star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Малка Фея се роди, Цвета на света се появи :)
Страници: 1 ... 37 38 [39]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малка Фея се роди, Цвета на света се появи :)  (Прочетена 110750 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8399

« Отговор #950 -: Януари 11, 2018, 21:02:19 »

Тя нали ходи на уроци по математика?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15793

« Отговор #951 -: Януари 11, 2018, 22:32:56 »

Да, но там концепцията е друга, на много по-полезно познание, а не да научиш да свързваш, че 1 е едно.
А тя и цифрите ги знае, но кой знае какво се е случило...Днес има Браво за свързване на брой неща с конкретната цифра...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2992

« Отговор #952 -: Януари 11, 2018, 22:39:57 »

Да, точно такава драма настъпи с буквала "Л". Сънува я тази буква, рева и я бълнува. Но в групата образоването тече с елементи на унижение. Хванах игра в букви и играем, за да се почувства уверен и да учи. И на учителките подуднах, но там промяна трудно ще настъпи. Как точно стигнаха до буквата "Л" през октомври,идея нямам.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13348

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #953 -: Януари 11, 2018, 23:16:53 »

Те и в училище не учат А Б В, а по определен ред. Явно са на сонортите, тия дето си нямат другарче като р, м, л,н и й. Най-здраво се упражнява с ламарина  Cheesygrin
В училище всичко ще си наваксат и ще научат, сега полагат едни основи, които така или иначе ще повторят и в първи клас.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #954 -: Януари 12, 2018, 08:32:02 »

сега полагат едни основи, които така или иначе ще повторят и в първи клас.

Да, на мен това ми е пределно ясно.
Моето дете просто е зодия Овен и горкото има нужда постоянно да бъде хвалено, обичано, то да е най-най, обратното го смазва много...
Като й се карам идва, реве, викам: - Какво искаш? - Да ме гушнеш, да ми се усмихнеш и да ме ОБИЧАШ... Sad eyes
Вчера направо криле й бяха пораснали, само защото учителката й написала Браво! Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15176

« Отговор #955 -: Януари 12, 2018, 15:20:22 »

Нормално е. В детската ни предупредиха, че често ги боли корема така като не искат да правят нещо Smile
И наистина е така, Дарко редовно го боли корем, когато има нещо неприятно за правене за него. Хубаво е просто винаги да търсиш причината зад лъжата и до колкото можеш да не й се караш, че е излъгала, а да насърчаваш да споделя.

Можете да се опитате да се подготвяте вкъщи повече и да ги изненадва в детската колко е напреднала.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #956 -: Януари 12, 2018, 16:34:53 »

Благодаря, Бизар, така се и опитвам.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8863

« Отговор #957 -: Януари 12, 2018, 16:36:27 »

А дали след празниците не е нормално да са с намалено желание да ходят на градина дори без конкретна причина?

Питам, защото и  аз съм малко притеснена, че Бо от седмица почти всеки ден заявява (понякога спокоен, друг път мрънкащ), че повече няма да ходи на градина. Като питам защо- не му харесва, скучно е, твърде много деца. То наистина сега е кофти период- 17 деца станаха (лош късмет- най-пълната група), а учителят напусна и сега са с една постоянна учителка + редуват се други 2 да й помагат от другите групи (не могат да намерят бързо педагог с добър немски да замести старият).

Обаче се притеснявам, защото той е чувствителен + инат и не ми се ще да има реално проблем с градината и желанието да ходи...

А сега е болен и това не помага- пак ще отвикне...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4180

« Отговор #958 -: Януари 12, 2018, 21:38:43 »

И моите не искат след почивка.. в четвъртък ги води майка ми - звъняха по телефона сутринта, да иска да не ходи.. познай дали ходи  Lol Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13348

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #959 -: Януари 12, 2018, 22:03:18 »

Корни, просто няма да му отстъпвате. Иначе ще се научи, че с мрънкане, оплакване и разстройване, ще му минава номера и ще си остава вкъщи. Бяхме коментирали и преди съставянето на план. Обикновено това е нещото, което минава при моите деца. Бързам да измисля план какво ще правим след градината, нещо по-така и им минава.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2241

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #960 -: Януари 12, 2018, 23:21:42 »

Със съставяне на план водя на УНГ, на изследвания пак от носа. Отиваме, прави панаири, не иска, реве и не дава. Излизаме, говорим, казвам че за градинта трябва  да е здрава(тя обича градината), обещавам парк, фреш и каквото ми дойде още, отиваме пак и разрешава, после изпълнявам обещаното.
Активен

Страници: 1 ... 37 38 [39]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: