star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За работата или кое осмисля живота ви?
Страници: 1 [2] 3 4 ... 111   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За работата или кое осмисля живота ви?  (Прочетена 229222 пъти)
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #25 -: Май 12, 2012, 12:42:13 »

Ми искаш да буним духове,ето,буним ги.

Защо да нямаш избор? Или просто те устройва това положение?
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16532

A believer

« Отговор #26 -: Май 12, 2012, 12:43:19 »

Сериозно де, голям човек съм, ако имам нужда от съвет, ще си поискам, ама така всички да ми правят анализи - не, мерси.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

aleto
Newbie
*

« Отговор #27 -: Май 12, 2012, 12:46:32 »

Стига и ти като децата.
Ми пускаш тема как не те определяло работата и как нямаш търпение да се махнеш,сто пъти си казвала,че не ти е хубаво там,нормално е да се втурнем като квачки да си пазим гъсето.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Май 12, 2012, 12:52:10 »

Ми просто не му е времето сега, нямам никакъв избор що се отнася до работата и си чакам сгоден случай. Голяма драма направихте. Бтв аз съм 100% сигурна, че някой послъгва, не може само аз да не си харесвам работата. Как пък всички са влюбени в тва, което правят, да бе да.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #29 -: Май 12, 2012, 13:00:19 »

Е, винаги има по нещо, което те дразни и не е съвсем както го искаш, аз достатъчно съм се обяснявала, интересно е, харесва ми, даже в добрите моменти я обичам, не съм влюбена в нея и определено, ако нямам краен срок или не съм влюбена в моментната задача, не бих висяла почивните дни, защото си имам и други интереси, а и ми се струва много идиотско просто да си висиш нон стоп на работата. Rolling Eyes
Защо да послъгват хората, това е идеята, млади са, намерили са нишите си, имат хубави семейства/половинки, при които да се прибират и животът им е хармоничен. Моят не е, явно и твоят не е, но ме разбиваш как не искаш да повярваш, че може да е другояче, не ти ли вдъхват оптимизъм и разкриват варианти, че може и да не е шибан живота през повечето време. В момента малко ми звучиш като онази без оргазмите, вагиналните ли, не помня, дето не вярваше, че има толкова жени, дето ги получават. Smile
И във връзка със съветите да сменяш работата или не, аз не бих ти давала каквито и да е, всеки си знае, както и напълно те разбирам в частта с неудовлетворението, моят мозък работи нон стоп в посока - да стана по-щастлива, по-спокойна, обмислям и най-абсурдните варианти, но вярвам, че има щастливи хора, ако не им вярвах на приказките, за какво да се трепя за нещо повече.
« Последна редакция: Май 12, 2012, 13:03:58 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
aleto
Newbie
*

« Отговор #30 -: Май 12, 2012, 13:02:53 »

Ми и да послъгва,може да е за странични фактори или пък просто настройката да им е различна.

Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Май 12, 2012, 13:03:20 »

Просто ми е странно как в живота не познавам някой, дето си обича работата, а тук са 100%, нещо статистиката не е ок Cheesygrin Иначе е чудесно ако наистина е така де.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #32 -: Май 12, 2012, 13:09:14 »

Обожавам си работата, но осъзнавам, че е така основно заради пътя, по който съм минала, за да стигна до тук, където съм. Всяка една крачка съм си я правела с удоволствие и съм си вземала всичко полезно, което съм можела да извлека на което и да е предишно работно място. Буквално се чувствам като в онази лекция на Стив Джобс пред Станфордските студенти - много лесно мога да погледна назад и да видя точките навързани. И това ме прави изключително щастлива, просто се чувствам удовлетворена и пълноценна много. Трудно ми е да разбера защо хората работят неща, които не искат да работят, при условие, че ако се занимават с това, което наистина искат, със сигурност ще са чувствително по-успешни и категорично ще изкарват повече пари, дори да не е веднага, то в един момент е неизбежно да се стигне до там - също като историята на Наком.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #33 -: Май 12, 2012, 13:10:38 »

Винаги има дразнители ,но за мен , определението "Харесвам си работата", се отъждествява с "ходя с кеф на работа". а човек като ходи с кеф, значи харесва това ,което прави и се чувства добре там където е. Винаги има какво да се желае , но комплексното усещане е по-важно Smile

Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #34 -: Май 12, 2012, 13:19:14 »

Е, Гал, аз не съм чак такъв идеалист, няма как всеки да се занимава с това, което обича, трябва да има хора, които да събират боклука, да работят в шивашки цехове и такива за месо, да им е гадно и тъпо, както и монотонно и безперспективно, а за това, че винаги като работиш с кеф идват големите пари, не съм много сигурна, по-скоро го приемам като много щастливо обстоятелство, съчетано с  извънредни качества от страна на човека, които нелогично за нашата страна са били оценени.
Иначе и аз като погледна назад, виждам, че добре съм се справила и съм взела повече от предишните ми работи, отколкото някой е бил навит да ми даде.
Ути, ама има и момента с любовта към професията, не работата, а професията, аз в разговора с шефа си му казах, че работата ми убива любовта към професията, което е малко пресилено и с излишен драматизъм Cheesygrin, защото аз реално я харесвам, драпала съм със зъби и нокти за нея, но не ми е детската мечта, а е път, посочен ми от баща ми, аз го премислих, реших, че мога да го направя и ще ми е достатъчно интересно, а и нямах моя си мечта, която да умирам да реализирам, а и с времето ми хареса много, но нямам онази детска любов към нея, ти имаш ли, щото ако нямаш, няма как от нищото да пламне голямата любов. Smile
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #35 -: Май 12, 2012, 13:22:11 »

Като видя някой да говори за Стив Джобс и ми се ще да викам във възглавница.

Нали го знаете закона на Розен ..нещо си - можете да изберете само две неща :
1. Работата ви е легална.
2. Работата ви носи удоволствие.
3. Работата ви е много добре платена.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Май 12, 2012, 13:24:04 »

Гал, щото почти никога не знаеш какво точно искаш, затова Cheesygrin Аз лично не знам каква работа би ме правила щастлива, затова като избирах, избрах парите  Razz

Фата, моята професия не е дошла от някаква мечта като малка, разбира се, те малките момиченца не си мечтаят да станат програмисти. Беше ми един вид предизвикателство да се наложа в професия, която не е популярна сред жените, да докажа, че мога. Принципно ми харесва, а и донякъде ми се отдава, така или иначе си нямам мечтана работа, а и в тази област парите са добри, няма какво да си кривя душата.
Конкретната ми работа ми е тотално отвратителна, но в момента на пазара няма много избор, за да я сменям. Наистина ставам сутрин с ужас, че трябва пак д аходя на работа, но отчасти аз съм си виновна, защото не си влагам сърцето, а го възприемам като "тук съм временно и после ще се махна".
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #37 -: Май 12, 2012, 13:25:55 »

Иди пак негър в САП  Cheesygrin Видя ми се построен комунизма там...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Май 12, 2012, 13:26:17 »

Ххахах, е то там, където съм, е същото Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #39 -: Май 12, 2012, 13:28:06 »

Ути, 9 месеца от трудовия ми стаж в тази фирма бяха ад. Нямах избор, нямах други възможности, не исках да напускам, само заради нехаресването на работата и атмосферата. Всъщност, не, че не харесвах работата, по-скоро ми тежеше да ме унижават, мачкат и да ми се крещи за абсолютни глупости. Това беше ежедневие, ежедневен стрес, ежедневно всяка сутрин тръгвах със свито сърце, чаках с нетърпение почивните дни, за да не мисля за работата, за нещо сгрешено, събуждах се ужасена, че може да сме допуснала и дребна грешчица, която после да предизвика онзи гняв...
Много фактори се промениха, освен в характера на шефа, в колектива и дори в моята лична нагласа към ежедневните ангажименти в офиса. Приемам си грешките по доста по-различен начин, пък и се научих да не ги допускам. С две думи - нещата потръгнаха. Няма как да не ми харесва, да не ходя с кеф и да говоря доста често за интересни служебни случки. Обожавам да чувам добри отзиви за фирмата, за персонала, за преподавателите ни, за обученията, които провеждаме, за проектите, в които участваме!  5 месеца ми бяха достатъчни да забравя миналата година. Дори бих казала, че ще става по-добре  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #40 -: Май 12, 2012, 13:33:47 »

Е, аз знаех, че имаш родител програмист и затова реших, че може и да ти е детска мечта, ако от малка си се вряла и така, имам такива първи братовчеди, но момичето не го дозавърши, де. Аз не умея да се настройвам за това временното, винаги залитам, в УСА продавах щамповани тениски и умирах от ужас, като видех, че съседния магазин продават повече, а и имам състезателен дух, най ми е лесно да работя на макс, когато имам реална конкуренция.

Пупи, много се радвам за теб, какъв кошмар беше, а сега си много надъхана. Smile

Изобщо не го знам този Розен нещо си, ама ги гледам вариантите и не ми харесват, виж Наком как има всичко. Cheesygrin

Тая тема нещо ми бръкна в и без това лабилната психика, тръгвам си от работа и без това от един час само пиша тук, а дойдох супер заредена, викам айде да ви проверя и да се захващам, ама утре няма да ви отварям, да не ме разстройвате с позитивни и негативни емоции и ще си работя с кеф.  Razz
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #41 -: Май 12, 2012, 13:41:51 »

Къде си била в Щатите,ма? Все го споменаваш,пък аз все не знам.

Аз в момента съм избрала явно номер 2 и 3,е големите пари не са почнали да падат,но се надявам скоро.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #42 -: Май 12, 2012, 13:55:59 »

Old Orchard Beach, MA, смотан, малък и безизвестен, много беше гадно, тежко, трудно, ама последно тогава бях с изострени сетива, беше ми вълнуващо, ново  и интересно, ама много, бях яко във филм, а и аз съм бая американизирана, беше си ми мечта, та затова все си го повтарям. А и е единственото време, когато не съм работила по професията, та си ми стои като пример някакъв в главата, а, работила съм и за родата, много при това, все физическа и неприятна работа, ама някак не го броя. Smile
Оф и се влюбих в Бостън, размаза ме тоя град, никога не съм била на друго място, от което да не ми се тръгва, направо като у дома си се почувствах, ходех си сама по улиците и се размазах, там слушах и жив госпъл, май ми посъживи и вяра и всичко.  Razz Cheesygrin
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #43 -: Май 12, 2012, 14:18:18 »

Бостън винаги съм го чувствала много европеизиран,може затова да ти е било тъй хубаво.
На мен любимия ми град е Синсинати,точно мой тип град,не прекалено грамаден,че да се чувствам малка,нито пък прекалено малък,че да ми е тесен. Много благодатен,всъщност това ми е една от предполагаемите дестинации като/ако се върна,не ми се бяга много далече от комфортната ми зона из Източното крайбрежие.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #44 -: Май 12, 2012, 15:21:22 »

Ути, повярвяй ми, да съм продавач-консултант нито ми е мечта, нито съм влюбена в работата си Smile Както каза Алето - въпрос на нагласа. Просто мисля, че ще самоубия, ако не работата не ми докарва някакво удовлетворение, като то няма кой да ми го докара, ако просто не следвам простата схема - да правя, каквото се изисква от мен и да се развивам. Но пък признавам, че мен никой никога не ме е унизявал, викал и т.н. В сегашната ми работа излязох в майчинство точно, когато интригите, несправедливите уволнения и повишения взеха страшно надмощие. Сега не знам как ще е като се върна, по принцип се абстрахирам от женските простотии и просто си работя и си тръгвам. Има го и друго - работя с клиенти и ако колежките ми са все мърморилни и ме товарят, клиентите като са доволни, са си доволни. Да не казвам голяма дума, но ако съм под някакъв ужасен стрес, бих си сменила работата със сигурност. Не бих напуснала без опции, но не бих търпяла. Но, ако нямах деца и доходите ми позволяваха, не бих стояла.
А и вече нямам мечтана работа, не знам, мисля, че просто на късмет трябва да ми падне нещо от небето и всяко нещо, което не ме товари, не ме принуждава да търпя прости хора и ми носи прилични доходи, без да ме лишава от семейството, би ми било мечтана работа. Мога да върша много неща, на много неща мога да се науча. Просто наистина е трудно да си попаднеш на мястото. Понякога ми се иска да работя в някоя магазинче за опаковане на подаръци, друг път в офис, но съм сигурна, че не искам пак да съм си шеф и да си причинявам стреса от хотела.
« Последна редакция: Май 12, 2012, 15:23:40 от bizzare » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #45 -: Май 12, 2012, 15:21:51 »

Винаги има дразнители ,но за мен , определението "Харесвам си работата", се отъждествява с "ходя с кеф на работа". а човек като ходи с кеф, значи харесва това ,което прави и се чувства добре там където е. Винаги има какво да се желае , но комплексното усещане е по-важно Smile
Много харесвам описанието ти.

Ути малко ти се дразня като почнеш "не може пък толкова да си харесвате работата". Ами пък харесвам си я. Ставам с кеф сутрин. Отивам с кеф един час по-рано в офиса. Да си преговоря задачите за деня с единия колега, да пия кафе с една колежка или просто да си отговоря на писмата са ми задължителни за да ми е усмихнат деня после. Позицията ми изисква да реагирам бързо и да съм налична ако ме потърсят. Имам служебен компютър и смартфон за целта. Не се сърдя ако трябва да остана до по-късно. Често го правя и без да се налага, защото искам да свърша нещо допълнително, защото искам да помогна на някого, защото искам да изчакам някой от другите "работохолици". Работя за добри пари. Усилията ми се оценяват. Но за мен важното е колко харесвам това, което върша, колко много си обичам проекта и екипа, колко много уча.

Служебният ми лаптоп остава вечер в офиса. Уикендите не го вадя от раницата, освен ако не ми трябва точно той. Излизам редовно вечер. Не всяка вечер, но редовно. Грижа се да си почивам. Събота и неделя се шляя доволно.

Не казам, че няма неща които ме дразнят. Има такива. Не казвам, че няма стрес. Не казвам, че всичко е перфектно. Не е така. Но осъзнавам дори когато мрънкам за нещо, го правя с идеята, че мога да го променя и подобря. И в най-гадните ми дни цялостното ми усещане е различно.

Смени си работата. Нямам голям избор е измислено оправдание. Както рече Наком трябва ти битка, трябват ти предизвикателство и страст. Smile

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Май 12, 2012, 20:00:55 »

Да, щото си търсила и знаеш колко избор има.  Razz

Както и да е, не искам темата да се превръща в даване на съвети за живота ми. Моите наблюдения са, че навсякъде е еднакво, пак ще има стрес, пак ще има идиоти...може би наистина е въпрос на нагласа как ще възприемеш мястото, на което си.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #47 -: Май 12, 2012, 20:05:25 »

Добре де, стрес и идиоти навсякъде има. Но, ако работиш в добър екип, колегите са приятни, усмихнати хора и имаш необходимите стимули да се развиваш и да дърпаш нагоре..според мен тогава работата е приятна и носи удовлетворение. Ясно е, че навсякъде има проблеми и че сигурно на всички работещи им се е искало понякога да си останат в леглото вместо да отидат в офиса. Ама това според мен би трябвало да е единичен случай, моментно състояние, а не ежедневие. Ако е ежедневие - не бих го понесла и бих търсила алтернатива.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Май 12, 2012, 20:07:27 »

Ох, бе, ама и вие сте едни, все едно възможностите чакат за ъгъла, еми не чакат.
Ето, Веселушка съм я цанила да гледа за обяви за мен и няма, веднъж ми се обади, че има, няма никакъв избор.
А не искам да оставам без пари, не искам да ходя по стажове, не искам да взимам 500лв заплата, затова си седя на г*за и чакам да намеря нещо подходящо. Все едно съм питала - помогнете, нямам радост в живота, пфуууу.
Уф, че се ядосах начи! Razz
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #49 -: Май 12, 2012, 20:11:50 »

Аз лично говорих по принцип. Ясно е, че едва ли мазохистично се тормозиш на място, което не харесваш. Все пак ситуацията с работните места не е от най-розовите навсякъде по света, предполагам и в БГ е така.
Няма какво да се ядосваш - в крайна сметка дори и някой да е тръгнал да дава съвети, едва ли е с лошо  Wink
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 111   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: