star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star В търсене на идеалната прахосмукачка
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: В търсене на идеалната прахосмукачка  (Прочетена 41233 пъти)
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« -: Февруари 20, 2012, 16:32:01 »

Май за пръв път отварям тема и о чудо - няма да е за да обиждам някого

Интересуват ме Вашите мнения за прахосмукачки.
Колебанията са между хепа филтър и воден филтър.Зелмер нисък клас специално и евентуално филипс.Още по специално се интересувам от мнението на всички ви за има ли разлика между водните филтри и хепа филтрите (специално за изхвърляната прах в домашни условия).Съпоставките с Рейнбоу не са адекватни, най-малкото заради цената.
Също така ме интересува и дали различните приставки за паркет, парочистене и прочие вършат работа и се използват

Мнения като "ние (кои ние- не е ясно) имаме еди какво си и сме много доволни" ще бъдат охулвани.Ако не знаете за какво сте доволни, моля не ми цапайте темата.
Всички останали участват в томбола за награда.Има голяма и няколко утешителни.
Който играй - пичели
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 16:54:06 от Nakom » Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #1 -: Февруари 20, 2012, 17:34:02 »

И аз съм в търсене на идеалната прахосмукачка , тъй че явно няма да ме запишат за томболата Cheesygrin
Основен критерий ми е мощност. Това,което знам, че определено няма да купя е прахосмукачка с хепа-филтър. Не бе блазни хич мисълта да чистя прахосмукачката след всяко чистене.Предпочитам торбичките. А , отделно, че хепа филтрите са си скъп консуматив- най-евтините са около 30те лева,което допълнително ме отблъсква от тях.

Имах съм прахосмукачка Филипс (остана при майка ми), естествено модел отпреди много години, но - желязна машинка. На повече от 10 години е, чисти все така добре , както когато беше нова. Та за марката мога да кажа само хубави неща.
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 17:36:12 от Mina_21 » Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #2 -: Февруари 20, 2012, 17:44:54 »

Водната също трябва да се чисти след всяко прахосмучене.
Снощи си легнах след чистене с хепа-прахосмук, днеска свиря като гайда цял ден, иде ми да я потроша
Активен
Mina
Newbie
*

« Отговор #3 -: Февруари 20, 2012, 17:49:31 »

Тва си е чиста проба слугинаж. Не мога да си представя да отделям повече време да чистя прахосмукачката, отколкото да си изчистя къщата.  Rolling Eyes Все пак това е вещ,която трябва да те улеснява, не да ти отнема време и усилия.
Начи, с Хепа филтъра си се разделил мислено вече  Lol

И да допълня нещо,което сега се сетих, че бях чела. Хепа филтрите връщат прах, а водните - водица, примесена със събраните вече бактерийки. И там переш и сушиш, и кофтито е, че събралият всички миязми филтър , да си го проснеш на радиатора да съхне, хич не е оферта.  Rolling Eyes
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 17:53:44 от Mina_21 » Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #4 -: Февруари 20, 2012, 18:34:10 »

тъй на мама да похваля прахосмука Smile
LG kompressor купувана преди 3-4 години, нещо не мога да намеря точния модел, ама нещо подобно (много  прилича на тая, ама като не й знам на нашата точния модел):
http://prahusmokachki.tehnika.zora.bg/catalog/product_details/prahosmukachka_lg_v_kc_902_htm/
пере - изпробвана е Smile
дърпа много силно и чисти доста добре, даже моя чистеше вместо мен с нея, регулира се мощността от дръжката, приставките си вършат работата.. кат си събера парички и аз ще си взема..
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #5 -: Февруари 20, 2012, 18:47:02 »

Аз ще се кандидатирам за томболата с риск да ме охулиш  Lol Имам Зелмер от години, купила съм го, защото търсих мощна прахосмукачка, която да е с достатъчно "гъвкава" глава, за да мога да чистя само с прахосмукачка, а не да обирам от ъглите допълнително с четка. Много съм доволна - наистина мощна, много гъвкава, моята е прост модел с 3 накрайника, които ми вършат магическа работа, да не говоря, че не е мръднала от 5 години насам изобщо. Аз съм с хартиени торбички, четох за водните и за хепа хокрай детето, но така и не се реших по причините споменати от мина + че всички такива прахосмукачки са доста тежки. А, Зелмер като цяло не са от леките прахосмукачки, това е минусът.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #6 -: Февруари 20, 2012, 20:01:58 »

Тва си е чиста проба слугинаж. Не мога да си представя да отделям повече време да чистя прахосмукачката, отколкото да си изчистя къщата.  Rolling Eyes Все пак това е вещ,която трябва да те улеснява, не да ти отнема време и усилия.
Начи, с Хепа филтъра си се разделил мислено вече  Lol

И да допълня нещо,което сега се сетих, че бях чела. Хепа филтрите връщат прах, а водните - водица, примесена със събраните вече бактерийки. И там переш и сушиш, и кофтито е, че събралият всички миязми филтър , да си го проснеш на радиатора да съхне, хич не е оферта.  Rolling Eyes

Ползватели на водна твърдят, че миенето не е никак трудно.И не отнема време.Но и най-малкото чистене, превръща водата във филтъра в кал.Цитирам - на идея си нямате какъв гмяз излиза от там където си мислим че е чисто.Всеки случай няма да взема нещо което иска вишу за почистване.
Впрочем, съгласен съм с това за акарите и водата.Затова не се слага вода а силно солен разтвор с ароматизатор.Акарът преживял това родео, получава правото да живее и да се размножава за моя сметка.
А това за хепа филтъра - пипна ме Smile.Карма явно
« Последна редакция: Февруари 20, 2012, 20:07:12 от Nakom » Активен
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #7 -: Февруари 21, 2012, 01:09:19 »

С бившия мъж имахме такава: http://technomarket.bg/products/09050777/zelmer-819-0-sk-aquario

Потвърждавам, че миенето никак не е трудно и не отнема толкова време колкото изглежда (това ми напомня на теориите за кухненските роботи...). И най-малкото чистене превръщаше водата в течност, която ако не е по-гадна то е колкото тази когато използвам мокра бърсалка за под. 

И аз умувам каква прахосмукачка ще си купя. Не бих си купила същата само защото ми беше неудобна - тежка, малко маневрена и заемаше два пъти повече място в шкафа. От към почистване - никакви забележки нямам. Наскоро пробвах ровента - от silent system моделите. Изуми ме с мощност, удобството на триъгълната глава и с това колко беше тиха (много мразя бръмченето на прахосмукачка..).
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #8 -: Февруари 21, 2012, 03:29:39 »

Явно е по-скоро до предпочитания какво предпочиташ да чистиш. Аз съм чистила с воден филтър, ама много отвратително ми беше - пълниш вода, изпразваш, та тежи, разглабяш, една голяма. Някакъв Филипс беше. Сегашната е Самсунг, популярен модел с контейнер и хепа филтър. Сега, няма какво да си кривя душата, с водата въздухът, дето излиза си е като бриз. Не намирам какво е толкова специалното на хепа-та, мирише си на прахосмукачка, докато чистиш, но не ми е правило впечатление да разпрашава, никак даже. От моя модел съм доволна, че мога изцяло да измия филтрите, става лесно, нямам проблеми с това да изхвърлям контейнера. По-спестяващо ми е от това да купувам торбички или да трябва да се подсещам да го правя, защото са свършили. Удобно ми е да я хвана и да почна да чистя, ако ми трябва за малко, а не тепърва да пълня вода. Много ми е удобна дръжката с управление, самата тя е компактна и не е тежка. Хепа филтър смених след 4 години, но просто не ми изглеждаше толкова за смяна, иначе е добре на две и струваше 24 лв. На фона на спестените торбички си е нищо. Иначе като модел не е нещо върховно, модерно и с ексри, но на мен ми е много удобна. Но специално за филтъра..по-скоро прецени в каква степен си чувствителен на прах. Ако е твърде, бих си взела водна, въпреки неудобството. Но Краси от прахоляк киха като луд, а не се е случвало, докато чисти с нея.
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #9 -: Февруари 21, 2012, 09:38:20 »

Ние сме със Зелмер, която има и воден филтър. Като цяло съм доволна, водния филтър почиства добре, но има и недостатъци, ужасно е като трябва да го почистиш след чистене...
1. винаги се чудя къде да го изхвърля, защото освен, че водата е кална, е пълна с косми, които после задръстват тръбите (обикновено изхвърлям гадостта в тоалетната и я задръствам).
2. Мирише кошмарно и гледката е ужасно гнусна, при условие, че не съм гнуслива
3. миенето е лесно, само в случай, че я изплакваш, аз обикновено мия контейнера с гъба и веро и пера фитъра
4. трябва добре да изсъхне след почистване, понеже ако не е изсъхнала пак мирише.

В нашия случай, понеже нямаме парно на което да сушим, я държа по 2-3 дни в някой ъгъл докато изсъхне хубаво и като изсъхне, пак станало време за чистене...
А недай си Боже да не я почистиш веднага след приключване на чистенето... Мирише на мърша  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #10 -: Февруари 21, 2012, 10:05:55 »

Абе, аз може да съм идиот, ама тая цялата мръсотия, която се събира във водния филтър, не ви ли навява на мисълта, че чисти значително по-добре от другите прахосмукачки?
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #11 -: Февруари 21, 2012, 10:25:11 »

Обявявам ден първи за търсене на прахосмук с воден филтър
Активен
una hada
Newbie
*

« Отговор #12 -: Февруари 21, 2012, 10:28:28 »

Абе, аз може да съм идиот, ама тая цялата мръсотия, която се събира във водния филтър, не ви ли навява на мисълта, че чисти значително по-добре от другите прахосмукачки?
аз не казвам, че не чисти добре, напротив, просто почистването на филтъра си е сериозен ангажимент
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 21, 2012, 10:35:41 »

Четох тук там, че Зелмер е много харесвана и уважавана марка, като съотношение цена -качество.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 21, 2012, 11:02:34 »

малко  Offtopic ама точно на зелмер има една много яка реклама с рошко и на заден фон един уникат седи и рита прахосмукачката в стената  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15607

« Отговор #15 -: Февруари 21, 2012, 11:13:36 »

Сегашната е Самсунг, популярен модел с контейнер и хепа филтър.

Same here. Присъединявам се към впечатленията на Бизар.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #16 -: Февруари 21, 2012, 11:40:27 »

И ние сме със Зелмер, някаква супер специална, перяща, с воден филтър и ако искаш пуска вода и си я събира...Струваше към 400 лв, но сега сигурно е по-малко. Обаче за често чистене не ползвам никаквие екстри, само слагам малко вода и маркуча, без миещите и пускащите вода неща...И като цяло малко ме е яд, че нямаме някаква по-малка и лека, голяма борба е всеки път вадене, мъкнене, прибиране...Но според мен чисти добре и съм 100% за вода- не вдига толкова прах, по-хигиенично ми е някак си, по-лесно ми е да изсипя всичко в тоалетната, отколкото да тупам пликчета и цялата да съм в прах...наистина мирише, ако не се подсуши,но у нас и на куче мирише, та това да ни е проблемът  Cheesygrin

Иначе на твое място ако сега търсех прахосмук бих си взела робота  Cheesygrin Мои познати са много доволни, а и винаги може и една обикновена за 30-40 лв (имаме такава на вилата и хич не е лоша, малка, лекичка, беше евтина марка от Кауфланд, но я забравих).
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #17 -: Февруари 21, 2012, 12:26:58 »

относно парочистачките да си кажа мнението...трудничко е с тях защото преди да "изчистиш" с парочистачка, трябва да изчистиш с друга прахосмукачка или пък да изметеш с метла....което си е двойна работа, защото парочистачката само разнася прахоляка и космите....действа като тия моп-овете.....Другото което не ми харесва е че много тече....ако решиш да завъртиш леко триъгълната глава за да обере някъде си....започва да тече вода и да се облива от контейнерчето...трябва да стои винаги в позиция "само напред" което е немислимо....и резултата е оливаш с вода навсякъде и после я събираш с моп или с нещо друго.....

п.с. относно прахосмукачките на майка му на бившия бяхме взели един филипс...някакъв сайлънт се водеше и наистина евала ама почти никак не се чуваше....спокойно може да я пускаш докато спи някой в съседната стая Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 21, 2012, 12:57:00 »

just, това за парочистачката, която рекламират ли е?
Аз се чудя дали да не си купя...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #19 -: Февруари 21, 2012, 13:02:21 »

майка ми си взе имитация на стийм моп - резултата беше прецакан ламинат, оставих я подпряна за да преместя 2 стола и ламината се надигна .. то това си е просто стирка.. и нищо повече Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #20 -: Февруари 21, 2012, 13:12:13 »

Наком, ние сме със Зелмер с воден филтър и перяща функция, май модел 919 беше и съм много доволна, тежка е, но е маневрена, има регулиране на мощността, лесно се почиства, но имай предвид, че аз чистя с нея веднъж седмично. Ако се ползва всеки ден и се мият филтрите всеки ден, не съм сигурна, че ще се изсъхват добре до следващата употреба и има вариант да се завъдят разни гъбички (колежките се оплакваха, защото са маниачки на тема чистота). Иначе и перящата функция много освежава ако имате килими/мокети.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #21 -: Февруари 21, 2012, 13:17:11 »

майка ми си взе имитация на стийм моп - резултата беше прецакан ламинат, оставих я подпряна за да преместя 2 стола и ламината се надигна .. то това си е просто стирка.. и нищо повече Smile
Ние сме доволни от нашата, но сме на естествен паркет, чисти добре, е, тя си мие реално, после изсъхва за секунди, само дето се счупи за малко повече от година. Нашата е оная червената от рекламата по телевизията, с бабичката и восъка в църквата. Не е като на рекламата естествено, не успя да измие темперни бои от килим.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #22 -: Февруари 21, 2012, 13:26:55 »

О, браво, Фата, много се радвам за това последното!
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #23 -: Февруари 21, 2012, 13:59:34 »

не не е тази дето я рекламират...имитация е така да се каже...не казвам че не чисти...под парата и високата температура маха петна, но това й е единствения плюс....както казахте ако я оставиш за малко за да преместиш нещо и се разтича яко и ми надигна леко естествения паркет от едната страна на стаята....няколко парченца са надути  Rolling Eyes
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 21, 2012, 14:01:19 »

и наш'та е имитация, и веднага я 'върнах' на майка ми, тя я ползва само на теракот ..
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: