star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar И mi6lence се сгоди :):):)
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И mi6lence се сгоди :):):)  (Прочетена 39587 пъти)
mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« -: Септември 25, 2011, 21:26:00 »

Здравейте момичета. Само да се похваля, че от вчера и аз съм в клуба на сгодените. Записвам се да следя раздела. Ще имам нужда от съветите ви. Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #1 -: Септември 25, 2011, 21:40:09 »

Честито Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Mina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #2 -: Септември 25, 2011, 21:46:04 »

Честито на Мишленце Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #3 -: Септември 25, 2011, 23:00:56 »

Честито Smile хубаво е, когато има кой да поддържа редицата тук  Razz
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #4 -: Септември 25, 2011, 23:06:41 »

Благодаря ви. И започвам с въпросите. Smile Още не сме определили дата за сватбата, но сигурно ще е някъде през пролетта. Моля някой с опит да сподели колко време горе долу отнема организацията на сватбата. Знам, че е относително, но все пак...Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #5 -: Септември 25, 2011, 23:25:17 »

на нас ни отне 2 дена да запазим ресторант, агенция около седмица.. тя запази гражданско и църква.. и след това изяснихме всичко за 2 седмици, като аз знаех какво точно искам Smile а с дребните неща се занимавах около 2 месеца и то много мързеливо Smile
започнете от дата, ресторант, фото, видео, дж, агенция и после всичко е лека полека Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #6 -: Септември 25, 2011, 23:26:59 »

Честито! Smile И преди въпросите, разкажи първо за годежа  Wink

Иначе самата подготовка може и да ти отнеме 2-3 седмици, просто още от сега трябва да ангажираш ритуалите, ресторант, DJ и фото/видео, защото за хубавите дати са заети почти година напред.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #7 -: Септември 26, 2011, 00:12:32 »

Ами за годежа...Пръстена го получих на 22,09 на брега на морето! Smile Бяхме на друга сватба и Милото ми вика: "Айде да отидем до морето?" На мен ми се стори странно това негово желание, защото все ми се смее, че много обичам морето (ние сме от София). Та отидохме до морето де и аз си събувам обувките и айде да си натопя краката. А него го гледам нещо се мотае около колата, рови тук там, ама изобщо не ми идва на ум, че рови пръстена. Smile И аз си стоя с лице към морето, ама изобщо не му обръщам внимание и след като вече се понамокрих достатъчно се обръщам и какво да видя: седи той там на колене с една черна кутийка. Колко време е стоял така - не знам. Знам само, че направо ми се подкосиха краката, даже е разтреперих. Имах чувството, че ще получа удар, а някои моменти ми се губят.
Официалният годеж беше вчера - на 24,09 с близки и роднини както си му е реда. Татко много бързо ме даде!  Big grin
Малко объркан разказ се получи, ама още съм под напрежение. Като свикна с мисълта, ще бъда по-ясна. Smile
П.П. Моля, препоръчайте ми агенция в София и споделете някакви цени за услугите на сватбените агенции, че аз нямам никаква представа.
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 00:15:10 от mi6lence » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #8 -: Септември 26, 2011, 08:23:25 »

Честит повод Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #9 -: Септември 26, 2011, 09:02:30 »

Честито! За организацията - ние си бяхме оставили около 3 месеца, все се моткахме и отлагахме кога да започнем с наемане на ДиДжей, Фотограф и т.н. В крайна сметка идеално ни стигна времето, всичко си беше на мястото и не е имало инфарктни ситуации. Аз не съм от търпеливите хора и ако трябваше година примерно да организираме сватбата, щях да се побъркам  Lol
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #10 -: Септември 26, 2011, 12:21:51 »

Честито Мишле,желая Ви много щастие и любов.При нас организацията на сватбата отне около 3-4 месеца,като всичко си правихме сами(покани,подаръци за гостите,цветчета за закичване,украса за колата....) и без въобще да си дваме зор.....Така че вие с агенция може и за 2-3 седмици да се справите,само че както са ти писали и другите момичета поне  ресторанта,гражданското,ритуалите,фото и дж е добре от рано да си ги запазиш  Smile Smile Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15611

« Отговор #11 -: Септември 26, 2011, 17:29:35 »

Честито! Cheesygrin Още вчера се възрадвах, но не мога да стигна да те поздравя!

Ако питаш мен си хвани агент за основните неща и от сега лека-полека си цъкай детайлите, за да не ти се събират и да хабиш нерви. До пролетта имаш достатъчно време да подготвиш страхотна свтаба! Cheesygrin
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #12 -: Септември 26, 2011, 20:50:57 »

На мен много ми се иска сами да си организираме нещата и то не заради парите, а просто ми се иска да участвам и в най-малката подробност. Само че изобщо не знам откъде да започна!  Smile
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #13 -: Септември 27, 2011, 00:06:44 »

Честито!  Cheesygrin
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #14 -: Септември 27, 2011, 12:49:48 »

честито ;)
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #15 -: Септември 27, 2011, 14:47:23 »

Честито Smile Много хубаво звучи разказът за годежа, особено това с разтреперването Smile

А има ли някой идея каква е разликата в цената с и без агенция, че ми е интересно?
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #16 -: Септември 27, 2011, 17:35:50 »

Честито на новата бъдеща булка ! Cheesygrin

А то как да хване човек разликата в цената с агенция и без, трябва успоредно да правиш една и съща сватба по двата начина, пък и си зависи какво иска човек и как го иска. Моите приятелки не си падат много по агенциите, но пък май като си наемеш оттам украсата и някои други неща е по-евтино, но пак зависи. Мога да ти кажа, че последната сватба, на която бях - средата на август тази година, излезе над 8 хил. (почти всичко) за около 70 човека, но беше красива сватба, имаше открит олтар, те не ходиха в църква, та това е за украсата около олтара, по масите (беше навън), за гостите, музика-DJ, снимки и видео, лимузина и т.н. Друга приятелка спретна сватба за около 40 души за около 3 хиляди, но нищо пипнато нямаше по сватбата, много детайли липсваха, беше много сухо откъм украса, но пък стана купон. И в двата случая цените са за нормалните по големина градове, не София или Варна, които са по-скъпи май. Та аз си вадя следното заключение - за красива и пипната към детайли сватба, за около 70 човека, с десет хиляди може да се постигне задоволителен за мен резултат.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #17 -: Септември 27, 2011, 20:11:04 »

Благодаря за поздравите. И ние си правим сметка за около 10 хиляди и това е основната причина да отлагаме сватбата чак за пролетта. Не искаме да теглим заеми, а да се справим сами с разходите. Вълнувам се още от сега, а си представям като наближи събитието какво ще е... Cheesygrin Cheesygrin Cheesygrin
П.П. А ето и пръстена, забравих да го покажа: http://imageshack.us/photo/my-images/692/imgp4058.jpg/ , http://imageshack.us/photo/my-images/189/imgp4061s.jpg/
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 20:26:50 от mi6lence » Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #18 -: Септември 27, 2011, 20:53:36 »

някъде там би трябвало да ви излезе Smile зависи от броя на гостите де ;) а пръстенчето е много яко ;0
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #19 -: Октомври 09, 2011, 10:50:33 »

Честито, Мишле! Много сладко предложение се е получило!
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #20 -: Октомври 16, 2011, 16:54:36 »

Обръщам се за помощ в търсене на добра фирма (печатница) за поканите. Моля, споделете къде сте поръчвали покани или къде мислите да поръчате. Разгледах стотици сайтове, но нищо не харесах. Всички са ми някак много скучни и еднообразни. На мен ми трябва нещо в зелено, жълто в комбинация с бяло. Нещо по-свежо. Другия вариант е да си направя аз модел с някаква програма. Ще съм ви много благодарна! Още е рано за конкретни действия от моя страна, тъй като по план сватбата ще е на 12 май 2012г., но вече проучвам нещата.
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 17:12:38 от mi6lence » Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #21 -: Октомври 16, 2011, 20:42:04 »

Този сайт погледна ли?
Не помня дали съм писала да ти честитя, много любов ви желая! И една прекрасна сватба Smile.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #22 -: Октомври 17, 2011, 08:12:11 »

Потърси си някой, който прави ръчни. Така ще ти даде свежи идеи, ще се съобрази с твоите желания и ще си сигурна, че са уникални. Аз не се обърнах към печатница, всичко сами си направихме. Но имах до себе си човек, който разбира от тези неща, даваше идеи, имахме хубав принтер. Сега момичето е уникален творец, тогава даваше само идеи, а вече ги развива чудесно. От София ли си? Мога да й поискам координати на разни краф-творци, със сигурност ги познава поне виртуално  Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #23 -: Октомври 19, 2011, 12:41:31 »

и тук си имаме един такъв творец  Cheesygrin прави моите покани и тези на Бела .. ако те интересува ще ти пиша на лични.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #24 -: Октомври 19, 2011, 22:40:55 »

Да, разбира се, че ме интересува. Можеш да споделиш на лични. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #25 -: Ноември 03, 2011, 18:19:10 »

Момичета, дайте съвети за хубав ресторант в София с хотелска част за настаняването на някои от гостите на прилични цени.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #26 -: Ноември 03, 2011, 18:21:48 »

Една моя близка приятелка си прави сватбата в хотел Централ (дано не се лъжа за името, на кръстовището Ботев/Стамболийски е) и беше доволна от цените, защото имаше гости от Германия, които бяха настанили, но пък ресторантът е мъничък.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Ноември 03, 2011, 18:31:30 »

В "Чепишев" е хубав ресторантът и хотелът отгоре не е скъп.

За 'Акорд' знам много хубави неща и бях на сватба там- супер беше, хотелът също е евтин. Но не е в центъра.

За лятна сватба много хубаво е в "На върха" за открита церемония, безплатен младоженски и префренциалн цени за гостите.

Засега това се сещам. В "Глориа палас" също може да има оферти, но там си е по-скъпо като цяло.

Може и "Св Валентин" да провериш, на мен не ми хареса в ресторанта, че има много чупки и колони, но иначе е много класово. И пак е хотел отгоре.

Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #28 -: Ноември 03, 2011, 20:16:00 »

В Свети Валентин ходих, даже имам уж някаква договорка, ама управителят ми каза, че ще говорим чак януари. А мен това ме притеснява. В другите ресторанти вече са заети доста дати през май, а те не искат да се обвържат с нищо досега.
В Акорд също ходих, той е близо до нас, но там ти правят украса в цвета на ресторанта, а на мен не ми харесва.
А за Централ, не знам какво се случва, но щом потърся в Гугъл ме пренасочва към Централ Форум, който е на Борис. Дали е същия или има някакво обединяване ли и аз не знам... Blink
Другите места ще ги проверя, благодаря. Ако имате още идеи, ще се радвам. Smile
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 20:23:40 от mi6lence » Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #29 -: Ноември 08, 2011, 16:23:45 »

Май ще резервираме Парк-хотел Москва, ресторант Панорама. Малко е соц обстановката, но се надявам, че като се украси всичко ще е ок. Пък и гледката е просто невероятна...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Ноември 08, 2011, 16:39:16 »

Какво значи "соц", никога не съм разбирала подобни предразсъдъци.
Ако цените са добре,готвпт доибре, удобно е и т.н., етикетът е излишен ;)
Аз исках там да ни е абсловентската, имаха много добри цени за куверти. Но всички колеги възроптаха, че било твърде "соц".

Ако искате, идете там на вечеря просто като гости и вижте дали ще сте доволни. Ако да, смело капарирай ;)
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #31 -: Ноември 08, 2011, 16:42:27 »

Исках да кажа, че обстановката е малко такава, а не че е хотел от едно време. Настилката и столовете са си малко старинни, но смятам, че украсата ще свърши работа. Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Ноември 08, 2011, 18:09:22 »

Не съм била в този ресторант, но бих те посъветвала да внимаваш с украсата. Защото една прекалена украса може още повече да влоши положението с обстановката. Искам да кажа, че по-скоро трябва да се помисли как да се превърне дефектът в ефект. Сигурно и ти това имаш предвид.
Например, столовете може да ги облечете с калъфи, но да не им слагаш панделки, стои по-изчистено и приятно.
Ако е соц обстановката, не бих те съветвала да ползваш и балони, самите те като украса са малко демоде.
Аз бих се заиграла с цветята, салфетките (които може да са в гамата на сватбата) и аксесоарите изобщо (рингове за салфетки и т.н.). Едни добре аранжирани живи цветя и спретнати сетове за хранене, биха отклонили вниманието от старинната настилка  Smile
Успех!
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #33 -: Ноември 08, 2011, 19:23:15 »

Точно това имам предвид. Ще наблегна на цветята и някакви свежи аксесоари. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #34 -: Ноември 16, 2011, 19:04:48 »

Търся да купя рамки за снимки, размер 9 на 6 см. (това е стандарта) или нещо подобно. Моля, ако някой има идея откъде мога да намеря, да сподели. Ще съм ви много благодарна. Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #35 -: Ноември 23, 2011, 14:58:28 »

в Икеа е пълно с рамки на добри цени
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Ноември 23, 2011, 21:40:25 »

Аз точно такива мънички съм кпувала от Кауфланд, май бяха две за два лева. В Кауфланд Младост има и едно Евроланд- там е пълно с евтини джунджурии, може да има и мини рамки. Големи със сигурност има доста евтини.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #37 -: Ноември 23, 2011, 21:56:03 »

Аз си намерих. От Илиенци ги купих, по 40 ст.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #38 -: Ноември 29, 2011, 13:41:08 »

Започнах да правя и поканите. И чаши си имаме вече...Малко по малко вървят нещата. Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Декември 02, 2011, 18:46:49 »

покажи ни поканите Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #40 -: Декември 04, 2011, 10:44:01 »

Ето ги поканите:

Извинявам се за качеството на снимката. Smile
Ето ги и чашите за ритуалната зала: http://www.leonardo.de/sektflote-cheers-1.html

« Последна редакция: Декември 04, 2011, 10:47:02 от mi6lence » Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #41 -: Декември 04, 2011, 11:22:17 »

Мале, хора, само аз ли си стоя спокойна и си свирукам, при условие, че и аз имам да глася сватба. Мишле, твоята на коя дата е. Гледам и нейната тема, Корни и тя се вихри.....Аз от никъде не съм я захващала....
Сори, че ти спамя темата...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #42 -: Декември 04, 2011, 11:45:09 »

На 12 май ще е сватбата. Smile А твоята на коя дата ще е?
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #43 -: Декември 04, 2011, 12:48:17 »

На 12 май ще е сватбата. Smile А твоята на коя дата ще е?

Юни, само дето още датата не е измъдрена.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #44 -: Декември 04, 2011, 13:32:47 »

Това за София ли става дума?
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #45 -: Декември 04, 2011, 13:54:57 »

и моите чаши бяха на леонардо Smile страхотни са
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 05, 2011, 14:29:44 »

От там си взех и чаша, която ще използваме за бокал в църквата. Също много красива и стилна. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #47 -: Декември 11, 2011, 20:26:23 »

Момичета, моля за помощ. На милото майка му е учителка по литература и като видя текста на поканите откри правописна грешка (според нея).
Поканени сте с тях да споделите
на любовта усмивките, искрите.
И радост да почувствате в сърцата
на уговорената брачна дата.
Става дума за буквата "В". Ние сме го писали без, а тя твърди, че е със. По принцип знам, че думата идва от чувство, обаче на повечето места, където е написан този текст е без "в". Аз смятам, че това е дублетна форма, още повече е художествен текст, което позволява известна свобода. Поканите са вече напечатани. Какво ще ме посъветвате?

Прилагам за справка това: :

П.П. Не се вижда добре. Снимки от правописен речник са.

Uploaded with ImageShack.us]ImageShack.us

[/url]
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #48 -: Декември 11, 2011, 20:51:19 »

Confused Каква помощ точно търсиш? Аз не съм чувала за глагола "чуствам", не съм го срещала и не смятам, че има дублетна форма, ама някой филолог да каже. А по отношение на свободата в художествените текстове - според мен става дума за поставянето на препинателни знаци, не на изписването на думи с правописни грешки. Още повече, че при вас правописната грешка не е нарочно допусната, с нея или без нея не се променя темпото на стиховете по никакъв начин.

На мен би ми било неудобно да изпращам покана с грешка, но ти сама си решаваш.
Активен

C’est tout!
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #49 -: Декември 11, 2011, 21:04:44 »

Прилагам това: http://bgoffice.sourceforge.net/cgi-bin/grammar.cgi?word=%EF%EE%F7%F3%F1%F2%E2%E0%EC
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #50 -: Декември 11, 2011, 22:22:09 »

Доколкото знам "чувствам" е различно от "да почуствам" - различни форми на глагола са, мисля че беше нещо свършен и несвършен вид. Помощта, която търсех беше именно да се изкаже някой по-професионално. Преди време се е пишело и "чувствувам", ама сега никой не пише така, нали?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #51 -: Декември 11, 2011, 22:41:28 »

Кофти, че са ви напечатани поканите. Аз не бих ги раздала.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #52 -: Декември 11, 2011, 22:42:27 »

Аз лично за първи път чувам за глагол "чуствам"  Confused Галина тука е най-големият капацитет и нека тя се изкаже все пак, но според мен е грешно отвсякъде. Компромис в художествен текст могат да бъдат неща като пълен, кратък член, в/във, с/със и т.н., но в този случай едва ли ще мине такова извинение. Според мен няма как "почуствам" да е несвършен вид, понеже видът на глагола няма как да промени корена на думата. Според мен, мислете как да оправите нещата, ако пък не ви дреме толкова за правописа, винаги може да мине да печатна грешка не по ваша вина, но както каза Мишел, ти си решаваш дали ще ти е удобно да изпращаш покана с правописна грешка.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #53 -: Декември 11, 2011, 23:38:32 »

Аз лично мисля, че буквата "В" трябва да присъства със сигурност...  Confused
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #54 -: Декември 12, 2011, 07:01:06 »

Наистина е грешка. Лошото е, че няма как да се поправи на текущите покани. Според мен, иди там, където си ги поръчала и питай дали няма начин да измислят някакъв вариант да залепят отгоре нов лист, така че да превърнат дефекта в ефект  Wink
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #55 -: Декември 12, 2011, 09:31:58 »

Направо съм потресена от "правописните" речници, макар, че тоя е някакъв измислен, но все пак...
А вие с какъв акъл сте го написали чуствам, не знам. И дублетна форма да е, никога в подобен документ не бих ползвала толкова съмнителна форма, като си има добре утвърдена, и да ми се чудят хората грамотна ли съм. При все и, че не е коя да е дума, а чувство в покана за сватба. Ако все пак е грешка на печатницата - сте си в пълното право да си поискате нови, но ако сте го правили така, наистина е редно да ги оправите, и според мен.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #56 -: Декември 12, 2011, 09:53:16 »

Кофти е, че са разпечатани, ако можете да си позволите да ги пуснете пак, за да не ти е притеснено ще е супер.  Smile Обаче, ако са ужасно скъпи може и така да ги раздадеш, най-вече, ако ти ще го преживееш и няма да го мислиш дълго време. Ако аз получа такава покана, дори и да забележа грешката, няма да ми направи чак толкова лошо впечатление, като знам аз колко грешки правя, а и вие не каните на сватбата си непознати. Малките гафове са простени. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #57 -: Декември 12, 2011, 10:50:43 »

Добре де съгласна съм, че щом е сгрешено, трябва да се поправи. Но и тук ли грешат? http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD:%D0%A1%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8/%D0%BF%D0%BE%D1%87%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BC
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #58 -: Декември 12, 2011, 11:20:36 »

Ти трябва да си прецениш какво да направиш. Дори и да е вярно, аз бих ги разпечатала наново, понеже никой не я знае тази форма и всеки ще реши, че съм неграмотна. Ето примерно мен ме възмути идеята за "чуствам" и въобще не съм подозирала, че евнтуално има такава дума. Даже още не вярвам.
Активен

Моето име е Любов.
kateto
Newbie
*

« Отговор #59 -: Декември 12, 2011, 11:21:05 »

аз не бих разчитала много на такива онлайн източници, всеки пише, какво му скимне в интернет ..
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #60 -: Декември 12, 2011, 11:25:17 »

Според мен не е драмата на живота.
Мишленце, просто попитай в печатницата какво решение ще ти предложат и не си го слагай толкова Kiss
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #61 -: Декември 12, 2011, 11:42:59 »

аз не бих разчитала много на такива онлайн източници, всеки пише, какво му скимне в интернет ..
Проверявах в речник (книга), имаше и двете форми, но беше старо издание. Не знам долколко може да му се вярва.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #62 -: Декември 12, 2011, 14:32:48 »

Речник на БАН си е най-добрата проверка. Ама не мога да приема уики за верен източник и все таки коренът си е от чувство, не виждам как ще стане без "В". Как и да е, де. Наистина не е болка за умиране.

Сетих се за друг готин вариант. Виж, да ти направят малко печатче примерно с буквичката "В", хваната в ноктите на щъркел/пеперуда. Купуваш си черен/червен тампон за печати и ги опаткваш отгоре, между редовете.
Само идея.. Може да стане красивичко и наистина да обърнеш нещата в нещо по-интересно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #63 -: Декември 12, 2011, 16:32:34 »

уф, че кофти...Наистина ще направи впечатление липсата на "в", но зависи какви са ви гостите, от моите познати момчетиите сигурно не биха забелязали. Мен би ме издразнило, но аз съм си маниак (нищо, че във форума пиша като с краката си). Не можеш да се съмняваш в майката на милото пред интернет източниците. Аз бих се посъветвала с нея за цялата покана.

Имаш няколо опции:
1. Питаш в печатницата какво предлагат, може да го изиграеш истерясала и че е по тяхна вина, как са могли да не видят грешката (не е редно може би, но пък това в случай, че и те се инатят и не ти предлагат отстъпка)
2. примиряваш се така
3. Това с печата, ако има място, или просто едно красиво листче, което да се залепи върху всяка покана с новия текст и да закрие стария (но ако хората си го разлепят, ще видят, въпреки, че може да се почерни с нещо примерно, ама ще стане мазало...

За мен вариант 1. е най-добър.

А за "в"-то изобщо не се чуди, не съм гледала линковете, но не мога да допусна да е дублетна форма...Пък и дори да е, колко души ще го знаят?

А вашата дата кога беше- не е ли рано за покани? Аз мислех моите 2-3 месеца преди сватбата, нищо, че текстът отдавна е в главата ми (баща ми ако го види, ме чака лекция, ама искам хумористичен, а не лигаво-официален)
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #64 -: Декември 12, 2011, 16:37:50 »

Ненапразно Уикипедия и всичките й производни никъде не се признава като легитимен академичен източник на информация...справка с речник на БАН и това е.. А ако наистина си убедена, че съществува формата и теб лично не те притеснява - просто ги остави така. В крайна сметка това си е твоята сватба и ако ще ти създаде повече неудобство печатането наново/редактирането от пращането на покани със съмнения за присъстваща правописна грешка, тогава няма защо да си го слагаш толкова на сърце..все едно са допуснали грешка в печатнцита и толкова  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #65 -: Декември 12, 2011, 16:39:56 »

Аз мислех моите 2-3 месеца преди сватбата, нищо, че текстът отдавна е в главата ми (баща ми ако го види, ме чака лекция, ама искам хумористичен, а не лигаво-официален)

Корни, може за родителите да направите отделни покани - нещо по-лично, сантиментално и специално - сигурна съм, че ще се трогнат много. Ние имахме различни тесктове за гостите, родителите и кумовете.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #66 -: Декември 12, 2011, 16:50:26 »

Корни, сватбата ще е на 12 май, обаче има хора, на които поканите ще трябва да се дадат на Нова година. А и тази операция на милото и не знам накъде да бягам по-напред и за кое да мисля!  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #67 -: Декември 13, 2011, 17:03:17 »

То е ясно, че е грешка, при това от най-грубите.
Мишленце, дай наложителните покани на хората преди НГ и останалите и аз съветвам да ги препечатате.

На мен би ми направило много лошо впечатление, откровено.

А това уики ме сърбят ръцете да го поправя, и ще го направя в първия ми удобен момент. Не знам дали обърна внимание на бутона "редактирай", как може да имаш вяра на нещо, дето сульо и пульо могат да си го адаптират както решат.

В момента единствения актуален речник, на който може да се вярва 100%, е "Нов правописен речник на българския език" на изд. Хейзъл, моето издание е от 2002, не знам да има по-ново, но е възможно.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #68 -: Декември 23, 2011, 23:50:10 »

Да се похваля, че си имаме ДЖ - Емил Алексов. Много ни допадна. Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #69 -: Декември 27, 2011, 21:12:09 »

Супер, мисля, че сте направили добър избор Smile Мен ме е яд, че така тъпо го изпуснахме, ама не знаех, че е така важно капарирането на момента...

Но ние харесахме един друг, има други плюсове (и минуси), но е готин като цяло и дано е за добро Smile Казва се Влади.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #70 -: Януари 12, 2012, 01:30:44 »

какво стана с поканите? какво реши? готови ли са?
Ако да, ако искаш дай да ги видим Smile А текстът какъв е- готов или от тбе, ако искаш дай и него Smile
Аз сега съм на етап покани и затова разпитвам Smile

Измислих им дизайна след много мъки, сигурно пак няма да ми хареса, горката жена сигурно 100 различни е сглобявала заради мен...ама някак все си мисля, че може и по-хубави, въпреки че последните наистина много ми харесват...

Лор, много мерси за идеята с различен текст за родители, така и ще направя Smile И техният е леко хумористичен, но е съвсем различен, в рими, и им благодарим Smile Само не съм включила, че ги обичаме, ще помисля малко дали има как да се получи...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #71 -: Януари 12, 2012, 09:17:50 »

Преправих ги, дори напечатахме текста зелен. Smile Ето ги: http://imageshack.us/photo/my-images/535/0337s.jpg/
Текст:
Най – сетне двама се решиха
да бъдат заедно се престрашиха.
Увлечени във истински копнеж
наскоро си устроиха годеж.
И защото много се обичат
те във вярност ще се вричат.
Ден прекрасен са избрали
за веселба и ритуали.
Поканени сте с тях да споделите
на любовта усмивките, искрите.
И радост да почувствате в сърцата
на уговорената брачна дата.

Ние
Весела и Милен

най – учтиво Ви каним на нашия сватбен ден

Датата е 12 май 2012 г.
Граждански ритуал – обредна зала „Красно село” - 15.20
Църковен брак – храм св. Йоан Рилски в двора на Софийска духовна семинария – 17.15
Празнична вечеря – ресторант „Панорама” на Парк – хотел  „Москва” – 19.00

Кумуват: Николета и Свилен

« Последна редакция: Януари 12, 2012, 09:21:37 от bizzare » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #72 -: Януари 12, 2012, 09:22:02 »

Нямаш много акъл май...изтрих ти поне телефоните на близките, за другото ти си знаеш.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #73 -: Януари 12, 2012, 09:25:27 »

Ееее, стига бе. Момичето е превъзбудено, иска да се похвали. Понякога в такива моменти, човек забравя дребните детайли. Чак после му идва на ум, че е поставила във форум, достъпен за всеки, лични данни и телефони. Пред сватбена треска, какво да се прави.  Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #74 -: Януари 12, 2012, 09:26:21 »

Е хубаво де, няма нужда да се обиждаме мисля. Спи ми се още...Постнах текста от файла направо, не се замислих. За пореден път се убеждавам, че хората, които не пишат често тук, биват обиждани и нападани! Както и да е! Останете си със здраве, Вие - много възвишените!
П.П. По принцип се смятам за интелигентно и разумно момиче, ама щом казваш, Бизар, може...
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 09:30:41 от mi6lence » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #75 -: Януари 12, 2012, 09:29:21 »

Моля, пак заповядай.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #76 -: Януари 12, 2012, 09:38:11 »

Мислех да си замълча, ама нали нямам акъл...Не мисля, че това че си модератор ти дава право да обиждаш някого тук, още повече без той да те е засегнал по някакъв начин! Не смятам, че ти си човекът, който може да определи колко акъл имам или нямам аз или който и да е друг в този форум. Всъщност си мислех, че можеш да споделяш и искаш мнения тук, но като се замисля и друг път съм забелязала негативно отношение към потребители, които не са част от вашата групичка! Направете си тогава един затворен кръг и си живейте спокойно.
П.П. Ако искаш може да се пробваме на един тест за интелигентност. Да видим кой ще изкара повече точки.  Exclamation
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #77 -: Януари 12, 2012, 09:45:42 »

Мишленце, един съвсем добронамерен съвет.
Не се впрягай толкова в тези неща. Не мисля, че тук някой, някога нарочно и целенасочено е искал да обиди някого. Просто всеки има различен изказ и темперамент, някои хора са по директни.... А и приеми, че няма как да знаеш какво точно, с каква интонация и т.н. е искал да каже конкретното нещо някой... Все пак аз съм разбрала, че в интернет пространството няма как да усетиш емоция, отношение или.....

Така, че не се връзвай. Гледай си живота, радвай си се на нещата и това е.  Smile
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 09:53:50 от alivera » Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #78 -: Януари 12, 2012, 09:51:31 »

Това с темперамента не е оправдание! И аз съм емоционална и темпераментна, но не обиждам никой тук. Няма да позволя на никой да ме обижда и оценява без да ме познава, пък било то и във форум! Живота така и така си го гледам и той не зависи от случващото се тук. Винаги съм се отнасяла добре във форума и съм се опитвала да помагам, когато мога. Но някой потребители наистина прекаляват. Много насериозно са се взели...
Аливера, благодаря за доброто отношение. Smile
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 09:54:01 от mi6lence » Активен

Mina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #79 -: Януари 12, 2012, 10:02:22 »

Не се пали толкова. В случая , Бизар е права, няма какво да се чувстваш обидена. По-редно е да се замислиш, че някой се е погрижил за личните ти данни , които си постнала в пространството , без да мислиш. Форума не е затворена кутийка , в която никой не може да надникне. Всичко ,което пише тук е еднакво достъпно, и за доброжелатели , и за зложелатели. Тъй , че стей куул ;)
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #80 -: Януари 12, 2012, 10:10:01 »

Не съм и очаквала някой да се застъпи за мен! Вие не бихте ли се обидили ако някой, който не ви познава ни най-малко, ви каже, че нямате акъл. Още повече всеки си знае възможностите, а аз имам добро мнение за себе си. Това че не съм помислила в момента, нищо не значи. Все едно всеки обмисля задълбочено и премисля по няколко пъти постовете си тук. Да, да, сигурно. И затова, че е изтрила телефоните трябва да търпя обиди? Няма да стане! И без това телефонните номера в България са лесно откриваеми.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #81 -: Януари 12, 2012, 10:19:23 »

Ако всеки път, когато съм казвала "ти нямаш акъл", реагираха като теб, досега да съм останала без приятели Cheesygrin. Майка така едно време се държеше, като ѝ кажех, че говори глупости. Много ме травмира Lol. Само си премислях думите, че да не взема случайно да я обидя.
Не го приемай толкова навътре, прекрасни емоции ти предстоят.
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #82 -: Януари 12, 2012, 10:25:35 »

Аз не виждам защо някой за някого трябва да се застъпва, при положение , че няма някакъв грандиозен проблем , по-който има две спорещи страни. Изнервена си от емоциите според мен, затова реагираш така.
ако това ще те успокои ,мога да ти нахвърлям теми , в които сме се обиждали ама стабилно, не просто с "нямаш акъл" , пък странно как все още след толкова години сме приятели и се виждаме и чуваме.
Пък чак и самомнението намеси...Абе , Мишленце , хвани се стегни, молА ти се Smile
А относно личните данни- то си е за теб, пък ако щеш го премисляй Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #83 -: Януари 12, 2012, 10:35:01 »

Добре, добре. Нещата са ясни. Когато някой се осмели да противоречи на форумист с по-голям стаж ( в случая даже модератор ), си го получава и от другите. Чета тук от около 4 години, не пиша много. Но никога, ама никога не съм си позволявала да обиждам по какъвто и да е повод. Може би затова не съм се вписала в колектива? А това, че тези думи се използват ей така, по приятелски, е съвсем различно нещо.
А емоциите около сватбата са си ясни. Те нямат нищо общо със случая.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #84 -: Януари 12, 2012, 10:41:41 »

ако това ще те успокои ,мога да ти нахвърлям теми , в които сме се обиждали ама стабилно, не просто с "нямаш акъл" , пък странно как все още след толкова години сме приятели и се виждаме и чуваме.

Това звучи много интригуващо.... Cheesygrin И аз едно време се връзвах на тези неща, ама явно човек израства, дори и аз.... Lol

Спирам да спамя.  Razz
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #85 -: Януари 12, 2012, 10:44:17 »

Когато някой се осмели да противоречи на форумист с по-голям стаж ( в случая даже модератор ), си го получава и от другите.
Изобщо не е вярно, заораваш.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #86 -: Януари 12, 2012, 10:48:33 »

Мишленце, обърни се към Св. Депресия и дъщерите й Мента, Глог и Валериан, моля ти се Lol Lol Lol
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #87 -: Януари 12, 2012, 10:52:05 »

Мишленце, обърни се към Св. Депресия и дъщерите й Мента, Глог и Валериан, моля ти се Lol Lol Lol
Ха, ха. Чудя се дали е смешно наистина. Този пост навярно показва колко трябва да си мъдър, за да се впишеш в този форум.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #88 -: Януари 12, 2012, 11:28:09 »

Аз те поздравявам, че сте решили да оправите поканите, въпреки неудобствата и допълнителните средства. А дизайнът какъв е? Вие ли го мислихте или избрахте по каталог? Между другото, личното ми мнение за готовите клиширани текстове е, че са доста анонимни и не докосват, поне мен не биха, но пък с подходящ дизайн предполагам ще се получи.

И няма смисъл да се джафкате всички сега. Наистина толкова вече ни е станало комфортно в този форум, че  често се случва да се изпускаме с по-остри реплики и да засягаме хората, които не са ни свикнали. Аз също съм изпадала в ситуации, достойни за "нямаш акъл" и съм си го признавала и съм се цапвала по челото, че не съм мислила като съм го писала. Спокойно, приеми наистина, че си се изтървала и че ти е помогнато в случая. От друга страна, помня, че веднъж бях написала трите си имена и имената на мъжа ми ли, на брат ми ли беше и Хриси ми прати много тактично ЛС от сорта на "сигурна ли си, че искаш да го напишеш това?" и се усетих и редактирах веднага. Така че може малко повече обраност и от двете страни.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #89 -: Януари 12, 2012, 11:44:36 »

Дъзайнът е някаква смесица от различни модели, които съм гледала. Иначе съм ги правила аз, ръчна изработка. За текста много мислихме, но все пак ми се искаше да има и нещо типично за покана. Събрахме по един стих от няколко различни възможности, малко променихме и се получи това.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #90 -: Януари 12, 2012, 16:33:32 »

Аз мисля, че мишленцето с основание се засегна на това изказване, но нея съветвам да си го сложи на дънцето на гащите, щото файда от форумни шитни - 0 Cheesygrin
Мен питай като професионалист, титулуван в бранша Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #91 -: Януари 12, 2012, 17:49:43 »

Леле, отварям си аз темата да видя за поканите и  какво да видя- заформила се е вихрушка  Cheesygrin

Мишленце, надявам се си се успокоила. В случая те разбирам защо се засегна, всеки би се издразнил да му кажат така. Бизар обикновено е по-дипломатична, явно и тя не е била доспала  Lol А аз дори не разбрах какво е изтрито- някакъв телефон ли? Аз лично отдавна не страдам от параноя и не мисля, че щеше да стане нещо фатално, ако телефонът й стои във форум...Номер като номер- какво толкова? Освен ако няма вманиачен таен обожател от форума и не започне да й звъни  Razz Както и да е, аз лично също не бих си сложила телефона тук, но и не бих направила такава драма...Пък за "другото" съвсем не разбрах- лошо е, че е написала и часа и мястото на сватбата ли? Че то в сватбения форум почти на всеки се знаят  Lol (Мишленце, имаш ли акаунт в сватбата.бг и какъв е? Че има вече 2-3 момичета с дата 12.05).

Браво, че си се решила на нестандартен дизайн. Аз се колебах и накрая избрах нещо по-класическо, сама си измислих дизайна де, май няма други такива покани, но е изчистен и се отварят по класически начин, въпреки че много ме изкушаваха и други варианти...

А кога мислиш да ги раздаваш? Моите ще са готови в края на месеца и мисля от други месец да започна с раздаването  Razz Друг е въпросът, че на мъж ми приятелите няма да ги видя поне до април, та те ще почакат...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #92 -: Януари 12, 2012, 18:30:34 »

Част от поканите вече са раздадени, другите мисля до края на месеца да ги дораздам. За дизайна не съм се чудил много, избирах между 2-3 модела, които ми бяха фаворити.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #93 -: Януари 17, 2012, 22:30:27 »

Момичета, мнения за тези рокли: http://imageshack.us/photo/my-images/843/3t1u.jpg/ , http://imageshack.us/photo/my-images/844/show2vs.jpg/ Или това в бяло със зелен колан:
http://farm3.static.flickr.com/2796/4314920080_f4d3b0017f.jpg
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #94 -: Януари 17, 2012, 22:34:09 »

зависи какви мнения търсиш  Big grin
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #95 -: Януари 17, 2012, 22:46:32 »

Ами всякакви. Най вече, ако някоя е обличала подобни модели, да каже доколко са удобни и дават възможност за движение и танци. Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #96 -: Януари 17, 2012, 22:50:52 »

Нали няма да поръчваш онлайн? То трябва да се пробва, всеки си има специфична фигура...
Активен

Моето име е Любов.
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #97 -: Януари 17, 2012, 22:53:32 »

Не, няма. Но понеже ходих в Сватбения център, а там нямаше подобни модели, мисля да си шия. Ще ходя и до Асеновград, с надеждата там да намеря нещо по-различно от рокля тип "торта" с обръчи, каквито видях стотици тук. Поне да пробвам по-различни неща и да мога да реша какво да си ушия. На мен основният ми проблем е че не искам нагоре да е бюстие, понеже съм по-едра нагоре, а 98 % от булчинските рокли са такива. По тази причина май фаворит ми е първата.
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 22:57:33 от mi6lence » Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #98 -: Януари 17, 2012, 22:54:11 »

Първата на мен ми хареса много.  Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #99 -: Януари 17, 2012, 23:08:08 »

Има един магазин на Попа за рокли, но там е солено и не знам какви са ти финансовите прагове. Ако искаш хвърли очо- срещу юниордент е.

Иначе от показаните само първата е ОК за мен.
Активен

Моето име е Любов.
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #100 -: Януари 17, 2012, 23:10:34 »

Ходила съм там, обаче нищо не ми хареса.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #101 -: Януари 17, 2012, 23:23:55 »

На мен тези модели ми простеят, ако искаш честно мнение.
Но също и тези тип торта не ми харесват, права си.

Аз се харесах в първата рокля, която мерих (но беше от модела, който ми е фаворит и се среща по-рядко, отива на моята фигура специално, тъй като съм висока). Беше в сватбения мол в младост. Иначе самият МОЛ е голяма тъпотия, но има няколко магазина за рокли. Не ми дадоха да се снимам, за да ти покажа.

Аз мисля да процедирам така: ще заведа майка ми, сестра ми и кумата, или поне 1 от тях до роклята, която ми хареса и ще я облека, ще видим и поне още 1-2 магазина в София. Ако не сме сигурни, че сме намерили Роклята, ще идем и до Асеновград и вече ще сравняваме.

И съвет: обличай роклите, които ти харесат. На човек е съвсем различно. Например една адски обикновена на вид рокля изглежда прекрасно върху мен, а друга, по-красива, просто не ми седи добре- така е с всеки. Ще си намериш твоята, толкова време имаш Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #102 -: Януари 17, 2012, 23:27:38 »

Кажи поне какъв тип е твоята рокля. Аз също си мислех, че са малко обикновени, но пък не искам и много кукленска. Доста съм объркана. Аз също съм висока - 1,76, но не съм слаба, за да облека рокля "русалка" или съвсем тясна. Има и един модел доста по-"разхвърчан", който обаче не можах да пробвам. Ето го: http://imageshack.us/photo/my-images/707/91img2.jpg/ , но пак е бюстие нагоре. Затова съм се ориентирала към шиене. Нещо подобно също може: http://marciabg.com/files/mf//gallery/303_img_2.png Мисля, че когато си висок, ниската талия стои добре.
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 23:31:24 от mi6lence » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #103 -: Януари 17, 2012, 23:47:27 »

Ами аз харесвам модели май както им казваш тип русалка. Тесни до дупето някъде и после разперени. Само че не чак от най-тесните и усукани, просто по-прибрани, не ми харесва още от талията да се диплят 100 волана. В моята сватбенат тема има някъде снимки на харесани от мен модели, но точно такива досега не съм намерила. Мен ме е страх от шиене да не се окаже, че като стане готова, няма да ми хареса. Иначе и аз мисля, че е добра идея, можеш да имаш каквото си поискаш така.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #104 -: Януари 18, 2012, 00:00:55 »

И аз го харесвам този модел, но за съжаление нямам фигура за него. Затова ми трябва нещо друго и със сигурност не бюстие нагоре.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #105 -: Януари 18, 2012, 08:05:15 »

Тази първата от последния ти пост, честно, недей моля те! С тия голотии и прозрачни части съвсем ми бие да не казвам на какво  Rolling Eyes От всички, първата, от предната страница ми допадна най0много, но пак не е нещо на което бих заложила. Аз не обичам обемните поли, някак не мога да си представя да ми даде тази свобода, която бих искала да имам. Но пък аз сигурно съм единствената булка, която не е мерила рокли. Харесах модел, отидох до агенцията, казах искам това така, другото така, колана от тук, полата до тук и на първа проба знаех със сигурност, че това е моята рокля! Дано намериш качествен шивач, който да не те претупа и да не си съчетае шиенете на твоята рокля, с кукленските рокли за баловете  Rolling Eyes
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #106 -: Януари 18, 2012, 09:20:16 »

На първата в последния пост и харесвам долната част. Нама и обръчи. Аз вече казах, че нагоре изобщо не искам бюстие, а нещо доста по-затворено. И тъй като в Сватбения център и Сватбения мол почти всички рокли бяха еднотипни, трябва да намеря други модели, които да пробвам и да видя как седят, преди да си поръчам да ми я шият.
Този модел ми е много нежен: Харесва ми, че има и презрамки.

« Последна редакция: Януари 18, 2012, 09:32:17 от mi6lence » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #107 -: Януари 18, 2012, 09:49:22 »

От показаните само тази последната ми харесва на мен.
Отиди и в магазина на Обобрище, освен в този на Попа на Bridal Fashion.
Моята е от там и мисля, че ще има подобни на тази последната или други подходящи за теб.
Активен

Mina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #108 -: Януари 18, 2012, 09:49:42 »

OOO, тази последната е уникална! Wub
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #109 -: Януари 18, 2012, 10:04:23 »

Последната наистина е страхотна, много нежна и красива.  Stuart

http://ateliervoila.bg/ - тези имат всякакви размери рокли, доколкото знам се шият в Китай, но поне за мерене са добре. А и работят често с по-пълни булки, понеже спомена фигурата си. Имат и ФБ, там можеш да разгледаш живи булки в техни рокли, понеже в сайта са само скици на модели. Успех !
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #110 -: Януари 18, 2012, 11:30:30 »

Благодаря Фата, ще разгледам. Smile
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #111 -: Януари 18, 2012, 12:39:49 »

Мишленце, ако си по-пищна точно в горната част от тялото си, трябва да избягваш много надиплени и накичени надолу рокли, те само биха те разширили още повече. Ти сама би видяла разликите, ако пробваш и сравниш един изчистен модел с хубава линия (като например от последната показана от теб снимка) и пищен такъв с много тюл. Блясъкът може да се създаде с красиви бижута, прекрасен букет и сияйна усмивка. Less is more, не забравяй.

Между другото и аз много харесвам роклята от последната снимка, тези презрамки са много подходящи за жени с голям бюст, без да седят вулгарно и порнографско.
Активен

C’est tout!
kateto
Newbie
*

« Отговор #112 -: Януари 18, 2012, 13:29:38 »

последната е наистина страхотна Smile според мен - отиваш и пробваш, така на закачалка и по снимки няма ефект..
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #113 -: Януари 25, 2012, 22:45:14 »

Аз да се ппхваля, че халките ни са готови, днес ми се обадиха от Еспер. Може би в събота ще отидем да ги видим и да поръчаме какво да гравират. Трябва до тогава да измисля...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #114 -: Януари 26, 2012, 00:33:23 »

Супер, честити халки!
За гравирането, ти ще си решиш, на нашите на халките пише името на половинката и датата. Годеникът ми пък (хихи) предложи да напишем просто "обичам те", евентуално и името. Може и нещо, което е важно за вас- част от текст на песен например. Идеи много Smile Не знам колко знака обаче могат да се съберат, сигурно не повече от 3-4 думи...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #115 -: Януари 26, 2012, 09:00:43 »

На нашите пише името и датата. Мисля, че всичко друго е излишно.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #116 -: Януари 26, 2012, 09:43:13 »

Алето едно време беше предложила Made in China.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #117 -: Януари 26, 2012, 09:53:26 »

Годеникът ми пък (хихи) предложи да напишем просто "обичам те", евентуално и името. Може и нещо, което е важно за вас- част от текст на песен например. Идеи много Smile
Аз съм пристрастена към посланията на сватбени пръстени. Много се вълнувам за тях. И на мен ми допада "Обичам те", макар да не е много информативно. (А на двадесетата годишнина от сватбата, примерно, направо ще си татуирам нещо на пръста за халката. Cheesygrin )

Честито и да споделиш какво сте измислили. Smile

Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #118 -: Януари 26, 2012, 10:10:20 »

На мен не ми допадат такива послания, да са изписани по пръстените... Не знам... Аз по принцип съм си романтичен човек, ама това ми се струва много лигаво, а и изписано така, все едно си давам някакъв обет, ама не виждам смисъл да бъде гравирано чак....  Razz
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #119 -: Януари 26, 2012, 10:32:15 »

Cheesygrin
И аз мислех за имената и датата. Ама де да знам, много обикновено ми се струва. Наскоро попаднах на някакво послание от сорта на "Заедно и в отвъдното". Ужас направо!  Blink Confused Blink
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 10:34:16 от mi6lence » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #120 -: Януари 26, 2012, 13:51:40 »

Ми аз щото си падам точно по обикновените неща, та...
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #121 -: Февруари 06, 2012, 17:02:17 »

Купих си книга за пожелания и кутия за пликовете с пари. Купувам все пшовече дреболии, а рокля нямам...Да видим какво ще стане. И халката ми ще трябва да се стеснява, та не знам. Дано не си личи, чеее...
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #122 -: Февруари 06, 2012, 18:12:15 »

Cheesygrin
И аз мислех за имената и датата. Ама де да знам, много обикновено ми се струва. Наскоро попаднах на някакво послание от сорта на "Заедно и в отвъдното". Ужас направо!  Blink Confused Blink

Ъъъъъ, не че нещо, ама....доста нетипично.  Blink
Активен
mi6lence
Newbie
*

« Отговор #123 -: Февруари 07, 2012, 10:28:21 »

Май се насочвам към нещо подобно:

Остава да намеря къде да го пробвам, за да видя как ще ми стои.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #124 -: Февруари 12, 2012, 15:43:40 »

От днес вече имаме и фотограф и видеооператор. Smile Много съм доволна. Остана основното - рокля и костюм.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #125 -: Февруари 12, 2012, 16:27:19 »

Браво бе, спретна я почти!
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #126 -: Февруари 12, 2012, 16:50:48 »

Да. Остава само рокля да си намеря. Smile Честно казано не мислех, че ще ми е толкова сложна тази част. За бала си купих роклята на 7 февруари, на първото място, където отидох.  Rolling Eyes
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #127 -: Февруари 13, 2012, 16:40:21 »

Дайте някаква идея откъде мога да си намеря рокля за моминското парти. Иска ми се да е нещо по-изчистено, с презрамки или къс ръкав. Леко разкроено с дължина около коляното. По възможност не повече от 100 лв.
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*

« Отговор #128 -: Февруари 19, 2012, 21:54:13 »

Погледни asos.com ..доставят до бг и има голям избор..ако не ти се обикалят магазини де  Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #129 -: Март 05, 2012, 11:16:25 »

И аз напредвам. Имам си рокля и обувки, а мъж ми - костюм. Сега ще права подаръчетата за гости и ще се срещам с момичето за украсата.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #130 -: Март 05, 2012, 11:49:12 »

Дай да видим роклятааа!
Но само ако мъж ти не влиза тук- аз не бих сложила моята, че може точно сега да реши да влезе (има линка и 2-3 пъти годишно се сеща да види дали се оплаквам от него  Lol ) и ще се развали изненадата...Стига му, че му пратих отрязани гърдите си с една от роклите, за за да види какво значи бюстие, че не беше сигурен  Cheesygrin
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #131 -: Март 05, 2012, 12:25:36 »

Ще я покажа тия дни. Може би не точно моята, но такъв модел. Купих си нещо, което бях сигурна че няма да купя! Smile Бюстие, с яка обаче и надолу широка с обръчи. Някак много булчински се почувствах в нея! Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #132 -: Март 09, 2012, 09:30:05 »

Ето я моята рокля:

Нищо общо с първоначалната ми идея, но някак си я почувствах много за мен. Smile
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #133 -: Март 09, 2012, 09:33:21 »

Интересна е, щом ти се чувстваш добре с нея, това е най-важното.  Smile
Определено обаче, не е мой тип. А младоженеца, той с какъв костюм ще е?
« Последна редакция: Март 09, 2012, 09:38:03 от alivera » Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #134 -: Март 09, 2012, 09:36:12 »

Младоженецът ще е с черен костюм. Съвсем традиционна и изчистена кройка.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #135 -: Март 09, 2012, 09:47:31 »

Честита рокля  Cheesygrin Обичам големи панделки  Red face
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #136 -: Март 09, 2012, 10:10:39 »

добре ти стои тази рокля...интересна е Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #137 -: Март 09, 2012, 10:12:43 »

Ами все пак трябваше да се съобразя и с фигурата си. Пробвах същия модел, но с тюлена долна част, много го харесвам този тюл...Много трудно избрах! Това което ми помогна беше, че другият модел беше с много лъскава горна част, което изключваше слагането на бижута...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #138 -: Март 09, 2012, 10:16:19 »

Аз мисля, че и този модел изключва слагането на бижута... Ти нещо конкретно ли имаш предвид?
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #139 -: Март 09, 2012, 10:19:16 »

Честито !  Smile
Съгласна с Лора, най-много една перличка в Евината падина, тя има достатъчни акценти, но ти стои хубаво.  Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #140 -: Март 09, 2012, 10:22:48 »

Честита рокля! Дано бъдеш много щастлива на сватбения си ден и не само  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #141 -: Март 09, 2012, 10:24:48 »

Честита рокля!

Не слагай бижута, много претруфено и кичозно ще дойде.
Но си права, че едно искаш, едно търсиш, пък съвсем друго ти харесва. Важното е ти да се чувстваш добре.
Аз когато тръгна да се женя си представям изчистена рокля, без камъни и всякакви допълнителни елементи към нея, за да мога да сложа някои нежни и стилни бижута. Но докато ми дойде времето, може да ми се промени концепцията  Big grin
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #142 -: Март 09, 2012, 10:26:06 »

Ще сложа само обици, много ги харесвам. На другата не можех и това да сложа.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #143 -: Март 31, 2012, 23:31:43 »

Днес купихме и риза и вратовръзка за младоженеца. Дадохме и халките за гравиране. Ама колко още работа имам да свърша, а 12 ма наближава...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #144 -: Април 01, 2012, 11:51:26 »

Честита рокля и оттук :–)

Много е оригинално това с якичката и изобщо хем е нестандартна рокля, хем стои много класически булчински, което е готино, нали е един път този ден в живота Smile И ти стои много добре, не съм те виждала с други рокли де, но такъв модел ти отива (не че виждаме лице, ама все пак Smile) ). Иначе от сатен ли е? Аз не обичам на сатена това лъщене, иначе е много нежен и "принцесов" плат, но не можах да се харесам със сатенена...

Може да пуснеш снимка и отзад как седи, интересно ми е заради якичката.

А младоженеца имаш ли го сниман?
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #145 -: Април 01, 2012, 14:26:27 »

Сатен е ,да.Много се колебах между сатен и тюл, ама не можех по никакъв начин да реша...Много ми беше трудно. Отзад я нямам снимана, но тия дни ще я обличам с обувките и ще я снимам. А младоженеца не съм го снимала.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #146 -: Май 08, 2012, 14:36:56 »

Мишленце,дойде и твоят ред, като видях, още 3-4 момински дни имаш  Cheesygrin Как са емоциите, всичко ли е готово за големия ден?  Smile
Активен

deni_4ka88
Newbie
*

« Отговор #147 -: Май 08, 2012, 21:10:40 »

Мишленцеееее,не останааааа.Не си се отчитала скоро   Unsure
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #148 -: Май 09, 2012, 03:20:30 »

Само да ти пожелая весела сватба и много хубави емоции, че не знам дали ще влизам пак!!! И да разказваш !!!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #149 -: Май 12, 2012, 17:30:20 »

Ако не се лъжа- днес е твоят ден! Нека е красив, щастлив и вълшебен като в мечтите ти!

Желая ви да създадете едно истинско, здраво, сплотено, щастиво, голямо семейство! А днес да си най-усмихнатата и влюбена булка Smile
Чакаме с нетърпение разказче!
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #150 -: Май 12, 2012, 19:52:49 »

Хубав, слънчев и весел сватбен ден!
Много семейно щастие.  Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7112

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #151 -: Май 14, 2012, 22:56:02 »

Яба.Ти си се омъжила. Тююю,къде блея?

Браво Мишок,харесва ми роклята ти в горната ти част,много княгинско величествено.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #152 -: Май 15, 2012, 06:07:36 »

Точно като принцеса с тази диадема и бижута Smile А снимката с гълъбите е уникална, много настроение, много радост, много романтика Smile

Честито вече официално!!! Чакаме да разкажеш как мина и да качиш още снимки Smile Сега на меден месец ли сте? Ако ходите, много хубаво да си изкарате !

Кога ще слагате табелата на вратата- "семейство...." ;)
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #153 -: Май 15, 2012, 08:03:02 »

Честито, мишленце! Много любов и разбирателство ви желая.
Чакаме наистина разказ, да се докоснем и до вашата приказка. Мен ме грабна жълтия акцент, много нежно се е получило. Особено букета  Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #154 -: Май 15, 2012, 10:17:25 »

Честито, Мишленце! Бъдете много влюбени и споделете най-пълното щастие!
Активен

deni_4ka88
Newbie
*

« Отговор #155 -: Май 15, 2012, 11:00:58 »

Честито и от мен и всичко най-влюбено  Cheesygrin.Прекрасна си Smile.Ще чакаме още снимки и подрооообен разказ.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #156 -: Май 16, 2012, 00:55:17 »

Започвам разказчето, но ще видим кога ще го довърша.
Нали на 10 беше моминското парти та бях спала малко и на 11 вечерта си спах като къпана. Вече имаше гости вкъщи и пак легнахме късно, към 2 ч. Милото си спа вкъщи, че и другите възможности бяха заети от гости. Сутринта в 7 едва станахме. И на двамата ужасно ни се спеше и всички ни се смяха, че ще си проспим сватбата. И така, душ и после моят (вече) мъж замина при брат му, а аз в 9 бях на фризьор. Там се забавих определено, че прическата отне много време, а в 11.30 трябваше да съм на грим. Бях си забравила  лещите вкъщи, добре че един приятел ми ги донесе по спешност!
Закъснях съвсем малко за грима, но там се справихме мноого бързо и с фотографа се отправихме към нас. През това време милото се обади, че много се закъснява с придвижването, защото са много коли и трябва да предвиждаме повече време.. А ние с Дани (фотографа) вкъщи снимаме рокля, обувки, грим, ръкавици...А вече минава 12.30 и трябва да почвам да се обличам...Почват да ме обличат, уж внимателно и като ме поглеждат - роклята изцапана с фон дьо тен...точно отпред! Ужас, шаш и паника! Чистихме с какво ли не, накрая излезе с тоник за грим. Малко снимки с мама, татко, шаферките и ето ги, чу се звън и тропане по вратата! Тръпки ме побиха...
..Всички се развикаха, че с влезли и Милен вече яде лимони! Горкия, само един беше останал в чинийката...Много време го държаха докато дойде при мен, пълни ботуши, яде лимони и не го пускат и това си е! А аз само му чувам гласа. Разбрах, че  вече е на вратата на моята стая, ама шаферките пак не го пускат още пари искат! Накрая откачиха вратата от пантите и бяха вътре. А аз само него виждам. Той като ме видя онемя. Този момент е забравим. Най-хубавия за моите 25 години. Прегърна ме, целуна ме и ми каза колко съм красива...Тук ми се губят няколко момента.
Дойде и кумата, даде ми букета. После закичване, май пропуснах няколко човека, ама ми е простено...
И после тръгнахме. Слизах с татко по стълбите от 8 етаж надолу. Когато излезнахме, другите вече ни чакаха. Татко каза няколко думи, с които ме разплака и все едно ме предаде на бъдещия ми мъж! После хоро пред блока, съседите по терасите, абе както си му е реда. Качихме се в лимузината и айде към гражданското! По пътя свирене, викане. Изнервих се, защото някои коли се загубиха и все на Милен звъняха, сякаш е негова работата точно сега да ги организира!
Все пак стигнахме и зачакахме другата булка да излезе. И после ни повикаха. В залата атмосферата вече беше вълшебна! Дойде ред на моето "ДА". Ама така го изкрещях! Докато чаках неговото, все едно минаха часове. После го настъпих и всички избухнаха в смях! Последваха разчувстващите думи на дамата в гражданското. И пак рев! Но вече бяхме мъж и жена - семейство Иванови! Вече бях спокойна. Излязохме за снимки и тъкмо бяхме към края, когато се смрачи, задуха вятър и заваляха едри капки дъжд...
Тъкмо се ядосах на дъжда, но всичко се оказа като по поръчка - валя само по пътя до Семинарията. Там имахме малко време да отдъхнем, малко снимки, малко почивка и дойде време да влизаме. Венчавката не беше досадна, даже напротив. Около 20 минути, с много мили думи от свещеника. Когато каза, че жената трябвало да се подчинява на мъжа си, неволно повдигнах вежда и се усмихнах и всички се захилиха. След венчавката, свещеникът ни каза много мили думи и пак ме разплака. Голяма съм ревла, ей! После пуснахме гълъбите, а кумата ни посипа с жито, бонбони и монетки. Още малко снимки и дойде ред на фотосесията, от която очаквам страхотни снимки! И тук е моментът да благодаря на фотографа Дани Даков и оператора Стойко (за съжаление така и не му разбрах фамилията) от ТВ Европа. Страхотни момчета, страхотни професионалисти, страхотни хора! Допринесоха много за нашата приказка и вече са наши приятели!
След фотосесията тръгнахме за ресторанта, където гостите вече ни чакаха...
Активен

deni_4ka88
Newbie
*

« Отговор #157 -: Май 16, 2012, 10:52:47 »

Суперррр.Чудесен разказ.Чакаме продължение и снимки  Wink.Аз по принцип съм чувствителна натура,но на моята сватба дори 1 сълза не пророних така от куртоазия,даже напротив,смях се като зелка  Cheesygrin.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #158 -: Май 21, 2012, 11:53:32 »

Вече съм на работа и сядам да си довърша разказчето. Бях стигнала до ресторанта...
Дойде време за посрещането. Беше много мило и разчувстващо. На свекървата горката, така и трепереха ръцете докато ни захранваше, имах чувството, че ще изпусне питката. Излъга си момчето и даде първата хапка на мен!  Последва ритането на менчето. Нали съм чувала, че трудно се рита, така го изритах, че опръсках всички по-близо застанали с вода! Бялото цвете изхвърча чак под младоженската маса. После танци, хапване, пийване, ритуали! На питката (вече) мъжът ми отчупи по-голямото парче. На играта с въпросите много се смяхме...  Разбих се от танци. ДЖ ме обяви за най-танцуващата булка на 2012. Ама какво да направя, никак не се чувствах изморена! Стояхме до три и половина в ресторанта.
Сигурно забравям нещо, ама ако имате въпроси, питайте.
Беше наистина като приказка! Не исках да свършва, но няма как! Вярвам обаче, че това е началото на нашия щастлив съвместен живот!

Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #159 -: Юни 13, 2012, 15:39:54 »

Ето част от професионалните снимки:
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 14:55:11 от bizzare » Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #160 -: Юни 13, 2012, 15:59:02 »

Честито мишленце! Страхотна булка си наистина  Kiss Направо ме просълзи с разказа ти...и като се знам ква съм ревла нищо чудно и на моята сватба да съм ред сълзи, ред сополи  Lol

едит: адски много ме кефи идеята с розовите сърца на общата снимка Smile
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 16:04:22 от JustAGirl^` » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #161 -: Юни 13, 2012, 16:25:50 »

Много се забавлявах със снимките, страхотна фотосесия сте си направили. На някои снимки съм се смяла с глас. Обаче ако младоженеца ми се беше опитал да ми подхвърля по подобен начин букета, щеше да яде хурката  Lol
Честито още веднъж и нека ви е все такова диво и щастливо! Личи си, че не сте скучни хора, дано и съвместния ви живот е изпълнен с позитивни емоции  Cheesygrin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #162 -: Юни 13, 2012, 16:47:41 »

Много са ви хубави снимките, наистина. Много свежи и идеи.
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #163 -: Юни 13, 2012, 16:49:41 »

Благодаря момичета. Ето и трейлъра към видеото. Ще ги оставя няколко дни и после ще помоля някой модератор да ги изтрие.
« Последна редакция: Юни 18, 2012, 14:54:48 от bizzare » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #164 -: Юни 13, 2012, 16:55:36 »

Супер  Cheesygrin Гледах и снимките, и клипчето с широка усмивка, много зареждащо ми подействаха. Благодаря ти, че ги сподели!
Активен

lady_dy
Newbie
*
Публикации: 1478

« Отговор #165 -: Юни 13, 2012, 17:01:21 »

Аххххххх, снимките са страхотниииии!!!  Smile Толкова хубави снимки скоро не бях гледала. Smile)) браво!
Активен
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #166 -: Юни 13, 2012, 20:33:07 »

За пръв път тъй искрено да харесам сватбарски снимки, много непринудена и естествена булка си била, настроението от статбата чак на мен се предаде. Бъдете много щастливи.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #167 -: Юни 13, 2012, 23:39:53 »

Честито, и аз се забавлявах с тях, много непринудено изглеждате и много щастливи, все така да сте. Smile
Активен

mi6lence
Newbie
*

« Отговор #168 -: Юни 18, 2012, 13:26:01 »

Може ли някой модератор да премахне линковете? Благодаря.
Активен

Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: