star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Първи ден на цикъла - много ми е важно!
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Първи ден на цикъла - много ми е важно!  (Прочетена 6057 пъти)
6u6inka
Newbie
*
Публикации: 427

« -: Септември 29, 2011, 23:33:14 »

Здравейте момичета, май се поизгубих. Имам нужда от отговор на един важен за мен въпрос:)
Тъй като ми предстоят изследвания за хормони и някои от тях се изследват между 3и и 5и ден, броени след първия ден от цикъла. Обаче в сряда късно вечерта ми дойде, по - скоро видях няколко микроскопични капки кръв по бельото си. Мога ли този ден да го броя за ден първи от цикъла или броя от днес - четвъртък?! Много ще съм ви благодарна, надявам се всички да сте добре Smile
Активен

Ако понякога се чувстваш безполезен,  депресиран или обиден…
Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
utopia
Newbie
*
Публикации: 17515

A believer

« Отговор #1 -: Септември 29, 2011, 23:36:43 »

Абе да ти кажа, имаше нещо от сорта на: ако е след 21ч се брои от следващия ден, ама някоя по-веща да се изкаже.
Иначе много липсваш :-*
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #2 -: Септември 29, 2011, 23:43:28 »

Мерси сладурка, надявам се още някой да ми отговори. Така ми се иска утре да бъде този пусти трети ден!
Активен

Винаги помни, че ТИ някога си бил най-бързият и най-способният победител измежду милиони малки сперматозоиди.
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #3 -: Септември 30, 2011, 07:34:41 »

Броиш от следващия ден, когато си ти е "тръгнало" като хората.
Активен

6u6inka
Newbie
*

« Отговор #4 -: Септември 30, 2011, 08:46:05 »

Благадаря момичета. Преди малко ми взеха кръв за някои от хормоните, казаха ми, че наистина се брои от вчера, а не от сряда.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9118

« Отговор #5 -: Ноември 08, 2011, 15:09:09 »

Имам въпросче, свръзано с цикъла, което ще задам тук.
Според вас ако отложа цикъла си един месец, на следващия кога ще ми дойде: 30 дена (горе долу съм през толкова) след датата, на която ми е дошло със закъснението, или 30 дена след обичайната дата? Т.е. може ли с отлагане един месец да се промени датата в дългосрочен план?

Проблемът е, че очаквам всеки момент да ми дойде, а не искам, тъй като ако започне да ми идва между 5 и 10, ще бъда в цикъл и на сватбата, и на пътешествието след това :( Затова пия много витамин ц и гледам да не се движа много (обикновено ми идва от секс, спорт и т.н. по-рано). Не знам дали ще има ефект, ама дано.

Тъпото е, че до миналия месец беше идеално-0 идваше ми на 17ти, +- 2 дена. Но миналия месец без причина (освен много секс) ми дойде седмица по-рано, на 10ти. Сега усещам разни признаци- спряха да ме болят гърдите и ми е едно неприятно в корема, та се чудя, ако се мъча няколко дена с това витамин С (то си е полесно де, и без това всички около мен са болни), дали ще си реша проблема...Дано стана ясно.

Иначе не, че не мога да сменя датата на сватбата, ама хем съм си я харесала, хем няма гранция, че няма някой месец да ми закъснее/подрани със седмица и ще стане безсмислено...
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #6 -: Ноември 08, 2011, 19:09:45 »

А не можеш ли да си отложиш мензиса с медикаменти, които се използват за тази цел, ако месец преди сватбата прецениш, че го очакваш окло датата?!
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*
Публикации: 17515

A believer

« Отговор #7 -: Ноември 08, 2011, 19:13:18 »

Ххахаххахахха. Закъсняла си, Корни. Трябваше поне година по-рано да почнеш. Lol Lol Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Ноември 09, 2011, 14:45:38 »

А не можеш ли да си отложиш мензиса с медикаменти, които се използват за тази цел, ако месец преди сватбата прецениш, че го очакваш окло датата?!

Ми след последния ми опит с "медикаменти" (примолут май беше) със сигурност не искам така. Доста зле ми се отрази и си казах, че не бих повторила. В много много краен вариант може би...
Най-добре би било по "естествен"начин, затова питам за витамини, сексове и други подобни  Lol

Ама се замислих, че може и да се измести по-рано, та като цяло май просто трябва да наближи, за да видя накъде вървят нещата. Само да не ме е яд, че не съм сменила датата и съм капарирала. затова исках да реша отсега, че после няма смяна...
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #9 -: Ноември 09, 2011, 15:09:07 »

На мен ми се случва прекалено рано да го смяташ отсега... Имаш два сезона да смениш, бог знае кога ще ти се завърти цикъла. Ти гледала ли си по календарче как ти се мести чат-пат годишно?
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #10 -: Ноември 09, 2011, 15:54:59 »

Най-сигурно е да забременееш точно преди сватбата. Хем няма да ти дойде, хем няма да ти личи.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Ноември 09, 2011, 16:23:45 »

Най-сигурно е да забременееш точно преди сватбата. Хем няма да ти дойде, хем няма да ти личи.

хахаха, хитър план, значи ще си намисля дата и час и готово  Lol

Анна, по календарче се мени малко по малко и наистина няма гаранция за напред.Върти се около една и съща дата, но с няколко дена преди или след нея, което значи, че може за 5 месеца да се премести с 10 дена и в двете посоки, т.е. целият месец е застрашен  Lol Ще спра да го мисля и ще видя как върви и 2-3 месеца по-рано вече ще действам с витамин ц и тн, ако не помогне, пак гадните препарати сигурно:(
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: