star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Малката Диляна най-после напусна удобното убежище!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малката Диляна най-после напусна удобното убежище!  (Прочетена 50919 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #25 -: Юни 17, 2011, 22:55:57 »

ооо, изтръпнах от радост. Честита принцеса, да е жива и здрава!
Активен

Boxy
Newbie
*
Публикации: 5

« Отговор #26 -: Юни 18, 2011, 11:44:02 »

Здравейте на вслички,
благодаря за поздравите Smile Току що се видяхме с Теди успяла е да изцеди 20гр кърма и са дали на Диляна малко добавка около 15гр та общо 35гр(порция) Smile Заспала щастлива и се усмихвала  Cheesygrin Имала малко жълтеница и и давали глюкоза. Силно се надявам утре да ги изпишат и да си ги прибера във вкъщи. За сега толкова пък и виждам, че информация изтича и от друго място  Big grin
Теди поздравява всички !
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 11:51:00 от Boxy » Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #27 -: Юни 18, 2011, 12:00:39 »

Браво на мама и бебе  Cheesygrin
Дано утре вече си бъдат вкъщи  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #28 -: Юни 18, 2011, 12:03:48 »

хубава новина Smile дано да си се приберат Smile
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #29 -: Юни 18, 2011, 12:39:04 »

Честита малка сладка беба!
Активен
macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #30 -: Юни 18, 2011, 13:37:48 »

Честитоо ! Жива и здравичка Smile Бързо възстановяване за Теди желая... Smile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #31 -: Юни 19, 2011, 18:06:04 »

Днес бяхме на изписването на Диляна! Smile
Тя е прекрасна малка мишчица, а майка й изглежда просто феноменално свежа за всичките 2 часа, които е спала от раждането й Lol. Очаквах да видя изтормозена душица, а то едно спретнато, усмихнато Теди Smile Искам да я поздравя за упоритостта, с която се бори с кърменето, което вече й се отплаща с едно спокойно бебе, до колкото чувам Smile Желая й спокойна първа вечер у дома (до колкото е възможно) и да благодаря, че ни направи съпричастни на този весел празник днес в болницата. И чакам с голямо нетърпение разказа й в болницата, че чух само веселата част от страната на таткото как се е промъквал нелегално да я види Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #32 -: Юни 19, 2011, 18:20:53 »

Честито и от мен Теди  Wink Нека малката госпожица расте жива и здрава и да носи само щастие и усмивки на мама и тате  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #33 -: Юни 19, 2011, 18:25:30 »

Умирам си от яд, че не можахме и ние да се натресем на изписването! Така искам да ги видя!!!

edit: Йееее, видях снимка!!! Разтреперих се направо!  Love eyes Wub
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 18:30:46 от Лора » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #34 -: Юни 19, 2011, 18:33:06 »

Ееее искам и аз снимка!!!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #35 -: Юни 19, 2011, 18:35:54 »

снимка има във фейса на профилната на Ивайло Wink Ей много сладка буба е малката  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #36 -: Юни 19, 2011, 19:50:47 »

бързам към фб.. и от мен лека вечер на мама и бебе и тати.. и да им е леко леко от сега нататък.
ех, че ухилен доволен татко!!!
Активен

Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #37 -: Юни 19, 2011, 20:45:42 »

Честита рожбичка!
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #38 -: Юни 19, 2011, 21:44:00 »

Честито Лиони и Бокси!

Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #39 -: Юни 19, 2011, 21:46:08 »

Благодаря ви за милите думи  Kiss
Не знам от къде да започна. Толкова много нови емоции и чувства изпитах последните дни, със сигурност няма как да съм същата.
За раждането - знаете как започна. Имах 2 см разкритие, намалели води, изгладена шийка и хаотични контракции. В 8 сутринта на 16-ти ми дадоха четвърт таблетка за предизвикване на родова дейност. Приеха ме в 9, подготвиха ме и в 10:30 ме включиха на система. След около час контракциите станаха на 2-3 минути. Бяха търпими - като започнеше си повтарях, че мога и още да понеса. Имаше една икона в предродилна и много вътрешна енергия ми даваше. Към обяд по план бях с 4 см разкритие и усилиха капката на системата. След това вече болките станаха мъжки. Не ми даваха да мърдам, и трябваше само по гръб да лежа през цялото време - така ставало по-лесно разкритието. Само лявата ми ръка беше свободна и ако не опъвах рамката на прозореца над мен, то стисках края на леглото. Когато ме прегледаха пак д-ра каза: "А, 8 см, браво, ама защо мълчиш, ще те отървем". Тогава нещо каза прас и ми изтекоха водите на леглото. При всяка контракция бликах. Е, тогава вече наистина заболя и си поисках обезболяващо. Биха ми Лидол, от който ми стана лошо, между контракциите бях като надрусана, и ми се повръщаше при всяка контракция. Болките не забелязах да станат по-малки. Дойде пълното разкритие и започнах да напъвам още в предродилна. Много бяха отзивчиви и стегнати целият екип акушери. Просто всеки беше ангажиран да ми натиска крака, ръката, да ми следи абоката, да ми вика какво да правя, да ме окуражава. С памук с вода ми мокреха устата. Като започнаха напъните не знам от какво ми се изкривиха и изтръпнаха пръстите на ръцете, краката, лицето ми се схвана. Тръгнаха да ме местят в родилна, и започна екшъна. Там бях много послушна, слушах какво да правя, изпълнявах. До момента, в който на върха на един от последните напъни ме резнаха - е, това беше най-гадното, добре, че беше кратко  Cheesygrin След следващият напън бебка излезе, видях я и все едно душата ми за момент излезе от тялото. В следващият обаче док каза, че плацентата не излиза, пъпната връв била ципесто прикрепена и почти се скъсала. Взе да ме мачка и натиска матката и след малко я изкара. Позашиха ме, пак болеше и само питах - "Още колко шева има" - "Един-два", "А сега колкко остават" - "Един-два", "Не искам повече шевове"- "Е, чакай де, още един-два". Така и не знам колко са, нито питах, нито имам смелостта да погледна там. Ама нямаше и значение, защото едно малко оцъклено вързопче беше положено на гърдите ми. Само я целунах и я изнесоха на таткото. Kiss Това беше най-най-най-вълнуващият и красивият момент в живота ми, това малко същественце сякаш цял живот съм го познавала, а дори не мога да го оприлича на някой от нас.. Оставиха ме два часа в родилна зала и после с бебка ни транспортираха в стаята. Първата вечер цяла нощ я прегръщах в леглото си, целувах я, тя засука и от двете гърди коластра. Дори направих първата си грешка - оставих я два часа на едната гърда и на другият ден вече имах първата адска рана.
В заключение - раждането ми продължи 8 часа от първата таблетка до плачът на Диляна, не съжалявам и не свързвам с нищо лошо нито един момент от тези часове, дори като ме натовариха на количката да ме извозват и заявих на кушерките, че съм много доволна от тяхната помощ, лекарят ми също беше изключително ангажиран с мен и ръководеше цялата ситуация перфектно, и в заключение смятам пак да раждам  Cheesygrin
Раждането мина, после дойде трудното  Cheesygrin Малката мишка много ми разрани зърната, изсипаха се една купчина акушерки и консултанти да ми дават различни акъли, и накрая вече ми кипна от тях. Всеки ме кара да правя различа дивотия. От снощи обаче вече имам достая кърма, пак успях да я захраня въпрси разранените зърна, а сега се питвам да контролрам количеството, че големи буц взеха да стават.
Както казва една моя колежка: "Най-гадното от цялото раждане е кърменете"  Cheesygrin Е, аз бих казала най-трудното, но и това ще мине, коликите ще дойдат  Cheesygrin И така до 18-тата година на момата  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #40 -: Юни 19, 2011, 22:13:34 »

Sad eyes Лъвчееее, ти си борец, справила си се чудесно с раждането, сега и в грижите за Диляна ти пожелавам толкова положителна настройка и щастливи мигове заедно. То е малко рано, но как се обръщате към малката? Сега и домът ви е различен,нали?  Kiss
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #41 -: Юни 19, 2011, 22:47:33 »

Браво, Теди, много хубаво звучиш  Kiss Особено вълшебната връзка с малкото човече  Wub Дано да ви е спокойна и много здрава.

Като имаш време разказвай за всички дреболийки, които питаше нас - шевове, лохии, какво ти е направило впечатление по време на раждането, какво е било по-различно от очакванията ти.... Всичко ми е интересно Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #42 -: Юни 19, 2011, 22:50:05 »

Kiss Kiss Kiss ох.. разплака ме, та се чудят какво става около мен ..
много хубаво, че си останала с 'добро' впечатление от раждането.. хареса ми, че пак ще раждаш ;) мерси и за разказчето толкова скоро.. и ако може скоро и снимки на дребосъчка да й се порадваме..
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #43 -: Юни 19, 2011, 23:50:18 »

Тединка, супер звучиш! Браво! Страхотен разказ, много се радвам, че всичко е минало добре и че вече се гушкате с малката  Kiss Kiss Kiss
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #44 -: Юни 20, 2011, 03:48:14 »

Браво Лъвче, чуден разказ, страхотно си се справила, виж, че наистина не е толкова страшно, колкото изглежда Smile а кърменето и на мен хич не ми харесваше и не ми беше любимо, но и отва минава и заминава, после идва друго и така. В началото е много неприятно, напрежението е силно, боли, но след това тялото започва да произвежда толкова кърма, колкото ти трябва и ще стане по-леко. Просто първите седмици след раждането са най-трудни, след това става по-добре Kiss кураж и питай, ако можем с нещо да помагаме Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юни 20, 2011, 07:07:06 »

Като остане ред ще пиша повече, и снимки ще кача. Просто много бързо се сменят настоящите проблеми и докато намеря решение вече имаме нова задача. Снощи Диляна плака неутешимо до 3:30, постоянно искаше на гърда, цоква силно 2-3 пъти и писва... Чак в 4:30 се усетих - като взех помпата малко да отпусна напрежението видях, че само по 1-2 каналчета на зърно "работят", всичко друго е запушено и се образуват твърди участъци в част от гърдите. Правя топли компреси и се мъча да цедя, но неуспешно за сега :( Освен това май се е подсякла от кремчето от аптека "Попова".
Алексия, галено ще и казваме Диди, Дидка. Сега е още мишле, кукло, Дилянка Smile
Лорет, шевовете са ми с разграждащи конци, но много ми дразнят още. Като цяло не владея седналата поза, а няма и почти нищо, което да мога да ползвам. Само с тетра се поливам, но нали казах- не смея да погледна още.
В болницата ме приеха заедно с едно момиче, с което имахме толкова общи неща, че направо е плашещо. Само че при нея много по-тежко се развиха нещата, но после ще пиша, че мънинката църка вече а още не съм отпушила  Unsure
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #46 -: Юни 20, 2011, 07:49:39 »

О, колко различно звучиш и как се променя човек след първата среща с детето си. Приказна си Лъвче, браво за куража и спокойствието.
Дано разрешавате проблемите с лекота и да останат на дневен ред само приятните емоции  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юни 20, 2011, 09:26:22 »

наистина звучиш различно.. Smile и толкова скоро след като се прибрахте ни пишеш.. дано нещата са лесни занапред Smile
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юни 20, 2011, 13:40:10 »

А лесни, сега изпробвам теорията дали се умира от безсъние  Cheesygrin Винаги съм била поспалана, през бременността особено много, а сега какво да ви кажа. Първата вечер от адреналина изобщо не мигнах, само я разглеждах и запечатвах всеки момент. Втората вечер се борих с кървящи зърна и гладно плачещо бебе. Третата вечер цедих прясно слязла кърма на ръка, за около 2-3 ч. нон стоп цедене успявах по 30 мл, които заминаваха за 1 минута. Чак когато закърмих третата вечер заспах за час и половина и пак станах да дерзая. Снощи съм спала вече около 2 часа, но явно от адреналина ли, от какво ли, ръцете ми почти постоянно треперят. Искам да влизам в час вече, много странно и не на място се чувствам. Сега имахме педиатър вкъщи, поуспокои ме, но съветите за кърменето не ми харесаха нещо и не вярвам бебе на 4 дена да направи 5 ч. нощна пауза.
Имам бучки в гърдите, мъча се да ги разнеса, дано успея.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юни 20, 2011, 13:43:08 »

с практиката ще се нагодите една към друга.. и да спинкаш, че е важно както за теб, така и за малката!
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: