star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star В търсене на идеалната прахосмукачка
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В търсене на идеалната прахосмукачка  (Прочетена 41302 пъти)
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #25 -: Февруари 21, 2012, 14:11:22 »

аз я взех на някаква промоция от Кауфланд намалена яко...та се чудя сега дали мога да я върна ама едното парцалче е черно от прахоляка....защото е пробвана....имам ли право да я връщам или не?
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #26 -: Февруари 21, 2012, 15:01:48 »

Смело връщай в Кауфланд. Докато им тече политиката да не питат как и защо, всичко е идеално, бързо и цивилизовано. С касовата бележка, разбира се  Wink
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #27 -: Февруари 21, 2012, 17:08:28 »

[/quote]
Ние сме доволни от нашата, но сме на естествен паркет, чисти добре, е, тя си мие реално, после изсъхва за секунди, само дето се счупи за малко повече от година. Нашата е оная червената от рекламата по телевизията, с бабичката и восъка в църквата. Не е като на рекламата естествено, не успя да измие темперни бои от килим.
[/quote]

Някак си това обяснение ме потресе.

Уто мерси, и аз на такава се метнах.В къщи сме двама работещи, сериозно се чисти веднъж седмично.
Да добавя, приключих с прахоразхвърлячките.Воден филтър.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16519

A believer

« Отговор #28 -: Февруари 21, 2012, 18:39:02 »

Молим. Аз и нашите зарибих и те са много доволни също. Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Nakom
Newbie
*

« Отговор #29 -: Февруари 21, 2012, 18:58:48 »

Преди малко изтупах, или още по-точно се пробвах да изтупам хепа филтъра на тази която ползвам в момента.Филтър чисто нов, на едно изчистване, просто няма как да изкараш без пране тоя прах от него.Това е напълно невъзможно.Изкарах го на терасата, духах го, тръсках го, ритах го, сякаш все повече прах вади.Да бяха дошли застъпниците на хепа филтрите, на тая стиска дунапрен да видят какво съдържат прахосмукачките им.Преди да изчистите тоя ужас, акарите в него ще открият колелото.

http://www.youtube.com/watch?v=mjvlKM7PJ3Y
моята е същата (с два хепа филтъра, клас анти-алерген).Ташаци на рояци
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 19:14:21 от Nakom » Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #30 -: Февруари 21, 2012, 23:18:21 »

Не разбирам...това, което на моята прахосмукачка е хепа филтър, не е дунапрен, няма как да се изтръска и когато след 4 години се наби с прах, беше само от вътрешната страна. От дунапрен е един междинен филтър, който редовно си пера, а и ако не го направя, не смуче добре. Това с клипчето...никога не ми се е случвало да виждам прахоляк от смукачката, когато погледна към светлината. Като си събличам пуловера, направо си е облак, например, но да кажем, че ако хвърля, са микропрашинки, които не се виждат. И последно...този маниакален страх от акари след рекламата на Рейнбоу ли така се разпространи? 
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #31 -: Февруари 22, 2012, 09:29:48 »

Нееееее, акарите са ми последният страх.Тях трябва да ги е страх от мен.
За хепа филтъра си права, не е дунапрен , некво платно е.Аз се оплетох
Точно микропрашинките ми са страх, от тях искам да се опазя.
Горд собственик на Zelmer Aquavelt 919.Ще я пробвам и ще споделям резултати

Биз, не е нужно д авиждаш нещо за да ти вреди.Снощи бяхме на гости в един приятел, живее на 100 метра от един от софийските тецове.Понеже има малко дете, пушеше се на терасата.Всеки път когато някой наркоман влизаше или излизаше от змиярника, лъхваше смрад на въглищен прах.Пушачите разбира се не го усещаха, за тях - свирено.Аз не бих го изтърпял
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 09:31:49 от Nakom » Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #32 -: Февруари 22, 2012, 09:49:21 »

Супер!!! Коя от трите взехте?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Nakom
Newbie
*

« Отговор #33 -: Февруари 22, 2012, 11:03:46 »

Синьо-бялата.
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #34 -: Февруари 22, 2012, 11:05:09 »

Значи точно като нашата, има ли турбо четка?
Между другото аз така се радвах на нашата...а оня ден си купих метла с лопатка с дълга дръжка и пак се радвах...какво ми има Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #35 -: Февруари 22, 2012, 11:19:01 »

Синдром на гнездачката Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15623

« Отговор #36 -: Февруари 22, 2012, 12:57:08 »

този маниакален страх от акари след рекламата на Рейнбоу ли така се разпространи? 

Абе и аз това се зачудих...Майка ми цял живот като не е чистила с воден филтър, пак не са ни изяли акарите.

Ути, минава като си накупите основните неща Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #37 -: Февруари 22, 2012, 13:21:51 »

Нако, напиши едно ревю като я поползвате малко Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #38 -: Февруари 22, 2012, 14:44:49 »

този маниакален страх от акари след рекламата на Рейнбоу ли така се разпространи? 

Абе и аз това се зачудих...Майка ми цял живот като не е чистила с воден филтър, пак не са ни изяли акарите.

Ути, минава като си накупите основните неща Smile

тебе може да са ти изяли нещо, но да не забелязваш
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #39 -: Юни 12, 2012, 14:17:53 »

Аз да се похваля, че си купихме робот- ай робот румба..нещо си, най-евтината от серията  Cheesygrin

Много е сладка, обикаля като кученце и като се задръсти, говори за себе си в трето лице- "почисти четките на Румба"- като роботите по филмите  Cheesygrin

В началото много бързо се задръстваше и ми се струваше, че нищо не чисти. Но след пускане всеки ден по около час, за седмици се усети разликата- вече не се веят кълба кучешки (и мои) косми навсякъде, изглежда почти чисто и сериозно чистене от нас може да има един път месечно да речем.

Дълго се кумихме, че са скъпички, но засега не съжалявам и препоръчвам- особено за домашни любимци с дълъг косъм според мен е единственото решение за работещи хора (иначе всеки ден поне по час "ръчно" чистене трябва).
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юни 12, 2012, 14:51:53 »

Я дайте линк да ги погледна тия неща
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #41 -: Юни 12, 2012, 14:54:01 »

Оооо, супер, значи си доволна. Ние имаме, ама не сме я ползвали, като се преместим тогава, че тука има неподходящ релеф и не ми се ще да се повреди. Значи викаш, справя се с космите? На мен те са ми притеснението, да не би нещо да се развали заради тях. Но това, което казваш, ме обнадежди, направо супер  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юни 12, 2012, 16:51:50 »

Оооо, супер, значи си доволна. Ние имаме, ама не сме я ползвали, като се преместим тогава, че тука има неподходящ релеф и не ми се ще да се повреди. Значи викаш, справя се с космите? На мен те са ми притеснението, да не би нещо да се развали заради тях. Но това, което казваш, ме обнадежди, направо супер  Cheesygrin

Ами справя се, но относително- в началото и ако не я пускаме няколко дена се събират косми и се задръства бързо. Т.е. трябва редовна употреба, иначе се чисти през 10 минути отдолу. Иначе дори кучето вече свикна с нея и почти не лае и не бяга  Cheesygrin абе готино си е, отиваш на бира/разходка и пускаш у вас да чисти друг- без да ти влиза външен човек у дома.

Но трябва да се почиства след всяко ползване, че винаги е пълна с косми, не знам как успява да ги намери  Rolling Eyes

Нак, мъжът ми ги разглежда, не знам от къде, аз намерих този сайт :

http://irobotbg.com/roomba_625.html

нашата е от старите серии, с 5 или 6 почва май.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юни 12, 2012, 16:54:41 »

Колко пари е вашата?
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #44 -: Юни 12, 2012, 16:55:03 »

Ами че това е чудесно като за мен, тъкмо като се преместим в новото жилище, преди да са се насъбрали косми, веднага ще започна да я пускам и няма да се стига до кочина.  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юни 12, 2012, 16:58:50 »

Вие си мислите, че космите са най-страшното, ама това е, щото животните ви не ръфат постоянно хляб и не трошат. Аз лично пускам всеки ден прахосмукачка и до следващото пускане винаги изглежда така все едно не е чистено една седмица. А дори едното го няма през деня. Все се шегуваме, че ни трябва кокошка. Краси ми подхвърли веднъж за айробота, ама не мисля, че сме дръпнали чак толкова за глезотии. Ама Корни като каза как я пуска и излиза и се изпълних с мечти. А и то за пускане всеки ден толкова си трябва - да обере трохи и боклучета дребни.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юни 12, 2012, 17:05:43 »

Вие си мислите, че космите са най-страшното, ама това е, щото животните ви не ръфат постоянно хляб и не трошат. Аз лично пускам всеки ден прахосмукачка и до следващото пускане винаги изглежда така все едно не е чистено една седмица. А дори едното го няма през деня. Все се шегуваме, че ни трябва кокошка. Краси ми подхвърли веднъж за айробота, ама не мисля, че сме дръпнали чак толкова за глезотии. Ама Корни като каза как я пуска и излиза и се изпълних с мечти. А и то за пускане всеки ден толкова си трябва - да обере трохи и боклучета дребни.

Биз, вземете си куче- изяжда трохите за секунди  Cheesygrin Но пък пуска милион косми в минута  Lol

Сериозно, положението с големи кучета с дълъг косъм е страшно- за час след чистене (ръчно) има вече топки косми  на различни места. Никога не е чисто и е ужас. Сега е с една идея по-добре, поне видимо няма косми,но не си въобразпвам, че е чисто откъм микроби (тя само събира, не е като да миеш с парцал и препарат).

Иначе Биз нашата бе 650 лв от Технополис. Струваше ни се много скъпо и все чакахме да паднат цените, но видяхме, че са стабилни, поне докато не пуснат кирайски вариант/ И не можеше повече да се търпи това с космите. А един хубав Зелмер също е към 500 лв. Иначе да, би обирала трохички и дребни неща, само да няма много големи играчки по земята, че понякога се запушва
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юни 12, 2012, 20:29:15 »

Не го знам моят Зелмер дали е хубав, но се наръсих към 300 кинта за него.Ако чисти само това нещо, нямам скрупули да му дам 650 кинта
Активен
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #48 -: Юни 12, 2012, 21:04:34 »

Ако искаш да ти е чисто, си вземи чистачка.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Nakom
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юни 12, 2012, 21:32:34 »

Не искам да ми е чисто, просто съм богат, красив и презадоволен и си чудя каква глупост да си купя  Lol Lol Lol
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: