star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star Тема за българско кино
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за българско кино  (Прочетена 4526 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« -: Февруари 29, 2012, 09:19:47 »

Извинявам се ако има такава тема, на пръв поглед не видях  Cheesygrin
Напоследък съм нас вълна стари български филми. Гледах Време разделно, Записки по българските въстания, Селянинът с колелото и Г-н за един ден.
Кои са вашите любими?
Препоръчайте някакви възрожденски, че ми се гледат. Сега съм си приготвила Капитан Петко войвода, надявам се тези дни да стигна до него  Smile

ред. сега видях, че в другата тема малко сте на вълна бг кино, но нека си има отделна тема.
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 09:26:12 от lioness » Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #1 -: Февруари 29, 2012, 11:07:35 »

Аз много харесвам "От нищо нещо", "Всичко е любов", "Маргарит и Маргарита", "Вчера", "Момчето си отива", сериалът "Синьо лято" ( Wub )...как забравих - Таралежите се раждат без бодли и С деца на море!

Възрожденски...хммм...по-скоро исторически ще ти кажа кои ми харесват - "Козият рог", "681-годината на хана", "Под игото", "Сватбите на Йоан-Асен", "Златният век", "Борис I - последният езичник" (две части), трилогията "Хан Аспарух", "Тютюн". Тези се сещам май Rolling Eyes
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 11:15:29 от Fei4ka » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #2 -: Февруари 29, 2012, 11:15:17 »

Фейче, "Синьо лято" не е български Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #3 -: Февруари 29, 2012, 11:15:46 »

Фейче, "Синьо лято" не е български Smile

Така ли? Дааа, вярно пише испански Lol
С каква заблуда си живея...
Ама ми е много любим Big grin

Сори, Лъвче, пропусни! Не е български Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #4 -: Февруари 29, 2012, 11:46:51 »

Нищо, даваш ми достатъчно материал за преговор  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #5 -: Февруари 29, 2012, 12:08:44 »

Абсолютен фаворит - "Лачените обувки на незнайния воин"  Thumbup Мога да го гледам стотици пъти.  Lol Като бях ученичка, налетях на Рангел Вълчанов преди едно културно събитие и с разтреперана ръка му поисках автограф. Та човекът беше доста изненадан, че едно на практика дете го превъзнася толкова и е толкова впечатлено от този така отдавнашен филм.  Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 12:14:56 от Catherine » Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #6 -: Февруари 29, 2012, 14:14:53 »

Абсолютен фаворит - "Лачените обувки на незнайния воин" 

Това е филм ,който мога да гледам стотици пъти без да ми омръзне.

Любими БГ филми: "Щурец в ухото", "Маневри на петия етаж", "Опасен чар"(общо взето всички комедии с Тодор Колев), "Една жена на 33", "Таралежите", " Изпити по никое време" , "С деца на море", "Оркестър без име", "Вилна зона",
и още стотици филми. Абе като цяло , голям фен съм на българското кино. Cool Thumbup
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #7 -: Февруари 29, 2012, 19:20:58 »

Моите много любими

Маргарит и Маргарита, Вчера, Всичко е любов, Комбина, Лавина, Кит - това са наскоро, които гледахме
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #8 -: Февруари 29, 2012, 19:56:34 »

"Два Диоптъра Далекогледство", "Да обичаш на инат", "Най-добрият човек, когото познавам", "Дом за нашите деца" (сериал е), "13тата годеница на принца", "Специалист по всичко", "Любимец 13" и много от вече изредените са ми любими.
Майка ми твърди, че Black Swan е с крадени елементи от нашия "Черните лебеди", така че може би си струва да се изгледа и този.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #9 -: Февруари 29, 2012, 23:18:47 »

Да, забравих "Вчера"- най-любимия ми филм Smile
Активен

FroZen
Newbie
*
Публикации: 2627

« Отговор #10 -: Март 01, 2012, 09:18:41 »

Да, забравих "Вчера"- най-любимия ми филм Smile

Жесток! Thumbup
Активен

Who needs the Sun, when the Rain's so full of life
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #11 -: Март 01, 2012, 15:44:50 »

Аз само да кажа..В Карфур в София на Цариградско продават за по 2-3 лева по 3-4 филма в комплект, като поне един от тях е от старите български хубави филми (сещам се за "Войната на таралежите' и "Една жена на 33"). Аз обичам да си имам и ДВД на любимите филми, затова препоръчвам тези комплекти, тъпото е само, че има и детски филм към тях- анимация, но който е с дете, ще го оползотвори и него  Cheesygrin

Иначе много от филмите, които казвате, не съм ги гледала и трябва да се стегна.  Аз напоследък много се зарибих по новото българско кино- почти няма български филм от последните 3-4 години, който ад не съм гледала (говоря за тези по-известните, иначе сигурно има и такива, които не знам). Сега чакам с голямо нетърпение "Чужденецът", очертава се много забавен  Cheesygrin

Като цяло много ме вълнува нашето си кино, да гледаш хем нещо интересно, хем да е на познати места, с познати предмети, артисти,всичко...

Последно гледах "Още нещо за любовта" и много ми хареса.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #12 -: Март 01, 2012, 16:56:25 »

Даже и аз много харесвам "Вчера" и "Време разделно", и на двата все плача, но от другите май нищо не съм гледала. Имам някакъв глупав проблем с бг филмите, точно това, което Корни изброи като плюс, за мен май са по-скоро минуси.
А "Козият рог" направо не го харесах. Smile
Но темата е готина, ще сваля и аз някои от тях, да се пробвам, че се чувствам неловко, като се заговори, пък аз нищо не съм гледала.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #13 -: Март 19, 2012, 20:31:34 »

Не гледайте "Аве"! Един от малкото нови български филми, който пък хич да не ми хареса. Така и не разбрах смислъа му.

Скоро ще гледам "Чужденецът" с голямо нетърпение. А видях, че никъде не сте коментирали "Подслон"- за мен е велик филм не за друго, а защото докарва до истерия от смях цял киносалон. Отделно си има и своите силни "тъжни" моменти.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #14 -: Март 19, 2012, 20:41:45 »

Не гледайте "Аве"! Един от малкото нови български филми, който пък хич да не ми хареса. Така и не разбрах смислъа му.

Еее, така му се канех.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: