star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Салса
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Салса  (Прочетена 18176 пъти)
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #25 -: Април 22, 2012, 18:00:18 »

Ще стане, няма де да иде. Smile Само няма да ме караш да танцувам on2.

Оф, трябва да се хвана да си оправя аватара. Ама май не си пазя картинката...
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #26 -: Април 22, 2012, 18:20:56 »

Аз реших, че ти е много tiny и затова са ти го махнали Razz Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #27 -: Април 22, 2012, 20:08:36 »

Ще стане, няма де да иде. Smile Само няма да ме караш да танцувам on2.
Е, само малко  - няколко бейсика и кросбодита, то и аз толкова ще мога. Cheesygrin
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #28 -: Април 23, 2012, 00:19:45 »

Благодаря ви момичета  Kiss

По темата с танците - аз не знам дали бих се прежалила някога да се запиша..толкова съм спъната в краката и некоординирана, че няма накъде  Cheesygrin По принцип иначе ми се иска да се запиша на народни танци някой ден или поне за обща култура (и за сватби  Razz) да науча няколко хора различни от правото..
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #29 -: Април 23, 2012, 01:21:41 »

Дунавско поне не знаеш ли?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #30 -: Април 23, 2012, 01:26:11 »

Това е адското отроче на рокендрола и цирковата акробатика. Ако се научиш да го танцуваш, ще ти построя храм и ще кръстя първородното си дете на теб!

Lol Много точно определение, и на мен ми се въртеше нещо подобно... Да, трудно изглежда, макар че вчера много обнадеждено си потропвах вкъщи. Аз няма да си поставям за цел да се подготвя за световни квалификации, просто искам да науча няколко основни стъпки.. Може и суинг, макар че линдито повече ме "пали", сигурно точно заради трудността.. А и комбинацията рокличка с гуменкиииии (и гащЕ дето се видят) Wub

Отговарям вместо сестрата - не знае. не знаем. Lol
Активен

C’est tout!
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #31 -: Април 23, 2012, 01:55:03 »

Отговарям вместо сестрата - не знае. не знаем. Lol

Thumbup Нали казвам, че съм осакатена откъм всякакви танци, ти такива сложнотии като Дунавско искаш да знам  Razz
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #32 -: Април 23, 2012, 02:14:32 »

Дунавското е лесно. По-лесно е ганкиното(известно още като бяла роза) например.
Преди няколко седмици една приятелка ме пита дали искам да ходя с нея на народни танци, че не й се ходило сама. Сега аз ходя, а пък тя спря.  Lol Учим там разни изумени хора, които освен на специално събиране някакво, просто няма другаде да ги видиш.

Е, само малко  - няколко бейсика и кросбодита, то и аз толкова ще мога. Cheesygrin

Тука разни хора се самонаучиха. То си става с много работа и музика просто. Пък и не на всяка песен се чува ясно двойката, че да се водиш по нея.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #33 -: Април 23, 2012, 09:24:40 »

да ви кажа и аз "танцувам" на 2, демек ходила съм няколко месеца преди да спра с тренировките и по партита съм танцувала на 2....малко ми е странно на моменти и ако ме поведат да направя нещо по-завъртяно и после малко оплитам краката и ми се е случвало да се объркам и да тръгна като за 1, ама се коригирам бързо...просто навика си казва думата....а иначе аз много се кефя и на ча-ча...много грациозно ми изглежда за дамата....то си пак чист ел ей ама с вмъкнати стъпчици Wink

Така ми се ходи пак на тренировки, трябва скоро пак да почна...ама се спичам малко, защото качих доста килограми и не се чувствам комфортно в кожата си....а как ми се танцува само...

а колкото до хората...преди ходих и на хора и на салса едновременно  и ми идваше малко нанагорно примерно съботата...когато имахме 1 час хора, веднаха след това 1 час лейдис стайл, веднага след това 1 час бачата и кизомба смесено...и на 3тия час се влачех вече......а ако решах и да ходя и на он 2 който е преди хората и вече бях парцал...правила съм го само веднъж това с 4те часа подред....просто хората са доста изморителсни и след тях трябва малко почивка, а аз веднага се хвърлях на други тренировки Smile
« Последна редакция: Април 23, 2012, 09:27:37 от JustAGirl^` » Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #34 -: Април 23, 2012, 10:38:33 »

А на тези партита не канят ли само най-красивите жени, след това най-добре танцуващите, все си го представям като на баловете по американските филми, дето на една пейка са седнали девойките и никой не ги кани. Razz
Това акробатичното с гуменките, ама изобщо не ми харесва, а мога да гледам всякакви танци. Rolling Eyes
Аз искам на хора да ходя, но ме е срам, защото нищо не мога, а сестра ми толкова хубаво да играе, даже на един празник миналата година, направиха надиграване с един танцьор на градския ансамбъл и беше много интересно двамата как се задяват.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 23, 2012, 11:09:25 »

Първо си каня тези, които познавам. После почвам да каня тези, които ми харесват - няма значение като фаца или танцуване. После почват да ме канят фенките ми.  Cheesygrin После съм се понапил и почвам да обикалям с фотоапарата.  Lol
Да, хубавите повече ги канят, но пък по партитата се издокарват всичките, а и обикновено е на приглушена светлина.  Lol А и повечето дами ходят да канят, та просто няма как да се получи като й се танцува на някоя, да си седи на стола цяла вечер.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #36 -: Април 23, 2012, 11:17:32 »

аз пък съм обидена че на фестивала в Боровец миналата година Салс не ме покани на танц, а ми обеща  Razz

Майтапа на страна....но по мое виждане първо се канят девойките които танцуват добре и се водят лесно, и тези които танцуват от душа, а не правят само заучени фигури, тези които влагат чувство в цялата работа, пък дори и да не изглеждат толкова добре Smile Иначе ние като си организираме партита сме си все едни и същи и просто си се сменяме, всеки със всеки...попринцип кавалерите ни канят...но понякога и ние си просим примерно на някоя яка песен или пък на някой танц който позволява по яка хореография.....абе субективно е всичко Smile А вече като се ходи по разни масови събирания, като фестивали, конгреси и т.н. пак съм забелязала че мъжете от един клуб си канят техните си дами от клуба най-вече, или поне в началото задължително и рядко се отпускат да поканят някоя "чужда"...
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #37 -: Април 23, 2012, 11:31:52 »

Аз се бях понапил тогава, някоя простотия щях да направя.  Lol

Иначе като ходя по фестивали, гледам да танцувам с дами, с които рядко се виждам. Просто няма смисъл да бия път през половината страна и пак да танцувам с варненките. Не че ги избягвам, но с тях мога да си танцувам всяка седмица.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #38 -: Април 23, 2012, 11:34:21 »

да бе да....сега алкохола бил за оправдание  Razz

това е което съм забелязала че пак си танцуват в клубовете за съжаление, трябва да са повече като теб който да "обхождат" чужди девойки  Wink
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #39 -: Април 23, 2012, 11:40:31 »

Ох бях на европейска среща на студентите от моя профил, бяхме 300 човека от цяла европа. Свършихме супер полезни неща, научих много, вечерите се разбивахме от купон, докоснах се до Праха(inlove) и се заредих за месеци напред. Много съм щастлива, че можах да оставя за 5 дни торбата с нещата, които ме тревожат в България и да се откърна на 100% от всичко. Направо съм нов човек!!!
Активен

Моето име е Любов.
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #40 -: Април 23, 2012, 11:48:09 »

Хахаха, ти не си ме виждала на какво се правя по тия фестивали.

Като си танцуват само с познатите, защо въобще се занимават да ходят?
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #41 -: Април 23, 2012, 11:49:29 »

Аз като приказвам, че това място а Раят на земята, вие си мислите, че съм пристрастна...
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #42 -: Април 23, 2012, 11:52:30 »

Като си танцуват само с познатите, защо въобще се занимават да ходят?

абсолютно подкрепям...кофти е ама е факт  Wink
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #43 -: Април 23, 2012, 18:13:10 »

Аз като приказвам, че това място а Раят на земята, вие си мислите, че съм пристрастна...

Ако говориш за Прага...е и раят на бирата  Drinking
Активен

Моето име е Любов.
veselushka
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 23, 2012, 22:54:17 »

HappyHeart, много се радвам, че си успяла да се заредиш и починеш!

JustAGirl^, хич не ги мисли, тези килограми. Сама знаеш колко положително действа цялата атмосфера, а пък и точно това ще ти помогне да влезеш пак във форма.  Smile

А на тези партита не канят ли само най-красивите жени, след това най-добре танцуващите
Мне, канят си се помежду си основно хора, които се познават. Smile И след това аз лично каня кавалери, които виждам, че се движат добре и са в ритъм  Cheesygrin А те кого канят, нз. Сигурно е както Салс казва.

Иначе ние като си организираме партита сме си все едни и същи и просто си се сменяме, всеки със всеки...попринцип кавалерите ни канят...
Късметлийки. Нашите кавалери много сме ги разглезили, та основно чакат да бъдат поканени.  Cheesygrin

По наши партита винаги танцувам с колкото се може повече начинаещи. Понякога ми идва скучновато, особено, ако песента е дълга, но пък знам, че се притесняват и гледам да ги каня. Тогава си танцувам и по много с по-близките ми. Ако има непознат - задължително го изпробвам.  Devil
По партита извън школата денся с познати и любими кавалери от други места. Много рядко танцувам с непознати, защото времето не стига, а и рядко има хора, които да не съм виждала.  Cheesygrin
По фестивали - нз как е все още. Като се познавам, обаче, предполагам, че ще наблегна на чуждото Cheesygrin

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Април 23, 2012, 23:03:45 »

Веселуши, какво ще уча аз, ЛА или кюбън? Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

veselushka
Newbie
*

« Отговор #46 -: Април 23, 2012, 23:18:30 »

ЛА Smile В нашата школа това се преподава. Напоследък започнаха да вкарват и малко кюбън за 10-15 минути, за да можем да се включваме в руеди, но това е само в няколко по-напреднали групи. Но и ти ще доживееш до там  Cheesygrin Аз си имам пъклен план за теб, но да отидем утре, а пък ще видим как ще се развият нещата Smile
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #47 -: Април 23, 2012, 23:23:30 »

Ох, да ме извиянвате ама ми е досадно вече да ви прескачам постовете за танците Lol
Защо не си направите тема в раздела за развлечения и да си се ширите по темата Cheesygrin Съвсем любезно предложение.
Призовавам и модератори за оказване на подкрепа (изразяваща се в копирането на мненията) в начинанието. Cheesygrin

Благодаря! Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Април 23, 2012, 23:23:50 »

Ххаахах, ти ако знаеш какви дрешки съм си приготвила, ама ще видим дали няма да ме досрамее  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 23, 2012, 23:42:40 »

Кога ще ходите?
Активен

Моето име е Любов.
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: