star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За работата или кое осмисля живота ви?
Страници: 1 ... 110 111 [112] 113   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За работата или кое осмисля живота ви?  (Прочетена 332253 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8609

« Отговор #2775 -: Март 20, 2018, 23:20:13 »

Смайли, в каква сфера си се насочила?  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6362

Усмивка

« Отговор #2776 -: Март 21, 2018, 09:50:14 »

Ами нямам някакви конкретни и строги изисквания относно какво искам, по-скоро знам какво не искам Lol Ще ходя другата седмица на дни на отворените врати във фирмата, в която работи Бизар, например. Подала съм си СВ в няколко агенции за подбор на персонал. От едната като чуха, че съм бил във фирма с бои директно ми предложиха позиция за мобилен търговец на авто бои, която от своя страна аз директно отказах. Първо заради "мобилен търговец", която не искам да бъда, второ заради боите, на които вече съм се напродала.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2353

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2777 -: Март 21, 2018, 12:43:02 »

Успех  Clover
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2778 -: Април 05, 2018, 09:10:03 »

Тъй, отчитам се... походих тук-там на интервюта, другата седмица имам още едно. Cheesygrin Като цяло подавам на места, на които ми е интересно, прескачам доста обяви, за които по св съм подходяща, знам, че бих била силен кандидат, но пък не ми се губи време в интервюта за такива позиции. Ако го закъсам след два-три месеца, тогава ще го мисля и ще пускам "св-та на килограм".
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13808

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2779 -: Април 05, 2018, 14:47:32 »

Предстои ми на есен да търся нещо на 4 часа. И това НЕЩО ми е проблемът. Не искам административна работа, писнало ми е от бумащина и документчета. Сякаш ме влече да се занимавам с екология или в сферата на образованието. Така лутаща не съм се чувствала, обикновено съм на ясно какво търся и какво искам да работя. Направо работата в Общината ме осакати. Мисля и от др месец да се пусна пробно на интервюта, идея нямам как се случват тук нещата и ме изгаря любопитството. А и да си света часовника! Успех, Смайли!
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7235

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #2780 -: Април 07, 2018, 04:19:21 »

....А и да си света часовника!...

свеРЯ

На следващата грешка ще почвам със 'кога отиде в чужбина, кога забрави българския!'.

grammar nazi FTW!

Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13808

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2781 -: Април 07, 2018, 10:18:43 »

Автоматичен коректор, колкото помага, толкова и пречи.! А на теб благодаря за адекватната поправка, цял живот ще помня разликата между свеТА и свеРЯ, шъ знайш!
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7235

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #2782 -: Април 10, 2018, 12:21:12 »

Моля, моля, радвам се да помогна!  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2783 -: Май 29, 2018, 19:17:09 »

Аз да си кажа...
Днес ми отправиха предложение от една фирма и приех. Другата седмица започвам. 
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4349

« Отговор #2784 -: Май 29, 2018, 21:49:58 »

супер Smile за какво е фирмата ?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8609

« Отговор #2785 -: Май 29, 2018, 22:25:38 »

Смайли, честито, дано е твоето нещо!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2786 -: Юли 07, 2018, 16:17:51 »

Така... Мина един месец. Смачквам се от работа. Не го приемайте като оплакване, де. Харесва ми, интересно ми е. Има някакви промени в момента, които текат в компанията. Бяха ми назначили една тийм лидерка, после стана друга. Втората повече ми харесва и много повече ми помага, съветва, следи и като цяло като човек повече ми допада. Смятам, че ще се разбираме. Междувременно започна още един човек в екипа, чакаме този месец още един. Защото просто има страшно много работа. Отделно има и хора, които напускат. Та динамика на макс. И стрес също. Вчера имах чувството, че някой ми е смачкал мозъка в края на деня. Беше ужасно дълъг ден. Засега устисквам на темпото. След септември очаквам малко да се успокоят нещата, но да видим...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9181

« Отговор #2787 -: Февруари 21, 2019, 18:58:56 »

Искате ли да си поговорим и тук за училища и образование?
Гледам доста форумисти се разписаха при Феята, а може би не е най=удачното място точно при успеха на Цвета...

Аз съм приятно изненадана от решението, защото помня как върло се отричаше всичко частно преди години като спорихме за градините (не казвам "дискутирахме", щото тук редовно става някакъв ожесточен спор  Lol няма лошо).
То това не е баш частно де, ама не и дифолтното, разбирате ме Smile

Аз от една година се интересувам и съм проучила изпити, училища, такси и т.н., та вече имам нагласа как ще кандидатстваме. При нас няма вариант ПУК да се кара в градината (малка е, остават 2-3 деца, не мисля, че подготовката е на ниво...а и в много добри училища се влиза по-лесно в ПУК). Затова догодина по това време ще сме здраво по изпити вече...

По принцип предпочитам частно училище, но понеже има шанс да вземем огромен кредит в скоро време, а децата ще са 2 все пак, не съм сигурна все още...надявам се да имам възможност. Ако не, ще се стягаме за Шилер изпита, който е по/сложен от влизане в Харвард  Lol Като гледам моето дете, в някои аспекти е супер и отсега ще покрие, но в други е назад и може да не навакса (пустата фина моторика).

Който има размисли по темата, feel free  Cheesygrin
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 656

« Отговор #2788 -: Февруари 21, 2019, 19:30:07 »

Корни, разкажи ми за Шилер, изпити, имаш ли наблюдения, такси😁. На нас прилежащо ни е 55то в Дървеница, там имат паралелки по тази система мисля. Другата ми опция е 119то в Изток, чудесни отзиви имам за там, мога да си сменя веднага адреса и ако като кандидатстват децата още важи това за уседналостта, ще се получат нещата. Но пък там няма предучилищна.
За частно едва ли ще успеем да се справим. И нас ни предстои голям кредит, две такси...та едва ли.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2789 -: Февруари 21, 2019, 19:42:19 »

ооо, Лил, това е супер късмет. Бих избрала 55то без да се замисля. Има ежедневен немски, добро ниво на другите предмети, басейн, прилична база...
За Шилер- добре е да започнете подготовка още наесен по книжки (например "Крокотак" и "Азбука на мисленето"). После ще провериш сроковете, но нещо като януари/февруари се подават документи и децата отиват на изпит. Това е тъпият момент- изпит за 5 годишни,ами ако не знаят, не разберат условието, панират се...? Както и да е.

Ако минат изпита-  март някъде се кандидатсва за предучилищна през системата  на детските градини, пишете 55то първо. Там 100% ви приемат, хем районно, хем близнаци...

А самата система си е- сутрин са по МОН програма, а следобед имат няколко часа немски (първите години е по-игрово, с песни, игри). Има някакви почивки, излизане, опция плуване или друго занимание, но честно да си кажем- изморително е за 6 годишните. Но то занималня с 30 крещяци вътре не знам дали е по-добре...Групите тук са по 15 деца следобед.

Таксата не е висока- 150-200 лв някъде.

За срокове си измислям малко, ще си провериш, ама идеята е такава. Дано е било ясно,ако не-питай.

П.П. Аз обмислям Шилер, откакто карах стаж там и видях нивото на немски на 6-ти клас- впечатлих се, имам колеги с по-лош английски  Lol Не че не правят грешки, но говорят свободно повечето без притеснение. Освен това базата е една идея по-барната заради сдружението- имат шкафчета, ремонтирана тоалетна, такива неща.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #2790 -: Февруари 21, 2019, 22:34:29 »

Благодаря. Прехвърлих и някакви теми в бг мама, горе долу ми стана ясно.
Там ще е по всяка вероятност, ще пробваме, пък дано се справят.
Занимаваме се често с разни книжки със задачи, интересно им е, някой неща бързо схващат, той обаче лесно се разсейва, бърза.
Тя е много старателна, вече пише сама почти всички букви и то доста добре, пише си името сама, рисува чудесно. Броят по картинки без грешка, свързват, почти и се научиха да определят коя е първата буква на думата, много им се радвам, като кажат "мамо, на маслото първата буква е м, нали, не т, ако беше т, щяхме да казваме тасло". Cheesygrin
Видях препоръчителните книжки за Шилер, прочетох в общи линии изпита в какво се състои, никак не е лесно. Ще видим.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2791 -: Февруари 22, 2019, 09:32:48 »

от това, което пишеш, ми изглежда, че сте готови вече за изпита  Razz Звуовият анализ ми се вижда най/труден, явно трябва да започвам да се занимаам, мислех, че е рано...
Той е добър в определяне на сенки, кое е най-бързото и най-бавното, брой предмети към цифра и т.н., но за звукове един път пробвах и не го знаеше; както и за пунктири и оцветяване е мега зле....
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #2792 -: Февруари 22, 2019, 10:27:21 »

А готови те, друг път Lol. Има неща, с които се справят добре, с други не толкова. Оцветяването и пунктир на Теодор също не му се отдават, всъщност от скоро започна да оцветява горе долу прилично. Захвата още не му е ок и не дава да му покажа. Поне вече не държи молива все едно ще наръга някой с него Cheesygrin.  А и с лявата действа основно и някак вяло пише и рисува, без натиск.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2793 -: Февруари 22, 2019, 10:41:54 »

ааа, няма не дава,моя го тормозя от месеци с тоя захват  Cheesygrin Понаучи го, но ако не съм до него, като нищо си хваща по стария  начин...

Момчета  Razz добре, че има квоти по пол  Lol
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1744

« Отговор #2794 -: Февруари 22, 2019, 14:32:10 »

На мен ми е малко рано за мисли за училище, но уседналостта ме притеснява, защото ни предстои смяна на квартал до две години и за големия ще е проблем. Като цяло предпочитам държавно училище. Опитът с частните около мен не ми допада. За Шилер паралелките само хубави работи чувам, но за съжаление няма да имаме в близост. Иначе голямото ми се струва, че ще е с насока в изкуствата, та ще му дам шанс да видя дали няма да се налага да търсим нещо с тази насоченост. За момента единствено съм решила да започва английски като навърши 4. Малката обмислям дали няма да я бутна на френски от същата възраст, но на този етап ще гледам първо български да проговори  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2795 -: Февруари 22, 2019, 14:47:24 »

Е много ясно, че не всяко частно е добро, има доста смотани, че е и религиозни има..
Но има 2-3 с много високи резултати и още 2-3 в първите 10-15 да кажем...наред с тях има и няколко много добри държавни.
За съжаление всички класации показват само резултати след седми клас, което не е най-важното...но всичко друго е субективно (за среда, климат в класа, учители, занимания, база и т.н.).
Знам само, че нашето районно не става :( та избор е или нов адрес, или на частно.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2796 -: Февруари 23, 2019, 21:14:24 »

Леле, вие сте на друга планета с тези подготовки за изпити и подобни  Shocked

Аз споменах някъде, че от както работя някак многократно съкратих заниманията с децата и се опитвам да поправя това, вечерите, когато не съм безкрайно уморена. Обаче съм на съвсем друга вълна, за съвсем други неща мисля, попаднах на интересно ново място. Едновременно ми харесва да съм на доста по-отговорна позиция от преди, от друга страна имам чувството че има толкова много проблеми за решаване, че сякаш ще ме смажат... през определен период ми добавят нова отговорност, което едновременно ми ласкае егото и ме изморява. Понякога се чудя къде е смисъла да давам всичко, което мога за някаква си фирма, все пак децата имат нужа от повече присъствие и внимание от колкото от материални неща и изморен и изнервен родител....

За училище оставам на мнение да стартираме на 6г и за двете, не виждам смисъл да висят в градиснки предучилищни, не са на нивото което искам, няма персонално отношение и занимания. За съжаление извън София няма толкова избор на всевъзможни частни детски заведения и някак се примирявам. Поне училището до нас е с добра репутация и се надявам да са там, но нямат предучилищни групи в самото училище да пратя голямата още тази есен там....

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2797 -: Февруари 25, 2019, 14:55:01 »

Сияна, според мен няма лошо след като са поотраснали децата, т.е. не са бебета, да си на вълна кариера и заниманията с тях да са на заден план. Доколкото те познавам наваскваш през почивните дни повече от други родители за цяла седмица ;) и децата виждат за пример една многостранно развита майка, която умее много повече от това да е с тях у дома. На по-късен етап ще го оценят и ще е чудесен пример за тях. И аз съм решила след второто,максимум като стане на 3 и разреди боледуванията, да мисля вече в посока кариера, а не удобна за деца и логистика работа.

А училището до вас няма предучилищна от 5, или никаква (и от 6?). От 5 им е рано за ПУК в  училище си мисля, на мен дори от 6 ми е жал, ама съм го решила, както и при теб не е на ниво подготовката в градината. Ето може би един плюс на държавните...вероятно много деца остават 4та група и се учи сериозно. При нас е лежерно и са 3-4 деца, редовно сляти с 3та група...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2798 -: Февруари 25, 2019, 20:03:04 »

Изобщо няма предучилищна в това училище. Каквото такова.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1455

« Отговор #2799 -: Февруари 26, 2019, 10:49:43 »

Сиана, я разкажи повече къде почна работа, доволна ли си? Още ли живеете на същото място, кое ви е училището по район? На нас ни е Душото или Пайсито, но май ще си ги оставя в ДГ до 1ви клас.
Как мислиш да ги пуснеш по-рано, възможно ли е изобщо, аз доколкото четох и питах в ДГ на Марин - няма такава опция...
Активен

Страници: 1 ... 110 111 [112] 113   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: