star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Със сутиен или без през нощта
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Със сутиен или без през нощта  (Прочетена 16672 пъти)
LigLuYy
Newbie
*
Публикации: 4

« -: Август 03, 2011, 01:14:49 »

Начии, аз съм момиче на 14 години и бюстът ми е бая мъничък, но все пак си нося сутиен. Имам една приятелка, която денонощтно е със сутиен и има много хубави гърди (повдигнати, стегната и тн) и тя е на 15г. Та въпросът ми е ако лягам със сутиен в-у корем (като нея) ще има ли ефект или това увеличава риска за рак на гърдата ??
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16505

A believer

« Отговор #1 -: Август 03, 2011, 08:20:22 »

какъв ефект?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #2 -: Август 03, 2011, 09:45:37 »

Хубави гърди- ефект. Smile
На приятелката ти са й хубави, защото е на 15 и са нови, а и по природа надарена, няма общо със сутиена, поне на тази възраст. Не ти препоръчвам да го носиш непрекъснато, поне спи без, аз и вкъщи стоя без.
Не съм попадала на това, че спането по корем увеличава риска от рак на гърдата, а и не ми се вярва.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
LigLuYy
Newbie
*

« Отговор #3 -: Август 03, 2011, 11:50:08 »

Не съм попадала на това, че спането по корем увеличава риска от рак на гърдата, а и не ми се вярва.
Не, чела съм, че ако стоим постоянно със сутиен, то тогава рискът за рак на гърдата се повишава..
А пък в някоя статия пак си бях прочела, че лягането по корем повдигало гърдите, но не знам колко е вярно .. ! ;хх
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #4 -: Август 03, 2011, 12:03:08 »

Абе да ти кажа, аз цял живот спя по корем, пък гърдите ми си увисват с годините, дори и да помага е нищо срещу гравитацията Cheesygrin, освен това наистина не знам как ще се накараш да спиш само в една поза, ако не ти е естествено удобна.
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #5 -: Август 03, 2011, 13:15:36 »

Не, чела съм, че ако стоим постоянно със сутиен, то тогава рискът за рак на гърдата се повишава..
А пък в някоя статия пак си бях прочела, че лягането по корем повдигало гърдите, но не знам колко е вярно .. ! ;хх

Опитай да спиш на челна стойка.Хем циците ти ще висят и може да пораснат, хем няма да ги притискаш и да си транжираш мастната тъкан.
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15607

« Отговор #6 -: Август 03, 2011, 13:28:12 »

Чувала съм, че било добре да се спи със сутиен за запазване на гърдите. Убий ме, не мога. Най-многото понякога да легна с тези късичките безшевни потничета. Най-важното нещо за хубав бюст е спорт. Тренировки. Поне според мен.
Иначе, че няма да са ти винаги като на 20 мисля е ясно.
Тея неща с раковете не им вярвам.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #7 -: Август 03, 2011, 17:51:06 »

Денонощното спане (и то някакъв спортен, не с убиващи банели), се препоръчва единствено през бременността и кърменето, защото много рязко порастват гърдите и си трябва солидна подпора. Но пак това ми е информация от преди 15-ина години, не знам какви са модерните тенденции в гръдната наука. Освен това съм сигурна, че ако не рак, то някоя травма/малформация можеш да си докараш от денонощно носене на неудобен сутиен, т.е. с нещо, което непрекъснато ти бучка.

На твоята възраст имах малки и невзрачни гърди. Увеличиха се към 17-18 години, когато започнах да водя редовен полов живот, а като родих се увеличиха още. Но няма как да разбереш при теб как е. Има известна връзка с това какви са на майка ти, но въпреки, че всички жени от моята страна сме цицорести, сестра ми е плоска. Просто е твърде рано да се разбере, имай търпение поне още 2-3 години, преди да започнеш да се комплексираш Smile
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 03, 2011, 17:57:55 »

Разбра ли малката- започваш да водиш интензивен полов живот като кака ти Бизар и циците ти порастват.Или направо раждаш и си спестяваш спането в поза свещ.
Винаги съм знаел че в този форум човек може да получи правилен съвет  Lol
« Последна редакция: Август 03, 2011, 18:02:54 от Nakom » Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #9 -: Август 03, 2011, 18:21:53 »

Е, пак е по-умно, отколкото да търка с руло тоалетна хартия помежду им Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #10 -: Август 03, 2011, 18:48:57 »

Аз доколкото съм чувала, спането по корем при наличие на гърди не само е неудобно, ами и не е много добре, защото по тоя начин ги "сплескваш" под собствената си тежест и по-логичното е повече да увиснат. Моите са със скромни размери и не се увеличиха нито с възрастта, нито с половия живот, надеждата ми остава в раждането.  Cheesygrin Но мисля, че, както Феята каза, най-добре е с упражнения, останалото ми звучи малко като бабини деветини. Пък на приятелката ти може просто такъв да и е генът, на 15 едва ли има все още голямо значение как спи и какво прави. На 15 просто се радваш на това, което имаш.  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 03, 2011, 19:43:04 »

Моите са големи и се спи по корем, но трябва леко да се набереш на възглавницата или да си подложиш ръцете, че да не ги сплескаш съвсем. Lol
Като родя планирам да ги подкастря, че иначе ще ми гъделичкат пъпа. Lol Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #12 -: Август 03, 2011, 20:16:26 »

Направо наберете д-р Енчев  и му кажете "Пич, имам работа за теб"  Lol
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #13 -: Август 03, 2011, 22:29:35 »

Как спите по корем... На мен макар да ми е удобна самата поза, гърдите ми са чувствителни и винаги ме болят от натиска. От септември миналата година перманентно са болезнени в тази поза, а преди това само в седмицата след МЦ и преди ову бяха спокойни, та се търкалях по-свободно в леглото  Cheesygrin
Колкото до спането по корем- освен да ги сплескаш и да им блокираш правилното развитие, друго не вярвам да постигнеш. Моя близка от насадени комплекси в ранен пубертет и неосъзнатост все ги стягала, спала върху тях, натискала ги, и в момента са и доста ... никакви.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #14 -: Август 03, 2011, 23:00:29 »

А каква изобщо е логиката да спиш върху тях и да растат,  не знам.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #15 -: Август 03, 2011, 23:31:22 »

В деня, в който мога да спя по корем и без сутиен, ще съм най-щастливият човек на планетата  Sad eyes Толкова да не съм свикнала да нося сутиени и сега ужасно ме мъчат. И спането на една страна ми е мъка. Единствената утеха е, че гърдите ми изглеждат страхооотно - такива стегнати, повдигнати и с хубава големина, но доколкото знам, след кърменето пак си се връщат към стария размер. Дано поне тогава да са стегнати пак, ще трябва да направя теста с моливчето  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13204

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #16 -: Август 04, 2011, 08:06:35 »

Кой тест?
Аз не виждам логика спането по корем да подтиска растенето на гърдите. Те не израстват за една нощ, че точно в нея да си спал по корем и да си попречил на процеса  Lol Със сутиен пък ми е неудобно и в момента, в който се прибера, го захвърлям. Дори и бременна като бях, пак не съм си го причинявала. Тогава пък ми бяха неудобни и за ежедневно носене и ползвах само спортните сутиени  Rolling Eyes
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #17 -: Август 04, 2011, 09:24:16 »

Pupi отново разсея налегналите ни съмнения. Cheesygrin
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #18 -: Август 04, 2011, 10:03:47 »

Пупи, слага се едно молювче под гърдата и ако падне, не са увиснали  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13204

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #19 -: Август 04, 2011, 10:20:30 »

Lol Не бях го чувала
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #20 -: Август 04, 2011, 10:21:49 »

Мисля че Бизар е права, сутиен трябва да се носи непрекъснато по време на бременост.
Аз лично не понасям бельо, нощем и спя винаги гола и зиме и лете. Много съм си доволна от гърдите, за моята възраст са си направо идеални. Никакви усилия не полагам, най-вероятно ген. Пък и кво толкава ти пука за тези цици. Моят мъж харесва малки гърди, мойте хич не са му по вкуса Cheesygrin
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15607

« Отговор #21 -: Август 04, 2011, 11:14:23 »

Пупи, слага се едно молювче под гърдата и ако падне, не са увиснали  Cheesygrin

Lol Lol Lol
Активен

лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #22 -: Август 04, 2011, 12:21:01 »

Ако сложиш два молива и те не паднат, направо отивай при пластичен хирург Lol
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #23 -: Август 04, 2011, 14:09:25 »

Абе за мен това с циците си е ген Cheesygrin какво спане какви пет лева.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #24 -: Август 04, 2011, 16:31:00 »

Най-готиното на теста с моливчето е, че не пише в каква поза трябва да го правиш, на челна стойка и моето ще падне.  Razz Lol
Активен

Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #25 -: Август 04, 2011, 19:12:07 »

А, ако пада поради причина, че няма изобщо какво да го захване отгоре  Razz Razz
Активен

r0bity
Newbie
*

« Отговор #26 -: Август 04, 2011, 19:27:17 »

Blink Shocked  Confused Confused Маце , спи без сутиен по-добре !  No-no Като искаш яки цици прави женски лицеви опори - ефект ИМА!  Wink Поне по 20 на ден. Влез във Google да видиш как се правят , ако случайно не знаеш !  Razz  А пък ти както сама казваш нямаш особено голям бюст , тъй че ти е рано да мислиш за увисване на бюста !  Lol
Активен
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #27 -: Август 04, 2011, 23:06:36 »

При мен дали ще сложа молива под пъпа, или под циците-разлика никаква, просто във втория случай ще падне от по-високо  Lol
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16505

A believer

« Отговор #28 -: Август 04, 2011, 23:18:40 »

Ххахаххахаххаха, ееее Катеее, разцвилих се просто!!! Lol Lol Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

LigLuYy
Newbie
*

« Отговор #29 -: Август 05, 2011, 13:58:54 »

Blink Shocked  Confused Confused Маце , спи без сутиен по-добре !  No-no Като искаш яки цици прави женски лицеви опори - ефект ИМА!  Wink Поне по 20 на ден. Влез във Google да видиш как се правят , ако случайно не знаеш !  Razz  А пък ти както сама казваш нямаш особено голям бюст , тъй че ти е рано да мислиш за увисване на бюста !  Lol
То аз си правя всякъкъввид лицеви опори, дори с подскок, но не мога само с една ръка :х правила съм и суперсерии лицеви опори, но от лицевите само горната част (където са белите дробове) там се помпа мускули и леко във външната част :Х
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #30 -: Август 08, 2011, 14:36:43 »

Дрънци е това с лицевите опори, девойки, най-много да развиете гръб и рамене, ако прекалите. Да сте виждали активна спортистка с голям и хубав естествен бюст? НЕ казвам да не спортувате, напротив - спортувайте, но не прекалявайте с лицевите опори с идеята, че ще ви се повдигнат/пораснат гърдите. Гръден кош, гръб, мускулатура, ръце - това - да, но самите гърди са мастна тъкан. Мастна тъкан не се влияе от лицеви опори.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #31 -: Август 08, 2011, 14:42:51 »

За гърди упражненията определено не са лицеви опори. Като тренирах аеробика, правихме една серия за гърди - слагат се ръцете пред гърдите с допрени длани (все едно се молиш) и максимално раздалечени лакти и започваш да притискаш ръцете си една към друга. Сега, не помня точно как беше серията, но имаше някаква бройка притискания, след това притискаш и задържаш, след това същото нещо, но постепенно вдигаш ръцете нагоре и после ги сваляш.
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #32 -: Август 08, 2011, 20:13:03 »

За гърди упражненията определено не са лицеви опори. Като тренирах аеробика, правихме една серия за гърди - слагат се ръцете пред гърдите с допрени длани (все едно се молиш) и максимално раздалечени лакти и започваш да притискаш ръцете си една към друга. Сега, не помня точно как беше серията, но имаше някаква бройка притискания, след това притискаш и задържаш, след това същото нещо, но постепенно вдигаш ръцете нагоре и после ги сваляш.

Определено ти е повлияло Smile
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #33 -: Август 11, 2011, 11:44:21 »

Отдавна не се бях смяла така  Lol

На 14 наистина е рано, моите пораснаха на 15-16, не че много са пораснали  Cheesygrin

+ на малките гърди е, че след време не увисват толкова, или поне седи малко по-естетическо. А и като тичаш не изпитваш такъв дискомфорт като по-надарените каки  Cheesygrin

Нормално е сега само това да ти е в главата, но след няколко години ще спреш да го мислиш и ще си ги харесваш, каквито са  Smile

Надявам се осъзнаваш, че това със сутиените и спането са пълни глупости. Природа и генетика са ключовите думи, можеш съвсем малко да им влияеш, и то с начина си на хранене, а не на спане  Lol Т.е. ако напълнееш, ще се увеличат, ама не го препоръчвам. Ако заминеш за чужбина пък ще намалеят, показва опитът ми с 3 приятелки  Lol Последното е свързано с различната храна,но нямам идея по какъв начин- може би у нас са по-мазнички нещата. Ох, още ми е смешно  Lol
Активен

Nakom
Newbie
*

« Отговор #34 -: Август 11, 2011, 12:11:17 »

Моите порастнаха в трети клас.В кюфтетата е истината.
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #35 -: Август 11, 2011, 12:18:38 »

А горките моми се наливат с боза напразно. Lol
Активен

сълчоглед
Newbie
*
Публикации: 44

« Отговор #36 -: Август 18, 2011, 11:30:36 »

Начии, аз съм момиче на 14 години и бюстът ми е бая мъничък, но все пак си нося сутиен. Имам една приятелка, която денонощтно е със сутиен и има много хубави гърди (повдигнати, стегната и тн) и тя е на 15г. Та въпросът ми е ако лягам със сутиен в-у корем (като нея) ще има ли ефект или това увеличава риска за рак на гърдата ??

Извинявай, но мисля, че трябва да влизаш по-редовно в часовете по БЕЛ.
По темата, хубавите гърди нямат нищо общо с носенето на сутиен, а е генетично заложено и зависи от начина на живот.
Денонощното носене на сутиен на твоята възраст не е за препоръчване. Още повече, когато спиш по корем. Стягането на бюста намалява кръвообращението в зоната. Радвай се на гърдите си и не ги мъчи. Ще имаш цял живот време да го носиш Wink
Активен

"Силата на жените идва от това, че психологията не може да ги обясни." Оскар Уайлд
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: