star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Малката Диляна най-после напусна удобното убежище!
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малката Диляна най-после напусна удобното убежище!  (Прочетена 81484 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7797

Heart follower

« Отговор #75 -: Юни 22, 2011, 22:17:37 »

Вие вярно каква идилия си сътворихте всичките варненски мами. Предчувствам, че големи приятелства ще се завържат между дечицата ви, както са се родили и ще израснат заедно  Give flowers
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #76 -: Юни 22, 2011, 22:35:58 »

Чудни снимки, направо ми се насълзиха очите. ПРекрасни сте, а таткото как се престраши да гушне госпожицата  Cheesygrin
Много оформена и мъничка, същинска кукла е Дилянка  Kiss
От сега съм си заявила детско-маминско събиране към средата на август. Дано ми се сбъдне желанието, че много искам всички ви да гушкам  Kiss
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #77 -: Юни 23, 2011, 12:06:17 »

Средата на август може и ние да сме във Варна за малко Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8616

« Отговор #78 -: Юни 23, 2011, 13:29:51 »

Лори, твоят пич с две мадами - ми те ще са конкуренция бе! Аз вземам Дарко за зет, оставям Боянка за вас, тъкмо ще продължите синеокия род  Cheesygrin Дори Дилянка има снимка хеви смукъл (като Дарко), щях да я пращам на Мариета за одобрение Cheesygrin
Снощи Диди не спа от 1 до 5. Изобщо. Църка, свива крачета, от време на време плаче жално, накъса ми се сърцето  Unsure Стори ми се, че много яде в 1 и от тогава започнаха болежките и. Обаче тя до сутринта търси още да суче, и се чудя - това колики ли бяха, може ли ако я боли коремче да иска настървено да суче? Аз и дадох на няколко пъти - през час горе-долу. Другата ми хипотеза е през деня да не се е хранила добре, защото все заспиваше и ми бяха доста пълни гърдите, и вечерта да е била гладна и да е наваксвала. Днес е спокойна, суче си, пълни гащите, дремуца.
Тъкмо си купих контейнерчета, пликчета за замразяване, и то взеха, че ми спаднаха отоците от гърдите и почти не се налага да източвам свръхпроизводство. Само да ми мине междукрачието и излизам на свобода.

п.с. Миналата седмица по това време бях вече с 5 см разкритие  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #79 -: Юни 23, 2011, 13:33:24 »

хубаво тикерче Smile особено днес Smile
много се радваме на снимките, да знаеш Smile
а каква голяма бебешка група сте там Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #80 -: Юни 23, 2011, 13:50:58 »

Хахах, айде разпределихме момите и ергените, сродихме се!  Cheesygrin За синеокия род ще разчитаме на Боянчето, че на Данаил очите едва ли ще останат сини, ще трябва по друг начин да я омайва  Lol

Теди, нормално е ако я боли коремче или нещо друго я притеснява, да иска да суче за успокоение. Малко е рано за колики сякаш, макар че Дани точно на 1 седмица го хванаха сякаш. И като е с колики не му давам да суче, че още по-зле става, гледам по друг начин да го успокоявам. Успяваш ли да я оригнеш?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #81 -: Юни 23, 2011, 14:00:14 »

Много трудно , то едва-едва излиза някакво въздухче. Страх ме е да я лашкам на рамо, по-скоро я разнасям малко с различен наклон на тялото и чакам само да излезе.  Unsure
Щях да питам нещо важно пак и забравих.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15258

« Отговор #82 -: Юни 23, 2011, 14:51:17 »

Хаахах ама големи сметки сте правили Smile

Теди, Бояна я оригвам като я хвана под мишничките и я държ срещу мен полулегнала и така като поседи и почти винаги се оригва. Или ако я оставя легнала след кърменето и изведнъж я изправя. Иначе бебетата все си дават признаци, че им се суче и да са неспокойни, дори. Моята мома така все наядена като й се доспи, но е нервна, все си търсеше, но ако я сложа на гърда, просто се успокояваше и бързо заспива, а после го замених това упражнение с биберон.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #83 -: Юни 23, 2011, 19:55:16 »

Оф, Дилянка май наистина се сдобива с колики. Днес в 5 я храних, и започна едно пъшкане, свиване, както си лежи и свива крачета към корема, зачервява се и скърца жално. И в един момент започва да вика направо. Разнасяхме се, накрая майка ми я провеси на ръката си с крака и ръце надолу и след половин час се успокои и заспа. Като и беше хванала коремчето каза, че усещала движение в червата, обикновено около плача и напъните.
Сега вече се препълних от кърма, но сърце не ми дава да я събудя, като знам как се мъчи.
Щях дави питам - проблем ли е ако я държим легнала по корем върху нас? Педката каза чак като навърши месец, но нали при колики слагат бебоците по корем?
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 19:57:30 от lioness » Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юни 23, 2011, 20:11:19 »

За първи път чувам да се чака месец, то тогава няма нужда вече Smile Ние и двете така сме ги приспивали и са си спали така с часове. Краси беше същински бебе-инкубатор и само така можех аз да си почивам, а и само така се успокояваха Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #85 -: Юни 23, 2011, 22:19:03 »

Те бебетата обожават така да спят, само че Дани много започна да се поти и да му излизат обриви от претопляне и вече не го слагам. Понякога в количката по време на разходка го слагам по корем за малко, успокоява го. А тази поза, която казваш, че майка ти прилага, и при нас действа, обаче аз го държа с две ръце така, че с едната си длан да му притискам и топля коремчето. Дано да не я мъчат много тия колики душичката  Unsure
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #86 -: Юни 24, 2011, 01:17:03 »

Оу, коликите бяха ужасен период и при нас! Колко сълзи съм проляла с него... Дано отминават бързо! Пък и Инфакола (гръцкия) много ни помагаше... Също е сешоара...  Kiss
Активен
лошото_момиче
Newbie
*
Публикации: 3110

« Отговор #87 -: Юни 24, 2011, 13:14:53 »

преди години правехме на бебета, чай от анасон Smile
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #88 -: Юни 24, 2011, 16:31:42 »

Да си дам днешния рапорт  Cheesygrin
Малката кифла ми направи двоен обстрел - докато кажа, че започва да пишка и направи голямо мацано  срещу мен Lol
Снощи пак мръцка цяла нощ, и съответно до 4 ч. се люляхме, след 4 я взех при мен в леглото и посуква, дремва, посуква, дремва. Не мога да свикна още, че мрънка просто ей така, и все съм отгоре и.
Млекоцентралите добре работят предимно на диня. Пак се налага да поцеждам, че напрежението е голямо.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юни 27, 2011, 15:11:59 »

Как си, Теди? Оправяш ли се вече? Разказвай как я карате с принцесата Smile Планирате ли да излизате вече?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юни 27, 2011, 16:05:55 »

Караме я.. На три смени  Cheesygrin Яко я мъчат колики вече и последните две нощи не е мигала. До 3 ч. я дундурка баща и, после ми я дава до 6:30 и към 7 я нося в другата стая при майка ми. Поне това е тези дни режимът. Кърмим се, сега тъкмо имах консултант вкъщи, че много ми кървят зърната още и са като скъсани в основата.
Много ми е мъчно като започне да вика и да се зачервява от напъване.
Шевовете ми имат подобрение, но още не мога да седя нормално. По опашка, на кълка - пак е нещо.
Вчера направи 10 дни и въпреки ужасното време я изведохме малко. В колата и при нашите за през деня. Ама пак е нещо. Днес ние свършихме малко работа, и от краткото ходене ме поболяха, та явно ще почакаме с дългите разходки. Трябва да отработим отспиването, защото днес пак не ми остане ред да дремна и вече се олюлявам по коридора.
Иначе ми е много миличка, раздава едни беззъби усмивки като я нахраня, баща и и казва "сърцеразтопче"  Big grin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юни 27, 2011, 16:30:01 »

баща и и казва "сърцеразтопче"  Big grin
Sad eyes

Пълните ми душата <3
А, Теди, много лошо с тия зърна, що така няма оправяне? Какво каза консултантката? С нещо с отмиване не може ли да ги мажеш да се оправят поне Unsure
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #92 -: Юни 27, 2011, 16:34:54 »

Пф, чак мен ме заболя като прочетох за разранените зърна... При мен така става ако Дани не захапе правилно, но далеч не е толкова лошо  Unsure

Ти си изчакай съвсем да се оправиш, време за разходки има много. Аз на първите бях като разглобена - тазът ми щеше да се разкачи, мускулите ми бяха забравили да работят, кръстът пак ме заболя... А, като казах кръст, хубаво е, че я даваш на другите да я разнасят, че аз така си прецаках моя и още ме боли.

За коликите давате ли нещо или с подръчни средства?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #93 -: Юни 27, 2011, 17:26:30 »

Чай от копър, ама на ден ако цокне 10-15 гр от него общо за целия ден.
Правлно я слагам уж, малка е устичката още и затова така става. Сега ще я въртя в други пози. А след кърмене ме болят като натъртени гърдите, все едно са ме ритали в тях. Или ако ми стане хладно и настръхна - няма такава болка. За това нищо не ми каза обаче.
Активен

TiNki
Newbie
*
Публикации: 2015

« Отговор #94 -: Юни 28, 2011, 13:17:10 »

С малко закъснение....Честита дъщеричка Теди  Kiss Да ви е жива и здрава,да расте усмихната и щастлива. Stuart
Активен

Перфектната Подготовка Предотвратява Провала на Представлението!
Maggie
Newbie
*
Публикации: 1015

« Отговор #95 -: Юни 28, 2011, 14:39:15 »

Толкова сте красиви двете гушнати...  Wub

Да ви е жива и здрава Дилянка Smile))
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #96 -: Юни 28, 2011, 14:46:55 »

Аватарът ти е толкова витален  Wub Sad eyes
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #97 -: Юни 29, 2011, 09:57:53 »

Лиони, аватарът е  Wub Wub Wub Wub Wub Kiss Kiss Kiss Kiss
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #98 -: Юни 29, 2011, 10:39:18 »

страхотен! Smile  Kiss
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #99 -: Юни 30, 2011, 10:54:32 »

Мерси, и аз много си я харесвам тази снимка, макар да е вече стара и още да е с жълтеничка на нея  Smile
Вече избеля и с гордост мога да кажа, че е взела моята боя  Cheesygrin
Имам няколко въпросчета, към вещите лица  Smile
От три дни сме на капки Еспумизан, кога евентуално трябвада имат ефект? Снощи има 4-часова зверска криза, накрая заспа като талпа до сутринта от умора. Но аз не можах да заспя изобщо, защото гърдите ми бяха нажежени като каубойски тигани, а мънинка не искаше да яде през нощта.
Друго - до кога трябва да я изкарвам с шапка и навлечена? То и днес се очертава студено, но вече направи две седмици и би трябвало да има някаква терморегулация.
Сега съм още на фаза да боря буци в гърдите - пия добавка лецитин, ходя със зеле в сутиена.
И един пресен въпрос - току-що от лохиите ми излезе гигантско парче парцал - в две шепи може да се събере. Направо ми причерня като го видях, наложи се да го дърпам да излезе. До сега лохиите ми бяха съвсем лек теч, това чудо малко ме уплаши, но д-ра е в операция и не можах да говоря с него. Случвало ли ви се е? Толкова време след раждането?
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: