star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Малка Фея се роди, Цвета на света се появи :)
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малка Фея се роди, Цвета на света се появи :)  (Прочетена 106171 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #900 -: Март 17, 2014, 13:33:34 »

Фей, трябва да ги съберем с Дани - идеални са си двамата за маса!  Cheesygrin Той откакто може да пие от чаша, раздава едни наздравици, ама на всяко отпиване, ужас. Особено като се съберем цялата италианска фамилия на вилата, цялата вечер в наздравици минава.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #901 -: Март 17, 2014, 14:10:24 »

Абсолютно трябва да ги съберем при това положение. И ние сме на всяко вдигане на чашата Lol
А Дани от кога пие с чаша? Цвета вече пие, но с една, която има две дръжки от двете страни. И понякога не си преценява засилката и просто излива чашата върху себе си, но става все по-добра.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #902 -: Март 17, 2014, 14:20:55 »

Дея и тя иска от чаша, но като пие и веднага го плюе и се хили.. взех й от тези шишета, като на спортната минерална вода - същата работа - хили се и плюе.. а все повече напира за чаша, не знам как да я озъптя
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #903 -: Март 17, 2014, 14:37:32 »

Ужас, Фей, не помня  Lol Май беше станал на 2 вече, но изобщо не съм сигурна.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #904 -: Март 17, 2014, 16:38:16 »

Ама записвай си ги тия неща, де, моля те, какво неглижиране Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #905 -: Март 17, 2014, 16:46:56 »

Лора отдавна пие от чаша. От месец-два й я давам и в ръцете (тъй де, първия път тя си я изтръгна, оля се и изпи остатъка  Razz).
След този случай купих пластмасови чашки като кафени такива с дръжка и първо й ги давах празни да играе с тях, сигурно седмица ги разнася из къщата, а после започнах да й сипвам по глътка-две, за да са минимални пораженията. Сега вече и в нормална водна чаша си пие, от високите. Но тя наистина е особено агресивна да прави нещата сама. Реално ме принуждава да й осигурявам възможности да го прави.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #906 -: Март 17, 2014, 21:28:02 »

Аз имах предвид именно сами от кога, в собствените им ръце.
Иначе , ако аз давам и Цвета отдавна си пие  Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #907 -: Март 18, 2014, 07:04:13 »

Така де  Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #908 -: Април 15, 2014, 16:17:17 »

Ох, отивам на тържество в яслата. Вълнувам се все едно ще държи изпит в университета Цвета... Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #909 -: Септември 12, 2014, 15:32:20 »

Искам да кажа - наистина ключът от палатката бил в това детето ти да стане на (или поне да доближи) 3...
Имам чувството, че съм в нова ера, по-добрата половина от живота ми.
Спомням си, все едно беше вчера, как четях Ели и само се молех да доживея Цвета да стане на 2.6-3.
Е, имало е защо.
Искам да кажа, че детето е чудно. Разбира се, все така инат Овен, това никога няма да се промени, но все пак...е много различно. И прекрасно.
 Wub
Благодаря за вниманието.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #910 -: Септември 12, 2014, 16:07:41 »

хехе супер Smile кажи как се е променила сладурката, btw много завиждам за къдричките ви..
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #911 -: Септември 13, 2014, 13:25:44 »

Аз се чудех къде се изгуби Феята и какво прави Цвети,ама е хубаво,че минаваш да споделиш Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #912 -: Септември 13, 2014, 20:42:07 »

Много се радвам за новия етап, макар стария да беше много забавен на места (за тези, дето само четем Cheesygrin)!
И се радвам ужасно много, че пак пишеш! Smile
« Последна редакция: Септември 13, 2014, 20:50:03 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #913 -: Октомври 11, 2014, 13:33:29 »

искам да кажа, че Цвета е голям сладур и е абсолютно същата бандитка като Аника  Lol Lol Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #914 -: Октомври 13, 2014, 14:59:21 »

А Фей къде се губи, защо не пише вече? Доскучава така  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #915 -: Декември 30, 2014, 14:44:52 »

Хаха, Фанкааа Stuart

Тук съм си, не съм се губила Smile Просто не съм активна. Какво да се обяснявам защо, как и т.н Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #916 -: Юни 11, 2016, 23:45:02 »

Днес стана ясно, че малката фея Цвета има 6 кариеса... Rolling Eyes Даже 7, но един между предните два зъба не го броим, защото за сега няма да се прави, че е много сложен, а те тия зъби относитенлно скоро ще й паднат.
Има и един зъб с увреден емайл от лапането й на камъни като бебе Razz Но и това не било кой знае какво.
Захапката е ок.

В сряда сме и на очен и приключвам цикъла с прегледи.

Днес ми казаха, че на 5 г. трябвало да се заведат и на кардиолог, така че си го записвам тук, за да не забравя догодина Unsure
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #917 -: Юни 12, 2016, 09:07:30 »

Това с кардиолога е новост явно. Около мен децата ги водеха ако са имали онзи физиологичния шум. Моите не съм ги водила. Само очния ни е ежегодишно. Мими е с 5 кариеса, но няма и една пломба. Следи я редовно зъболекарката, по нейните думи, не са за пломбиране. Не че ще ги смени скоро, едва първия й резец падна.
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #918 -: Юни 12, 2016, 11:00:35 »

Като дете, имах кариес на един от още несменените зъби, който според зъболекарката не трябваше да се прави нищо, е, като голяма, до ден днешен, съм ходила за този зъб сигурно над 20 пъти при различни зъболекари, все боледува, все не успяват да го заздравят, пломбират качествено и т.н. Нямам нито една друга пломба, но туй нещо, въпреки, че уж трябва да е умъртвено, и на практика половината го няма, периодично си ме боли.
Сори, за детайлността на разказа, но по-добре се консултирай и с някой друг.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #919 -: Юни 12, 2016, 11:02:21 »

За мен беше новост (кардиологът).
Очен Цвета е минавала на 6 м., на 1.6 г. и сега на 4. На такива интервали ни викат, вероятно защото няма проблем.
При Цвета лошото е, че са на задни, дъвкателни зъби (те са важни, с тях ядеш реално, а и се сменят късно - към 12 г.), един зъб дори се руши, така че работата изглежда като за правене, дори за непрофесионалист Rolling Eyes
Иначе този между предните й зъби и тя каза, че ще го наблюдава само, защото те падат първи, а и той не е някакъв сериозен проблем, по-скоро е тъмно петънце, не е някаква дупка грозна. Обаче аз мисля, че трябва да се работят тия зъби, защото иначе, ако нещо се задълбочи дава отражения в кръвта и прави други заболявания и проблеми с постоянните зъби... Rolling Eyes
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #920 -: Декември 01, 2016, 19:13:28 »

Не мога повече, не ми издържат нервите, ще се оплача!

Постоянно не слуша това дете! То бива, бива да е буйна - ок, за такива неща гледам да се сдържам и да не й се карам. Например - счупи шезлонга на Теодор за 100+ лв, защото ползва хола за фитнес площадка - само обясних.
Но всичко останало ми идва в повече. Все от нея се оплакват! И в математиката последния път излезе дете да каже, че Цвета го дразнела, и на погачата на Тео ТРИ деца излизаха да кажат, че Цвета ги обижда или говори лоши думи (дупе, лайно), и в балета днес учителката ме викна вътре да съм видела как се държи Цвета (не изпълнява каквото й се казва и си прави каквото иска). Знам, че лошите думи са период и знам, че тази т.нар. учителка е едно момиченце, което няма подход и не е авторитет за Цвета, а за Овен-а не е ли някой авторитет, то той просто не съществува за него, НО! Писна ми просто навсякъде ВСЕ ТЯ!!! Всички деца слушат, изпълняват, танцуват прекрасно, тя също може, но не - стоя аз там и се червя, а като излядох всички майки съчувствено ме питат защо са ме викали и какво правела...Всички деца играят, проблем никакъв - Цвета все глупости ще говори и/или прави.
И Лъвчето може да каже как лятото дразнеше Диди - вика й - Не искам да играя с теб и такива и Диди идва детето и плаче. И това е постоянно!!! Сакън, ако е някое детенце по-чувствително, тя просто го съсипва с такива психо атаки тип "Аз съм хубава, ти не", "Аз имам хубава диадема, твоята е грозна"...
Писнало ми е да говоря, устата ми се изтърка и вече ми е ужасно безсилно и направо ми е мъчно и болно, нека си го кажа! Защото всичко има това дете, на всичко ходи, всичко му се купува...Може би и това е проблемът. Трябва да се науча да я наказвам и лишавам, когато не заслужава. В момента съм я наказала в стаята й и в неделя щях да я водя на Ваяна на кино, но й казах, че няма да ходи. Не знам това до каква степен ще помогне.
Не искам да казвам как тормози Теодор. Вечер като се прибере и се започва - ако завлича да спи ще му викне в ухото или бръкне в окото задължително! Постоянно буйнства и крещи и до 23 часа не мога да ги усмиря и двамата - той се превъзбужда и уморява, защото тя не го оставя да спи, тя пък се страхува и като я сложа уж да спи идва 20 пъти при нас в спалнята...Снощи сме сами - той реве от превъзбуда, тя реве от страх...Идваше ми да избягам от вкъщи! Честно. Така че, който се оплаква от едното недоспиване, защото става да кърми или т.н. ...да чете и да тича за презервативи... Razz Lol

И последно...Капакът тази вечер - целите й гащички нацапани с ако. За пореден път. Като ака в ДГ не се трие и съм я хванала, че го прави, защото я е гнус, тук вкъщи е същото, уж може сама, а все ме вика мен "за последен път"...И сега ака и аз я накарах да се избърше сама и като ревна... Confused Не искала да се нацапа с ако. Айде обяснявай се пак за хиляден път как да се изтрие и че вече е голяма и няма кой да я трие и няма да се нацапа, ако внимава...

Всичко с милярди обяснения и нерви с това дете. Не е дете като дете да му кажеш два пъти, пък да те чуе и разбере. И просто ми идва на моменти да зарежа всичко и да избягам. Имам чувството, че никога няма да свърши това.
« Последна редакция: Декември 01, 2016, 19:16:54 от Fei4ka » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #921 -: Декември 01, 2016, 20:45:13 »

Фей, искам да ти кажа, че адски много ти съчувствам и в голяма степен те разбирам и съм ти съпричастна.
Не се оплаквам почти от Ади и човек ще каже, че е ангелче добричко. Но и тя си е дивачка и едва наскоро просветна, намерих подхода ли, не знам.. Не говори лоши думи, ако ѝ обясня спира, но там наистина не мога да дам съвет.
Единствено мога да ти кажа, избирай си битките  Lol И като наложиш наказание го изпълнявай!! Независимо от всичко. Трябва да вдене, че от постъпките има последствия. Може да звучи жестоко, но аз в този случай не бих я завела на кино, че бих я и подсетила защо не е на кино... Rolling Eyes
Имаме проблем с яденето на сладко ние. Способна е да не вечеря, но да се натъпче с някакви глупости, ако сме сглупили да купим. Всичко намира Cheesygrin Сега имаме сделка, че нищо не ѝ се дава, ако не е яла основно. Пред нея изсипах в различни случаи пакет бисквити в коша, един сок в мивката, крем. Оттогава не го е правила.
Лишавам я от таблет.От любими неща (елзина рокля и тази от хелоуин примерно са голямо наказание да не ги облича).
Много си цапа дрехите, с ядене, с боички, всичко.- "Ти ще купиш нови" вика. Обаче наскоро пак имахме един разговор и ѝ се обясни, че мама официално спира да купува дрехи и каквото си нацапа ще си ходи с него на градина задължително на следващия ден. . Не се сеща, не ѝ дреме с какво и как ги маже. Което доскоро на често сменяемите заради размер дрехи беше ок нали, все някои се позапазват и давам за кипрата на една приятелка да носи. Обаче вече си носи по-дълго време нещата, ударила е 110см, не насмогвам на петна/скъсано вече..
С играчките заплаших като Лиони, че ще изхвърлям всичко, което не е на мястото си и след един-два малки случая сякаш ѝ е по-подредена стаята Lol
Много е невнимателна и като яде, особено ако дъвче нещо малко в стаята си (знам, тъпо е), после навсякъде трохи. Изобщо не ѝ дреме. Поне има желание да чисти, та я вербувам понякога Lol Само дето нямам нерви да гледам процесът, та не е довършвала никога метене примерно Lol
Та така. Хиляди неща са и доскоро, в продължение на 7-8месеца имаше страшни изблици, инат, рев, бие се.. Може и с периода на адаптация да е свързано след раздялата с баща ѝ. Свиква с новите жилище и детска градина. Но наистина малко по-разбрана е станала. Но с адски много обяснения, повтаряне, каране.
И е факт, че и моите нерви са опънати сериозно, но в последно време гледам  да съм chill. Може да ми иде да се метна вече, но се старая да не повишавам тон, защото и тя беше започнала да вика. А след мое тряскане на врати, на което е била свидетел и тя си ги потрясква понякога.

Хаха, сетих се нещо друго. Бяхме ѝ взели един елзин плакат и ѝ го залепихме на вратата на стаята отвътре, нейна височина. Голяма любов тоя плакат, гледа го, кефи му се, стоя 2 месеца. Един ден влизам, плаката на земята, накъсан. А тя дърпала дърпала, разкъсвала Lol Изхвърлих го и ѝ казах, че няма друг. "Аз и без това не го искам повече!".
И наскоро нещо ми се пени и хвана една моя рисунка от хладилника и я намачка здраво (като рисува, обикновено и аз сядам и творим и двете). Аз срещу нея се опулих и не мога да повярвам ква е зла. Lol

едит: ПРОКЛЕТОТО ГЪРНЕ! Не мога да се отърва. Значи, точно ги е гнус. Изобщо не иска да има общо с бърсане на дупе вкъщи. В детската градина не съм се сетила дали ги бършат или се оправят, но не е било досега да има ако. За пишкането сме се разбрали да се бърше, но за акането е абсурд. И също пишка на тоалетната, но посмъртно не мога да я накарам да ака там...
« Последна редакция: Декември 01, 2016, 20:49:09 от paiachka » Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #922 -: Декември 01, 2016, 20:47:19 »

Защо не и отхлабиш примката на Цветната? Само си изчети поста. Или е на занимание,или ти у вас и наливаш възпитание,а за капак сте донесли сладко бебе,което и краде вниманието от мама и татко. Бъди за малко Цвета и виж ти дали няма да викаш на другите,че са лайно. Казвам ти го като майка,която има хиляда оплаквания от детето й. И често се опитвам всякакви конфликти да оправям.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #923 -: Декември 01, 2016, 23:15:03 »

Паяче...благидаря, че сподели, така на човек му олеква, че не е сам...
Съжалявам...не знаех, че сте се разделили с таткото на Ади... Rolling Eyes

Ди, защото сигурно има причина да е с "примка", както ти го наричаш, и "режим", според мен. Ако бъде "оставена" много да скучае става още по-зле. Проблемът далеч не е в заниманията. Но от януари ще спре балета. Не защото ще я "отхлабвам", а защото няма желание да ходи и аз няма да я тикам насила за каквото и да било. И да видим дали ще излезеш права. Но, ако си познавам добре детето, като загуби нещо чак тогава ще го оцени и сама ще поиска да се върне.
Що се отнася до "наливането на възпитание" - точно напротив. Явно твърде рядко и се случва и далеч не постоянно и затова малко сме развалили реда, а бебто не й краде нищо - правим всички изградени ритуали както и преди, даже баща й като не е вкъщи, със страшни гимнастики от моя страна. Отделно си е водена на всякакви неща с мен, за да не й липсва мама, още от първата седмица на Тео. Даже, ако трябва да сме обективни - ощетен е Тео в доста ситуации. Но и това не беше смисълът на споделянето ми.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #924 -: Декември 01, 2016, 23:35:05 »

Фей, гуш. Знаеш ли, аз твърдо вярвам в наказанията. Ако наистина си убедена, че сте поизпуснали контрола, а тя очевидно прекалява, сега е моментът да пробваш с наказанията. Честно, понякога само с говорене не става. Убедена съм. И нещо, което може да ти прозвучи не толкова добре, но направи анализ къде бъркаш, ако бъркаш и не повтаряй с Тео.
Не знам дали ще те успокоя, друг път също съм споделяла, но в студиото ми идват деца на всякаква възраст. Всички са превъзбудени, не изпълняващи, пипащи, някои и чупещи, агресивни дори спрямо мен. Нагледала съм се, масово е. Дано на Цветето да му е период, а ти да намериш правилния път.
Активен

Страници: 1 ... 35 36 [37] 38   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: