star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Изследвания разни...
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изследвания разни...  (Прочетена 5044 пъти)
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« -: Октомври 26, 2011, 07:34:11 »

Много се чудих дали да пускам нова тема, но не намерих такава подходяща....

Та чудя се и се мая.....След аборта ми по медицински причини (не знам дали бях обяснила, но се оказа, че ембриона е спрял да се развива, най-общо казано), се чудя дали да си правя някакви изследвания. Питам защото по това време, докато преживявах тоя ад, имах "възможността"да се срещна с не един лекар....Всеки казва различно - че до един-два пъти било нормално. Нямало смисъл от сериозни изследвания. Лекарят, който ми направи абразиото пък, ме посъветва да си пусна разни хормонални изследвания и някакви други, вече ги забравих.......
Чудя се защото, да ви кажа, никак не искам да се вманиачавам в случилото се и след това.... Познавам момичета, които започват да пръскат луди пари, енергия, нерви и сили за ходене по лекари и изследвания, ама всякакви. Аз не искам да си причинявам това. И все пак, сигурно е добре да си пусна някакви изследвания. Не знам, посъветвайте ме, момичетата с повече опит.... Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #1 -: Октомври 26, 2011, 08:03:57 »

До колкото разбрах си си пуснала сума ти във връзка с температурата. Фактът, че го мислиш още толкова подробно, вече отива към вманиачаването. Отпуснете си, мислете си за бебето и си забременявайте, пък ако не дай си Боже повтори, тогава се чуди дали има причина.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9115

« Отговор #2 -: Октомври 26, 2011, 11:04:14 »

Аливера, според мен наистина няма медицинска причина, наскоро четох някаква статистика, че за съжаление един от десет ембриона спира да се развива, без реална причина :( След това жените си забременяват и раждат дете/деца като всички други. Няма връзка между това, което ти се е случило, и следваща бременност.

Ще ти дам тъп съвет сигурно, ама...гледай филма "Марли и аз". Случва се абсолютно същото (доколкото съм запозната с твоята ситуация) и след това...ще видиш сама ;) Филмът е напълно реалистичен, даже май е правен по истинска история.

Не съм специалист и не мога да те успокоя от първа ръка, а само от това, което знам от познати и от четене. Най-важното е наистина да не го мислиш и да се опиташ да се чувстваш така, както преди да забременееш. Все едно правите бебе за първи път. На практика е така- всичко започва от начало и ще протече по съвсем различен начин. Мисли положително, сигурна съм, че всичко при вас ще бъде много хубаво занапред!

Аз не съм разбрала, когато ти се е случило, съжалявам за всичко, през което си минала. Но съм сигурна, че следва един много щастлив период. Наистина гледай филма, дори да си го гледала, според мен ще ти помогне. Прегръщам те и те оставям да се радваш на половинката си и да правите бебето, без да го мислите много-много ;)
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #3 -: Октомври 26, 2011, 11:20:40 »

Аливера, съгласна съм с Биз. Отпусни се. Направи си хламидията, да видиш дали темп не е от там.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #4 -: Октомври 26, 2011, 12:25:15 »

Тенк ю, момичета за съветите. Ама аз наистина съм добре. В смисъл това, което се случи съвсем съм си го прела като нещо нормално. От тази гледна точка, че вярвам, че Господ си знае работата, колкото и банално и травиално да звучи.
А що се отнася до Т, това вече е съвсем различно нещо. Според мен би било твърде безотговорно да стоя и да не търся причина, при условие, че си поддържам Т вече близо месец. Но тези притеснения за нея, определено не са породени от аборта.

Аз сега за други работи мисля. За предстоящата сватба....А тя ми се струва толкова нереална на този етап.  Big grin
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 12:26:46 от alivera » Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #5 -: Ноември 02, 2011, 12:42:39 »

Аз пак с моите проблеми....Това е малко за темата "Да се оплачем", ама понеже аз си пуснах тази тема и е свързана пак с моите болежки....Пък ми искам някъде да се оплача....Относно моята температура.
Много ми е нервно и притеснено. Ходих на гинеколог и присъщо на всички лекари и този реши ме сплаши. Не успя да ме прегледа, защото все още не ми е свършил менструалния цикъл, но след като му разказах мед. си предистория около аборта ми каза, че е вероятно да имам запушени тръби. Знам, че сега ще кажете да не се психирвам, щото той дори не успя да ме прегледа. Но все пак ми е притеснено. Сега трябва да изчакам да ми свърши течението и да отида на обстоен преглед....А, как ще изчакам до тогава не знам...
Посетих и ендокринолог. На нея пък и се стори, че имам увеличена щитовидна жлеза, 1 стадий. Пусна ми хормонални изследвания, които ще направя утре. Пфу, направо ми е много ядно....Знам, че звучи много идиотско, ама се притеснявам да не изкочи нещо непредвидено. И ме е яд, че всичко не свърши и приключи, ами вече колко месеца след манипулацията, продължавам да имам някакви проеблеми. И не, че ме е яд на себе си или на случилата се ситуация, ами ей така....Щото гадориите все се полепват по мен, колкото и травиално и глупаво да звучи. Сумати и АБ изгълтах, какви ли не хапове пих...Бях спокойна, приемах ситуацията, не съм драматизирала....Ама вече ми е леко изнервено.....
Та така, де..... По скоро това е "мрънкащ" пост, ама май от това имах нужда... Unsure
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #6 -: Ноември 02, 2011, 12:48:59 »

Това с тръбите доста непрофесионално звучи да ти го каже така. Не искам да ти внушавам нещо, но много внимавай при какви доктори ходиш, че има такива, които обичат да си психират пациентите, за да си цокнат. Просто имай едно наум Kiss
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #7 -: Ноември 02, 2011, 14:04:06 »

И на мен не ми звучи сериозно без преглед. Не се шашкай и не го мисли, преди да получиш потвърждение СЛЕД преглед от поне ДВАМА независими лекари!
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 02, 2011, 14:19:23 »

Стига с тия втория мнения бе! Каква е тази изгъзица? Разбирам да не си доволен, да не ти вдъхва доверие доктора, да не е обърнал вниманието, което ти искаш да получиш, ама винаги да ходиш на двама. Аз бих се побъркала дето все пак разбирам това онова, представям си човек, който не разбира.
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 14:21:45 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #9 -: Ноември 02, 2011, 14:22:39 »

Стига с тия втория мнения бе! Каква е тази изгъзица. Разбирам да не си доволен, да не ти вдъхва доверие доктора, да не е обърнал вниманието, което ти искаш да получиш, ама винаги да ходиш на двама. Аз бих се побъркала дето все пак разбирам това онова, представям си човек, който не разбира.

И аз съм на това мнение..особено пък ако имаш изградена връзка с лекаря си и си му редовен пациент ..Как ли би се почувствал, ако разбере, че подлагаш всяко негово мнение под съмнение?! Надали това спомага за изграждане на по-голямо доверие между лекар и пациент...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #10 -: Ноември 02, 2011, 14:29:23 »

Всичко много хубаво казано, ама аз не виждам Аливера да е изградила подобна връзка с лекаря си. Аз лично не бих се доверила, бих го сменила и определено бих потърсила друго мнение. Супер несериозно ми се струва да се постави диагноза без да е проведен преглед. Не съм специалист, но определено не бих била спокойна след подобна констатация и не бих се оставила в ръцете на подобен лекар.  Rolling Eyes
За второто мнение - за мен е определящо колко сериозна е диагнозата и какво се прави за подобряването.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #11 -: Ноември 02, 2011, 14:34:19 »

Не, не ми е поставял диагноза. Просто размишляваше на глас и предвид температурата, която поддържам предположи, че може и да е това.
Иначе да питам, след направена МБ на влагалището, възможно ли е да има някава друга по коварна инфекция...?
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 15:05:09 от alivera » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Ноември 02, 2011, 14:39:53 »

Говоря за сериозни случаи. Ако ти открият примерно гъбички, когато имаш сърбеж- ще се доверя на който и да е лекар, че и без преглед. Обаче за нещо сериозно- операция примерно, или както е в случая недай Боже запушени тръби- разбира се, че няма да се примиря с мнението на първия срещнат (а не съм разбрала този на Аливера да е нейн доверен доктор от години, както каза Пупи).
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #13 -: Ноември 02, 2011, 14:49:58 »

Аз не виждам той да й е поставил диагноза, а въз основа на някакви симптоми и въпросната манипулация има определени съмнения, които просто е трябвало да не споделя, за да не я стресира.
Активен

Моето име е Любов.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #14 -: Ноември 02, 2011, 16:54:18 »

А ако за запушени тръбите, не би ли трябвало да няма цикъл, или няма връзка?
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 02, 2011, 16:55:12 »

Не.
Активен

Моето име е Любов.
Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #16 -: Ноември 02, 2011, 18:08:37 »

То за проходимостта на тръбите просто се прави цветна снимка, няма нужда от смяна на лекари. Но с обикновен преглед няма как да се види.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #17 -: Ноември 02, 2011, 18:13:09 »

То за проходимостта на тръбите просто се прави цветна снимка, няма нужда от смяна на лекари. Но с обикновен преглед няма как да се види.
Да, той това си го предложи като вариант, докато размишляваше на глас. Ох, не знам, ама все се надявам да няма нищо такова. Все пак хиляди изследвания си правих. Дори този CRP, не би ли трябвало да покаже ако има някаква скрита инфекция в организма...Въобще хиляди въпроси си задавам....
Гледам да мисля трезво и да не се психирам излишно, но само като погледна термометъра или като усетя, че челото ми пари и всичко се изпарява....
Стискайте ми палци за утре, дано всичко да е наред.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #18 -: Ноември 02, 2011, 19:17:07 »

Тъй като и аз минах през подобни проблеми,които всъщност още продължават, та да се изкажа. Това наистина е доста съмнително - е така без преглед - тръбите ти може да са запушени. Моят съвет е да потърсиш наистина добър лекар, но на първо време да е успокоиш. И не си мисли, че лошите неща се случват само на теб. Аз самата съм на 24, а от миналата година само по доктори ходя и само с  проблеми. Първо една година болки ниско вляво в корема и стотици изследвания без никакъв специалист да може да определи от какво е. Слава Богу накрая попаднах на страхотен гинеколог. Последва операция на ендометриозна киста, после 6 месеца хормонални инжекции, после увеличен щитовидна жлеза. Стягай се и колкото и тривиално да звучи, мисли позитивно! Малко по-малко нещата ще се наредят. А и стрес много влияе на всички тези неща. Затова първо се успокой и не мисли глупости, а след като ти свърши цикъла посети добър лекар. Успех! Smile
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 19:21:39 от mi6lence » Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #19 -: Ноември 03, 2011, 20:33:02 »

Излезе ми резултатът от TSH - 1.13. Другата седмица ще го нося на лекарката, защото преди това гинеколога ми назначи, отново, 100 и едно изследвания - кръв, урина, влагалищен секерет и тем подобни. Вече ми писна да ме бодат... Razz
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #20 -: Ноември 03, 2011, 20:54:31 »

ТСХ е супер. А други изследвания на щитовидната пуска ли - TAT, MAT, T3, T4?
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #21 -: Ноември 03, 2011, 21:02:54 »

ТСХ е супер. А други изследвания на щитовидната пуска ли - TAT, MAT, T3, T4?
Ми не. Само този. И аз се зачудих. То по принцип не са ли свързани горе изброените с TSH и ако то не е в норма, тогава да се изследват другите или греша?
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #22 -: Ноември 03, 2011, 21:07:47 »

И аз вече се обърках, обаче моя ендокринолог каза, че всички са важни и е възможно едното да е в норма, а другите да не са. Иначе Т3 и Т4 са свързани. Затова обикновено се пуска само едното от тях.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #23 -: Ноември 09, 2011, 08:04:12 »

Ох, понеже когато ходих на гинеколог, бях неразположена, та лекарят ми даде да си взема сама проба вагинален секерет. Да ама се стреснах, защото после по него имаше малко кръв. То, че ми беше болезнено и трудно да си взема - беше, ама дали може да е от това. Ей, много се ядосвам значи... Cursing 
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #24 -: Ноември 10, 2011, 10:57:54 »

На мен това ми е много странно.  Confused Confused Да не кажа, че ми се струва ужасно просто...
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: