star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Стомахче
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стомахче  (Прочетена 5459 пъти)
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« -: Януари 24, 2012, 17:00:31 »

Абе момичета, и аз да попитам - от известно време ( 2-3 седмици ) имам почти непрекъснато газове, киселини и ми е тежко.
Нищо не съм пробвал да пия и да правя, 'щото грам не разбирам от лекарства - има ли нещо без рецепта или чай, който може да ми помогне, или трябва да търча на лекар ?  Rolling Eyes
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #1 -: Януари 24, 2012, 17:31:27 »

Опиши приблизително режима си на хранене. Като цяло може да пробваш да се храниш разделно - не смесвай храни, защото се затруднява храносмилането. Може да си вземеш и някакви пробиотици за чревната флора. Еспумизани и прочие действат по-скоро за моментно облекчение.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #2 -: Януари 24, 2012, 17:55:19 »

Мии...ям нередовно, понякога пропускам хранения, понякога преяждам. Ям всичко. Пия много кафе и газирано, честичко алкохол, пуша. Често ям боб, леща, зеле, лук....люто.
Редовно не се наспивам, често се случва да се храня късно вечерта, почти не минава ден без да се ядосвам и да мятам неща по хората ( чувал съм че и това влияе много на стомаха ? ).... май имам възможно най-ужасния хранителен режим  Rolling Eyes Wall И го осъзнавам, ама за момента ми е между изключително трудно и напълно невъзможно да го вкарам в релси...

Както и е, примерно в съботите карам само на минерална вода, за прочистване на организма малко от малко, и тогава се чувствам добре и нямам проблеми с стомаха.
Викаш Еспумизан и прочие могат да помогнат на първо време симптоматично ( докато успея да си докарам ежедневие на бял човек, или докато се наложи чичо доктор да ме плаши ). А какво включва групичката именувана "и прочие" ? Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #3 -: Януари 24, 2012, 17:59:32 »

еспумизана за газовете, талцид за киселини - това се сещам аз, което да ти свърши работа временно .. обаче наистина трябва да направиш нещо за храненето си  Rolling Eyes
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #4 -: Януари 24, 2012, 18:04:31 »

Възможно е всичко да е на нервна почва и за капак -  нередовното хранене и недоспиването, особено късната вечеря. Това е просто убиец...
По-добре - гастроентеролог. Дано само не е гастрит, но ако продължаваш по този начин,  най-много и това да се получи.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #5 -: Януари 24, 2012, 18:16:08 »

Малеее, аз получих киселини и газове, само докато ти четях поста  Lol Ми...ти си знаеш какво не е наред - общо взето си написал всичко, което трябва да премахнеш от менюто си. Хайде не драстично, ама пробвай поне нещо да промениш - забрави за газираното, например, едва ли ти е чак толкова необходимо. Опитвай да ядеш по 1-2 ябълки всеки ден - помагат за киселините. Наблягай на картофи, ориз и такива по-недразнещи храни, по възможност ги яж отделно от месото. Не е невъзможно, не се оправдавай сега, защото от такъв режим газовете ще са ти най-малкия проблем след време.

А "прочие" написах, защото не съм наясно с лековете за този проблем, просто се сетих за рекламата на Еспумизан Smile
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #6 -: Януари 24, 2012, 20:17:06 »

Мии...ям нередовно, понякога пропускам хранения, понякога преяждам. Ям всичко. Пия много кафе и газирано, честичко алкохол, пуша. Често ям боб, леща, зеле, лук....люто.
Редовно не се наспивам, често се случва да се храня късно вечерта, почти не минава ден без да се ядосвам и да мятам неща по хората ( чувал съм че и това влияе много на стомаха ? ).... май имам възможно най-ужасния хранителен режим  Rolling Eyes Wall И го осъзнавам, ама за момента ми е между изключително трудно и напълно невъзможно да го вкарам в релси...

Както и е, примерно в съботите карам само на минерална вода, за прочистване на организма малко от малко, и тогава се чувствам добре и нямам проблеми с стомаха.
Викаш Еспумизан и прочие могат да помогнат на първо време симптоматично ( докато успея да си докарам ежедневие на бял човек, или докато се наложи чичо доктор да ме плаши ). А какво включва групичката именувана "и прочие" ? Smile

Веднъж в една от старите ми работи, влезе една пикла - гадже на един от колегите и не си спомням какво правеше, но взимаше еспумизан.И шефа ми, рядък практик и каза - това ще спре пърденето, освен ако не се чукаш в задника.Тогава няма как да ти помогне
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #7 -: Януари 25, 2012, 10:28:22 »

Киселините са гад, не се оправят с друго, освен с промяна в храненето, освен ако вече нямаш по-сериозен проблем. И аз дъвчех таблетки преди, от 4 месеца се храня като хората и нямам ни едно оплакване. Под газове не знам точно кое се брои, на мен не ми се е пърдяло, но червата ми къркореха нон-стоп и много ме излагаха понякога - това също го няма вече.
Време никога няма, нервите са винаги налице, обърни си внимание и си направи живота по-лек. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #8 -: Януари 25, 2012, 10:42:28 »

Като не можеш да си промениш хранителния режим, започни поне да пиеш чай. Поне по литър на ден и няма да имаш проблеми, на всичкото отгоре е добре за нервите. За корем бих ти препоръчала чай от коприва, мента, маточина, къпинови листа, метличина... Продават ли Teekanne в България? Ако да, бих ти посочила един, от който стомахът ми се чувства прекрасно.

И сори, ама ми е много смешно - като говориш за твоя стомах, думата "стомахче" ли използваш?! Аз си мислех, че някоя от майките е пуснала темата, във връзка с бебешкото хранене...
Активен

C’est tout!
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #9 -: Януари 25, 2012, 11:03:21 »

Като не можеш да си промениш хранителния режим, започни поне да пиеш чай. Поне по литър на ден и няма да имаш проблеми, на всичкото отгоре е добре за нервите. За корем бих ти препоръчала чай от коприва, мента, маточина, къпинови листа, метличина... Продават ли Teekanne в България? Ако да, бих ти посочила един, от който стомахът ми се чувства прекрасно.

И сори, ама ми е много смешно - като говориш за твоя стомах, думата "стомахче" ли използваш?! Аз си мислех, че някоя от майките е пуснала темата, във връзка с бебешкото хранене...

Продават го, но само по-екзотичните видове съм виждал.Кой точно модел визираш
Активен
michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #10 -: Януари 25, 2012, 11:29:18 »

Ей го на, няма отслабващ ефект, ни бойти съ...

Активен

C’est tout!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #11 -: Януари 25, 2012, 12:02:58 »

Точно този съм си го купувала от Била или ДМ, не помня, но при всички случаи - в подлеза на СУ.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #12 -: Януари 25, 2012, 14:28:10 »

Яж много кисело мляко, много помага. Аз имах подобни проблеми преди време и гастроентерологът ми каза, че като изям една каса мляко ще ми мине. Smile Иначе за лекарства, Талцид много помага за киселини. Има почти моментален ефект.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #13 -: Януари 25, 2012, 14:57:44 »

Мерси за съветите дами ( и г-н Наком ), ще си взема от изброените чайове.
А иначе Мишел, за "стомахчето" като си в Рим, прави като Римляните  Lol
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #14 -: Февруари 11, 2012, 21:00:52 »

И кафето с цигара на гладно имай предвид...избягвай пълнозърнести и всякакви по-груби и дразнещи неща-бобови, пикантни, кетчупи и подобни лайна...на газираното и пърженото хикс... Оправи си храненето преди да почнеш с лекарствата, мола та.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: