star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Фотошоп
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Фотошоп  (Прочетена 2258 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Декември 20, 2011, 18:11:59 »

Отварм нова тема, че може да има и други фенове на фотошопа и да обменяме идеи.
Аз първо да кажа, че сигурно ще звуча много дебилно, защото досега 3 пъти съм виждала фотошоп за по-малко от час. Т.е.. напълно начинаеща съм.
Намерих един tutorial @How to add a person into a picture@ и следвах стъпките- първия път се получи! Обаче всеки следващ път блокирам на едно и също място и ми се иска ако някой има време и може да ми помогне, да се изкаже.

Трудно ми е да обясня, ама след като се изрязва човека с ласото и се добавя в новата снимка, размер и т.н. се нагласяват, и остава да се изреже фона около самия човек, тъй като около него има да речем зелена трева, а на снимката трябва да е в море (примерно). И тук идва проблемът. На туториала е показано така: цъкваш на лейъра с изрязания човек, после долу на бялата точка (не се смейте де), създава се нов, после цъкаш на четката (brush tool) отстрани, получава се едно прозрачно кръгче на снимката и с него се трие стария и отдолу излиза новия фон. Да, ама при мен не се появява въпросното прозрачно кръгче и или нищо не става, или излиза отгоре черно (т.е. като четката в пейнт). Не знам какво не правя- следвам стъпките 1:1. И наистина един път се получи, не знам защо после не  Confused

Мерси много, ако някой е прочел и има идея, че намерих всякакви сложни начини за триене на фон, а този е по-прост и ми се иска с него да започна, а не става :(
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #1 -: Декември 20, 2011, 19:00:50 »

Най-простият начин за триене на всичко е с маска, поне според мен.
Нямам вкъщи, затова по памет, избираш layer, в който ще работиш, гледаш най-долу в прозорчето на лейърите и там има едно кръгче наполовина черно и бяло май беше, пише MASK или нещо подобно, това е маска. Избираш го, в лейъра ти се появява едно допълнително квадратче, в прозорчето на списъка със слоевете, не на картинката. Цъкаш в това допълнително квадратче, после там, където са ти моливчетата и другите неща избираш черна боя и почваш да мацаш, то трие, ако избереш бяло, то ще почне да ти възстановява изтритата част, работиш с четка, не с гума, един вид не триеш форевър, а само замаскираш нещата. Може и да е било обратното с черното и бялото, пробвай.

А си мисля, че не виждаш четката, защото ти е много малка или не трие, защото си и дала много опасити и малко харднес, всеки инструмент има настройки, разцъкай ги. За начало, като включиш гумата пробвай да натиснеш и задържиш първо ей тоя бутон "]", ако нищо не стане и тоя "["
, те увеличават и намаляват гумата, понякога не се вижда, ако е мн голяма.
Ох, айде успех, много е сложно така. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #2 -: Декември 21, 2011, 15:27:25 »

ох, мерси, дано съм разбрала правилно. По-късно ще пробвам.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: