star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За работата или кое осмисля живота ви?
Страници: 1 ... 109 110 [111]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За работата или кое осмисля живота ви?  (Прочетена 229223 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #2750 -: Юли 27, 2017, 20:21:33 »

Корни, помоща вече е само за студентки редовно обучение без трудов стаж... та не се котираме Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2751 -: Юли 27, 2017, 23:07:18 »

Корни, преглеждай обявите без да се фиксираш в това. Ако изскочи нещо което ти допада - кандидатствай и ако е твоето място за един месец оформяш документите и сменяш работата.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #2752 -: Август 01, 2017, 14:36:23 »

Корни, всичко, което си описала като плюсове важи 1:1 към едно с моята работа - гъвкавостта, чувството да си като у вас, уважението и т.н. Включително и частта с зациклянето. И чуденето дали да се гмурнеш в дълбкото. Миналата година бях на ръба да започна на друго място.
От време на време много ме хващат лудите и много неща не изтърпявам. Обаче после си давам сметка, че с децата ..шансът да нацеля такъв статус клони към 0. Защото помня как беше тук в началото и не, че пак не беше гъвкаво, но мина време, докато си извоювам този статус. И се усещам колко съм се разглезила и за момента просто не ми се мърда. Притъпила съм си доста неща, което не е хубаво. Усещам, че мога да дам много повече, но фирмата е млада и нещата са супер неустойчиви и не ми се рискува нито да се захвана с нещо крайно ново тук, нито да се хвърля на ново място. Звучи дебилно, обаче истината е, че тук минах през доста стрес и в момента мисля просто да се насладя на спокойния период, докато не дойде истинска буря.

Според мен тази гъвкавост не те спира да правиш неща за себе си - да научиш нещо ново, да ходиш на курсове, ако щеш или да разучаваш странични проекти. Избери си курс и го предложи, като слушам, не ми се вярва да откажат. Просто направи си сама предизвикателството, щом имаш време и желание.

Знам, че звучи много загубеняшко да си стискаш топлото местенце само, защото имаш деца, обаче истината е, че като те завърти битовизма и на нова работа ще ти е интересно, но ще се натовариш с проблемите на домакинството - как да се измъкваш, кога да взимаш дете, да си планираш почивката за домашни задължения. Никога не пречи да се ослушваш и да проверяваш нещо ново така или иначе. Но поне моят съвет е - учи нови неща, докато се възползваш от гъвкавостта и статуса си.

Успех Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #2753 -: Август 01, 2017, 15:33:04 »

Мерси, Бизи, за мнението. Хубаво е да срещна разбиране.
Всичко, което казваш, е така, само ме е яд на липсата на развитие и че сравнително новият ми шеф не ме цени (имам вече много индикатори за това). Ако ме ценеше, можеше вече да ми е направил работата много по-интересна, аз няколко пъти си искам и питам за допълнителни, по-мениджърски неща, той уж много отзивчив и накрая нищо. Където мога сама да бутам, го правя, но където ми трябва помощта му, край.
И това ме влудява, абсурдно е да искаш да дадеш повече от себе си и да ти кажат индиректно- еми няма нужда.

Но да, за децата и удобството е така и затова и аз не съм се засилила засега, съвсем селективно и рядко преглеждам обявите, даже предпочитам тези в същата фирма.
Засега планът ми наистина е да опитам нещо ново успоредно с работата (знаете за мерака ми да бъда учителка, предполагам, с който втрещявам много хора  Cheesygrin ) и евентуално и за бебе да помисля.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15630

« Отговор #2754 -: Август 15, 2017, 11:53:13 »

Аз споделям мнението на Ути и Биз.
Теост - мисля, че сега ще ти бъде по-лесно, за теб и за семейството ти, ако пристъпиш към второ дете и смятам, че ще е в плюс да е на сегашното ти, добре познато място, където имаш определен статус и спокойствие.
Тайна ли е къде работиш? С Паяка да не работите в една фирма Blink

При мен животът се развива много странно. Правиш едни планове, те се получават съвсем други неща...За добро или лошо.
Бях решила да напусна настоящата си работа след първата година майчинство и малко да се занимавам с фрии ланс проекти във фирмата, която заедно с една моя приятелка създадохме и движим. Това щеше да ми даде много свобода с децата. Даже вече работя по част от проектите, нищо, че още съм в майчинство. После ми предложиха работа отново в корпорация и реших, че ще мога да взема и тази диня под мишница. Отидох на старото работно място, за да съобщя, че няма да се връщам - хоп, оказва се, че те съкратили позицията ми Lol Съответно си премълчах, че няма да се връщам и сега ще се виждам с HR, за да се договорим за някакво обезщетение, както е предвидено в закона. И изобщо, казвам ви - едно го мисля, второ и трето става Lol Дано накрая да е за добро. С позитивна нагласа съм. Някак си ми е леко и честно казано не смятам да стоя никъде, ако не се чувствам добре там! Това поне го знам със сигурност. Опции имам.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #2755 -: Август 15, 2017, 17:26:52 »

Искаш да кажеш, че са те съкратили, докато си в майчинство и дори не са ти казали??? Ебати социалната мултикомпания, нямам думи.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #2756 -: Август 15, 2017, 18:09:34 »

Я да я видим тая форумна магия, ше я бъде ли или не.
Вододел.Или наляво, или надясно.
Накратко, правя най-голямата реорганизация, която някога съм правил.Залагам всичко, вярно- с чужди пари , но на база личен опит и знания, частично- през главата на висшестоящите, на мой гръб ще се пише и печалбата и загубата.За 4 години тук, битката ми е непрекъсната -основно с колегите и самата фирма.Както в повечето фирми, когато някой си върши работата съвестно, са ме оставили като не са ми одобрили на 100% плановете, но се правят че не ги виждат за да ги направя  и да успея и да ми връчат някоя статуетка, или да се проваля и да ме изритат за пример на всички самоинициативни.
Моля за Вашите пръстостискания.
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2757 -: Август 15, 2017, 18:18:45 »

Че ти едната година не си докарала. А обезщетението ти? Тая вратичка в закона със съкращението на щат е гнусна. Защото не се ползваш със закрила от ИТ. Много тъпо решение, права е Ути, ултра не-социално решение.
Накич, успех. Който играЙ, той пИчели.  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2758 -: Август 15, 2017, 20:09:55 »

Аз и адвокат съм си намерила.
Или ще платят стабилно или направо не им завижам Smile
Ще има и съд, и медиш Cheesygrin

Те не са съкратили само мен. Съкратени са всички като мен в региона...Тоест не е само за бг или за моята позиция в частност
« Последна редакция: Август 15, 2017, 20:18:47 от Fei4ka » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #2759 -: Август 16, 2017, 08:00:53 »

Съмнявам се да не са си вързали гащите щом съкраващат майки, те първо са се консултирали с доста по-скъп адвокат Smile Със сигурност освен доброто обезщетение от борсата, ще ти изплатят и някакво друго (4 заплати е обикновено, натистни си адвоката в тая насока Smile
Аз го намирам за нещо хубаво - хем си решила да спираш, хем ще те залеят с пари сега Smile Фирмата, в която работя е доста голяма и имахме период, в който съкращавахме на килограм. И честно, този член със съкращаването на щат е най-хубавото нещо, което може да се измисли и е много добър начин хем да освободиш човек, хем да го осигуриш добре да не те мрази. За всички хора, които бяха съкратени, естествено шокът и унизението е голямо, но още на следващата седмица им завиждах какви са спокойни, щастливи, обезщетени, неработещи. Направо си мечтаех и мен така да ме махнат Smile)

Нако, стискам ти палци само, защото си мислиш, че си се притеснил нещо. Иначе не мисля, че има какво да ти се опре ;)
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #2760 -: Август 16, 2017, 09:56:16 »

Фей стискам палци да не се карате много Smile
Наком и на тебе;)
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #2761 -: Август 16, 2017, 09:58:48 »

Да бе, бахти щастието да те съкратят, докато си по майчинство. Направо мечтата на всяка жена. Феята е извадила късмет, че и без това е търсила и намерила нова работа, ама ако беше иначе?

Накоме, успех Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #2762 -: Август 16, 2017, 10:27:00 »

Накоче, успех! Винаги е за добро!
Фей, аз също като Бизар мисля, че много добре ти се получава ситуацията. Аз лично съм сигурна, че са си предвидили тлъсто обезщетение, така че всичко ще е точно. Аз самата ще съм в същата ситуация като тръгна да се връщам на работа, та от сега съм се подготвила да првговарям за едни шест заплати  Lol успех ти пожелавам и на теб!
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #2763 -: Август 16, 2017, 10:47:14 »

Фей, голямата реорганизация а?
Май изтеглих печелившия билет, жив и здрав Джордже че е такъв стиснат педал.
Смачкай ги от съдене, макар че доколкото ги познавам точно тая фирма може да изчезне и да се появи нова

Благодаря на всички Ви, нямам съмнение че ще се счупи нещо.Я статукво я глава нечия Smile
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2764 -: Август 16, 2017, 11:38:54 »

Фей, голямата реорганизация а?

Абе...заеби.
Късмет си е, Наки, не ти трябва, брат Wink

Да, мацки, в моята ситуация ми правят услуга даже, че не си тръгвам с празни ръце, но можеше да е голяма тъпня, ако просто речеш да се върнеш, след първата година, а то хоп - няма къде Cheesygrin
Освен това - мълчат и се таят кано бълха в гащи и сега излизат с номера, че да не ме стресирали, защото аз можело и втората година да си остана по майчинство Lol Бреййй, кво удобно!

Биз, какво е това обезщетение от Борсата? Аз мислех, че само фирмата плаща в такава ситуация? Наточила съм се да искам 10 заплати, че накрая да взема 6-7 Smile Имам и отпуск да вземам за една година. Абе, не ми е зле ситуацията Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1660

« Отговор #2765 -: Август 16, 2017, 12:42:18 »

Фей, ако са направили съкращение на щата, имаш право да се запишеш на борсата на доста добър процент от осигурителния ти доход като обезщетение. Ако са успели да направят съкращение на щата и са минали през Главна инспекция по труда, ще ти е много трудно да ги бориш за подобно обезщетение. Тъй като не вярвам, че са успели да минат през ГИТ, предполагам, че ще ти предложат уволнение срещу обезщетение, където вече минимумът е 4 заплати, а 6 е съвсем реалистична бройка в твоя случай. Адвокатът ти ще те инструктира преди срещата най-добре.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2766 -: Август 16, 2017, 13:17:37 »

Няма за кога да се записвам на борсата. Аз, живи и здрави, започвам веднага нова работа Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2767 -: Август 16, 2017, 14:13:43 »

Цитат
Правиш едни планове, те се получават съвсем други неща...За добро или лошо
Да, и при мен нещо такова се получава. Всеки месец сменям посоката и плановете на 180 градуса и още не знам какво ще правя. При теб добре се е получило.

При скращение на позицията отуската ти я плащат нали?

Успех, Nakom!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #2768 -: Август 16, 2017, 16:39:56 »

Ами аз все още не смея да казвам голяма дума, защото нищо не е станало, няма никакъв краен факт Smile
Като си видя парите в сметката, тогава ще говоря, че при мен се е "получило добре" Smile

Мога да си я ползвам отпуската или да ми я платят. Аз ще искам да ми я платят, защото няма кога да я ползвам...нали ще започвам работа Smile
Активен

Страници: 1 ... 109 110 [111]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: