star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Смяна на фамилията при жените
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Смяна на фамилията при жените  (Прочетена 32769 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #100 -: Юли 15, 2013, 21:16:32 »

Понякога е доста трудно да се обасни в хотел, че двама души с различни фамили са семейство. А за самолетни полети - почти винаги е зор.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #101 -: Юли 15, 2013, 21:50:08 »

Да де, ма защо е нужно за билети или за резервация да сте семейство???
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #102 -: Юли 16, 2013, 12:57:10 »

Не е нужно, душа, просто понякога има оферти за семейства, които са доста изгодни на общия фон. Не си ли попадала?
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #103 -: Юли 16, 2013, 13:14:15 »

Е, вие сте си женени така или иначе...

Един бивш беше имал гадже със същата фамилия и бяха ги помислили за двойка на някакви танци и те излъгали, че са и плащали по-малко Cheesygrin
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #104 -: Юли 16, 2013, 13:22:36 »

В "Практикер" примерно критерият за "младо семейство" е брак, сключен преди по-малко от година или общо дете на по-малко от година. Та издават карта с 10% намаление, ако някой се интересува  Lol

Иначе на мен засега ми е много гот с новата фамилия, точно по хотели е голям кеф, помня как един път преди да се оженим питаха "женени ли сте" и ние "не", "уф, тогава дайте и двете лични карти"..чак засрамени се почувствахме, че неженени ще спим в една стая  Lol сега няма такъв проблем  Cheesygrin

Но все още съм шизофреник- с две имена и два телефона и никога не съм сигурна къде с кое име и телефон съм се записала  Cheesygrin Опитвам се вече само с новата фамилия, ама често ми се изплъзва първо старата...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #105 -: Юли 16, 2013, 13:32:25 »

Ха, не, за пръв път чувам. То имало далавера начи Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #106 -: Юли 16, 2013, 14:23:35 »

Има, има. И избягваш доста конфуз на някои места. Примерно, в Чехия. Полу-служебно пътуване преди години, шефката пътува с гаджето и с племенника си. Гаджето, по случайност, с фамилия като моята. С племенника (който е със 7-8 години по-малък, а тя е супер младолика) са с еднакви фамилии, есте. Познайте колко червене се червих и какъв срам брах да обясня на рецепция защо тия с еднаквите фамилии няма да спят заедно, а тия, дето ще спят заедно, не са с еднакви фамилии. Просто...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #107 -: Юли 16, 2013, 14:30:48 »

А, то в днешно време може семейство с две деца и четиримата да са с различни фамилии, нищо не ме учудва вече.
Само си спомням в Анталия как ми чекираха багажа на името на "мъжа ми" без да ме питат, Бог знае защо.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: