star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Проблем след секс
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем след секс  (Прочетена 4572 пъти)
tujna_sum
Newbie
*
Публикации: 393

« -: Юли 31, 2012, 12:46:50 »

Здравейте момичета,вчера правих секс без презерватив.Не го бях планирала въобще,той свърши на вън,но се притеснявам още преди да го извади дали не е имало нещо.По-късно си пресметнах овулацията и ха познайте..На 16 ми е дошъл цикла.Тоест на 30-ти е първият ден от овулацията.Знам че съм овца,а и най-лошото е,че от вчера до днес усещам един дискомфорт.От начало ме боля корем снощи,сега леко ми пари долу.Не знам дали е защото преди това не бях правила секс 3-4 месеца или от друго.Нещо съм се наплашила  Unsure?? Cry Cry Cry Да пия ли ескапел?На гинеколог ли да ходя...не знам и аз какво да правя
« Последна редакция: Юли 31, 2012, 12:50:30 от tujna_sum » Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1 -: Август 06, 2012, 19:47:53 »

Малко късно виждам темата, какво стана, пи ли хапче, ходи ли на лекар?

Аз не бих пила, ако съм сигурна, че е свършил навън,но пък ако си в овулация и си още малка, разбирам паниката ти. По принцип си знаеш- просто не допускай такива ситуации- това момче изобщо познаваш ли го, какво значи, че не си го планирала? Хубаво е винаги да имаш един презерватив в чантата/вкъщи, а не да се стига дотук, Но минало вече.

Паренето според мен си е от секса, особено като е без презерватив, може да е имало замърсяване, възпаление, какво ли не, чисто хигиенично е добре или да сте току що къпани,или с презерватив, преди да правите секс. Ако ти е минало до ден-два, едва ли е нещо фатално. Но пак да кажа, ако това не е твой постоянен приятел, иди на гинеколог и провери дали всичко е наред, че всичко може да е станало...
Активен

tujna_sum
Newbie
*

« Отговор #2 -: Август 07, 2012, 01:48:02 »

Благодаря за коментара.Не пих хапче.С момчето излизаме от месеци знаех,че рано или късно ще се случи,но не предполагах че точно тогава.Той твърди,че всичко е наред и че "Бебетата не ставали толкова лесно".Не знам защо,но реших да не пия хапче.Симптомите ми понамаляха.От начало много ме боля корем.Мих се със сода,пих чай за пикочните пътища и сега остана само дискомфорт по време на уриниране.Сякаш след уриниране ми се пишка още.Гинеколожката ми е отпуск,а не искам да ходя при друга.Утре ще посетя личната,защото се притеснявам да не са бъбреци(подуват ми се клепачите сутрин).А и ако имам някаква инфекция или замърсяване от изследвания на урината ще се установи ли?
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #3 -: Август 07, 2012, 10:24:25 »

Да, урината ще покаже, особено ако е стерилна, но това лекарката го решава.
Супер, че не си пила, според мен така е по-добре.

Явно е възпаление, даже малко на цистит ми звучи, но там паренето е много силно, тъй че по-скоро ти се е разминало. Браво, че си се сетила за чайовете.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #4 -: Август 07, 2012, 21:45:56 »

И на мен на цистит ми прилича. Купи си Уринал или друго подобно. Ще те облекчи.
Активен

tujna_sum
Newbie
*

« Отговор #5 -: Август 11, 2012, 14:23:41 »

Момичета,бях при личната.Осъмни се за инфекция,изпрати ме и на нефролог.Пуснаха ми пълна кръвна картина и изследвания на урината,но всичко беше наред.Интересното е,че сега нищо ми няма.Пих чайове за прочистване на пикочните пътища,мих се със сода и смрадлика и нещата се оправиха.Не знам дали въпреки това обаче да посетя гинеколожката.А и между другото ако има бременност количеството на левкоцитите в кръвта се увеличава нали?(тоест ако съм бременна и кръвта ще го покаже)
Активен
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #6 -: Август 11, 2012, 17:29:02 »

Тази сода хич не ми харесва. За установяване на бременност според броя на левкоцитите за пръв път чувам! Има си специален кръвен тест за бременност! Ако имаш такива съмнения можеш да си направиш първо един "пиклив" и после кръвен. Но все си мисля, че бременност не може да се установи с ПКК! Имай предвид, че кръвния тест за бременност отчита най-рано 11-12 дни след овулацията, а домашните чак след закъснението!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #7 -: Август 11, 2012, 20:10:58 »

Содата нищо смущаващо не е, тя е основа, която нарушава комфорта на гъбите (киселинна среда) и така облекчава. Иначе тестовете следят за покачване на ЧХГ, не левкоцитите. Не знам при ПКК няма ли да излезе и това, не помня.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: