star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Момински партита :)
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Момински партита :)  (Прочетена 49552 пъти)
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #75 -: Юни 13, 2012, 09:59:56 »

Много мъчно ми стана за теб Unsure
А друг път виждала ли си я в такава ситуация, в смисъл да й е нервно и припряно? Така, както я описа, почти прилича на мен, когато организирам нещо или сме някъде с програма, под час, направо не знам Краси как ме търпи, но и аз съм адски нервна, държа се лошо, може би не чак толкова, но не съм в най-прекрасната си светлина, де. Предполагам, че като булка много бих се доближавала до твоята, това и една от причините, поради която не искам такава сватба, просто знам, че ще се съсипя от нерви. Не го казвам да я защитавам, по-скоро да я обясня, може би. В същото време и с теб се съпоставих, защото и на твое място точно така бих се чувствала и точно така няма да може да ми дойде насила настроението и бих се чувствала като подметка, че нещо все не съм където трябва и най-вече бих била разочарована от очаквания. Не ми допадна идеята за толкова скъпарска сватба, но пък ми хареса, че все пак е нестандартна и много добре помислена. Звучи и като сериозна организация с цялото това пътуване, хора, за които да мислиш, толкова неща, реално си зависи всичко само от нея. Ако и тя е такава като мен да не иска помощ, но да се нерви, че никой не върши нищо добре, кашата е пълна. И това с кражбата на виното, толкова нелепо. Приеми просто, че си била един от най-близките й хора там и си участвала точно в най-нервната страна на нещата, щом хората са доволни и не са усетили всичко това, значи всички заедно добре сте си свършили нещата. Не си се забавлявала и не ти е останало скъп спомен, но си помогнала на булката да направи това за гостите си, сигурна съм, че това й е било целта повече, от колкото на нея да й е хубаво. Прочети си пак разказа за моминското парти - тя е там, твоята приятелка, онова на сватбата е била просто една стресирана булка Kiss
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #76 -: Юни 13, 2012, 10:24:54 »

това е нещо от което много се притеснявам, да не съм и аз някоя такава нервна, препираща и дразнеща булка...не искам да подлагам когото и да е на това нещо :(
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #77 -: Юни 13, 2012, 10:38:10 »

Ох, това с нервните булки е кофти тема..
Аз много се притеснявах да не съм нервна и неприятна булка, защото съм нервен човек по принцип, обаче на сватбата ме бе обзело голямо спокойствие, даже се хилхиме по време на целия ритуал. Изнервих се за първи път чак на обяд като ми изчезна телефонът, а ми звъняха много хора (гримьорката го бе взела погрешка). После се шашнах, че у нас има много хора, в хола ме гледаха поне 30 чифта очи, но запазих някакво спокойствие и даже питах защо някои са без питие. В колата бе много спокойно и весело, все едно на екскурзия сме тръгнали...следващото притеснение бе чак след ритуала преди ресторанта, защото се объркаха няколко неща. Но много внимавах да не се сопкам на никого, даже кумата ме подразни, че повтаряше колко е ценен вакумът за кола, но не викнах, само казах заядливо, че изобщо не ме интересува и нека го вземе който иска, аз не искам да го мисля. Също й казах, че малко закъснява майка й с плодовите шишове, но пак внимавах да съм културна...абе трябва да питам и другите дали съм била много нервна, но аз лично съм доволна от себе си  Razz

Но сестра ми беше точно като булката на Фата- беше излобяла на майка ми нещо, изобщо преди ад почне самата сватба беше ужас, даже не искаше да излиза от стаята и искаше да отложи всичко..абе случва се на всякакви хора, даже май по-спокойните обичайно са по-нервни на това събитие...но според мен всеки може да е спокоен и да се опитва да мисли за чувствата на другите и да заглажда тона си.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #78 -: Юни 13, 2012, 13:41:16 »

Фата, точно такъв отговор не очаквах, и съжалявам, че не си си прекарала перфектно. Като знам колко месеци се вълнуваше за тази сватба. Unsure
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
aleto
Newbie
*
Публикации: 7112

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #79 -: Юни 13, 2012, 16:22:32 »

Фатъче,аз също те прочетох,едно,че си ми вкусна,второ,че пък да видя аджеба защо всичките викат съжалявам отдолу.

Ама те разбирам напълно,има си някои жени,които ги обхваща някаква маниакалност и свирепост,по същия начин и е с баловете . Нали си повтарят все "един ден имам" , "веднъж се женя" , "най-прекрасният ми ден" и се самонадъхват и озлобяват. Разбирам ти огорчението,но пък си мисля,че ще ти мине и като поутихнат страстите и съсканията,ще се радвате и ще си припомниш някакви ви там топли моменти.

Те,тва жените не са като хората..
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #80 -: Юни 14, 2012, 00:01:47 »

Биз, все едно си ни подслушвала разговора след сватбата, почти това си казахме. Smile
И в себе си доста вина откривам, не му беше момента за претенции, каквито и да е, дори да ми е кофти. Smile
Сега съм се концентрирала да си изкарам от системата лошите спомени и да мисля положително, надявам се и по снимките да съм излязла усмихната. Smile
Преживели сме заедно какво ли не, тя е такава, свръхемоционална, залита, плаче за що ли не, само че преди можех да я сдъвча, пък на сватбата беше по-странно.  Smile
Тук някак много черна я изкарах, всъщност ми е един от най-скъпите хора, просто изведнъж почерня на сватбата, дано да мине и на двете ни, не искам да губя такъв приятел. Smile

Але, след Бизар и ти ме закова с прозрение, връщайки ме към баловете, жените сме зле, вярно си е, чак тръпки ми докара. На бала си загубих най-близката приятелка в техникума, първата ми истинска жена-приятелка. Беше се стреснала, че няма близко момче в класа, което да я покани на бала, та ме накара да обещая, че няма да имаме кавалери и ще влезем двете в ресторанта, на мен ми беше силно все тая, бях обсебена от цел архитектура и балът беше глупава, задължителна подробност за мен, не си обичах и класа, не ми пречеха, но нямаше да ми липсват, а знаех, че моите трима приятели идват с мен във висшето(другите двама са младоженецът и кумът от сватбата, трябва да си разширя приятелите Razz Cheesygrin) и съвсем не ме интересуваше друго. Но в един момент нея я поканиха, тя прие, после ми каза, стана ми малко кофти тогава, защото тя напъваше за обети, преживях го бързо, тя - не. Счупи се да обработва кумът да ми предложи да ми бъди кавалер, накрая му вдъхна достатъчно сили, то и на него му се искаше, аз го отрязах май поне два пъти, скарах се с нея, защо му мъти главата и се бърка, да се оправя и това беше началото на края за нас двете, нашата малка тийн драма. Лоша препратка, дано не стане и сега така. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #81 -: Юни 14, 2012, 11:02:15 »

Биз, все едно си ни подслушвала разговора след сватбата, почти това си казахме. Smile
И в себе си доста вина откривам, не му беше момента за претенции, каквито и да е, дори да ми е кофти. Smile
Сега съм се концентрирала да си изкарам от системата лошите спомени и да мисля положително, надявам се и по снимките да съм излязла усмихната. Smile
Преживели сме заедно какво ли не, тя е такава, свръхемоционална, залита, плаче за що ли не, само че преди можех да я сдъвча, пък на сватбата беше по-странно.  Smile
Тук някак много черна я изкарах, всъщност ми е един от най-скъпите хора, просто изведнъж почерня на сватбата, дано да мине и на двете ни, не искам да губя такъв приятел. Smile

Але, след Бизар и ти ме закова с прозрение, връщайки ме към баловете, жените сме зле, вярно си е, чак тръпки ми докара. На бала си загубих най-близката приятелка в техникума, първата ми истинска жена-приятелка. Беше се стреснала, че няма близко момче в класа, което да я покани на бала, та ме накара да обещая, че няма да имаме кавалери и ще влезем двете в ресторанта, на мен ми беше силно все тая, бях обсебена от цел архитектура и балът беше глупава, задължителна подробност за мен, не си обичах и класа, не ми пречеха, но нямаше да ми липсват, а знаех, че моите трима приятели идват с мен във висшето(другите двама са младоженецът и кумът от сватбата, трябва да си разширя приятелите Razz Cheesygrin) и съвсем не ме интересуваше друго. Но в един момент нея я поканиха, тя прие, после ми каза, стана ми малко кофти тогава, защото тя напъваше за обети, преживях го бързо, тя - не. Счупи се да обработва кумът да ми предложи да ми бъди кавалер, накрая му вдъхна достатъчно сили, то и на него му се искаше, аз го отрязах май поне два пъти, скарах се с нея, защо му мъти главата и се бърка, да се оправя и това беше началото на края за нас двете, нашата малка тийн драма. Лоша препратка, дано не стане и сега така. Smile

Каква футболна драма драги зрители, каква трагедия
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #82 -: Юни 14, 2012, 11:43:09 »

Ти да не би да очакваше точно тук тема за болните от рак, замърсяването на околната среда или какво? Внимавай, ако продължаваш да четеш тук, утре ще се разплачеш, че най-добрият приятел ти говори зад гърба, заразно е.

Можеш и да спреш да цитираш цели мнения, за да драснеш два реда отдолу, при условие, че е веднага след написаното, става ясно.

Ако ти е скучно, на предната страница имам още по-километричен пост (и даже по-трагичен), можеш и него да цитираш, за да припадне някой. Cheesygrin
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #83 -: Юни 14, 2012, 12:32:15 »

Да бе и на мен ми стана смешно как коментира нещо, което е явно извън неговата сфера на емоции. Като нямаш възможност за емпатия в ситуацията, защо трябва да й се присмееш... Не разбирам как това те кара да се чувстваш по-добре.  Rolling Eyes
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юни 14, 2012, 12:59:38 »

Що пък да не е в моята сфера на емоции.Вадя си някакви изводи за описаните люде, и стигам до заключения.Тях няма да споделям.

Анна.Т  що ти е смешно като незаслужено и жестоко, грубо и просташки се подигравам на изстрадалата и с разбито сърце Миражка, непознавала инак дългогодишните си приятели (най-добри) в такава светлина?.Няма ли грам съчувствие в теб?
Тъкмо бях започнал да се сближавам с нея, и ти така ме проваляш.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #85 -: Юни 14, 2012, 13:03:19 »

И на мен така ми горчи от моето кумуване. Хем феноменът "брайдзила" беше напълно очакван в случая, понеже булката е изключително егоцентрично, капризно и изискващо същество (нали знаете как има хора, с които сте заедно от бебета и каквито и недостатъци да имат, си ги приемате като семейство и си ги обичате), но пак ми беше криво. Първо имаше някакви изисквания към облеклата на всички (беше накарала една от приятелките си да си купи нова рокля, поради някакви си причини с цветовете), после имаше изисквания към мен да съм постоянно с кума, а не с мъжа ми (не бяхме женени още), дори преди сватбата най-открито се опитваше да ни сватоса, на самата сватба бях нещо като антураж, нула внимание, на всичкото отгоре ми беше поискала за "нещо назаем" да й дам любимия ми парфюм и като го забрави в една тоалетна, дори не ми се извини, камо ли да ми го възстанови. Както казах, очаквах всичко това, но пак се разочаровах.

И въобще не разбирам тоя тип "недостижими" булки, които всички гледат от разстояние и не могат да заговорят или ако го направят, получават едно такова пренебрежително-невротично отношение, на границата с игнориране. А и цялото това напрежение, което се създава напълно изкуствено и безпричинно, ми изглежда супер смешно отстрани - навява ми асоциации за стадо лутащи се квачки. А можеш просто да се отпуснеш и наслаждаваш на момента, вместо да го превърщаш в изтезание и да нараняваш близките си с истерични изблици.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юни 14, 2012, 13:36:43 »

Наком, ти познаваш само перфектни хора, чудесно, аз - не.
Това, че е била кофти в този конкретен ден е гадно, но не омаловажава другото, иначе нямаше да й лепна приза "най-близка", това за булката. За тази от техникума, не вярвах, че е толкова зле, но на мен хората не са ми прозрачни от първа лъжица, някои се развиват или деградират, нямам твоята сила на познанието.
За близки, много сме си близки, щом и умалително Миражка ми викаш, надсвирка най-добрите ми приятели.

Лора, така е, и аз имам доста приятели, с които съм свикнала, докато не вдигнат летвата и не се наложи и с още неща да свиквам, но и аз не съм от най-лесните, не мога да знам на тях какво им е. Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #87 -: Юни 14, 2012, 13:57:34 »

Сега започна да ме гложди дали аз бих се справила като кума. Като булка беше лесно, но кумата май има повече задължения, пък и за чужда сватба е по-трудно всичко някак си...Един приятел много напира да ни види с мъжа ми и не знам защо ми влезе мухата, че ще ни кани,но шансът не е голям, по-скоро никога няма да съм кума, на никого не съм безценна :(

Та Фата, радвай се, че си имала тази чест, а и готини подаръци си получила- ние нищо голямо не подарихме на нашите кумове. За булките, според мен почти всички са нервни в една или друга степен, въпросът е да могат да се видят отстрани поне малко.
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #88 -: Юни 14, 2012, 23:44:36 »

Аз имам свойството дълго, да не кажа вечно , да ми горчи от неприятните моменти по такива събития.Някакси хубавите избледняват и ми остава само неприятния вкус. Ей така се сещам една сватба, която много ме разочарова- поканиха ни за кумове, и след като развързахме портфейлите и душите, дни преди сватбата ни казаха "Ми тя булката иска една съседска двойка да им кумува". После кумовете определено се изплюха в лицето на младоженците, ама честно казано това не ми отслаби унизителното усещане. Но това е друго.

Пък Фата искам да я видя по снимките. Бас държа, че си много красива Smile Kiss
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юни 15, 2012, 00:52:46 »

Е, Мин, това е просто брутално, как ви се развиха отношенията после, егати подигравката, много несериозни хора на този свят !

Чувствах се хубава на токчетата и с роклята, после чорапогащникът го скъсах и останах по бели крака и ниски патъчки и не се чувствах красива, ма живот! Cheesygrin И респекта ми към жени, ходещи постоянно на високо се засили двойно, героини!  Razz Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #90 -: Юни 15, 2012, 08:52:14 »

хахахах Фата, това с токчетата е въпрос на навик, свиква се Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юни 15, 2012, 08:58:31 »

Аз пък бях кум за пример.С половинката бяхме убедени, че това е последната сватба на която кумуваме безплатно  Cheesygrin
Активен
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #92 -: Юни 15, 2012, 12:20:49 »

И аз не очаквах такъв разказ за сватбата. Отворих тази тема, заредих се супер много от изкарването на моминското парти и като видях големината на поста за сватбата, реших, че ще да е било нещо страхотно.

Явно не си я виждала в такава ситуация, щом се учудваш, че реагира така. Просто не е била на себе си. Всеки си има свои слабости и моменти, в които буквално изперква. Явно това е бил такъв момент за нея. Никой не е перфектен. 
Кофти е, че точно ти си понесла всички негативи. Хем знам, че щом те чувства най-близка, приятелката ти си е изкарала всичко върху теб, защото пред останалите трябва да бъде усмихната и щаслитва, а пред теб не й пука каква ще бъде. Хем не мога да разбера тази склонност у хората да се грижат как ще изглеждат в очите на другите, а за приятелите им да е все тая.
Аз съм правила подобна грешка преди и никога повече няма да си позволя да я повторя. Първо трябва да се грижиш за комфорта на хората, които те обичат, и после са всички останали.

Дори и да те посъветвам да го приемеш от добрата страна и да ти кажа да се радваш, че явно наистина те чувства много близка, щом си е позволила да се покаже в най-изнервената си светлина пред теб, знам, че горчивината си остава. Дано отмине възможно най-скоро, дано я забравиш, дано по никакъв начин не повлияе на отношенията помежду ви. Много е важно и сладко, че все пак се е обадила и се е извинила. Дано цялото това преживяване се превърне в забавен спомен, над който след години се смеете, припомняйки си истеричните състояния на булката. Smile

Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #93 -: Юни 15, 2012, 14:33:50 »

Smile
Като гледам засега май просто пропускаме сватбата като тема, иначе мисля, че удряме някаква много висока летва по мило отношение една към друга, май така се държат влюбените след някоя креватна изцепка и неудовлетвореност.  Razz

Накоме, какво направи, разкажи и можем да прекръстим темата на "сватбени гафове" ? Cheesygrin
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #94 -: Юни 15, 2012, 15:18:47 »

Точно ти ли ще ми приказваш за гафове хаха.

Държах най-прекрасната реч, подарих най-добрите подаръци, по най-добрият начин, и след това направихме най-чудесното пътуване заедно с младоженците.

Речта вече някъде съм я публикувал, Но човек може и да се поизфука нали така https://vimeo.com/16802797
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 15:22:39 от Nakom » Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #95 -: Юни 15, 2012, 15:27:32 »

Е, айде сега, аз разбрах, че си се издънил нещо и взе да ми олеква, ама айде похвали се. Cheesygrin
Гледах ти вече речта първия път, като я публикува, за брака и т.н. Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #96 -: Юни 15, 2012, 15:33:35 »

Не знам от къде си го разбрала, може пак да си гледала някой филм в събота вечер където да са ти го казали. Cheesygrin
Беше наистина уникално изживяване, всичко беше перфектно.А кумовете до ден днешен ги споменават с много добро.Ясно, че това може да го наричаш издънка   Lol
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #97 -: Юни 15, 2012, 16:03:49 »

абе кума много хубава реч си дръпнал, страшен си Wink само мога да се надявам моя кум да я е гледал и да си води записки Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #98 -: Юни 15, 2012, 16:05:37 »

абе кума много хубава реч си дръпнал, страшен си Wink само мога да се надявам моя кум да я е гледал и да си води записки Smile

Като си дойда, ще ме запознаеш с него.За кафе и кола, ще му кажа на ушенце как да ти направи сватбата незабравима

Считай го за сватбен подарък от мен, чаржд фрии  Cheesygrin
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #99 -: Юни 15, 2012, 16:07:13 »

Накоме, ма той у чужбинско, ще дойде в деня преди сватбата :(

Ма то не пречи като си дойдеш да пиеш с нас по едно кафе Smile От кога си ми обещал! Ще взема да си помисля чак че си несериозен човек  Razz
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: