star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Съвет относно щитовидната жлеза
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвет относно щитовидната жлеза  (Прочетена 32393 пъти)
Tess
Newbie
*
Публикации: 1364

Just wanting the total happiness...........

« Отговор #25 -: Април 13, 2012, 22:26:27 »

Да, ТСХ е хормон на хипофизната жлеза, която повишава неговата секреция, за да стимулира щитовидната жлеза да произвежда тироксин. Но по принцип ТСХ съм чела, че може да е повишен и поради други причини...Общо взето с хормоните е сложна работа . Иначе си абсолютно права- колкото по-малко го мислиш - толкова по-добре !  Stuart
Активен

Аз и леглото ми се обичаме много..но будилникът не иска да ни разбере.. !!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #26 -: Юни 18, 2012, 13:41:35 »

Да питам и тук, че никой не ми отговори във "всякакви въпроси"...Знаете ли нещо за ниския холестерол- стойност 3.28 при мининимална 3.50? Има ли поводи за притеснение и какво да правя/ям/пия, че да го повиша? Повече месо и червено вино, друго?
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #27 -: Юни 18, 2012, 15:32:19 »

Не съм лекар, но досега при всички статии, свързани с холестерола, които съм прочела, никъде не е споменато нещо тревожно за нисък такъв. Още повече твоят не е с някакви фрапантни и паталогични стойности, не виждам смисъл да се притесняваш и излишно да ядеш определен тип храна.
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #28 -: Юни 18, 2012, 17:08:27 »

За да ти е спокойно, живей си нормално няколко месеца, примерно половин година и иди го провери пак, може и да не е така, грешка, там нещо си. Естествено без грам компетентност, но аз така бих направила. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
6u6inka
Newbie
*
Публикации: 425

« Отговор #29 -: Декември 21, 2012, 23:03:18 »

Tess, здравей, темата ти е малко по - стара, но искам да се включа.
Като начало искам да ти кажа, че според мен в началото не си имала проблем с TSH. Той ти е бил в референтните стойности.
За съжаление аз имам синдром на Хашимото - повишено TSH. Преди да разбера се чувствах смазана по всяко време на деня, напълнях с 5-6 кг за една година, мензиса ми беше по 2 дни, мах 3 дни. При проблеми с TSH, се получават нарушения и в други хормони. Моето лечение започна с Еутирокс 25 микрограма, днес вече съм на 75. Около 5 пъти ми смениха схемата, но знам, че се почва от много малка доза, за да свикне организма. Аз се лекувам от около година и малко, а днес се чувствам нов човек. За съжаление Хашимото не се лекува, хапчета се пият завинаги дори и по време на бременност. Просто лечението се състои в поддържане на TSH, но не и в окончателното му лечение. Болестта е супер често срещана и при правилно лечение, нямаш никакви проблеми.
Аз те съветвам да си направиш актуални изследвания сутрин на гладно. Направление могат да ти дадат без никакъв проблем, този хормон е по здравната каса. Важно е освен TSH, да си изследваш TAT и МАТ (антитела) и ако не се лъжа FT4 или FT4. Лекарят ще ти каже. Аз ти препоръчвам ако недай си Боже имаш проблем, проф. Боянов - в Александровска болница. Страхотен човек и специалист.
Стискам палци да не са те повредили с тази голяма доза, пак ти казвам за мен не си имала проблем.
Активен

Ако понякога се чувстваш безполезен,  депресиран или обиден…
Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: