star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Когато мечтите се сбъдват...
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Когато мечтите се сбъдват...  (Прочетена 44408 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #25 -: Октомври 14, 2011, 10:15:05 »

Ами супер, какво, юни си е страхотен месец- един от любимите ми! Тъкмо няма да има изненади с времето...

А я кажи къде точно живее тази загадъчна леля, българка ли е, защо живее там, стана ми интересно..?
Аз от известно време си мечтая да ида на остров Бали и затова като чуя "остров край Африка" се изпълвам с романтични копнежи...

Иначе пиши повече около подготовката, явно ще ни е по едно и също време Smile Мъжът ти иска ли да участва, говорите ли често за това?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #26 -: Октомври 14, 2011, 10:57:39 »

Мъжът ти иска ли да участва
Хахаха как я пита  Lol Дано поне присъства на сватбата  Razz
Аливера, шегувам се, да не се обидиш сега. Юни и на мен ми харесва. Пък имате толкова много време. Ние започнахме към април - май подготовката и съвсем навреме си бяхме готови с всичко до август месец. Нито съм търчала бясно, нито съм ангажирала хора за самата организация. Всичко сама си свърших, включително и поканите и подаръчетата бяха наше дело. Да знам аз, че идеите са си мои и никой не ми се е месил. Помагачи имах само за сглабянето на дреболийките и за нощта преди сватбата - цветарката с още 3-4 приятелки украсиха ресторанта, за да не се занимавам аз и да съм свежа за големия ден  Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Октомври 14, 2011, 10:59:44 »

Ми питам, щото моят не е особено ентусиазиран да обсъждаме подготовката  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #28 -: Октомври 14, 2011, 11:04:03 »

Нормално. Smile
Аз ще кумувам следващото лято на една девойка и след като две седмици ми говори нон стоп за сватбата по телефона, поне веднъж дневно и над час, й казах, че няма да издържа на тези разговори, че ми е досадно и май не е добра идея да съм кума, и все пак съм жена, представи си на мъжете какво им е, особено ако булката е по-вдъхновена.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #29 -: Октомври 14, 2011, 11:11:10 »

Нормално. Smile
Аз ще кумувам следващото лято на една девойка и след като две седмици ми говори нон стоп за сватбата по телефона, поне веднъж дневно и над час, й казах, че няма да издържа на тези разговори, че ми е досадно и май не е добра идея да съм кума, и все пак съм жена, представи си на мъжете какво им е, особено ако булката е по-вдъхновена.

Да, да, така е, аз се сдържам засега, има дни, в които изобщо не споменавам, или казвам само 1-2 изречения...
Иначе не бъди така сурова с бъдещата ти кумица, де, горката, не се ли обиди? Не че не си права, ама по-деликатно някак си Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #30 -: Октомври 14, 2011, 11:36:25 »

Не, много се смя, тя ми е най-добрата приятелка, точно защото всичко е натурално между нас, няма неизречени неща, нито захаросани. То идеята ми като цяла беше мила, знам, че за нея е важно да си коментира, да си изживее подскачането и всички трепети, затова й предложих да си намери кума, която да може да влезе в ритъм и да е по-адекватна, но тя обича мен, та май ще съм аз, то и аз много се вълнувам, но не чак по този начин, с толкова драма и приказки. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #31 -: Октомври 14, 2011, 19:22:31 »

Хахаха, Корни, леля ми наистина живее до Африка. Но не на остров Бали, а на остров Крит (Гърция), който наистина е близо до едно от най-жегавото място в света... Big grin

Иначе за участието на синеочко.....Какво да кажа! Той си такъв ентусиаст, готов на всичко най-вече на думи.  Lol Към този момент, хвърля едни обещания, едни мъжки думи, че ще помага, ама....аз си го знам. Той определено не е от мъжете, които много, много обичат да се занимават с "женски" неща...Каквато е например една подготовка за сватба.   Cheesygrin Но аз и така си го обичам и ДА, надявам се поне да дойде на сватбата.... Lol
Все пак си знам, че основната тежест за подготовката ще си я понеса аз и моята приятелка и кума. Добре, че си имам нея. Тя е преминала през това и ще ми от голяма помощ. Решила е да ми измайстори поканите, подаръците и т.н....Абе, злато е тя....

Иначе като се замисля, на този етап, тук и сега,  Cheesygrin все още не са ме обхванали големи емоции и еуфории. Може би като наближи моментът ще ми запари около лъжичката... Big grin
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 19:24:23 от alivera » Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #32 -: Декември 04, 2011, 17:42:50 »

Аз може приготовления никакви да не съм започнала за сватбата, обаче от вече близо месец си правя лист/списък с песните, които задължЕ, искам да звучат в нашия ден.  Lol Не съм ли луда......
Мноооого мислихме да си извикаме групичка да свири, но някак много бързо се отказахме от идеята....При условие, че всичката рода, начело с бабите и дядовците ще са там, да са ни живи и здрави, ама ще им настръхнат косите, ако чуят Master of.... на живо.... Lol То при всички положения ще прозвучи, де. Ама може би в края на вечерта, когато повечето са отишли вече по леглата. Не че мислим да превръщаме сватбата ни в рок концерт (не че не ми се иска), но специално за музиката - абе......Само да попаднем на добър DJ - ей това се иска....

Та такива работи тормозят болното ми съзнание.

Иначе вече сериозно започваме да се замисляме, че времето, малко по-малко наближава... Като за начало трябва да фиксираме точна дата и май това ще се случи по време на предстоящите празници. Ще има време тогава да се обсъди този въпрос. А с кумицата вече започваме да мислим и за дизайна на поканите и подаръчетата за гостите...
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #33 -: Декември 04, 2011, 21:58:51 »

alivera, нашата сватба си беше направо рок-концерт ... бяхме много против наемането на DJ и за това говорихме с двама музиканти от Габрово (Талеви, може би си ги чувала) и се разбрахме с тях да има повече музика на живо, казахме каква музика искаме и никакви приказки ! Те бяха много доволни, защото са музиканти, а не водещи и ги устройваше идеално Smile беше супер и защото един от братовчедите на мъж ми е музикант и той свири Oasis, AC/DC и разни други неща и беше страхотно  Cheesygrin та, ако прецените че повечето от гостите ви ще се чувстват добре - няма нужда да мислиш за бабите и дядовците .. освен това съм сигурна, че и на тях ще им хареса ;)
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #34 -: Декември 05, 2011, 10:42:54 »

Хм, "кумица" не си ли ти за своята кума? Или двете думи са синоними?

Ние ще бъдем нещо средно- без много ритуали и приказки, повече музика, ще има малко метъл, повече рок, ретро, български песни и хора. Абе от всичко ще има, само за чалга ще се борим да няма, евентуално малко Слави към края на вечерта, че като пийнем го обичаме много  Lol и го броим повеч към българска, а не към чалга.

Но все пак Ди Джеят ще говори малко, става забавно в повечето случаи. Уф, което ме подсеща да му звънна, че дори не сме се виждали, може да не го харесаме, или да не е свободен...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #35 -: Декември 05, 2011, 17:22:53 »

Едно и също е кума и кумица. Думата за тези, на които сте кумували, не я знам, май няма. В Дупница им викат "кумашини", на което много съм се смяла.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #36 -: Декември 06, 2011, 01:52:09 »

Не е едно и също, или поне в нашия край. Кума и кръстница е едно и също, но кумица ми е булката, на която аз съм кума.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #37 -: Декември 06, 2011, 08:16:23 »

И при нас е така, както го е обяснила Бизар.  Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #38 -: Декември 06, 2011, 09:20:24 »

Кръстница и кума са съвсем различни неща.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #39 -: Декември 06, 2011, 10:14:51 »

За мен също, но тук винаги така съм чула да се употребяват - кръстници и кумове. Просто е от едно време, когато кумовете са ставали после и кръстници на децата. Просто на едни сватби викат "Давай, кумеее", на други "Айде, кръстниик" Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #40 -: Декември 06, 2011, 10:20:02 »

Хахах, да, да, така си е  Big grin
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #41 -: Декември 06, 2011, 16:35:08 »

Абе, явно съм ги объркала и не мога да ги оправя - кой на кум кум-ата, коя кумица.... Cheesygrin Все тая....
Важното е купон-а да стане. Сега пък ще вземете да ме разубедите за жива музика. Ама все пак не съм сигурна. Това ще ни бръкне и малко повече от заложеното в джоба....А и все още се чудя как ще се приеме от гостите... По-скоро от голяма част от гостите... Има време ще помислим.
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #42 -: Януари 18, 2012, 21:49:11 »

А така.... Хубаво я подредихме. Или сме на път. Ние хубаво си бяхме замислили сватба юни месец, ама сега като се заговорихме за дата, защото до този момент нямаше фиксирана такава... И какво да видя. Петрови пости от 11 юни - до 28 .... Shocked кажи-речи цял месец. Ама така става, като до сега не се бях сетила да погледна. Датата 30-ти не става, защото фотографа ни е зает с друга сватба.... По рано от от 11 също не става, защото чакаме роднини от чужбина, а те могат да се прибера в Бг средата на месеца.

Остава варианта за July morning..... Cheesygrin И съм така ухилена, защото докато бяхме шокирани с мъжо и аз викам какво ще правим, той се обръща и с усмивка ми съобщава "Още по-добре". Не за другото, ами защото 1 юли е много специална дата за нас. Тогава точно преди 3 години, прекарахме най-романтичната, влюбена и истинска нощ и сутрин.  Smile Нещо като начало на пътя ни заедно.... Та си мисля, че това е една много хубава дата.  Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #43 -: Януари 18, 2012, 22:58:49 »

Ами да, 01.07 си е страхотна дата Smile Аз мислех нашият църковен да е тогава, ама май няма да успеем изобщо за тази година и ще го мислим отделно...Щом датата си има и история, няма какво да се колебаете ;)

Другият вариант е като нас да разделите църковен от граждански, т.е. ако се налага сватбата да е в средата на юни, това не е никакъв проблем,ако си без църковен ритуал. Него можете и в по-тесен кръг след това. Само идея, ако нещо не се получи с 01 юли Smile

При нас се оказа, че датата, която съмизбрала, е много популярна и на косъм запазихме места, хем 5-6 месеца по-рано. Не знам другите булки по какво се ръководят, май че постите свършват малко преди това. За мен причината е много абсурдна и не вярвам и другите да са избирали по това (при мен беше, че след време 06.май ще е почивен ден и винаги ще можем да пътуваме някъде за годишнините  Razz )
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #44 -: Февруари 03, 2012, 22:15:48 »

Напоследък съм доста ентусиазирана около предстоящото събитие. То не че сме почнали кой знае какви приготовления, но ясно се очертава датата 1 юли. Идните седмици започвам да оправям църкви, обредната зала, и ресторанта. Много се надявам и майка ми и свекито да ми помагат, защото ще ми е трудно от един град да оправям приготовления в друг град. Ама няма как.... Иначе мен други неща ме вълнуват повече - прическата и роклята  Lol. Може ли такова нещо....? Вече съм си подбрала снимки с прически, в момента подбирам и фризьора. Иначе за рокля и костюм все още нямаме някаква ясня концепция. Знам как искам да изглежда роклята, но нямам изчистена визия.
За подаръци на гостите и поканите не съм мислила. Това го оставям на кумата - това е нейната част. Намерихме си и фотограф. Остава и ДЖ, който е мнооооого важен. Такива изисквания ще му дам, че не знам....Ако ми се види съмнителен и неизпълнителен, ще търсим друг.... Lol
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 22:40:15 от alivera » Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #45 -: Февруари 05, 2012, 15:37:14 »

Ровя се из нета и си гледам рокли....Нещо такова искам да представлява моята.  Smile Въпрос на късмет е дали ще намеря нещо подобно.

http://www.prikachi.com/images/846/4357846c.jpg

http://www.prikachi.com/images/847/4357847M.jpg
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 15:39:33 от alivera » Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #46 -: Февруари 05, 2012, 15:52:18 »

Ооо, втората  Love eyes И аз все съм си се представяла с нещо такова, после задникът ми премина всякакви граници и вече никак не се виждам така. Обаче съм с две ръце за такива модели, много елегантни и нежни ми се струват.  Thumbup
Активен

alivera
Newbie
*

Streets of my life

« Отговор #47 -: Февруари 05, 2012, 16:00:19 »

Хахаха, Кат и аз съм наддала малко, ама за тогава умувам да се подложа на строга, скорострелна диета...  Lol
А и аз наистина не знам, дали такъв модел ще ми стои добре. Трябва да се видя, все пак. Но много ми се иска точно нещо подобно.
Активен

mi6lence
Newbie
*
Публикации: 549

« Отговор #48 -: Февруари 05, 2012, 19:01:07 »

На мен снимките не ми се отварят, но да кажа от собствен опит какво установих. Когато се облече роклята, обикновено няма нищо общо с представите ни. Самата рокля може да изглежда много хубава, но като се облече, се разочароваме, или пък обратното. Така, че е много важно да се пробват много различни модели. Когато се видиш в подходящата, ти сама ще разбереш. Аз например моята рокля още не съм я открила. Ти ходи ли някъде да гледаш и пробваш рокли?
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #49 -: Февруари 05, 2012, 19:28:16 »

Аливера, нещо не се виждат снимките.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: