star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar И mi6lence се сгоди :):):)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И mi6lence се сгоди :):):)  (Прочетена 39584 пъти)
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #25 -: Ноември 03, 2011, 18:19:10 »

Момичета, дайте съвети за хубав ресторант в София с хотелска част за настаняването на някои от гостите на прилични цени.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #26 -: Ноември 03, 2011, 18:21:48 »

Една моя близка приятелка си прави сватбата в хотел Централ (дано не се лъжа за името, на кръстовището Ботев/Стамболийски е) и беше доволна от цените, защото имаше гости от Германия, които бяха настанили, но пък ресторантът е мъничък.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #27 -: Ноември 03, 2011, 18:31:30 »

В "Чепишев" е хубав ресторантът и хотелът отгоре не е скъп.

За 'Акорд' знам много хубави неща и бях на сватба там- супер беше, хотелът също е евтин. Но не е в центъра.

За лятна сватба много хубаво е в "На върха" за открита церемония, безплатен младоженски и префренциалн цени за гостите.

Засега това се сещам. В "Глориа палас" също може да има оферти, но там си е по-скъпо като цяло.

Може и "Св Валентин" да провериш, на мен не ми хареса в ресторанта, че има много чупки и колони, но иначе е много класово. И пак е хотел отгоре.

Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #28 -: Ноември 03, 2011, 20:16:00 »

В Свети Валентин ходих, даже имам уж някаква договорка, ама управителят ми каза, че ще говорим чак януари. А мен това ме притеснява. В другите ресторанти вече са заети доста дати през май, а те не искат да се обвържат с нищо досега.
В Акорд също ходих, той е близо до нас, но там ти правят украса в цвета на ресторанта, а на мен не ми харесва.
А за Централ, не знам какво се случва, но щом потърся в Гугъл ме пренасочва към Централ Форум, който е на Борис. Дали е същия или има някакво обединяване ли и аз не знам... Blink
Другите места ще ги проверя, благодаря. Ако имате още идеи, ще се радвам. Smile
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 20:23:40 от mi6lence » Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #29 -: Ноември 08, 2011, 16:23:45 »

Май ще резервираме Парк-хотел Москва, ресторант Панорама. Малко е соц обстановката, но се надявам, че като се украси всичко ще е ок. Пък и гледката е просто невероятна...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Ноември 08, 2011, 16:39:16 »

Какво значи "соц", никога не съм разбирала подобни предразсъдъци.
Ако цените са добре,готвпт доибре, удобно е и т.н., етикетът е излишен ;)
Аз исках там да ни е абсловентската, имаха много добри цени за куверти. Но всички колеги възроптаха, че било твърде "соц".

Ако искате, идете там на вечеря просто като гости и вижте дали ще сте доволни. Ако да, смело капарирай ;)
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #31 -: Ноември 08, 2011, 16:42:27 »

Исках да кажа, че обстановката е малко такава, а не че е хотел от едно време. Настилката и столовете са си малко старинни, но смятам, че украсата ще свърши работа. Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #32 -: Ноември 08, 2011, 18:09:22 »

Не съм била в този ресторант, но бих те посъветвала да внимаваш с украсата. Защото една прекалена украса може още повече да влоши положението с обстановката. Искам да кажа, че по-скоро трябва да се помисли как да се превърне дефектът в ефект. Сигурно и ти това имаш предвид.
Например, столовете може да ги облечете с калъфи, но да не им слагаш панделки, стои по-изчистено и приятно.
Ако е соц обстановката, не бих те съветвала да ползваш и балони, самите те като украса са малко демоде.
Аз бих се заиграла с цветята, салфетките (които може да са в гамата на сватбата) и аксесоарите изобщо (рингове за салфетки и т.н.). Едни добре аранжирани живи цветя и спретнати сетове за хранене, биха отклонили вниманието от старинната настилка  Smile
Успех!
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #33 -: Ноември 08, 2011, 19:23:15 »

Точно това имам предвид. Ще наблегна на цветята и някакви свежи аксесоари. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 16, 2011, 19:04:48 »

Търся да купя рамки за снимки, размер 9 на 6 см. (това е стандарта) или нещо подобно. Моля, ако някой има идея откъде мога да намеря, да сподели. Ще съм ви много благодарна. Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #35 -: Ноември 23, 2011, 14:58:28 »

в Икеа е пълно с рамки на добри цени
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Ноември 23, 2011, 21:40:25 »

Аз точно такива мънички съм кпувала от Кауфланд, май бяха две за два лева. В Кауфланд Младост има и едно Евроланд- там е пълно с евтини джунджурии, може да има и мини рамки. Големи със сигурност има доста евтини.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 23, 2011, 21:56:03 »

Аз си намерих. От Илиенци ги купих, по 40 ст.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #38 -: Ноември 29, 2011, 13:41:08 »

Започнах да правя и поканите. И чаши си имаме вече...Малко по малко вървят нещата. Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #39 -: Декември 02, 2011, 18:46:49 »

покажи ни поканите Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #40 -: Декември 04, 2011, 10:44:01 »

Ето ги поканите:

Извинявам се за качеството на снимката. Smile
Ето ги и чашите за ритуалната зала: http://www.leonardo.de/sektflote-cheers-1.html

« Последна редакция: Декември 04, 2011, 10:47:02 от mi6lence » Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #41 -: Декември 04, 2011, 11:22:17 »

Мале, хора, само аз ли си стоя спокойна и си свирукам, при условие, че и аз имам да глася сватба. Мишле, твоята на коя дата е. Гледам и нейната тема, Корни и тя се вихри.....Аз от никъде не съм я захващала....
Сори, че ти спамя темата...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #42 -: Декември 04, 2011, 11:45:09 »

На 12 май ще е сватбата. Smile А твоята на коя дата ще е?
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #43 -: Декември 04, 2011, 12:48:17 »

На 12 май ще е сватбата. Smile А твоята на коя дата ще е?

Юни, само дето още датата не е измъдрена.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #44 -: Декември 04, 2011, 13:32:47 »

Това за София ли става дума?
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #45 -: Декември 04, 2011, 13:54:57 »

и моите чаши бяха на леонардо Smile страхотни са
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 05, 2011, 14:29:44 »

От там си взех и чаша, която ще използваме за бокал в църквата. Също много красива и стилна. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #47 -: Декември 11, 2011, 20:26:23 »

Момичета, моля за помощ. На милото майка му е учителка по литература и като видя текста на поканите откри правописна грешка (според нея).
Поканени сте с тях да споделите
на любовта усмивките, искрите.
И радост да почувствате в сърцата
на уговорената брачна дата.
Става дума за буквата "В". Ние сме го писали без, а тя твърди, че е със. По принцип знам, че думата идва от чувство, обаче на повечето места, където е написан този текст е без "в". Аз смятам, че това е дублетна форма, още повече е художествен текст, което позволява известна свобода. Поканите са вече напечатани. Какво ще ме посъветвате?

Прилагам за справка това: :

П.П. Не се вижда добре. Снимки от правописен речник са.

Uploaded with ImageShack.us]ImageShack.us

[/url]
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #48 -: Декември 11, 2011, 20:51:19 »

Confused Каква помощ точно търсиш? Аз не съм чувала за глагола "чуствам", не съм го срещала и не смятам, че има дублетна форма, ама някой филолог да каже. А по отношение на свободата в художествените текстове - според мен става дума за поставянето на препинателни знаци, не на изписването на думи с правописни грешки. Още повече, че при вас правописната грешка не е нарочно допусната, с нея или без нея не се променя темпото на стиховете по никакъв начин.

На мен би ми било неудобно да изпращам покана с грешка, но ти сама си решаваш.
Активен

C’est tout!
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #49 -: Декември 11, 2011, 21:04:44 »

Прилагам това: http://bgoffice.sourceforge.net/cgi-bin/grammar.cgi?word=%EF%EE%F7%F3%F1%F2%E2%E0%EC
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: