star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Момински партита :)
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Момински партита :)  (Прочетена 49539 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #50 -: Март 27, 2012, 21:46:32 »

На мен ми допада - лично е, символично е, оригинално е и е творческо. Одобрих моментално.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #51 -: Март 27, 2012, 22:05:51 »

Не обичам да ми подаряват такива неща, също и не подарявам, но това съм аз. Вкъщи имаме три картини от едни приятели, подарени с много желание и т.н., които никой от нас не харесва, много е ангажиращо, освен ако не познаваш сто процента вкуса на човека, на който подаряваш. А мой портрет дори не бих си закачила, а и рядко ми харесват. Но ако ги познаваш и мислиш, че ще им допадне, си действай, всеки е различен. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #52 -: Март 27, 2012, 22:19:40 »

Ако имате обща снимка четиримата, ще е готино - ще е нещо, което винаги да свързват със сватбата и с връзката помежду ви.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #53 -: Март 28, 2012, 08:20:04 »

О портретна картина е най-хубавия подарък, който сме получавали някога - за първата ни годишнина като семейна двойка. При това е пресъздадена една от най-хубавите снимки от сватбата. Истински разкош е, дори любовта и щастието се усещат  Lol
А пък срам не срам, ще си призная, че сега научавам, че на кумовете трябвало да се прави подарък. Ужас, дано не съм ги засегнала моите. Ние единствено спретнахме голяма официална вечеря, на която ги поканихме. И така всяка година си ги каним като почетни гости в нашия дом  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #54 -: Март 28, 2012, 10:21:49 »

Много готино е това с картината, аз така мислех да подаря на мъж ми за сватбата картина от наша снимка (от художник) и отзад да му напиша стихотворение (измислено вече). Обаче трябва да е черно-бяло и ще се загуби красивият фон отзад, затова май ще го направя на едно, не знам как се казва, снимка е, но седи като картина на едно като платно...

Моите кумове не са двойка и им трябват отделни подаръци :( Мисля си за аксесоар/бижу за кумата и часовник за кума...но и без подаръци да останат, не е фатално, ще го обсъдим с тях и ще видим.

А кога се подаряват тези подаръци, преди или след или в деня на сватбат?
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #55 -: Март 28, 2012, 11:02:34 »

Както се разберете, при нас ще е на сватбата. Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #56 -: Март 28, 2012, 19:00:55 »

на мен ми харесва идеята с портрета.. ние така имаме една снимка, точно като маслена картина и много ми се иска да я дадем на художник за първата ни година..ама ще видим де: )
иначе за подаръците, когато се разберете..
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юни 03, 2012, 23:41:21 »

Моминското парти на моята приятелка беше страхотно, много мило, пипнато, весело и изобщо, по много от всичко. Cheesygrin
Беше от рано, разбрахме се всяка да направи по един специалитет, като аз бях скептична, но те така се бяха постарали, всяка беше вложила сърце и им се бяха получили красотите, та заредихме маса много по женски, с малки красиви неща, кифлички, домашни бонбони, сирени топчета, мангота и други.
Момичето, в което беше партито, беше надминала себе си, имаше тематичен цвят, като този на сватбата, взехме цветя, беше изрязала снимчици на булката и младоженеца, отиде на вземе булката с колата си и си беше направила табела "Името на булката TAXI". Cheesygrin
Видях си приятелките, поне повечето, както и други много симпатични момичета, одобрих на един приятел гаджето, голяма сладурана, вписа се от раз. Всички бяха направили ръчно картички, моята е забравих, ама ..., бяха им много красиви, свързани с техни истории с булката, стихове и изобщо, просълзих се на някои от тях. Smile
Играхме само една игра, в която всяко ястие имаше табелка и булката трябваше да познава кой го е правил, ако не познае - пие глътка, но тя ни познава и бързо се ориентира. Тя пък ни подари симпатични чаши, наляти с мартини, докато се усетя, че чака реакция от нас, едното момиче изпищя, че на чашата му има гравирано името, после видяхме, че на всяка чаша е гравирала името на всяко момиче, беше страхотен жест. Smile
Понеже знаеше, че ще има стриптизьор, та яко се беше сдухала, ама как, ама какво, та на първия танц беше много притеснена, то и ние малко или много, но тя не знаеше, че ще влезе пак и пак ... Cheesygrin За втория танц яко се изненада, но и ние се бяхме разбрали да се включим, а не да я гледаме в кръгче, та и аз потанцувах с момчето, което си беше мъж, де, остана си по прашки и ми беше хем превъзбудено, но май не заради него, а заради ситуацията, та той ни въртеше, раздаваше целувки по бузите, преслушваше ни, хахах и подобни простотии, беше усмихнат и никак не беше притеснено да го мачка човек, макар да беше потен и позагрял, което мен ме дистанцира леко, но беше добре.  Big grin И така, като свърши го черпихме по нещо и го изпратихме, а ние ходиме в един клуб с ужасен водещ, беше тъпо, полсе един час решавахме пред НДК къде да ходим, та накрая си взехме таксита и обратно в девойката, мъжете им почнаха да звънят от ергенското и да напъват да дойдат да си вземат жените и да хапнат от храната, та към 3 събрахме партитата и се хилихме и шегувахме до 5 и нещо и така. Мъжете са по-прецакани явно, защото тяхната мацка е била с телохранител и май никой не я е пипал, и бяха егати дискретните, ние от вратата всичко си казахме, кой пипал, кой друсал, кой гледал, но мъжете са от бетон, или е било много тъпо или много са съгрешили. Razz Lol
Изкарах си супер, в никаква форма съм, естествено, краката са ми изтръпнали и имам мускулна треска на невъзможни места. Cheesygrin
В клубчето имаше бременни мацки, и хем ми беше кофти, че пушех навън, хем си викам, гледай какъв чист въздух вътре, та чак бременни на сокчета имаше, много европейско и културно се стори на пияната ми глава, браво на законите и техните владетели.
Край ! Cheesygrin
« Последна редакция: Юни 04, 2012, 00:02:30 от Fata morgana » Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #58 -: Юни 04, 2012, 00:49:31 »

Йее, Фата, знаех си аз, че ще връхлетиш с разказ с положителен край. Ама то няма как на хора като теб да не им се получи партито бе. Браво, всички сте били инициативни, вярвям, че и булката е останала не по-малко доволна от теб.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юни 04, 2012, 10:02:13 »

Много беше щастлива, ей сега се чухме, каза, че още са в еуфория с младоженеца, а тя само повтаряше, че е много хубаво толкова хора да те обичат и обгрижват, не е най-скромна !  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #60 -: Юни 04, 2012, 10:16:09 »

Браво, Фата, нашето моминско парти е тази събота, подготовката тече, накрая ще разказвам  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #61 -: Юни 04, 2012, 10:19:17 »

моминското парти кумата ли го организира?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #62 -: Юни 04, 2012, 10:21:08 »

В клубчето имаше бременни мацки, и хем ми беше кофти, че пушех навън, хем си викам, гледай какъв чист въздух вътре, та чак бременни на сокчета имаше, много европейско и културно се стори на пияната ми глава, браво на законите и техните владетели.
Край ! Cheesygrin

Браво, Фата! Big grin

И браво за партито. Звучи супер, само частта със стриптизьора... Unsure
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #63 -: Юни 04, 2012, 15:51:25 »

Ами не знам за стриптизьора, не мога да кажа, че беше велико, но пък ми се искаше да го преживея, на другите също, май никой не беше гледал почти, камо ли отблизо, честно да си кажа, че по-скоро нагласата ни беше за аху иху, отколкото, че той направи нещо по-така. Smile

Just, вече няма правила, но се предполага, че кумовете са най-близките на двойката и оттам, че те би трябвало да познават повечето им приятели и тях самите, за да могат активно да участват в сватбата, организацията на моминското/ергенското и етц. Отговорям ти и на въпроса от твоята тема, та ние не само организирахме нещата с кума, но и платихме доста от тях, моя милост пое стрипмена, тортата, вибриращото пате и още дреболии, в началото ми се зави свят, но после си казах, че ако не за нея, не знам за кой бих давала пари, а и се получи добре, че ги имах горе долу навреме, щото в началото взех назаем от тати за стрипмена и не ми беше баш удобно.
За сватбата - кумовете имат повече разходи от останалите гости, защото тоалетите им трябва да са с една идея по-елегантни, имат прически, грим, неща, на които аз не ходя преди която и да е сватба. С подаръците също не трябва да е драма, защото се предполага, че сте си избрали близки хора, с които може да обсъдите това, ние фиксирахме суми и така.
Изобщо, аз ако каня кумове един ден, все си мисля, че ще са ми толкова близки, че тези неща да се коментират спокойно, в крайна сметка се предполага, че това са хора, с които връзката ви е надскочила парите, доколкото това е възможно и това не би трябвало да е проблем. Smile
А когато каниш някои не толкова близки и т.н., ами тогава е ясно, че е една официалност и не е удачно да очакваш да поемат нещо, да организират и т.н., а и всеки се съобразява с финансовите възможносоти на другия (това пак, при условие, че сте близки и се знаете).
« Последна редакция: Юни 04, 2012, 15:54:44 от Fata morgana » Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #64 -: Юни 04, 2012, 16:33:49 »

да, разбирам ....е при нас не сме толкова близки, те дори скоро се запознаха с младоженеца, а и си живеят извън БГ, но просто нямахме други които хем да се навият, хем да им е по джоба, хем да са женени (защото искахме да са семейство) и в крайна сметка решихме тези хора... Често се чудя дали не сгрешихме, дори той ми мели на главата дали не сме сгрешили, ама вече е свършил факт...какво да направим...
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #65 -: Юни 04, 2012, 17:04:43 »

Ами живот, жертваш едно, за да задоволиш друго. Smile
Ние (кумовете) не сме женена двойка, но пък за сметка на това сме свръхблизки с булка и младоженец, ти си искала да са двойка и така се е получило, с булката имахме дълги разговори миналата година и точно това си говорихме и обсъждахме две-три двойки, но тя каза, че не го чувства така и покани нас. Дори аз бях доста твърдо за едните хора, защото са свестни и щеше да е добре, но тя се отказа, сега ще има нас, но няма да има Горчиво за кумовете, нито пък ще се целуваме на заден фон по снимките, нито ще стоим на масата им, нито после ще можем да си правим малки празници от обичая с искането на прошка, защото не сме семейство и такива. Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #66 -: Юни 05, 2012, 08:42:58 »

не знам такава ми е вътрешната нагласа, че кумовете трябва да са семейство за да дават пример на младото семейство....така го усещам Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #67 -: Юни 08, 2012, 12:06:23 »

Е,ама се чудиш дали не сте сгрешили .
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #68 -: Юни 10, 2012, 08:28:15 »

Хайде, още едно моминско парти мина  Big grin
Чудесно се получи, бяхме 15 души с кандидат-булката. Заведението беше малко и само за нашата компания. Кумата ми си умря от умиление на подаръка, имаше разни маски за всички, балони с хелий с надпис Game over, шоколадов фонтан с плодови шишчета, разни други дреболии за ядене, имаше торта с гол мъж и конфети - пишки, както и сламки - пишки. Общо взето много забавно се получи, стриптизьорът беше предупреден, че е бременна и да не я пипа и мята, и той просто си танцува наоколо, дори не се съблече цялостно, което определено е за предпочитане, като знам колегата му какви ги върши  Lol
Само че кумата ми направи нещо, за което не се бяхме разбирали така и малко ни притесни - плати цялата сметка от заведението. Не трябваше така да става, ние трябваше да поемем нейната, а накрая се оказа, че всичко е платено. После ходихме на дискотека на плажа, почувствах се пак млада, направо се разбихме, лунната пътека озаряваше морето, лепнаха и надпис "младоженка", макар все още да е е, но пък тя бързо го махна.
Много съм доволна и заредена с емоции, направо не знам на сватбата как ще се разбия  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #69 -: Юни 11, 2012, 08:44:58 »

Але чудя се, защото нямахме много варианти за такава двойка, омъжена, свободна и да се навие.
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #70 -: Юни 11, 2012, 12:51:30 »

Ми като няма,аз бих избрала хубави хора-силни,интересни,които е удоволствие да са наоколо,без значение с брак или без.
Активен
JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #71 -: Юни 11, 2012, 14:27:58 »

ами така искахме да са женени и сега затова сме на това дередже Smile само се надявам да няма проблеми и всичко да мине нормално!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юни 12, 2012, 20:39:18 »

Фата, пиши някъде за сватбата де  Cheesygrin Как мина, хвана ли букета, води ли хорото, показа ли педикюра на някой момък  Cheesygrin  Всичко си кажи!  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юни 13, 2012, 03:10:40 »

Ами не знам какво точно да кажа, объркано ми е, затова и не докладвам. Smile
Сватбата беше много красива, така реагираха гостите, булката е с подобна на моята фигура, повечко кила, но пък роклята й падаше красиво, гримът също беше разкошен. Младоженецът също беше чуден, церемонията беше на една поляна с окосена тревичка, точно преди бариерата за нос Калиакра, имаше столчета наредени, с оставена пътека между тях, имаше арка, която беше с трева май украсена, не съм сигурна, аз си я предствях с бели цветя, но нямаше. Първо влязохме с кума, аз имах малко букетче, точно като на булката, но няколко пъти по-малко. На церемонията треперех от вълнение, защото си жених най-милите приятели, също и съм кръстница и на двамата, той ми е още от техникума, а тя от университета, направо като семейство ги чувствам. Церемонията я води един оперен певец, гадже на сестрата на булката, и тя е певица, беше малко странно, по американски, с шеги, но за мен си остана сантиментално, после жената от общината само ги поожени още малко, за по-законно и официално. После имаше тост и наздравици там на поляната с шампанско с пуснати ягоди в чашките, малко се снимахме и полсе пак към нещо като комплекс, май пак Калиакрия се казваше.
В ресторанта към комплекса беше сватбата, на една красива тераса, на скала над морето, или нещо подобно, красиви маси, красиво аранжирани цветя по масите, келнери нагоре надолу, не осъзнах колко пия, защото чашата ми непрекъснато се пълнеше. Беше ми казано, че няма да има хора, модерна сватба, но имаше, съответно ме помъкнаха да го играя, аз се ошашавих, питах хората от двете ми страни колко напред и назад, защото ако броя се оправям, но никой не ми каза и се пуснах. Кумът е играл една година народни танци, та води доста хора. Между другото, навсякъде бяхме с него и приятелката му, направиха ми доста хубави моменти, мисля че завинаги ще съм им благодарна, изобщо не очаквах.
Храните бяха странни, повечето хора ги харесаха, музиката не беше лошо, но не беше точно моята, все пак хората доста танцуваха.
Имаше една игра, на която 6 от приятелите, да кажем по-близките, отговаряхме на трудни въпроси за младоженците, ако отговорим, те се целуват докато им кажем да спрат, ако не отговорим, пием 50г уиски на екс, беше забавно. Кумът имаше реч, аз му носих бутилките, които подарявахме и се усмихвах, и така до почти 4 сутринта.
Не хванах букет, защото бях най-отзад, хвана го една пачавра, която закъсня и заради нея 4 човека пропуснаха церемонията.
Всички гости бяха в чудесно настроение, почти всичко беше красиво, пипнато, всички бяха в настроение, бяха дошли дори от чужбина, а аз бях смачкана, с изпарен ентусиазъм, объркана, стоях на масата и не знаех къде съм, алкохолът не ми помогна, дори не помня колко маси бяха, нито дали тая тераса беше на скала или някаква конструкция, не знам защо стана така, усещам, че бях с твърде големи очаквания, не прецених доста неща и явно има нещо грешно в моя телевизор. Не се сещам какво повече да се опитам да разкажа обективно, ще видите снимки във ФБ, предполагам, че няма да ги скрият за приятелите на приятели. Smile

И усещам, че ще е огромно, но ще си кажа и в общи линии, кое ме попари. Тръгнах в събота рано за Варна, много исках да покана варненски дами оттук, ако искат да се видим, да се разходим, знаех, че в събота ще съм цял ден във Варна, та питах булката около сто пъти къде ще ми е хотела и каква е програмата, за да знам дали ще мога да предложа среща, тя все ми обясняваше сякаш ще имаме много работа и т.н., даже ми се стори, че й стана неприятно, че се опитвам и странични неща да вместя и млъкнах. Взеха ме от гарата и ме оставиха в хотела, който е в Аспарухово, на 100м от дома на булката, имаха си работа, не са виновни, бая неща им се объркаха, защото им откраднаха от мазата цялото вино за сватбата, та разходих се сама, чак следобеда булката ме взе за пробен грим и кафе с едно от момичетата, които й помагаха за огранизацията, после към 7 отидохме до тях, аз усетих, че майка й и бабите й искат да почват да допочистват и да се оправяти предложих да помогна или да си тръгна, не ми казаха да помагам и си тръгнах. Забих се в хотела, пак цяла вечер сама, много ми се скофти. Булката беше яко зомбирана, неадекватна, агресивна, аз се изчепих, че хотелът ми е депресиращ и тя се разревала пред младоженеца, той ми го каза сутринта, като ходихме да я вземаме. Като бяхме у тях, имаше напрежение от семейни разправии предния ден, аз се чувствах гузно, заради изцепката с хотела, усещах напрежението и се опитвах да говоря простотии и смешки, накрая от притеснение разлях нещо върху маса, стол, под, всички се втурнаха с парцали, още повече се притесних.
После айде да тръгваме с колата, която се оказа черно, свръхскъпо чудовище, което било взето под наем и щели да си плащат всяка щета, смятайте  какво пазене и приказки беше за тази кола. Никакво удоволствие не изпитах да се возя в нея, булката се беше превърнала в странна за мен личност, нещо от типа новобогаташки, която говореше само за цената на колата и как след 10 години и те ще имат такава, не знаех какво да кажа и как да реагирам.
После се обадиха, че отбора по грим и прическа вече е в комплекса и трябва да бързаме, тя пак се изнерви, че са там преди нас, почна да препира, питах я няколко пъти на час ли им плаща или на обработен човек, тя каза, че на човек, предложих й да помоли да изчакат малко, да успея душ да взема, преди да ни почнат, че беше егати жегата, нервите и бях вир вода, да, ама някой стовари двете й баби, успоредно с нас на рецепцията, аз останах да им помогна. После осъзнах, че всички гости сме пръснати в различни блокове и входове в тоя комплекс, с по един ключ на стая, пък бяхме по няколко човека. Както и да е, докато си намеря стаята и качим багажа, тя ми звъни да вървя, че гримьорката от един час ме чака, помолих за време за душ, усетих, че пак я нервя и просто се предадох и заминах.
Шашнах се като влязох в сватбения апартамент, поне 3-ма човека беше отборът с камерите, отделно два фотографа, два фризьора, гримьорката и нейният помощник, парализирах се, беше като снимачна площадка. Почнаха да ми слагат красивата маска, а аз вир вода, идиотско, бях бясна, казах си. После идиотката, която ми направи косата, изправи ме само със сешоар и четка, аз й казвам, че съм къдрава, там е влажно и ветровито, няма да стои, трябва ми преса и много лак, тя ми вика добре и някак съумява пак нищо да не направи, три пъти я карах да ме преправи, после просто се отказах, нямаше за кога да продължаваме и оттам едно тичане, бързане, навлякох булката за секудни, търся бельо, тя ми вика, че няма време и щяла да е без, оттам нататък всичко ми беше почти все едно.
Имаше снимки след церемонията, трябваше аз да помоля да се снима с нас, на церемонията ми беше обърнала гръб през цялото време и просто не знаех как да застана, беше странно, дори като потвърдих не ме погледна, все си мислех за Лора, как е имала онзи най-интимен момент, кумове и младоженци, не мисля, че имах и един интимен момент на сватбата с булката, най-вече с младоженеца имах няколко, той се държа хиляди пъти по-адекватно.
После ще влизаме в ресторанта, аз я питам взела ли е жартиера, беше подарък от мен, в спецална малка кутийка, зелена в цвета на сватбата, бяха го забравили, така и никой не го взе от стаята им в хотела, а младоженецът си хвърли вратовръзката.
Освен, че цялата сватба беше по американски, за мен и булката беше точно като по филмите, изнервена, не на себе си, честно казано не останах с мили спомени от нея, от младоженецът повече, в общи линии, като полята със студена вода. Първия път, когато дойде при мен на сватбата, не по програмата за вечерта, беше за да ми крещи къде й е портмонето със свиреп вид, идеше ми да я фрасна. Ако всички скъпи сватби, с много организации и елегантност са толкова нерви, идиотско тичане и неестествено държане, мисля че не искам да се женя.
Днес ми се обади, извиняваше се, аз й казах, че може би не съм била добър избор за кума, също й се извиних за някои неща, но имаше съмнението в сърцето ми, ако една лъскава, богата сватба, може толкова да промени маниера и поведението й, то коя е истинската ми приятелка, не знам вече, не очаквах, още обмислям, сега и вас нахендрих, ако някой стигне дотук, де.
Повечето ми приятели не знаеха как да реагират, аз се опитвах да съм ведра, но нищо не се получаваше и като се понапиха всички, даже спрях да се старая, дори не пофлиртувах с любимото ми приятелче, тип красавец-секси-метросексуален-мече- закачлив-флиртаджия приятел, май за пръв път в историята ни пропускам. Smile

Леле, огромно е, извинявам се, но няма да го трия или поне части от него, ще си го препрочета пак след време, ей така, да видя. Smile
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #74 -: Юни 13, 2012, 09:34:13 »

Фата, прочетох те до последната дума. И да ти кажа, много ти благодаря за този разказа. За мен поне беше много, ама много полезен. Особено в частта с изнервеността на булката..... както и хилядите пръснати пари така нататък. Честно, много ми беше полезно, да прочетеш гледната точка на страничен човек. Аз толкова много искам на нашата сватба всички да се чувства добре и да им е гот и се надявам да се получи.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: