star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar И mi6lence се сгоди :):):)
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И mi6lence се сгоди :):):)  (Прочетена 67363 пъти)
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #50 -: Декември 11, 2011, 22:22:09 »

Доколкото знам "чувствам" е различно от "да почуствам" - различни форми на глагола са, мисля че беше нещо свършен и несвършен вид. Помощта, която търсех беше именно да се изкаже някой по-професионално. Преди време се е пишело и "чувствувам", ама сега никой не пише така, нали?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #51 -: Декември 11, 2011, 22:41:28 »

Кофти, че са ви напечатани поканите. Аз не бих ги раздала.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7758

Heart follower

« Отговор #52 -: Декември 11, 2011, 22:42:27 »

Аз лично за първи път чувам за глагол "чуствам"  Confused Галина тука е най-големият капацитет и нека тя се изкаже все пак, но според мен е грешно отвсякъде. Компромис в художествен текст могат да бъдат неща като пълен, кратък член, в/във, с/със и т.н., но в този случай едва ли ще мине такова извинение. Според мен няма как "почуствам" да е несвършен вид, понеже видът на глагола няма как да промени корена на думата. Според мен, мислете как да оправите нещата, ако пък не ви дреме толкова за правописа, винаги може да мине да печатна грешка не по ваша вина, но както каза Мишел, ти си решаваш дали ще ти е удобно да изпращаш покана с правописна грешка.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #53 -: Декември 11, 2011, 23:38:32 »

Аз лично мисля, че буквата "В" трябва да присъства със сигурност...  Confused
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #54 -: Декември 12, 2011, 07:01:06 »

Наистина е грешка. Лошото е, че няма как да се поправи на текущите покани. Според мен, иди там, където си ги поръчала и питай дали няма начин да измислят някакъв вариант да залепят отгоре нов лист, така че да превърнат дефекта в ефект  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #55 -: Декември 12, 2011, 09:31:58 »

Направо съм потресена от "правописните" речници, макар, че тоя е някакъв измислен, но все пак...
А вие с какъв акъл сте го написали чуствам, не знам. И дублетна форма да е, никога в подобен документ не бих ползвала толкова съмнителна форма, като си има добре утвърдена, и да ми се чудят хората грамотна ли съм. При все и, че не е коя да е дума, а чувство в покана за сватба. Ако все пак е грешка на печатницата - сте си в пълното право да си поискате нови, но ако сте го правили така, наистина е редно да ги оправите, и според мен.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2925

« Отговор #56 -: Декември 12, 2011, 09:53:16 »

Кофти е, че са разпечатани, ако можете да си позволите да ги пуснете пак, за да не ти е притеснено ще е супер.  Smile Обаче, ако са ужасно скъпи може и така да ги раздадеш, най-вече, ако ти ще го преживееш и няма да го мислиш дълго време. Ако аз получа такава покана, дори и да забележа грешката, няма да ми направи чак толкова лошо впечатление, като знам аз колко грешки правя, а и вие не каните на сватбата си непознати. Малките гафове са простени. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #57 -: Декември 12, 2011, 10:50:43 »

Добре де съгласна съм, че щом е сгрешено, трябва да се поправи. Но и тук ли грешат? http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD:%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BC
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #58 -: Декември 12, 2011, 11:20:36 »

Ти трябва да си прецениш какво да направиш. Дори и да е вярно, аз бих ги разпечатала наново, понеже никой не я знае тази форма и всеки ще реши, че съм неграмотна. Ето примерно мен ме възмути идеята за "чуствам" и въобще не съм подозирала, че евнтуално има такава дума. Даже още не вярвам.
Активен

Моето име е Любов.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4321

« Отговор #59 -: Декември 12, 2011, 11:21:05 »

аз не бих разчитала много на такива онлайн източници, всеки пише, какво му скимне в интернет ..
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #60 -: Декември 12, 2011, 11:25:17 »

Според мен не е драмата на живота.
Мишленце, просто попитай в печатницата какво решение ще ти предложат и не си го слагай толкова Kiss
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #61 -: Декември 12, 2011, 11:42:59 »

аз не бих разчитала много на такива онлайн източници, всеки пише, какво му скимне в интернет ..
Проверявах в речник (книга), имаше и двете форми, но беше старо издание. Не знам долколко може да му се вярва.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #62 -: Декември 12, 2011, 14:32:48 »

Речник на БАН си е най-добрата проверка. Ама не мога да приема уики за верен източник и все таки коренът си е от чувство, не виждам как ще стане без "В". Как и да е, де. Наистина не е болка за умиране.

Сетих се за друг готин вариант. Виж, да ти направят малко печатче примерно с буквичката "В", хваната в ноктите на щъркел/пеперуда. Купуваш си черен/червен тампон за печати и ги опаткваш отгоре, между редовете.
Само идея.. Може да стане красивичко и наистина да обърнеш нещата в нещо по-интересно.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #63 -: Декември 12, 2011, 16:32:34 »

уф, че кофти...Наистина ще направи впечатление липсата на "в", но зависи какви са ви гостите, от моите познати момчетиите сигурно не биха забелязали. Мен би ме издразнило, но аз съм си маниак (нищо, че във форума пиша като с краката си). Не можеш да се съмняваш в майката на милото пред интернет източниците. Аз бих се посъветвала с нея за цялата покана.

Имаш няколо опции:
1. Питаш в печатницата какво предлагат, може да го изиграеш истерясала и че е по тяхна вина, как са могли да не видят грешката (не е редно може би, но пък това в случай, че и те се инатят и не ти предлагат отстъпка)
2. примиряваш се така
3. Това с печата, ако има място, или просто едно красиво листче, което да се залепи върху всяка покана с новия текст и да закрие стария (но ако хората си го разлепят, ще видят, въпреки, че може да се почерни с нещо примерно, ама ще стане мазало...

За мен вариант 1. е най-добър.

А за "в"-то изобщо не се чуди, не съм гледала линковете, но не мога да допусна да е дублетна форма...Пък и дори да е, колко души ще го знаят?

А вашата дата кога беше- не е ли рано за покани? Аз мислех моите 2-3 месеца преди сватбата, нищо, че текстът отдавна е в главата ми (баща ми ако го види, ме чака лекция, ама искам хумористичен, а не лигаво-официален)
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #64 -: Декември 12, 2011, 16:37:50 »

Ненапразно Уикипедия и всичките й производни никъде не се признава като легитимен академичен източник на информация...справка с речник на БАН и това е.. А ако наистина си убедена, че съществува формата и теб лично не те притеснява - просто ги остави така. В крайна сметка това си е твоята сватба и ако ще ти създаде повече неудобство печатането наново/редактирането от пращането на покани със съмнения за присъстваща правописна грешка, тогава няма защо да си го слагаш толкова на сърце..все едно са допуснали грешка в печатнцита и толкова  Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #65 -: Декември 12, 2011, 16:39:56 »

Аз мислех моите 2-3 месеца преди сватбата, нищо, че текстът отдавна е в главата ми (баща ми ако го види, ме чака лекция, ама искам хумористичен, а не лигаво-официален)

Корни, може за родителите да направите отделни покани - нещо по-лично, сантиментално и специално - сигурна съм, че ще се трогнат много. Ние имахме различни тесктове за гостите, родителите и кумовете.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 12, 2011, 16:50:26 »

Корни, сватбата ще е на 12 май, обаче има хора, на които поканите ще трябва да се дадат на Нова година. А и тази операция на милото и не знам накъде да бягам по-напред и за кое да мисля!  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #67 -: Декември 13, 2011, 17:03:17 »

То е ясно, че е грешка, при това от най-грубите.
Мишленце, дай наложителните покани на хората преди НГ и останалите и аз съветвам да ги препечатате.

На мен би ми направило много лошо впечатление, откровено.

А това уики ме сърбят ръцете да го поправя, и ще го направя в първия ми удобен момент. Не знам дали обърна внимание на бутона "редактирай", как може да имаш вяра на нещо, дето сульо и пульо могат да си го адаптират както решат.

В момента единствения актуален речник, на който може да се вярва 100%, е "Нов правописен речник на българския език" на изд. Хейзъл, моето издание е от 2002, не знам да има по-ново, но е възможно.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #68 -: Декември 23, 2011, 23:50:10 »

Да се похваля, че си имаме ДЖ - Емил Алексов. Много ни допадна. Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #69 -: Декември 27, 2011, 21:12:09 »

Супер, мисля, че сте направили добър избор Smile Мен ме е яд, че така тъпо го изпуснахме, ама не знаех, че е така важно капарирането на момента...

Но ние харесахме един друг, има други плюсове (и минуси), но е готин като цяло и дано е за добро Smile Казва се Влади.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #70 -: Януари 12, 2012, 01:30:44 »

какво стана с поканите? какво реши? готови ли са?
Ако да, ако искаш дай да ги видим Smile А текстът какъв е- готов или от тбе, ако искаш дай и него Smile
Аз сега съм на етап покани и затова разпитвам Smile

Измислих им дизайна след много мъки, сигурно пак няма да ми хареса, горката жена сигурно 100 различни е сглобявала заради мен...ама някак все си мисля, че може и по-хубави, въпреки че последните наистина много ми харесват...

Лор, много мерси за идеята с различен текст за родители, така и ще направя Smile И техният е леко хумористичен, но е съвсем различен, в рими, и им благодарим Smile Само не съм включила, че ги обичаме, ще помисля малко дали има как да се получи...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #71 -: Януари 12, 2012, 09:17:50 »

Преправих ги, дори напечатахме текста зелен. Smile Ето ги: http://imageshack.us/photo/my-images/535/0337s.jpg/
Текст:
Най – сетне двама се решиха
да бъдат заедно се престрашиха.
Увлечени във истински копнеж
наскоро си устроиха годеж.
И защото много се обичат
те във вярност ще се вричат.
Ден прекрасен са избрали
за веселба и ритуали.
Поканени сте с тях да споделите
на любовта усмивките, искрите.
И радост да почувствате в сърцата
на уговорената брачна дата.

Ние
Весела и Милен

най – учтиво Ви каним на нашия сватбен ден

Датата е 12 май 2012 г.
Граждански ритуал – обредна зала „Красно село” - 15.20
Църковен брак – храм св. Йоан Рилски в двора на Софийска духовна семинария – 17.15
Празнична вечеря – ресторант „Панорама” на Парк – хотел  „Москва” – 19.00

Кумуват: Николета и Свилен

« Последна редакция: Януари 12, 2012, 09:21:37 от bizzare » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #72 -: Януари 12, 2012, 09:22:02 »

Нямаш много акъл май...изтрих ти поне телефоните на близките, за другото ти си знаеш.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #73 -: Януари 12, 2012, 09:25:27 »

Ееее, стига бе. Момичето е превъзбудено, иска да се похвали. Понякога в такива моменти, човек забравя дребните детайли. Чак после му идва на ум, че е поставила във форум, достъпен за всеки, лични данни и телефони. Пред сватбена треска, какво да се прави.  Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #74 -: Януари 12, 2012, 09:26:21 »

Е хубаво де, няма нужда да се обиждаме мисля. Спи ми се още...Постнах текста от файла направо, не се замислих. За пореден път се убеждавам, че хората, които не пишат често тук, биват обиждани и нападани! Както и да е! Останете си със здраве, Вие - много възвишените!
П.П. По принцип се смятам за интелигентно и разумно момиче, ама щом казваш, Бизар, може...
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 09:30:41 от mi6lence » Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: