star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За работата или кое осмисля живота ви?
Страници: 1 ... 108 109 [110] 111   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За работата или кое осмисля живота ви?  (Прочетена 229276 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2725 -: Февруари 22, 2017, 09:36:46 »

И аз съм на вълна работа. Много го мисля, но скоро може би ще стане ясно как ще стане и дали ще стане.
Успех и от мен със СВ-тата, имаш време да потърсиш нещо по-добро  Clover
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #2726 -: Март 19, 2017, 22:21:11 »

Супер интересна дискусия се е била заформила тук. Малко късно, но се включвам с едно пожелание. Стискам палци на всички, търсещи по-добри възможности. Бъдете борбени и преодолейте всички изскачащи трудности и предразсъдъци. Искаме или не, предразсъдъците са едно от най-естествените неща в този живот. Искаме или не, всички ги имаме. Това е начин, по който се опазваме и съхраняваме.  Ако вие самите обаче вярвате, че сте повече от тези предразсъдъци, то няма от какво да се притеснявате - смело напред, за да го докажете. Smile

Понеже към края на миналата година писах за моята работа и доста хора ми писаха със съвети, реших, че е редно да ъпдейтна как се развиха нещата.
Пу-пу, всичко е доста добре. Като цяло си казах всичко, което ме тормозеше, по позитивен и градивен начин, разбира се. Всеки път, когато нещата отиват към посока, която не ми харесва, си казвам. Изненадана съм, че мениджърката ми се оказа човек, който слуша много много внимателно, отворена е към обратна връзка и я приема. Та, с казване навреме и откриване, нещата сега се развиват така, както искам.

Изводът ми от цялото това нещо е, че комуникацията и изграждането на връзка са ключови. Като че ли точно това ми липсваше с мениджърката ми - тя, връщайки се от майчинство, изобщо не беше отделила време да изградим връзка -може би защото са си приятелки с другата жена и автоматично беше приела, че и с мен има вече връзка. А това не беше така, изобщо нямаше представа с какво искам да се занимавам, какво ми е приятно, как вземам решения, как приемам решения и задачи. А моята грешка беше, че прекалено дълго си траех. И много се радвам, че пречупих себе си и малко се надраснах, защото не ми беше лесно да се пречупя да споделям критики и недоволство.

Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #2727 -: Март 20, 2017, 11:25:39 »

Браво, веселуши!
Направо съм изненадана, че си попаднала на човек, който може да приема обратна връзка и изслушва хората от екипа си. Страхотно е, че работиш с такъв човек!
Много успехи ти пожелавам!
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2728 -: Май 01, 2017, 22:10:36 »

Днес случайно с приятели се заговорихме за позиция в тяхната фирма, която предстои да се отвори, за която съм подходяща, за която има добро заплащане и добри условия. И... съм заинтригувана. Подскочи ми всичко и се надъхах. Но... го има дребния, не смятах, че толкова рано ще почвам с търсенето на работа, далече сме от отбиване, още не ходи дори самостоятелно. Вярно, има време месец-два, но някак не съм подготвена. И все пак перспективата за работа ми харесва.
Плещя си само, имах нужда да споделя.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #2729 -: Май 02, 2017, 06:57:36 »

Колко време имаш да дадеш отговор? Боян за ясла ли ще го тъкмиш в такъв случай? С кой ще се разхождам лятото?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #2730 -: Май 02, 2017, 12:09:30 »

Ами реално аз не знам дали могат да изчакат 3-4м. Ако могат  ще е супер да мине лятото поне и да съм с детето. А септември ми е ок като време за пускане на ясла. И ще е частна най-вероятно на първо време, не знам дали ще успеем да чакаме класирания в държавна. А и дядото обеща да плаща. Ако трябва ще викам майка ми да го гледа като е болен. Мъжът каза, че ще се опитва той да излиза от работа и да е вкъщи. Ако няма срещи, не му пречи през отдалечения достъп да си върши нещата.
Но той ме натиска наистина да го мислим като вариант, защото от приятелите е чувал само хубави неща за фирмата, за условията, социални пакети и али бали. А и заплащането е далеч над това, което си мислех, че мога да взимам като стартово в нашия град.
И да... в семейната фирма си работя, но мъжът ме убеждава да не се връщам. Да си търся нещо различно, с опции за растеж и развитие. И вече и аз самата съм склонна на този вариант.
« Последна редакция: Май 02, 2017, 12:12:19 от Smiley » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #2731 -: Май 02, 2017, 12:39:58 »

Смайлс, щом ти самата си мотивирана...ако могат да изчакат малко особено, ако не пък се хвърляй с дълбокото. Признавам си, че аз изобщо не бих на тоя етап. Хич не съм на такава вълна, изобщо не ми се връща. Полудявам вкъщи, но пък не искам да пропускам токова важни моменти от развитието на детето. Толкова ми е мъничка и сладка, абсурд да я пусна да я гледа някой непознат. Тц.

Корни, много ти се чудя как успяваш с болно тодлърче, което сигурно вилнее нон-стоп, изобщо НЯКАКВА работа да свършиш, сериозно...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #2732 -: Май 02, 2017, 12:44:16 »

Смайлс, аз лично бих търсила вариант да я хвана тази позиция. Детето винаги ще си е твоето и ще си имате своите моменти. Той вече не е чак толкова мъничък, така че може да опиташ да организираш баба/дядо/ясла. Ако работата наистина е добра и на теб ти се работи, опитай. Ако не ти се получат нещата, семейният бизнес винаги ще е някаква опция.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #2733 -: Май 02, 2017, 15:00:44 »

Смайли, щом си се навила пробвай... Аз бях в същото положение - Нико на 10м, шефа ми беше склонен да работя моята си работа, но от Пловдив... даже 2 дни от нас, 3 дни от офиса... Даде ми 3м отсрочка, за да може Нико да стане на година... ама големите шефове ни попариха уговорката... хем ми стана мнохо тъпо, защото ми се работише и си обичам работаата, хем се зарадвам, че няма да се чудя какви гимнастики да правя с Никола... Та съвета ми е да пробваш - ако не е твоето нещо, поне няма да те е яд, че не си опитала ;)
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #2734 -: Май 02, 2017, 18:26:39 »

Е, детето винаги ще си е твоето, ама работа и позиции ще има винаги, и ще работим цял живот, а те сега са малки и сладки, и откриват света всеки ден. Според мен са несъпоставими нещата. Но това си е моята гледна точка, де Smile

абсолютно подкрепям ;)
Аз не смея много да се хваля, че все нещо се прецаква, но последните няколко месеца са ми супер щастливи на работа ... Успях да се внедря в екипа, а те са като семейство .. удовлетворена съм от работното време и заплащането, работата, отношенията ... Не си правя дългосрочни планове, но да се чувствам добре там - това ми е достатъчно. Уморявам се страшно много физически, но умът ми е спокоен и това е по-важното  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #2735 -: Май 03, 2017, 09:11:14 »

Смайли, а има ли възможност да почнеш на пoлoвин работен ден? На мен тoва ми се струва оптимално. Ще мoжеш и да продължаваш да си гo кърмиш и ще се oтделяш за пет часа oт негo, така че и тoлкoва мнoгo няма да пропускаш.  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #2736 -: Май 03, 2017, 13:27:52 »

Аз и без да ходя на работа съм скапана. Щото домакинстване + излизане по градинките задължително, всеки ден, поне по един час... И ако към това трябва да добавя работа 8 часа + транспорт до работното място, а домакинстването не отпада, един час поне време с детето вечер също не може да отпадне... Не знам суперчовек ли трябва да стана или ще изтрещя окончателно  Lol

Обаче ми се събират 3 години без прекъсване в майчинство и може би имам нужда от различна активност, от различна среда. Зза това ми се вижда среден вариант да се върна по средата на втората година. Разликата между 12-месечно и 18-месечно е огромна. Някъде по същото време  с първото дете започнах да си мисля че може да опитаме на ясла. Освен това до някъде ще имам възможност за гъвкавост в работата, което не е за пренебрегване.

Цитат
А и грешките в днешните ни решения излизат наяве доста по-късно принципно
с това см съгласна на 100%
« Последна редакция: Май 03, 2017, 13:29:46 от syanna » Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #2737 -: Май 09, 2017, 20:58:27 »

Спорът на тема "държавна или частна ясла/градина" е преместен ТУК .
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #2738 -: Юли 27, 2017, 08:58:14 »

Ох, хора, имам нужда от съвети.
Мисля, че е време да си сменя работата. Обаче ужасно ме е страх дали няма да направя грешка. сега ще обясня всички плюсове и минуси:
1. Основен плюс на сегашната ми работа- гъвкавостта. Мога да работя ако искам и цяла седмица от вкъщи (обикновено оставам 2 или 3 дни). Никой не ме следи за нищо, самостоятелността е голяма, важно е всичко да е свършено, а не да вися по 8 часа точно. Редовно си тръгвам в 5 и нещо и взимам детето рано от градина. Върша си и други неща в свободното време, ако се захвана с лични проекти например, е удобно, както иза домакински задължения. Забравила съм какво е всеки ден да се глася и да ме няма по цял ден и да си хабя уикенда за битовизми.
2. Друг плюс е голямата фирма, която дава много опции, например обучения, преди години бях направила благотворителна организация за животните, ходеше се и в един дом за деца. Сама измислих идеята да направя група по немски и много се забавлявах. Това обаче върви към край.
3. Позциите ми- приемат ме за една от опитните след 5 години, уважават ме, разбирам в дълбочина от това, което правя. С много колеги съм в хубави отношения, като вкъщи съм си в офиса. Сега за РД на Бо мисля да им нося шоколадови яйца  Cheesygrin

Обаче сега The Dark Side.
1. Зациклила съм много. След бурното развитие първата година, всичко намаля като обороти и сега върви даже назад. Подпомагат го разни промени във фирмата, заради които сменят модела на работа и много затъпява, правиш от всичко по малко и никъде не можеш да се изявиш. Няма какво да науча на тази позиция вече. А аз съм в период, в който искам да се развивам, да уча нови неща, "to make a difference", дето се вика, не искам да съм паразит.
2. Новият ми мениджър е странен- уж много мил и ме хвали, но по поведение не е направил нищо за мен. Не ми даде една свободна позиция, за която ме бяха предложили- той не бил уверен (не я даде на никого в крайна сметка). Искаше да ме избута към друг екип, където да съм по-полезна (но е още по-скучен). И беше обещал да ме запише на едно обучение, сега разбрах, че е записал друг, без да знам. Не знам дали има нещо срещу мен (аз съм доста директна и да кажем леко агресивна, казвам си какво искам) или просто от бездействие си е такъв и не е лично, но резултатът е един и същ- изобщо не съм мотивирана вече.
3. Самата фирма върви надолу, съкратиха хора от други държави и е въпрос на време да стигнат до нас. Може да е много време, разбира се, но така ли да седя да си чакам....Разбира се аз не съм финансово глава на семейството и не се налага да бягам за нещо по-сигурно, не е фатално бюджетно, ако остана временно без работа. Но пък не знам доколко е смислено да седя и да гледам как корабът потъва.

Та сега- да си излизам ли от зоната на комфорта, да се гмурна ли в дълбокото? Ами ако не намеря повече такава работа, а се окаже, че ми трябва- че ми е непосилно да се справя със стандартна работа, с пътуването всеки ден, умората и бързането всичко да стане след 18ч? Особено след второто дете...този аспект засега е настрана, защото дори с нова работа мисля, че не е фатално да имам бебе след 1-2 години. Пък и с 2 по-трудно май ще се навия да сменя. Сега е моментът, докато още имам някакво свободно време и ентусиазъм. Вие бихте ли се отказали от работа от вкъщи + офис по желание, съчетание плюсовете на двете, заради скука и липса на развитие?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2739 -: Юли 27, 2017, 11:11:35 »

Корни, а обмисляла ли си да забременееш сега? Щото Бо си расте, ако не си намериш работа веднага, после да мине поне година на новото място, после ако пък не забременееш веднага иии могат спокойно да минат 3-4 години и после да не ти се занимава вече с второ? А и можеш да "отгледаш" второто в тази фирма, защото тази свобода, която описа, е мноого важна и страхотна за ясленче. Не знам де, аз по-скоро натам бих се ориентирала сякаш.
 Но пък ако не ти се ражда скоро, потърси си нещо ново и вълнуващо Smile Имаш време за всичко Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2740 -: Юли 27, 2017, 11:14:39 »

Това също е вариант, ама едно, че не съм съвсем на тази вълна, второ може да не стане веднага и ще се натрупат пак над година-две, в които пак ще си цикля...не знам. А и после с 2 деца да ме вземат на работа и да мога да се отдам първите месеци на учене на новите неща ми се вижда съвсем нереално  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2741 -: Юли 27, 2017, 11:40:25 »

Да, ама дали ще се ти се занимава с дете след 3-4 години? Не знам какво да те посъветвам, звучиш ми все едно искаш да си смениш работата, така че действай Smile
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2742 -: Юли 27, 2017, 11:55:12 »

Адаш, съжалявам, съвет нямам, или по-скоро бих казала същото като Ути, перфектен момент е. По-тъпо е да намериш ново, да побачкаш малко и да ги "изоставиш" заради бебе.
Обаче ми е изключително смешно/странно някой като каже как корабът бил потъвал за компания с ревеню 25 billion USD. А точно в нашия център така ври и кипи в момента и е толкова по-изгодно да имат работна ръка тук (по-ниско платена) отколкото в други държави, че няма абсолютно никаква база за сравнение. Толкова голям фокус има на автоматизация, а там има адски много работа, докато се измисли всичко и лека полека се вкара във клиентите ще има тоооолкова много проекти. Нашите хора провеждат обучения на другите центрове за процеси, които са навлезли първо тук. Ама да не си защитавам сега фирмата, просто конкретно изразът "корабът потъва" ми стана смешен, той е запотъвал от 5г и все не може да потъне нещо. Но това си е мое мнение, като се върна на бачкане един ден ще видя какво ще е, засега имам кой да ми носи прясно инфо за фирмата и не изглежда като потъващ кораб, определено.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
black_berry
Newbie
*

« Отговор #2743 -: Юли 27, 2017, 12:03:37 »

Корни, според мен не си струва да рискуваш сега.. Може да разгледаш обявите и ако има нещо наистина стойностно да кандидатстваш, но не мисля, че трябва да е целенасочено...
Иначе на Учи варианта е много удачен, защото явно си се наложила във фирмата Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2744 -: Юли 27, 2017, 12:06:08 »

Няма да обсъждам тук конкретна фирма, всеки има мнение, да кажем, че просто посоката не ми харесва, лично на мен. Ясно е, че няма ей сега изведнъж да се срине всичко. Но много неща не са както преди и нито едно от тях- в позитивен смисъл. Лично мнение и усещане, повтарям.

А, 3-4 години за дете няма да чакам, мислех 1-2. Но да, не е коректно няколко месеца след нова работа да се забременява. Не знам :(

Обаче ако забременея скоро и още 2-3г нула развитие, ще се срина, усещам...Още сега жаля колко съм затъпяла и ме гложди всеки ден, че се пропилявам. Но да не ви занимавам с мислите си в тази посока.
Имам и друг план в главата, свързан с нова магистратура, стаж към нея, докато си тъпея на същата работа и евентуално забременявам, може би ще пусна него в действие  Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #2745 -: Юли 27, 2017, 13:04:12 »

аз не бих заменила свободата, която описваш.. но май наистина искаш да си я смениш, та давай смело ;)
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #2746 -: Юли 27, 2017, 13:11:36 »

Корни, ако не се чувстваш ок на сегашното място се оглеждай и търси, но обмисли добре вариантите, щом има и ново учение на хоризонта... Освен това говори с прекия си началник защо се държи така и защо избира други хора пред теб...
От септември мисля да пускам Нико на ясла и да говоря със шефа ми за варианти за работа от Пловдив, че нали преди работех в София... ако няма такива ще си изтегля 3те месеца отпуска и през тях ще си търся работа в Пловдив. Отделно мисля да записвам нова магистратура в Аграрния тук и евентуално после докторантура... А през това време да помагам в на ММ фирмата и да карам някакъв езиков курс Smile 
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2747 -: Юли 27, 2017, 13:16:10 »

Магистратура, как ти се занимава, ужас 😂😂😂
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #2748 -: Юли 27, 2017, 16:21:43 »

Магистратура, как ти се занимава, ужас 😂😂😂

ааа само за да взема големите пари за майки-студентки  Lol

шегувам се, няма да ги хвана май, ако не съм вече бременна, че тя е само 2 семестъра  Smile

Занимава ми се с всичко, нали ти казвам, че съм изтрещяла от бездействие или по-точно неразвиващо и несмислено такова, щото битовизми, почивки и работа си има.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2749 -: Юли 27, 2017, 17:29:15 »

Браво, браво, адмирации, мен дори да чета книги ме мързи, страшен труп.
Активен

Страници: 1 ... 108 109 [110] 111   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: