star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Смяна на фамилията при жените
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Смяна на фамилията при жените  (Прочетена 32778 пъти)
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #75 -: Май 29, 2012, 21:28:15 »

На Фата сестра й е абитуриентка, та със сигурност бъркаш някъде  Cheesygrin
Фата по-рано спомена, че това е желанието на сестра й. Не ме изкарвайте ептен отнесена, 5 пъти препрочетох темата и поста, в който се споменава. Слагах листи, учебници да закривам горните и долните мнения и да се уверя, че това е Фата  Lol

Сестра ми е живяла на същия климат като мен и просто не й харесва, за нея семейство е равно на фамилия, ще вземе фамилията на мъжа си един ден и ще имат огромна табела на вратата, която лично ще й подаря.  Smile

Lol
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #76 -: Май 29, 2012, 23:47:28 »

Хахах, Веселуш, тоз път не се обърка.  Cheesygrin
Твоята фамилия би ме замислила, харесва ми. Брат ти какво прави и има ли интерес към пълни, агресивни създания с благ вид ? Lol Гледам Алина предлага на Лориния брат, та викам и аз да се пласирам.  Cheesygrin

Трябва мъж ми да има или още по-чалната фамилия  Lol, или силно да се възхищавам не само на него, но и на целия му род.
Голям съм песимист за тази част, според мен се кефим толкова на нашите си роднини, защото сме свикнали с черните им нюанси и не ни дразнят толкова, но доста сол трябва да похапнемс  новата рода, за да почнат да ни радват, барабар с негативите им. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
aleto
Newbie
*
Публикации: 7112

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #77 -: Май 30, 2012, 13:09:17 »

Джойшелушке,сега ти създадох комплекс за вечни времена.

Аз бих си сменяла фамилията до откат, реално сега пак съм с моминската си,макар,че по документи в някои неща съм Кларк . Ще ми се да пробвам нещо испанско,мисля че ще ми ходи.. Сантос особено Smile

Фат, на мен ми е лесно да се предлагам оттук,ама на теб ще ти е по-трудно да развалиш сделката.
Активен
veselushka
Newbie
*

« Отговор #78 -: Май 30, 2012, 21:38:35 »

Брат ми ще вземе всяка, която го вземе него. Поне така ги виждам нещата. Ако ти трябва умен и добър типаж, любимец на компанията, но не от най-инициативните относно жените, веднага ви давам благословията си!

Але, ти не си Уред  Lol Щяла да си сменя фамилиите до откат   Lol Сантос щяло да й ходи  Lol
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #79 -: Май 30, 2012, 22:05:47 »

Брат ми ще вземе всяка, която го вземе него. Поне така ги виждам нещата. Ако ти трябва умен и добър типаж, любимец на компанията, но не от най-инициативните относно жените, веднага ви давам благословията си!

Трябва й, трябва й!!!

А Алехандра и аз я виждам я с испано-, я португалоговорящ... Австралиец също ще ти отива по дух някак си.. Ама пък тия дето идват към Европа са все лекета, така че гледай да го срещнеш на местна почва.
Активен

C’est tout!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #80 -: Май 30, 2012, 22:12:51 »

Да селектирам ли снимки за първо впечатление или направо да подготвям зестра, имам нам си колко метра черга, няколко вече сефтосани родопски и май пендар или гривна. Rolling Eyes Razz Cheesygrin

На Алето й трябва умна откачалка, според мен, хем агент, хем нежна душа, не е лесна нейната, ма тя ще се оправи.  Cheesygrin
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #81 -: Май 30, 2012, 22:18:59 »

А мен с къв ме виждаш? Някой с властен характер и силна ръка? Razz
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*

« Отговор #82 -: Май 30, 2012, 22:27:17 »

На Алето и трябват по много в момента,не ми е само до един. А Сантос си го избрах неслучайно,нали моя черньо е португалец,та като ме пита дали искам да си сменя фамилията на шега,аз оттогава си седя пикнала,хаха.

Фата,аз също имам/имах зестра,разни одеяла,някакви тантели,дантели. Черпаци,тенджери всичко. Майка ми отдавна ползваше,каквото успя да докопа,за българската ми сватба бяха заделили някакви скочове стогодишни и уискита,гледам и тях са подпукали. То,моята вода е напита вече,не се котирам.

Къв е тоя нежен агент,дето ме пробутваш на него Smile

Мишел,аз те виждам с някакъв бизнесджентълмен,такъв сериозен и прави конференции и срещи,и като се прибере готвите паеля заедно,примерно,хаха.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #83 -: Май 30, 2012, 23:27:37 »

Някой с властен характер и силна ръка? Razz
Тези не присъстват като гледам аз. Cheesygrin
Не знам с кой те виждам, някое перде, което хем да те глези, хем да те пуска на воля, но все си мисля, че още малко трябва да се пооткриеш, не знам, но все ми се струва, че основното обединяващо нази, които нямаме половинки, е , че сме малко неориентирани. Как да намериш някой, като не си съвсем сигурен кой си и какво търсиш. Другото обединяващо ни е, че много мислим и нищо не правим, справка - как Алето не си е свалила слушалките да чуе какво й мълви момчето. Razz Cheesygrin
Първо се шегувах, сега задълбах, нямам повече мъдрост за днес! Lol
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #84 -: Май 31, 2012, 00:01:18 »

Бе аз правя,но пък много ме е страх,имам си някакви сърдечни контузии от последната ми връзка и само да се издума нещо за по-сериозно и паля зазката. Пък и не се харесвам във връзка,много съм си неприятна,неадекватна дори.

Да правя,да правя,колко да правя,ако не се дам на някой скоро, ще ми порастне надгробен камък на клитора.

И аз нямам повече мъдрост за днес,само си реших,че следващата ми фамилия може и да е скандинавска. Ходят ми.
Активен
veselushka
Newbie
*

« Отговор #85 -: Май 31, 2012, 21:57:32 »

Да селектирам ли снимки за първо впечатление или направо да подготвям зестра, имам нам си колко метра черга, няколко вече сефтосани родопски и май пендар или гривна. Rolling Eyes Razz Cheesygrin
Никакви предварителни истории, директно по същество, няма време за губене. Така че не зестра, ами направо гостите вече кани  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #86 -: Юни 07, 2012, 16:51:17 »

Това е- подадох документи за нови лична карта и паспорт, няма връщане назад, верно съм омъжена  Cheesygrin  Не знам как ще свикна с новото име, като досега съм го ползвала само като нарицателно за луди хора, които могат всичко сами да построят/ремонтират и винаги са в работен процес, освен това винаги при уговорки закъсняват много  Lol А на първия критерий 'ич не отговарям, аз съм с две леви ръце  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #87 -: Май 08, 2013, 23:54:55 »

Изчетох с голям интерес темата - особено това с приемането на фамилиите на дядовците. Наистина го има в някои региони, но хората казват че е традиция. Мен лично ми беше зададен въпроса: "Вие по вашия край не си ли уважавате дадовците?"  Blink Разбира се, че да. Но това е фамилията. Която от дядото се е предала на баща ми и така на татък... Не знаех, че е тенденция от социализма. Но не ме и учудва. Губи се рапознаваемостта. А е хубаво да имаме корени и история, да знаем от къде идваме. Това си е мне мнение.

Относно приемането на фамилията на мъжа - аз съм твърдо да за себе си. Не харесвам историите с тирета. Даже вече се замислям как ще казвам че съм госпожа еди коя си (с името на мъжа ми). Въпреки това останах много изненадана от това, че вариантите които се предлагат са или да си запазиш името, или варианта с тире, или да приемеш това на мъжа си. Защото аз веднага имах нестандартната идея да си сбутам моминската фамилия към бащиното име (те си вървят заедно) и ако има тире да е там (но по-добре да няма). Да си фигурира някъде из имената ми старата фамилия, но аз като се представям да е само с фамилията на мъжа ми. Или просто да добавя четвърто име (виждала съм, че по бланки за документи има такива графи) Като разбира се последното е фамилията на мъжа ми и става мое официално фамилно име. Сигурно си противореча с написаното в началото. Моят приятел има 4 имена преди фамилията си (които винаги създават объркване при административните служители, но това си е техен проблем). Та затова ми се зароди тази идея за две втори (бащини) имена, но не знам дали е изпълнима, като чета из интернет... Ще проверя и ще пиша  Smile
« Последна редакция: Май 08, 2013, 23:58:20 от syanna » Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #88 -: Май 09, 2013, 08:07:25 »

Две бащини имена не може да имаш по нашето законодателство. Можеш да прибавиш фамилията на мъжа ти без тире, но и така пак си с две фамилии, а не с две бащини имена - разликата е просто в начина на изписване, а не в статута на името.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #89 -: Май 09, 2013, 14:12:13 »

Е както вървят нещата, може би ще се откажа от всякакво запазване на моминската си фамилия... Искам или да е както аз искам или няма смисъл  Unsure
Кака мразя такива ограничения  Razz
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #90 -: Май 17, 2013, 20:59:46 »

Моят приятел има 4 имена преди фамилията си

Българин ли е?
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
aleto
Newbie
*

« Отговор #91 -: Май 18, 2013, 03:31:04 »

Моят приятел има 4 имена преди фамилията си

Българин ли е?
Предполагам испанец,поне така си мисля с това и с католицизма.
Активен
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #92 -: Май 18, 2013, 16:47:31 »

Не, французин е.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #93 -: Май 19, 2013, 20:02:17 »

Този, за който разказваше преди 100 години ли Smile
Активен

Моето име е Любов.
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #94 -: Май 20, 2013, 09:04:33 »

Възможно е  Cheesygrin Ние сме заедно повече от 3 години, мисля че съм писала  Smile

Имах и едно друго френско гадже, но ако не се бъркам, за него разказвах в стария форум и наистина беше преди сто години. Ако се сещаш за него - не, не е този  Razz
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #95 -: Май 20, 2013, 23:50:11 »

Обичаш франзелите с една дума Smile

Я поразкажи повече па ти,да добавя стил Корни,как се запознахте,имаше ли драма,ала-бала Smile
Активен
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #96 -: Май 21, 2013, 12:25:08 »

Довечера или утре, като намеря повечко време ще пиша в моята тема, да не спамя в тази, защото е хубава  Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #97 -: Юли 15, 2013, 14:23:54 »

След всичкото което изписах, нямам желание да си усложнявам живота, да редя дълги имена и фамилии, които звучат странно. Чисто и просто ще си сменя фамилията с неговата. Нали това е идеята да сме семейство  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #98 -: Юли 15, 2013, 21:01:59 »

Освен това за вас двамата специално, ще е особено практивно при пътувания и резервации. Иначе върви доказвай всеки път, че имате брак...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #99 -: Юли 15, 2013, 21:06:42 »

Ам, какво общо има брака с резервациите? Наистина не знам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: