star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star уот абаут Гласът на България и Екс Фактор :)
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: уот абаут Гласът на България и Екс Фактор :)  (Прочетена 9204 пъти)
Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« -: Септември 27, 2011, 16:21:25 »

Гледате ли ги? Кое от двете според вас е по-добрия формат и с по-добри изпълнители? Журито дразни ли ви? Мен лично мноо ме дразнеше в началото журито и на двете предавания, но впоследствие поомекнаха ...
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #1 -: Септември 27, 2011, 16:22:45 »

Снощи Миро нещо се направи на интересен. Каза 'Севинч, ти си по-добрата певица, България не те заслужава, продължава Елица'. Те и двете го гледаха  Blink, щото Елица пя по-зле.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #2 -: Септември 27, 2011, 17:42:48 »

Гледах Гласът в началото, че обожавам музикално/танцувални шоута, но са ми твърде слаба ракия участниците и го зарязах. Сега ако съвпадне с вечеря-времето го попоглеждам. Журито е твърде мило за мен, липсва ми ролята на един много гаден, в предните формати бяха Слави и после един дебел чичко, по времето на Тома.
За другия формат нищо не мога да кажа, мама е вярна на БТВ, когато се въртя около нея това гледам, а сама не гледам ТВ, не мога да ги сравня.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #3 -: Септември 28, 2011, 08:35:05 »

Аз спирам да го гледам, ей така на инат, че много се издразних на мухльовците, които оставиха и на талантите, които изгониха. Пък Александър не мога да го преживея. Ама хич. Минавам на X-factor, по-забавно ми е  Razz
Активен

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #4 -: Октомври 15, 2011, 22:28:16 »

Гледам ги и двете. То като се замисля, те са единствените неща, заради които включвам тв-то  Cheesygrin
Видях Миро, който ми е абсолютният фаворит от бгтворците, в съвсем различна светлина, която в началото доста ме издразни, но в последствие осмисляйки я (светлината)  Lol  го издигна още повече в очите ми, защото това показа, че и той е човек на емоциите (като мен)   Cheesygrin Та от цялата работа - това е положителното.
Иначе - и при двата формата - типичните бг реалности  Rolling Eyes
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #5 -: Октомври 15, 2011, 22:41:37 »

аз харесвам повече х-фактор, но хвърлям око и на другото (т.е. гледам само концертите, какво става между тях не ме вълнува особено) ..
Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #6 -: Октомври 16, 2011, 00:57:57 »

Аз гледам Х фактор, по - забавно ми е от другото предаване. Единствено не ми харесва това, че сцената е мнооого голяма, а празна... Няма балети, няма декори.. голям минус е това според мен. Няма шоу.
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #7 -: Октомври 16, 2011, 10:34:35 »

Моля ви се кажете ми коя песен пя едно от момичетата на Караджов в последния епизод и я спасиха. She's got...супер известна е и на се сещам.
http://www.youtube.com/watch?v=1w7OgIMMRc4 Поздрав!
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 10:41:11 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #8 -: Октомври 17, 2011, 17:37:56 »

Моля ви се кажете ми коя песен пя едно от момичетата на Караджов в последния епизод и я спасиха. She's got...супер известна е и на се сещам.
http://www.youtube.com/watch?v=1w7OgIMMRc4 Поздрав!

Влез в youtube или vbox, напиши Гласът на България, еди коя си мацка и ще ти излезнат всички изпълнения, мисля, че говориш за Валя, която ме изкефи как изпя точно тва парче, което си пратила на Гънс
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
cveti
Newbie
*
Публикации: 54

« Отговор #9 -: Ноември 08, 2011, 10:30:46 »

X -factor повече ме кефи. Smile
Активен
Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #10 -: Ноември 11, 2011, 04:04:14 »

Сега следя и американската версия на Х фактор... нашето изобщо не може да се сравнява с това което виждам. Всичко е сто пъти по-добре направено. Има живот на тяхната сцена.. даже си имам и фаворит вече (за разлика от нашите- там ми е все едно кой ще спечели)

http://www.youtube.com/watch?v=dqZCkkp_wuk Smile
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #11 -: Ноември 11, 2011, 18:44:06 »

Сега следя и американската версия на Х фактор... нашето изобщо не може да се сравнява с това което виждам. Всичко е сто пъти по-добре направено. Има живот на тяхната сцена.. даже си имам и фаворит вече (за разлика от нашите- там ми е все едно кой ще спечели)

http://www.youtube.com/watch?v=dqZCkkp_wuk Smile

тоя човек има страшен глас ... като гледам и за външният му вид са се погрижили, че беше доста зле  Rolling Eyes

за гласът на България много ме е яд, че не спечели Игор ... момичето, което спечели е наистина жестока певица, ама ебаси колко скучна ми беше  Rolling Eyes ето, даже името и не помня ... докато Игор освен хубав глас имаше и приятна визия, поведение, излъчване .... за екс фактор си имам фаворит - Стела, макар да се излага често ... много слабохарактерна и неуверена, но пък страхотен глас има ...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #12 -: Ноември 11, 2011, 18:53:36 »

Аз понякога се заслушвам във Х фактор и съм изумена колко са зле всички. Дори си опресних спомените с разни изпълнения от предишни подобни формати - Мюзик Айдъл, Стар Академи, на Слави там конкурсите и божеее какви гласове имат всички, ама всички допуснати до голямата сцена! Не знам, няма ли вече такива таланти или журито не особено адекватно ги е подбрало...

Тази Стела ми е голяма мъка да я слушам. Имам чувството, че диапазонът й е точно 2 ноти, че и тях пее фалшиво...
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #13 -: Ноември 11, 2011, 20:00:03 »

Аз погледах финала на "Гласът на България"-много жалки,много банални,клиширани песни.Слаби гласове,победителката безлична,врякаше само на Алиша Кийс песни-някой я  е излъгал,че са природени сестри.

Факторчето същото,журито се упражнява да остроумничи-тук да спомена,че Васко Василев е минус класацията ми. Онзи ден ги гледах,липса на всякаква импровизация,хореография или каквото и да е.
Само за сеирджии ставаме и люпене на семки.
Активен
Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #14 -: Ноември 11, 2011, 20:16:05 »

Еми то не може да се правят четири такива формата годишно..  Rolling Eyes В тая държава сме една шепа хора, нямаме толкова таланти... или поне не такива, които да отговарят на критерия на българина - "пък да пее, пък да е красив, пък да танцува, пък да готви, пере, чисти, глади...."
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #15 -: Ноември 11, 2011, 21:25:41 »

Ми като няма да не правят,всъщност реално погледнато не ми и пречи,само дето ме кара по-бързо да прещраквам канала.Пък ако от 6 милиона не можем да съберем 12 пропяващи,не знам.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #16 -: Ноември 11, 2011, 21:44:46 »

Аз няма къде да гледам, но покрай фейса, попаднах на различни клипчета на въпросната Стела и една много готска статия, покрай Мина, с която, макар и да не гледам предаването, съм много съгласна - че артист като Стела просто не е за такива формати. Гледах й представянето, и още няколко след това в предаването, където я обличат, гримират и т.н. съвсем клиширано. Просто не мога да повярвам, че момичето, което пее на кастинга, и в предаването, е един и същи човек. Според мен я тикат в някакви формати, в които не и е удобно, учат я да пее по стандарти и т.н., а според мен няма какво да изстискат повече от нея, защото явно само веднъж се е почувствала уверена и спокойна, а след това все едно не е на мястото си. Но са ми никакви наблюденията, де, не знам колко съм права.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 21:47:07 от bizzare » Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #17 -: Ноември 11, 2011, 21:59:34 »

Ехх, ама много сте лоши бее.. Гласът на България беше слабичко, там само кастингите бяха що годе интересни. Ама Кекс Фактор си го пускам редовно за фон докато върша домакински работи и ми допада, много са емоционални всички. Това, което много, ама много дразни са сингбеците и гадното озвучаване, благодарение на което всички звучат фалшиво. Е да, има няколко, които са по-малко пеещи от останалите, но те пък заразяват публиката с други качества. Ама хайде Рафи или Саня да не пеят??? Като професорки от консерваторията се изказвате значи Confused
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*

« Отговор #18 -: Ноември 11, 2011, 22:33:58 »

Ами,за да не ми направят впечатление от 2-3 пъти преглед или не ги бива в представянето си на песните,или откровено не са забележителни.Няма нужда да съмпрофесор в консерватория,за да ми идва да ги оценя снизходително.А възхитеното жури след всяка изврякана нота....А пък в какъв банален калъп ги навтикват,льох!
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #19 -: Ноември 11, 2011, 23:09:20 »

Хаха къде видя професорски изказвания  Lol Мисълта ми беше, че като цяло нивото е много, много по-ниско от предишните музикални формати. За чуждите издания въобще да не говорим.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #20 -: Ноември 12, 2011, 10:22:22 »

Аз пък съм фен на Рафи. Голяма енергия има това хлапе, раздава се невероятно на сцената, а гласът му е подходящ за всички песни, които е изпълнил до сега. Александра ме дразни с поведението си, много надута ми се вижда, но признавам пее изключително добре. А пък Ангел и Моисей са ми легнали на сърцето като страхотни импровизатори. Следя им непрекъснато страничката във фейса, ами много забавляват. Просто си личи, че са в шоуто да си правят кефа, не им пука от конкуренция, от коментари.
Другите не ги понасям. Стела като зацвили и изтръпвам, все един и същ стил, все я хвалят колко е чудесна. Аз явно не разбирам  Rolling Eyes А пък онзи странни субект, който най-накрая изгониха Джийсън не знам си какъв - лелеее, как стигна до тук, направо не ми го побира ума  Blink
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #21 -: Ноември 12, 2011, 11:09:42 »

X factor- а го гледам. Не знам кой искам да спечели, защото всички са ми приятни. Ангел и Моисей са тотални откачалки, много кефят, импровизират ...въобще радват ме тез момци.
Пък Стела аз я харесвам от кастингите още , но някакси после се смачка това момиче. Ботуша на комерса я настъпи мощно , и ми се струва, че тя се дъни точно поради това, че прави нещо несвойствено за нея.
Чак сега, на концерта този понеделник, аз лично познах момичето,което толкова ми хареса на кастинга.
Исключително съм доволна, че изгониха онуй безполовото създание, и сега вече който и да спечели няма да се ядосвам Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #22 -: Ноември 12, 2011, 13:32:14 »

Бе де да знам, аз нали съм много бездарна по отношение на пеенето и се възхищавам на всички хора, които могат да изкарат два вярни тона, било то на маса или на сцената на подобно предаване. Сама не се чувствам достойна да критикувам, затова и всички мнения долу ми се сториха като на особено големи капацитети в областта на естрадата.

Стелето има много специфичен глас и според мен може да направи много неща с него, но пречупени през нейния личен поглед, а не през този на изкуствената Мара.. Рафи е много сладък, пее чудесно, обаче на мен ми се ще Саня да спечели. Особено последното предаване беше страхотна, с Мага много ми харесаха. А и това на нея й е последната възможност да стане "известна". Богомил също пее добре и мели сърцата на тийнейджърките, според мен има голямо бъдеще, ама нека се доразвие първо. Аз лично умрях от кеф когато Hurts си лепнаха неговото изпълнение от кастинга на стената във Фейсбук. Просто не мисля, че са чаааак толкова зле всички. Да, оригиналността куца масово, но и това ще се промени в следващите сезони, надявам се.
Ангел и Моисей са адски сладки, особено Моисей, зареждащ ми е. Не ми харесват особено много на сцената и искам да ги видя да свирят на улицата, някак имам чувството, че тогава ще са три пъти по-готини, откачени и освободени. Туй то. Аз съм доволна от Х Фактора ни. Американския не съм го гледала, ама един английски следях и той със сигурност не ме събори от табуретката.
Активен

C’est tout!
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #23 -: Ноември 12, 2011, 15:27:27 »

В тоя ред на мисли,  Cheesygrin имаше един от The voice of Holland, който...кхъ,кхъ...много хубаво пее. Devil
Активен

Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #24 -: Ноември 12, 2011, 15:29:34 »

Стела я харесвам като излъчване, като човек.. въпреки, че не я познавам, но поне това което виждам ми харесва. "Проблема" е, че тя е художник, а пеенето и рисуването са две коренно различни неща. Рисуването е самотна професия/хоби, далеч си от светлината на прожекторите.. а при пеенето е точно обратното.. не мисля, че й е там мястото. Не защото не може да се справи, а защото самата тя не може да прикрие факта, че носи маска като е на сцената.
А разликите между американският фактор и нашият са, както казах огромни. Изобщо не могат да се сравняват... Не знам от безпаричие или безвкусица идват тези разлики...  Rolling Eyes Може би и двете. Нашите концерти изглеждат като техните кастинги....
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: