star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Салса
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Салса  (Прочетена 18187 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« -: Април 20, 2012, 15:55:55 »

Аз да напиша и тук, за да не ме домързи и да се откажа - Веселуши ще ме води на салса! Йей! Откакто го реших се чувствам много положително настроена (а това не е типично за мен), така обичам танци!!! Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #1 -: Април 20, 2012, 15:57:31 »

оооооооооооо убедена съм че ще се влюбиш в салсата...вярвай ми....пробвай и бачата и кизомба...препоръчвам с 2 ръце  Tongue
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #2 -: Април 20, 2012, 16:07:13 »

Аз принципно не я харесвам салсата никак (знам основните стъпки и да кажем 5-6 фигури), предпочитам 100 пъти спортните танци, но те не са толкова социални някак. А ми се ходи по партита Smile А и мъжът танцува салса също Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #3 -: Април 20, 2012, 16:52:22 »

сериозно супер...щом и мъжът танцува...при мен баща ми танцуваше та можех с него да си преговарям фигурите в къщи в началото докато бях начинаеща....ама в момента от края на миналото лято съм зарязала танците че много неща имах на главата...скоро пак ще ги почна Smile Нямам търпение да се върна на тренировки да потанцувам....мъжа ми в началото като се гаджосахме се записа на салса и той защото искал да се учи за да можело като отидем на партита да ме кани той и да се кефи...да не оставя шанс много на другите кавалери да танцуват с мен  Cheesygrin ама в последствие покрай английския нямахме време и спряхме танците.....но скроо пак ще ги възобновя  Stuart

едит: забравих да се похваля, взела съм изпита по английски за който учих доста усилено и ходих на курс до скоро Smile много ми е кеф....
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #4 -: Април 20, 2012, 17:22:00 »

.пробвай и бачата и кизомба...

Това не са танци, а живо натискане. Smile Предполагам в Salsa Ritmo ще те заведе, много поздрави на Теди от мен.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #5 -: Април 20, 2012, 19:25:50 »

Аз да напиша и тук, за да не ме домързи и да се откажа - Веселуши ще ме води на салса! Йей! Откакто го реших се чувствам много положително настроена (а това не е типично за мен), така обичам танци!!! Cheesygrin
Няма мързел, няма отказване, ще те тормозя до край!  Cheesygrin Радвам се, че така добре ти действа само самата мисъл. Като потанцуваш малко, още повече ще се заредиш.
Най-важното при дамата е да се научи да се води. В момента, в който усетиш, че си го постигнала, може преспокойно да посещаваш само партитата. Smile
А кое не ти харесва в салсата по принцип, че ми стана интересно?

Предполагам в Salsa Ritmo ще те заведе, много поздрави на Теди от мен.
Мдам, там ще е. Smile
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #6 -: Април 20, 2012, 19:49:29 »

Ами не ми харесва това, че няма много контакт между партньорите, че не изпълняват определена хореография, а в общи линии по-индивидуално танцуват, всеки се върти, накъдето си поиска, мъжът само малко ти дава идея...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #7 -: Април 20, 2012, 20:00:57 »

Явно си танцувала ЛА. Пробвай кюбън, на мен поне ми харесва повече точно заради нещата, които ти посочи.
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 20, 2012, 20:02:02 »

Хахах, не е малко да ти дава идея, той ти диктува танца. То да не е като хоро, всеки да прави каквото си знае.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #9 -: Април 20, 2012, 20:23:13 »

Еми не, ама в спортните танци си има строга хореография, докато тук може да се завъртиш по 100 начина, а и хич не ми харесва, че не си държите ръцете и...абе не ме кефи, ама стана страшно популярно, а и не правят партита за спортни танци за жалост.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #10 -: Април 21, 2012, 01:08:23 »

С тая бачата какви неща могат да се получат  Rolling Eyes,аз не съм някаква мега добра де,по принцип съм добра танцьорка,ама с тия точно танци все ме избива на търкане в партньора. Е,няма по-голяма ерекция от мъж,който може да танцува-аххх, сериозно. Аз май и оттам тръгнах по мулатските истории,че той нали е някакъв мелез португало-испански ли там,къв е,взе ми акъла. Моя незнаен съпруг подскачаше като магаре на пролет или все едно гаси стърнище. Lol
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 21, 2012, 02:01:21 »

На мен са ми се получавали тия неща точно два пъти.  Lol Иначе в един момент почваш на друго да се кефиш, не само на търкането. Много ми става готино - на душата става въпрос - като си поканя някоя непозната на бачата, и тя в началото е резервирана такава, а към края на песента си ми вярва вече, прибрано си танцуваме, навеждания и т.н. И като свърши песента - а, благодаря, ама къде танцуваш и т.н. Голям гъдел ми е. Само дето никога не ме питат в коя стая съм. Явно само aleto се дърви така на танцьорчета.  Lol

utopia, и в салсата като са на шоу или състезание са със стриктна хореография. Свободния танц е съвсем различна история. Да, може да се завъртиш по 100 различни начина, но целта ми е да се завъртиш както аз съм решил. И ако аз успея да те накарам да го направиш, ти ще можеш да се фръцнеш вече по някакъв си твой начин, така хем пред мен да се изфукаш, хем и отстрани да изглежда добре. Smile
За държането на ръце... Там зависи, може някой много да те държи, може много да те пуска да си танцуваш сама. От човека си е.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #12 -: Април 21, 2012, 09:13:24 »

една приятелка казваше че не обича да танцува бачата защото можела да забременее от нея....просто не обичаше танци в които партньора й навлизал в личното пространство....и в кръга на майтапа така се бъзикаше със забременяването....аз лично мога да кажа че бачатата ми е по-любима от салсата.....А от салсата в началото си падах повече по кюбана защото беше по-лесен, повече го схващах, повече се забавлявах....после ме привлече ЛА като почнах да го понаучавам стана кеф и той....но на ЛА има много шайнове (това дето ти казваш всеки си прави каквото си знае и се върти на където си иска)...демек като те пусне партньора имаш момент да се изявиш и да правиш каквото си искаш.....ама аз не харесвам шайновете и от тази гледна точка кюбана е по-як....пък било и без руеда.....но пък в руедата е големия купон Smile А колкото до кизомбата също много красив танц и много чувствен, но той не е от толкова разпространен и рядко имам шанс да го танцувам по партитата особено пък с нови кавалери...
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #13 -: Април 21, 2012, 21:00:57 »

Ути, не съм съгласна, че през повечето време сте пуснати с партньора. Точно обратното - има повече контакт и по-скоро на акценти партньорът те пуска. Разбира се, както Салс каза - до човека си е, но е много рядко през повечето време да се пускате, отколкото обратното.

На мен и ЛА и кюбан ми харесват много. Напоследък започнах и NY, който също ми допада. Намирам удоволствие и в 3-та вида, просто зависи от музиката и кавалера, с който съм.
Кюбанът ми доставя огромна доза забавление! Не съм го учила, просто започнах да танцувам с кавалери от този стил, поведох се и вече не изпитвам затруднения.
ЛА-ят ти дава възможността повече да се покажеш и да вкараш повече свой стил, да се фръцкате и закачате. Аз съм започнала с него и не го заменям за нищо!
NY-кът пък ти дава една лекота и мекота, но там още изпитвам затруднения да чуя ритъма и изцяло завися от партньора, та още съм малко скована. Имала съм 2 прекрасни танца, но и 2-та кавалера водеха чудесно.

Бачатата е уникален танц, обожавам я! Но не с всеки. Аз обичам именно близкия контакт при нея, иначе все едно не съм танцувала бачата. За мен тя е много далеч от търкане, тя е усещане и затова въпреки че съм танцувала доста интимно с готини младежи, никога досега не ми се е случвало да се възбудя или нещо от сорта.
Едно от най-красивите за мен неща, е когато човек е наситен с ритъма и го чувства с цялото си тяло, и когато предаде това усещане на партньора си. Във връзка с това, което Салс каза - аз пък се чувствам супер готино, когато танцувам с непознат и му повярвам наълно. Няма такова чувство като това да не мислиш нито за ритъм, нито за стъпки, а просто да се довериш изцяло на партньора ти.

Аз нещо мн се размечтах и много ми се дотанцува. Подравче!, а пък аз отивам на парти. Който иска, да заповяда в Salsa Ritmo тази вечер.  Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #14 -: Април 21, 2012, 21:45:45 »

Пък аз се зарибих от няколко седмици по линди хоп и обмислям да ходя на един уъркшоп за начинаещи, да видим дали ще излезе нещо от мен.. Просто е уникално, не мога да спра да ги гледам... http://www.youtube.com/watch?v=NlTVJ9fOmro&hd=1
Активен

C’est tout!
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #15 -: Април 21, 2012, 22:04:57 »

Lol Lol Lol  Kiss
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #16 -: Април 21, 2012, 22:26:43 »

Веселуши, и на мен ми се идваше, айде следващия път като не е работен ден съботата ще ходим с теб на парти ;) Да казваш като има, ей Smile
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #17 -: Април 22, 2012, 01:30:35 »

Пък аз се зарибих от няколко седмици по линди хоп и обмислям да ходя на един уъркшоп за начинаещи, да видим дали ще излезе нещо от мен.. Просто е уникално, не мога да спра да ги гледам... http://www.youtube.com/watch?v=NlTVJ9fOmro&hd=1

Това е адското отроче на рокендрола и цирковата акробатика. Ако се научиш да го танцуваш, ще ти построя храм и ще кръстя първородното си дете на теб!

Ves, ти танцуваш на две?!? Мразя те, да знаеш само.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #18 -: Април 22, 2012, 10:40:17 »

Страхотна новина, страхотна! Браво, браво, звучи изключително, особено като за първа работа след дипломирането просто ти завиждам от дън душа, честно!

Мишел, удивителни танци са това, и мен много ме привличат, но съм сигурна, че ако започна да се занимавам, в най-близката травматология ще трябва да ми издадат карта с намаление за редовен посетител.
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 22, 2012, 13:28:11 »

ТТ, чудесно, прекрасно! Успех и да продължава така да те вдъхновява!

Кат, ще стискаме палци за апартамента! Smile

Хохо, това, Мишел, си е направо лудница.  Cheesygrin Аз и без поддръжките имам чувството, че няма да мога да издържа това подскачане и темпо. Давай, записвай щом имаш мерак, ще споделиш тъкмо как е!
На мен по едно време започна много да ми харесва West Coast Swing - хем пак се свежда до следване и водене, хем може да се танцува на всякакви песнички. Даже търсих уроци, ама до там си остана въпроса. Може би малко по-нататък бих пробвала и това.

Веселуши, и на мен ми се идваше, айде следващия път като не е работен ден съботата ще ходим с теб на парти ;) Да казваш като има, ей Smile
Ути, принципно партитата в залата са в петък, което пак си е работен ден. Хубавото поне е, че на другия ден се наспиваш. Smile Иначе в заведения има във вторник, петък, събота и неделя, като в неделя е в любимото ми място, почти не пропускаме. Малко е кофти обаче на другия ден. Smile

Ves, ти танцуваш на две?!? Мразя те, да знаеш само.

Не ме мрази, обичай ме!  Cheesygrin Още ми е силно казано, че танцувам - ходила съм на 1 уъркшоп и са ме повеждали. Но без добър кавалер сама не мога да се оправя. Не е като знам кога трябва да стъпвам без да гледам Cheesygrin Ти?
« Последна редакция: Април 22, 2012, 13:29:59 от veselushka » Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 22, 2012, 14:44:23 »

Ако е на бейзик и кросбоди, мога да изкарам цяла песен.  Lol Иначе нещо друго да направя, забрави. За толкова години така ми е се е набило това 1... А пък няма да е лошо да се науча и на двойката, щото преди по фестивалите се питахме дали кюбан или ЛА да танцуваме, пък сега се питаме дали на 1 или на 2.  Rolling Eyes
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 22, 2012, 15:11:49 »

Хаха, значи е предимство това, че съм навлезнала сравнително в "новата" салса - мен винаги са ме питали на 1 или 2, аз дори не знаех какво означава това.  Cheesygrin Иначе и аз като машинка тупне ли 1 и съм стъпила. Но за нас е по-лесно да се научим на 2, т.к. просто трябва да се водим, нищо др не се изисква от нас. При вас вече си е кофтито - пък да слушаш, пък да водиш, пък да замажеш, ако девойката сгреши, пък акценти, пък чудесии. Smile))
Салс, ти на Фантата ще ходиш ли?
« Последна редакция: Април 22, 2012, 15:13:24 от veselushka » Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #22 -: Април 22, 2012, 15:29:30 »

Да, така съм го замислил към момента.
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 22, 2012, 15:41:03 »

Ей, супер, дано стане така, както си го замислил. Тъкмо ще се запознаем. На мен това ще ми бъде 1-вия фестивал.  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #24 -: Април 22, 2012, 16:04:42 »

Баси, какви сте зарибяващи. Айде още някоя и друга годинка, да ми порасне кавалера, че Сашо и танци е като Данчо и деца...
Активен

Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: