star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star разстройство при децата
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: разстройство при децата  (Прочетена 16098 пъти)
cveti
Newbie
*
Публикации: 54

« -: Юли 25, 2011, 15:21:21 »

Какво давате на децата си, когато ги пипне разстройството, чувала съм за ентерол под формата на прахчета, че бил ефикасен,  но все пак да попитам, че сме леко настинали и усещам накъде отиват нещата.
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #1 -: Юли 25, 2011, 15:43:59 »

Най-ефикасното е кора от нар. Купуваш нар, обелваш кората, вариш я около 10-15 минути докато пусне повече сок, добавяш мед към сока, защото е горчив и даваш колкото се може повече. Аз давам със спринцовка, защото моите го плюват. Действа бързо и безотказно, миналата година това ни спаси след 8 дни разстройство.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #2 -: Юли 25, 2011, 16:45:23 »

Аз давам Ентерол или Линекс,Смекта, витамин Ц, чай от шипки, компот от дренки. Това ми е спасението.
Преди давах и био Гая, но нещо много дебело се връзва, а резултата е бавен.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #3 -: Юли 25, 2011, 16:49:25 »

И аз като Мина, поне на моя син много бързо действа Ентерл и Лимекс, дори при най-сериозните дрисъци, за ден е затягал положението. Но ще имам предвид и на Ели спасението, пак е още една хитринка, ако друго не помага.

Леля ми е дала и една "вълшебна" билка за такива случаи - Майчина кърма се казва.
Активен

cveti
Newbie
*

« Отговор #4 -: Юли 26, 2011, 15:30:18 »

ходих до аптеката и взех ентерол, аптекарката го препоръча, защото се справял и с причините за р-вото, но нищо не пречи да взема и нар или някоя друга билка и да ги съчетая, благодаря ви за препоръките. Smile
Активен
cveti
Newbie
*

« Отговор #5 -: Юли 28, 2011, 14:53:53 »

помагат ни прахчетата, определено има подобрение, още ден два и сме в ритъм.
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Юли 28, 2011, 15:19:08 »

Пак много време ви държи. Аз гледам за 2-3 дни да успея да я стабилизирам. Миналата есен видимо отслабна след 3 дни повръщане и разстройство. Но винаги наблягам и на компота от дренки и чай от нар. Кора от нар продават по аптеките, и винаги щом я видя, че се е разхлабила, с едно чайче нормализирам положението  Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #7 -: Юли 28, 2011, 15:27:30 »

А нужно ли е при всяко разхлабване да се действа? Аз честно казано само, ако видя, че е продължително, или пък, когато неизбежно е свързано с бактерии, както при боледуване някакво. Иначе независимо в коя крайност му варира пълнежа на гърнето, го оставям сам да се регулира. То реално чаят не е и някакво лекарство де, ама защо те притеснява лекото разстройство?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8 -: Юли 28, 2011, 15:33:08 »

Ами аз от предпазливост...знам ли  Rolling Eyes Но не давам в някакво съвсем затягащо количество. А примерно в общата смес за чая, който така или иначе пие. Предочитам така, от колкото да прекара пак онази гад от есента  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #9 -: Юли 28, 2011, 15:41:07 »

Да бе, разбирам те, просто в повечето случаи си е съвсем нормално функциониране на организма, а вирусът просто много си личи и по брой и т.н. да не ти обяснявам, че знаеш Smile Аз поне не му обръщам внимание, а той често сменя консистенциите.
Активен

cveti
Newbie
*

« Отговор #10 -: Юли 29, 2011, 13:50:41 »

определено вируса си личи, особено когато даде отражения в тази посока, но смятам че най-добре е да се комбинират нещата водичка против обезводняване подходяща храна и лекарство, виждам че ентерола действа не е дал някакви странични ефекти .
Активен
cveti
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 01, 2011, 13:35:38 »

при нас нещата са вече o.k. благодаря ви за съветите, прахчетата помогнаха.
Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #12 -: Август 01, 2011, 14:22:35 »

Бобо преди няколко дни имал малко като разстройство, разтърсих се аз по аптеките за кори от нар, няма и няма, баси тъпото, пък и плода няма от къде да го купя. Добре, че явно е било от нещо, което е ял и му мина на следващия ден, даже още на същия вечерта...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: