star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Момински партита :)
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Момински партита :)  (Прочетена 49538 пъти)
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #25 -: Януари 23, 2012, 22:04:20 »

Замислих се за моето евентуално моминско парти....няма да има мъж стриптизьор, това поне е сигурно Cheesygrin
Жена?  Cheesygrin
Това се обмисля като вариант, макар да имам разни задръжки точно за това моминско парти. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #26 -: Март 26, 2012, 17:37:24 »

Да си кажа и аз моята драма, макар че булката ми знае за форума, че и ника ми знае, но не й е интересно да чете, дано. Smile
Току що кумът ми каза, че той щял да плати за стрийптиза на ергенското парти, както и първите няколко бутилки, торта и не знам си какво. Грубо около 400лв за 15 човека, пък който иска още неща, ще си доплаща.
Сега на мен ми е свръх тъпо, защото аз мислех, че всички присъстващи ще събираме пари, те и някои от момичетата така ми казаха, че са правили по други партита, ама ми е изключително гадно, някак не върви той да плаща всичко, пък аз да събирам пари от тях, яко се сдухах. всъщност то ако имах много пари, всичко щях да платя, ама точно сега с бала на сестра ми .... а и самата сватба ще ми излезе поне хилядарка, рокли, надали ще си намеря готова, а и те са скъпи, път, прически, хотели, подарък, и сега и това. Чувствам се дребнаво, притиснато и ме е срам да си споделя проблема на който и да е. Вие как бихте постъпили ?
Ох и булката ми каза, че ще ми подари някаква екскурзия, сега не мога и оригинален подарък да й измисля обратно и .......... Wall
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #27 -: Март 26, 2012, 17:43:35 »

На моминското парти на моята приятелка, преди две години, бяхме се събрали на едно заведение. Накрая мисля, че сметката плати, именно кумата. Не знам има ли някаква такава традиция или просто така си реши момичето. Ние страшно много настоявахме да поделим парите, но тя категорично отказа. Аз в този ред на мисли искам да попитам и при вас как е относно кумове - младоженци. Аз разбрах, че ние трябва да купим подарък на кумовете. Съответно и те ни правят някакъв подарък. Само, че моята кума ми предлага вместо размяна на подаръци, всеки да поеме разход на другия. Ние - за техните тоалети за сватбата, а те да платят примерно фотографа или нещо такова.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #28 -: Март 26, 2012, 17:48:15 »

Фата, не си съпруга на нефтен магнат, че да плащаш цялото парти. Достатъчно е според мен булката да не плати, а вие с приятелките да поемете разноските й. Наблегни на творческата част, все пак ти организираш събитието, инвестираш време, идеи. А и всеки може да извади по 20 лв, докато ти наведнъж 500 е трудно, нали..
Активен

C’est tout!
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #29 -: Март 26, 2012, 17:55:04 »

Абсолютно съм съгласна с Миш и не виждам какво има да те сдухва. Има пари кумът, да плаща. Аз пък ако бях една от приятелките, щях дори да се натискам и аз да съм някак съпричастна, и финансово, и в самата организация на партито. Действай смело!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #30 -: Март 26, 2012, 18:07:15 »

Само, че моята кума ми предлага вместо размяна на подаръци, всеки да поеме разход на другия. Ние - за техните тоалети за сватбата, а те да платят примерно фотографа или нещо такова.

Бях написала друго, но звучи малко грубо, затова просто ще кажа, че идеята не ми допада изобщо. Звучи ми малко като "дай тука едни 500 лв, че си харесах една рокля. Колко струва фотографа? 500? Ми ето ти ги обратно тогава". Аз бих се чувствала притисната, ако някой друг ще ми плаща тоалета, неудобно ще ми е ако си избера нещо скъпо или ако ми поставят лимит. По-приемливо ми се струва да си направите някакви мили жестове и подаръци, в които да има символика за вас четиримата. Екскурзиите винаги за хубав подарък, ние това подарихме на нашите кумове и отидохме всички заедно. Или пък някакво мечтано преживяване им подарете, не знам, вие си ги познавате. Ама не така прозаично да отбиете номера.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #31 -: Март 26, 2012, 18:20:35 »

Ох, не знам. И аз си мислех за някаква екскурзия, но тя сега е бременна и съответно е много внимателна и не иска да чува за пътувания на дълги разстояния.
Всъщност отстрани наистина звучи малко смотано, но всъщност има някаква логика. Все пак, за да не сгафим с подаръка, даваме им пари и те си купуват каквото си харесат. Аз така го разбирам. Иначе, не че не мога да помисля за подарък, но пак казвам, че ще искам да е изненада, а тогава пък няма да съм сигурна, че ще им допадне. Сигурно звучи тъпо, ама те са си осъществили доста преживявания. Мислехме да им купим билети за Ред Хот, ама сега като е с малчо, тя няма да иска да отиде...... Може би трябва пак да помислим.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #32 -: Март 26, 2012, 18:41:57 »

По принцип подаръкът за кумовете е нещо със символична стойност, което един вид да изразява благодарност, че са ви оказали честта да ви кумуват. Дори не е задължителен, още по-малко да се равнява на техния подарък за вас. В този смисъл няма логика да им давате пари (за какво, вие започвате ново семейство, би трябвало да на вас да се помага да съградите дом, а те трябва да са ви опора в това - духовно, материално, както могат, а не обратното), но в днешно време смисълът и символиката на кумуването са много размити, така че в крайна сметка както се разберете.
Ако са големи фенове на Ред Хот, защо не им подарите нещо, което да е като компенсация, че не могат да отидат на концерта - специално издание на албум с разни екстри (има такива големи комплекти, много са готини, има всякакви изненади в тях - автографи, тениски, двд-та, перца и какво ли не) + бебешко боди с надпис на групата или нещо такова...
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #33 -: Март 26, 2012, 18:47:24 »

Аливера, за да не е съвсем "ето ти кеш" може да им вземете ваучер Wink
Ние така направихме и те си взеха каквото им е необходимо. Така мисля, че е най-добре и останаха доволни Smile
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #34 -: Март 26, 2012, 18:53:42 »

Мерсаж, момичета, определено давате полезни идеи.  Smile Ще си поговорим, заедно с тях и ще видим как ще решим.

Само не знам, дали успяхме да помогнем с дилемата на Фата.  Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #35 -: Март 26, 2012, 19:10:51 »

Фата, аз миналата година бях на две момински партита. И на двете си поделихме разноските с момичетата, изобщо не е ставало дума да плаща само кумата. На последното парти имаше стриптизьор, бяхме в две заведения, отделно разни мили подаръчета. Към 700 лв излезе всичко по спомен. Никога не бихме го причинили на кумата. Разберете с другите момичета и се абстрахирай от всичко друго.
« Последна редакция: Март 26, 2012, 19:16:48 от Liliq » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #36 -: Март 26, 2012, 19:22:45 »

Нека да плаща кума като иска и се натиска.
И аз съм "за" разпределението сред момичетата. Още си пазя банковия ордер, на който гордо пише "основание за внасяне - моминско парти".
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #37 -: Март 26, 2012, 20:42:12 »

ние с кумовете си разменихме подаръци.. казахме си кой от какво има нужда и така, понеже техният подарък излизаше по-малко от нашият, ние ги пратихме допълнително на 3 дневна екскурзия Smile
а за моминското - и аз не мисля, че кумата е длъжна да плаща всичко..тя също си има достатъчно разходи по сватбата, за да се натоварва допълнително.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #38 -: Март 26, 2012, 23:35:39 »

Реших какво ще правя, след като цял ден мислих. Партито ще е в дома на едно момиче в началото, за да може стриптийзът да не е срам на публично място. Та там ще се почне, всяко момиче ще приготви неин специалитет, защото булката много се кефи и има кулинарни залитания, та всяка ще я изненада успешно или не, тя ще трябва да познава кой какво е приготвил. После идва стриптизьора, него ще го покрия аз, ориентирах се, че са по около 200лв за половин час, не ми е удобно да им искам пари за всичко, ще си разделим разходите за малко китки и алкохол. Подаръците ще й бъдат колажи и подобни картички, както и разни малки мили неща, които аз си мисля.
Тя много държи после да ни заведе в бар/дискотека и да ни черпи по едно и да потанцуваме навън, един вид нейната благодарност, че сме с нея, но се сещам, че някой беше писал във форума, че е кофти булката да плаща, и аз мисля така, ще предложа всеки да си плаща пиенето в бара, пък аз ще черпя булката ,кума съм, трябва да я напия "за последно". Cheesygrin
Просто наистина не ми е удобно да им искам на всяка по 20лв за момчето, по 20 лв за цветя, картички и алкохол, после нали и в заведението трябва да си плащат, а и в крайна сметка тя си е моята най-мила и близка приятелка и ми се иска да направя нещо повече за нея, определено си заслужава, няма да си кривя душата, има го и натиска от страна на кума, който си е доста категоричен, аз нямам неговия размер пишка, но ще компенсирам като се напия и врътна свирка на стриптизьора, ако се даде. Razz Lol

За подаръците, мисля да им дам пари, не е готино, но те толкова пари ще дадат за сватбата, че май нямам сърце да им давам вещи или преживявания, при условие, че знам, че след като се оженят ще са на нулата, твърде практично, но си мислех и нещо сантиментално да им дам, билети за някой концерт на БГ група, която харесват или подобно. Smile

О, много приятно съм изненадана от гаджета на кума, ама много, спечели ме от раз. Вместо да ме мрази задочно и да не й дреме, тя попитала имам ли рокля, за да си купи той риза и вратовръзка в тон, засега само планове, но ми стана приятно, че се грижи и предлага подобни неща, то и аз съм мила и я поканих на моминското. Smile

Хахах, пост стил Корни, ама бях навън и се развълнувах и ми се развърза езика.  Lol
Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #39 -: Март 27, 2012, 10:34:05 »

Решила си да развържеш кесията.. Добре звучи, макар че пак ще ти излязат много разходите.. Брей тия стриптизьори много скъпи! Можеш ли да си ги избираш по каталог или какъвто се случи на смяна?
Активен

C’est tout!
alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #40 -: Март 27, 2012, 10:36:45 »

Фата, после искаме снимки от изявата на стриптизьора   Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #41 -: Март 27, 2012, 10:48:34 »

Ахх като четох Фата ми се прииска и на мен моминско парти...И огладнях като си помислих за тези специалитети  Lol

Фата, много добре си го измислила, браво!

Аз като булка само да кажа, че ми е много неудобно да ми се платят сметките от момичетата. Не стига, че за сватбата имат разходи, ами сега и за моминското- нека само да дойдат, не искам да плащат нищо, даже аз трябва да ги черпя...А кумата да плати всичко ще ми е съвсем неудобно...та, мисли и от нейна гледна точка, да не се бутате с парите после..

Активен

michelle
Newbie
*

« Отговор #42 -: Март 27, 2012, 10:49:43 »

Ахх като четох Фата ми се прииска и на мен моминско парти...И огладнях като си помислих за тези специалитети  Lol

А свирка на стриптизьор доправи ли ти се??? Lol
Активен

C’est tout!
alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #43 -: Март 27, 2012, 11:31:22 »

А свирка на стриптизьор доправи ли ти се??? Lol

Lol Сега се замислям за моето. Аз ще съм додолна на нещо малко, но пък стойностно.  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #44 -: Март 27, 2012, 11:56:46 »

Можеш ли да си ги избираш по каталог или какъвто се случи на смяна?
Каквото дойде Cheesygrin, абе ще ходят на пробни гледания у заведенията и ще изберат един, честно казано никак не ме вълнува. То това си е ей така за простотия, не мисля да си късам дрехите и мокря, като се разиграе момчето, преди ми беше жал, че са подложени на простотия, но вече не, за тия пари. Lol

И да си кажа, че няма да му правя свирки. Cheesygrin Шегувам си се аз, но понякога забравям и вчера говорех в една компания и приятелката ми ми беше като ПР, само повтаряше след половината ми реплики "Тя се шегува". Razz Lol

Lol Сега се замислям за моето. Аз ще съм додолна на нещо малко, но пък стойностно.  Lol
Ще ти правят ли нещо, има ли вече организация ?
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #45 -: Март 27, 2012, 12:34:59 »

Можеш ли да си ги избираш по каталог или какъвто се случи на смяна?
Каквото дойде Cheesygrin, абе ще ходят на пробни гледания у заведенията и ще изберат един, честно казано никак не ме вълнува. То това си е ей така за простотия, не мисля да си късам дрехите и мокря, като се разиграе момчето, преди ми беше жал, че са подложени на простотия, но вече не, за тия пари. Lol

И да си кажа, че няма да му правя свирки. Cheesygrin Шегувам си се аз, но понякога забравям и вчера говорех в една компания и приятелката ми ми беше като ПР, само повтаряше след половината ми реплики "Тя се шегува". Razz Lol

Ще ти правят ли нещо, има ли вече организация ?

Ами аз не знам да има такава организация - може пък и да го гласят по-като изненада. Ще видим  Cheesygrin Аз преди доста време се бях казала, че искам стриптийз, та сега се замислих и почвам да се плаша, да не ме изненадат с нещо такова.... Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #46 -: Март 27, 2012, 15:25:59 »

О, ами ако искаш защо не си кажеш, че така може и да останеш без. Smile
Ако тръгна да се женя някой ден, не знам дали ще искам, преди си мислех, че всичко ми е ясно и решено в главата, ама вече ми се объркаха тотално представите. Rolling Eyes
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #47 -: Март 27, 2012, 15:41:14 »

О, ами ако искаш защо не си кажеш, че така може и да останеш без. Smile

Моминско парти или стрипър? Да ти кажа мога да мина без второто. Едно време исках, ама напоследък съм доста разколебана. Предпочитам друга обстановка, с много музика и яко разбиване....  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #48 -: Март 27, 2012, 16:09:50 »

Моминско, мани ги тия стрипъри, може и без тях. Smile
Струва ми се, че не е чак толкова навлязло това за партитата, аз миналото лято жених друга мила приятелка и даже не ми дойде на ум за моминско, та затова ти казвам, ако ти се иска да си кажеш, не, че ще умреш без, ама що пък да не си увеличиш празника с още една приятна вечер. Smile
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #49 -: Март 27, 2012, 20:38:27 »

Хора, помогнете, дайте мнение. С милото говорехме да подарим на кумовете тяхна обща портретна картина. Само ще изнамерим подходяща снимка. Иначе художникът е изпробван, виждали сме негови творби и наистина прави портретите много живи. Ако ще се захващаме с тази идея, няма да им казваме. Искаме да е изненада.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: