star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Още една излъгана форумистка :Р
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Още една излъгана форумистка :Р  (Прочетена 62280 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #25 -: Октомври 10, 2011, 11:23:33 »

Лелеее страхотни стеее. Толкова сте мили, че искам всички да ви нацелувам  Kiss Kiss Kiss
Наистина усетих,  че се радвате за мен и изпращате толкова много положителна енергия, супер сте!

Усмихнахте ми деня, че иначе беше мрачен-мрачен.

Не знаех, че звучи така странно и откачено разказът  Lol Иначе и на мен ми се вижда романтично сега, а и цялата седмица ми беше може би най-романтичната досега (няма да разказвам за секс-рекордите  Cheesygrin ).

Иначе от вчера сме в София ( Cry) и казах засега на нашите и на леля ми. Сестра ми се досети май още на деня след годежа като си разменихме смс-и и казах, че имам и още поводи за черпене, освен университета. Ама не й казах повече, твърда бях  Cheesygrin

А снощи с нашите не мина точно както го мислех. Може би, защото бях изморена след пътуването и ми беше студено и гадно от дъжда тук, та не им съобщих с нужния ентусиазъм може би, съответно не получих очакваната реакция. Не се изненадаха кой знае колко  Lol Разпитаха ме за предложението, на мен ми беяе неудобно и странно да разказвам, ама опитах...Поговорихме си, даже майка ми обвини баща ми, че на нея не й бил предложил на коляно  Lol И ми беше някак като през мъгла моментът,имаше вълнение ама не беше нещо кой знае какво. Баща ми ни намеква от години за сватба и съм сигурна, че е доволен, но не е по показните емоции (макар че сега ми звънна за нещо и говореше мазно-мазно  Cheesygrin ). На леля ми казах по тела и май се зарадва. Довечера ще видим свеки и ако дойде удобен момент, ще й кажем. Също така днес или утре мисля да се видя с бившия ми, който ми е от най-добрите приятели и ми се иска да му кажа насаме. И на една приятелка нямам търпение да кажа и това ще е засега. Другите ако разберат случайно или като наближи моментът...

И малко да кажа за самата сватба. Ще имаме проблем, тъй като мъж ми хич не е по големите традиционни сватби. АКо питам него, едно  ресторантче с най-близките, бърз подпис и айде вече да е минало. Пък на мен всяка мисъл и цялата организация ще ми създават голям кеф и няма как да е малка сватба, тъй като дори само семейството и 10тина близки приятели да поканя, с техните половинки, семейства и т.н. стават поне 30-40 души само от моя страна. Но наистина е рано да мисля за това. Засега май ще измислим първо датата. Вие от какви съображения се ръководехте при избор на дата, че сигурно забравям нещо? Аз искам да е топло, но да не е в разгара на лятото. Идеално би било през месец май, но тогава са баловете и не знам дали няма проблем с това- заети ресторанти, задръствания и т.н. Някой да се е женил/бил на сватба в края на май? Искаше ми се около 24ти...Но може и да е началото на юни. Искам пролетното време, че ни е любимо и на двамата. И вече си мисля за пътешествието след това, нищо, че остава поне половин година дотогава  Lol

Пръстен да покажа ми е още по-кифленско, отколкото пускането на темата, ама ще го направя, вече го имам сниман много пъти  Cheesygrin Само да си сваля снимките тия дни и качвам  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #26 -: Октомври 10, 2011, 11:32:00 »

Корни, бяхме на Лора на сватбата на 17-ти май и беше много хубаво и приятно времето. Гледам сега баловете, че нещо не ги правят по традиционното време, че май нещо заради матурите. Иначе те разбирам за тревогите около организацията, но си мисля, че е също голямо предизвикателство да организираш по интересен начин и малка сватба. Аз също бих искала малка и също не знам как е възможно да се получи Smile Може би ме утешава това, че докато дойде време за моята сватба, ще сме толкова стари, че родините няма да са много, приятелите ще са наполовина, ще е дошло времето за абитуриентските на децата и ще трябва да е нещо измеждудругото Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Октомври 10, 2011, 11:45:12 »

Божееее, чудих се на кого съм ходила на сватба през май и не се сетих!  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Октомври 10, 2011, 14:06:05 »

Сега казах на моята приятелка и тя много се развълнува, закъсняхме и двете за работа, за да обсъждаме какви ли не сватбени детайли, за които е повече от рано  Lol

Тя ще е Кумата, почти го реших, само да съгласувам с...тутманика  Lol По принцип сме се разбрали той да избере кум, а аз кума. Нямаме двойка, които да са ни близки и двамата и няма да спазим това "правило" по всяка вероятност.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #29 -: Октомври 10, 2011, 14:30:52 »

само да съгласувам с...тутманика  Lol 

Корни, щях да почина на бюрото  Lol Lol Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Октомври 10, 2011, 14:38:58 »

само да съгласувам с...тутманика  Lol 

Корни, щях да почина на бюрото  Lol Lol Lol

Дишай, издишай  Cheesygrin Ми не знам как да го наричам сега, винаги ми е било тъпо всичко, с което го наричам- мъж ми, приятеля ми, годеника ми също звучи идиотско, тутманика поне е весело  Lol А "половинката" е твърде дълго. Накрая ще почна да го наричам по име и тва е  Cheesygrin И без тва се помни лесно, понеже имаме форумно бебе със същото име Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Октомври 10, 2011, 14:57:24 »

Забравих да отговоря на тая част от пожеланията, където ми пожелавахте другия раздел  Razz

Изобщо не мислим още по този въпрос, даже първото, което попитах мъж ми, като се поокопитих след предложението, беше "ама нали няма да искаш веднага деца?!". И той ме успокои, че хич не му се бърза  Lol И двамата искаме някой ден  и от години говорим за това, но сме много далеч от готови и не сме хич настроени положително в момента. Хем искаме да сме млади родители, хем искаме да си поживеем само двамата (тримата де, с кучо) дълго още и накрая каквото стане. Но със сигурност не свързвам годежа с децата и много се зарадвах, че и той не го.
Но няма да говоря много-много, че тая седмица хич не се пазихме (е, пазихме се с прекъснат, ама бях точно в средата на цикъла). Макар че от днес имам нещо като цикъл, но остава поне седмица и ми е странно...
Имах и доскоро една романтична идея за първата брачна нощ (да е първата без абсолютно никакви предпразни средства), и ако вземе да ни хареса така, не се знае... Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #32 -: Октомври 10, 2011, 15:17:50 »

Имах и доскоро една романтична идея за първата брачна нощ (да е първата без абсолютно никакви предпразни средства), и ако вземе да ни хареса така, не се знае... Razz

От личен опит: тази идея води до бременност максимум месец след първата брачна нощ Lol

Иначе нашата сватба беше на 25 юни, а времето точно като през май и беше прекрасно! Smile

А нямате ли си с половинката някакво мило обръщение, което да ползваш и тук, като мен Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 15:42:22 от Fei4ka » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #33 -: Октомври 10, 2011, 15:32:06 »

Аз съм почти 100% убедена, че мъжът реши ли се на годеж/сватба, той го прави именно защото е готов (и респективно иска) деца. Иначе просто някак не виждат особен смисъл. Поне този извод ми се е наложил от околните приятелски двойки.
Затова съм и на мнение, че вече като си си направил децата, не ти трябва да се жениш тепърва. Нито ще станеш по-обвързан, нито по-отговорен, нито семейството ви - повече семейство... Отплеснах се.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #34 -: Октомври 10, 2011, 16:37:34 »

Еха, честито ! Cheesygrin  Дано сте много щастливи и все по-силно влюбени, много хармония и топлота в дома ви. Smile

Никак не очаквах, направо ме застреля. Cheesygrin
После ще изчета цялата тема, но видях първия ти пост, абе запази вестника, цял живот ще се хилите над него. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Октомври 11, 2011, 17:33:45 »

Аз като лудите ще си пиша от време на време в темата, дори никой да не отговаря  Cheesygrin Не ми обръщайте внимание  Cheesygrin

Та...да се отчета още малко.
Вчера казах на бившия, хич не се трогна, в смисъл той няма чувства към мен, само се зарадва и ме разпита малко. Каза, че като съм му казала, че искам да го видя насаме, очаквал някой интересен подарък от Ница  Lol А той подаръкът си е само за мен  Razz

Вечерта казахме и на свеки. Малко неловко беше пак, той мъж ми уж не иска да го обявява наляво-надясно, но в крайна сметка той подхвана темата да й кажем. Без никаква подотовка- както говорехме за времето "мамо, ти знаеш ли, че с Ани се сгодихме". Жената се обърка съвсем, защото не разбра какво значи годеж, попита дали сме били в църква- ние казахме, че тези неща ще са догодина и сега само пръстен. Тя честити, казахме нзадраве, ама нямаше никакви емоционални излияния. И тук малко се разочаровах, както и при нашите. Май трябва просто да казваме "ще се женим", а не да показваме пръстена, хората не се трогват толкова  Lol

Обачее днес свеки ми звъня по обед да ми се обяснява. Каза, че не била по излиянията и целувките,затова снощи нищо не направила, но да знам, че се е зарадвала и отдавна ме била "приела" (надявам се това не значи "примирила"  Lol ), и както знам споделяла с мен вече лични неща и т.н. Зарадвах се, че се сети да звънне, дано наистина се радва за нас, по принцип с нея се разбираме много, ама знам ли, може да се е променила нещо като е станало дума за сватба. Дано не.
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #36 -: Октомври 11, 2011, 17:41:45 »

много ясно, че не, ти пък стига си се филмирала  Rolling Eyes
пък и вие какви изненади очаквате, след като сте толкова време заедно и просто е повече от ясно, че и до това ще се стигне някой хубав ден, както и стана  Cheesygrin
виж при нас нещата бяха различни, защото годеницата си вървеше в комплект с едно ембрионче и всички бяха ошашавени и изненадани, ние също  Cheesygrin  Kiss
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #37 -: Октомври 12, 2011, 14:32:34 »

А за датата, нямате ли някоя сладка годишнина от нещо ваше си, за да се ожените на нея. Би било много мило. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #38 -: Октомври 12, 2011, 15:05:51 »

Ами имаме годишнина на първа целувка и първи секс, иначе дата на събиране нямаме, броим датата от първата целувка, макар и да беше малко по-сложно при нас...
Датата на т.нар. годишнина е 1.05, а то не се пада събота и неделя. Мисля си за дата 05.05 или 06.05 с тънката мисъл, че всяка година са почивни дни и можем да празнуваме извън София  Cheesygrin А тази година 6ти е неделя и няма да осуетим ничии планове за почивка.

Другият вариант е 03 юни, не знам защо началото на месеца все ме блазни, може би, защото всичко празнуваме тогава (целувка, секс, годеж- всичко е било на 1во или 5то число  Cheesygrin). Пък и символ на новото начало...Тогава ще е по-лятно времето, че  началото на май малко ме плаши, може да е хладно и дъждовно.Но няма да има почивни дни, ако е на 03.06.

Сега ми хрумна, че 03.06.12 са все числа, умножени по две  Lol Ще се побъркам, знам...Ще бъда от много нервните истерични бъдещи булки и мъжът ми ще се откаже  Lol

И искам да питам който има опит с ресторанти в София. Имам няколко изисквания.

1. Не ми се иска да е в центъра, искам по-скори извън града- Бояна и т.н., да има зеленина, и без това сватба в София е голям компромис, предпочитаме извън, но заради тудната организация шансоверте са малки
2. Да може да се внася алкохол свободно, без такса на бутилки и т.н. глупости. Това,както и цените, изключи ресторанта, който си бях набелязала- Глория Палас в Горна Баня
3. Искам голям дансинг, ние по сватби много се вихрим, надявам се и на нашата. Много се чудя на ресторанти почти без място между масите, къде ще танцуват тия 50тина души...

Брой хора не сме смятали, по мои груби сметки 50-70, ама ще видим, той ще се бори за по-малко все пак  Cheesygrin

Някои ресторанти от този тип (комплекс с хотл, басейн и т.н.) предлагат и изнесен ритуал, мкоето много ме блазни.

Иска ми се да не излезе твърде скъпо, излишни пари за скъпа украса или странно меню няма да давам, за сметка на това ресторантът ми е много важен, може би най-важен. Църковен още не знам дали ще имаме. Абе нищо не знам, има супер мнмого време и откакто сме в София не сме имали време да говорим за това изобщо :(

Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7112

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #39 -: Октомври 12, 2011, 20:06:43 »

Честито Корненце,браво,излъга го тоя мъж най-накрая!

Сега очакваме нааай-дългата тема във форума за сватбени вълнения Smile  Lol

Много се радвам,евала !!! Kiss
Активен
Shushi
Newbie
*
Публикации: 339

« Отговор #40 -: Октомври 12, 2011, 21:30:35 »

Честито Корни !

Включвам се защото спомена Дипломатическия клуб (Глория палас) - аз бях на сватба преди 2 седмици там в градината( което ме припомня, че ако ще правиш вечерна сватба гледай все пак да топло след залез слънце ние умряхме от студ). Всичко което го искаш го имат, но градината не е нищо особено, имат и басейн, дансинга е голям, а масите се редят под шатри. За алкохола няма проблем внасяш си го - на мен лично кухнята не ми допадна или поне менюто което бяха избрали. Ходила съм и преди там и винаги храната е била страхотна, но този път единственото нещо което ми хареса беше тортата поръчка от Лагуна.
Бих ти предложила друг ресторант - Лебед при Панчарево http://www.restaurantlebed.com/main_bg.html  там е страхотно за и изнесен  ритуал и много повече ми допадна от Дипломатическия клуб понеже и на двете места беше с изнесен ритуал.

Успех Smile 
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #41 -: Октомври 12, 2011, 22:19:21 »

Покрай Гергьовден не беше ли забранено за църковен брак, или нямате намерение за такъв?  Smile Може и да се бъркам всъщност, но проверете за всеки случай  Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #42 -: Октомври 13, 2011, 05:33:53 »

Аз да кажа само, че ми е много приятно да те чета, харесва ми ентусиазмът и вълнението ти Smile хайде сега разкажи и как се срещнахте, как се събрахте, ако искаш и за първият секс разкажи Lol (това за секса е майтап) Smile Smile Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Октомври 13, 2011, 18:27:07 »

радвам се, че ми се радвате  Stuart

Аз още говоря чисто теоритично, не мога да кажа, че планирам скоро да започна организацията...

Как сме се запознали и събрали...разказвала съм тук. Накратко- при мен беше любов от пръв поглед (пръв разговор, че докато не ме беше заговорил, не ме беше впечатлил). Мисля, че и при него, макар че тогава не го признаваше (имаше усложнения, ходех сериозно с негов колега). Та от първия разговор не се отделихме един от друг цяла вечер, споделяхме лични неща, не ми е било така приятно с никой друг да си говоря...Чувствах се адски странно целия ден, исках да съм около него нон-стоп. Така се започна, после разговори по ай си кю, все по-истински, моето обяснение, неговите угризения, няколко "приятелски" срещи, последната от които продължи 2 дена и не завърши хич приятелски  Lol (по това време вече нямах приятел). Следващите срещи пак започваха "приятелски" и завършваха със страст, която не бяхме изпитвали дотогава...След няколко седмици вече открито бяхме заедно, запозна ме с родителите си, сестра си, всички...Ей, хубаво и нежно ми стана като си спомних всичко, макар и в началото да бе адски драматично и трагично  Lol

Катрин, нямам идея дали може църковен тогава, не открих в нета нищо по въпроса за тези дати. А и дали ще има църковен още не знам. Възможно е да е в някой манастир без гости много по-късно.

Шуши, мерси за инфото.  И двата ресторанта май са хубави, но са скъпички и ще видим...
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 18:34:03 от Korneliq » Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #44 -: Октомври 13, 2011, 21:09:29 »

Ако мислиш за църковен, догодина на 2 юни има задушница - имай го предвид  Smile А иначе официално от средата на май до края на юни са Петрови пости и уж не може, но всъщност никой не спазва правилото. То и в събота не може, но всички се женят в събота. Изобщо, нещата не са това, което трябва да са, просто всеки действа според разбиранията си.  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #45 -: Октомври 13, 2011, 21:47:18 »

Корни честито Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #46 -: Октомври 14, 2011, 05:25:08 »

А иначе официално от средата на май до края на юни са Петрови пости и уж не може, но всъщност никой не спазва правилото.

Аз поради тази причина се ожених в средата на юли, в неделя. Но аз съм религиозна и много държах да е според традицията и религията. И въпреки, че беше в неделя, пристигнахме в ресторанта в 17.00 и всички гости не спряха да танцуват до полунощ и стана страхотен купон Smile може и да не се наспят една нощ и да са малко уморени на др. ден, но пък аз колко пъти се женя? (само веднъж надявам се) Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Октомври 14, 2011, 12:23:55 »

Ако мислиш за църковен, догодина на 2 юни има задушница - имай го предвид  Smile А иначе официално от средата на май до края на юни са Петрови пости и уж не може, но всъщност никой не спазва правилото. То и в събота не може, но всички се женят в събота. Изобщо, нещата не са това, което трябва да са, просто всеки действа според разбиранията си.  Smile

А, аз предпочитам в събота по принцип. Още повече ако е изнесен ритуал, май може само вечер,което значи сериозно недоспиване за гостите, ако е неделя...Верно, веднъж е, ако се наложи да е неделя, едва ли ще имат нещо против, но по принцип предпочитам в събота.

То с изнесен ритуал и църква става много сложно- отиваш в ресторанта, венчават ви в градината, връщаш се в центъра в някоя църква, после пак в същия ресторант...А точно стреса с всички тези часове под строй булка-гражданско-църква-ресторант ми се иска да избегна. Затова ако се бърза само за едно място- ресторант, би било идеално. Ама четох за проблеми с това изнаспне, че на практика били театър, тъй като не можело да се изнася не знам си каква книга, в която се подписва. Аз театър не искам, където е реалното подписване, там. Ще се проучва..Ако някой знае, да помага Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #48 -: Октомври 14, 2011, 12:26:17 »

Нещо се чуваше, че от догодина няма да е позволен изнесения църковен ритуал  Rolling Eyes До сега не знам да е стояло като проблем. Но аз и като цяло не виждам логика в сегашните църковни ритуали и бракове. Всичко се изроди  Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #49 -: Октомври 14, 2011, 12:29:02 »

Нещо се чуваше, че от догодина няма да е позволен изнесения църковен ритуал  Rolling Eyes До сега не знам да е стояло като проблем. Но аз и като цяло не виждам логика в сегашните църковни ритуали и бракове. Всичко се изроди  Rolling Eyes

По принцип под изнесен имах предвид само гражданското. Много са малко местата, където има и църква (в "Царско село" знам, че има параклис, но не знам дали искам точно там и дали финансово можем да си го позволим)
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: