз ще фалирам като се прибера в България Cry.
Активен

C’est tout!
FroZen
Newbie
*

« Отговор #16 -: Август 13, 2012, 17:54:50 »

Ааа душовете при нас са бонус, но сауната и други глезотийки определено не са безплатни. Какви са тия курсове?
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 13, 2012, 17:57:19 »

Ми йога, зумба, пилатес и сто вида аеробики с различна степен на натоварвания... Аз правя, ама зимата, че сега лятото се е юрнал цял Берлин да тренира и постоянно някой си завира я крайник, я задник в мен докато се чекнем и гънем... Затова по уредите, да ми е мирна главицата.
Активен

C’est tout!
FroZen
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 13, 2012, 18:01:31 »

Ееее, тия 18 евро ти включват и разните там аеробни курсове?
Тук те са си отделно - примерно от 4 лв. /най-ниската цена, която съм мяркала/ до 15 на тренировка - за час. Иначе има и карти, ама къде ти - включени в картата за фитнес.
А иначе идеята фитнес + нещо подскачащо за разнообразие, много ме радва. Някаква комбинация 2/1 или 3/1 седмично, много приятно звучи.
Аз не че на нещо въобще ходя в момента, че да философствам колко е хубаво да се комбинират заниманията, ама нали така чисто като идея  Cheesygrin
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 13, 2012, 18:06:22 »

Ох Unsure Как така допълнително.. За кво ги плащаш тия 50 лв тогава? На чистачката да бърше праха от уредите ли?
Активен

C’est tout!
FroZen
Newbie
*

« Отговор #20 -: Август 13, 2012, 18:17:27 »

Ми отделно си е карта фитнес, отделно зумба, всичко си е отделно. Ако има някъде карта за ползване на всичко - не вярвам да е по-малко от 100 лева, даже въобще не съм чувала да се предлага такова нещо. Дори тия тренировки - зумба, тае бо, аеробика и т.н. май навсякъде са по 10, или 12 посещения месечно - това ти включва картата, не е неограничено. За фитнеса, виж, си има месечна карта - с пълен достъп - висиш си колкото и когато ти е кеф. Ама за другите занимания поне аз не съм чувала.
За индивидуална програма - отделно. Треньор - също. Иначе може да си се вееш между уредите като муха без глава.
Ауу, да споделя - коремните преси не се препоръчват при ищях за отслабване, от няколко места го чувам. Не ставали така заветните "плочки".
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #21 -: Август 13, 2012, 18:18:27 »

Моята е около 17 паунда,плюс разните му там зумби,ел ей фитнеси и т.н ,сауна,парна баня,два басейна и кални ванички. Има един фитнес до нас,който е на перфекното разстояние ,ама е пълен с някакви невероятни ммъже,дето дигат ,а и моя ходи там,така че се отписах.

Днес си взех за един друг,на 10 минути с автобус и е много хубав. Ще го видим там,има си и кафетерия с безплатни закуски и напитки.
Активен
FroZen
Newbie
*

« Отговор #22 -: Август 13, 2012, 18:31:48 »

Е не е пък честно!
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #23 -: Август 13, 2012, 18:34:31 »

Моят фитнес е доволно евтин. 15 лв. е неограниченият достъп за жени и в никакъв случай, не мога да кажа, че е мизерно или нещо подобно.
Аз в пъти предпочитам да тренирам в смесени зали, мъжете ми действат мотивиращо с постиженията и хъса, с който тренират. Като видя някоя раздъвкана девойка, дето едвам, едвам пристъпва на кростренажора, ми се отщява, хеле пък като започнат да тренират неправилно и да мятат дву-килограмов дъмбел, при положения, че с техните кила могат да вдигнат три пъти по-голяма тежест.
Може би съм увредена от приятеля ми. Той тренира от сто години вече и като ме 'учеше', само ми се караше и викаше, което завинаги ме 'роботозира'. Или тренираш, или се махаш.
Жалко само че изгубих всякаква мотивация. Все време няма, все ме боли глава/корем, все не знам си какво.
Толкова ми се иска да си върна предишното трениращо аз. :/
Активен
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #24 -: Август 13, 2012, 18:41:27 »

Ауу, да споделя - коремните преси не се препоръчват при ищях за отслабване, от няколко места го чувам. Не ставали така заветните "плочки".
Коремните преси се препоръчват за изграждане на коремната мускулатура. Която обаче ако е покрита с дебел слой мазнинки, няма как да се види. Плочки ще се получат, но няма да са видими с просто око. За отслабване кардио и хранителен режим. Или много силови тренировки, които в нашия случай са непосилни.
Цитат
Днес си взех за един друг,на 10 минути с автобус и е много хубав. Ще го видим там,има си и кафетерия с безплатни закуски и напитки.
Искам и аз фитнес със закуски, пък. В нашия има само по едно нещастно бонбонче.

Съжалявам, че са две поредни мнения, ама не знам как да си преместя цитатите, които вече си натворих, в старото мнение. :/
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: