star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Има ли вече януарски мами за 2012-та? Голямото о
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли вече януарски мами за 2012-та? Голямото о  (Прочетена 2622 пъти)
usmivka^
Гост
« -: Юни 02, 2011, 15:00:00 »

Здравейте, мами Smile Отварям темата, защото допускам, че ще обедини всички нас, които вече се вълнуваме във втория месец на бременността си! За някои, които са минали по този път, новостите няма да са много, но за такива като мен, за които това е първа бременност и които до скоро не са и предполагали колко вълшебство има в това да чакаш дете, предстои най-прекрасното... След лиричното въведение ще нахвърлям някои основни въпроси, които вероятно вълнуват всички нас...  Big grin
*Как установихте бременността?; Какво показа първият преглед?; Потърсихте ли консултация с втори гинеколог?;
*Направихте ли изследванията? Записахте ли час за фетална морфология? Кога е терминът ви?
*Гади ли ви се?; Как се храните?; Пиете ли хапчета, за какво (освен фолиевата киселина, която се пие до 12-та седмица)?;
*Таткото как се чувства?; Как участва в грижата за очакваното малко човече?;
*Нервни ли сте? Какви промени нанесе бушуването на хормоните?
*Планирате ли вече и какво? Момиче или момче? На кого ще прилича? Как ще се казва? Козирог или Водолей?
.... Ще се сетим още много подтеми! Нека всеки се включи с инфо и идеи Smile Споделете вълението си! Нека това е една позитивна тема, с полезни съвети и в помощ на всяка от нас.

Аз ще започна с фактите и вълненията около мен, като ще изпусна неприятностите и притесненията, които предпочитам да не помня по принцип...
На 23.05 си направих тест и на 25.05 лекар потвърди наличието на бременност. Всичко на този етап изглежда нормално. В 6-та седмица съм сега. Бебчо в понеделник беше 16,5 мм.,  позициониран на перфектно място в матката ми (която се оказа обърната, но явно не е било проблем за зачеването). Консултирах се с още 2-ма лекари заради ред обезпокояващи за мен неща, за които писах в друг раздел на форума. В крайна сметка всичко е наред и сега се радваме на новия статут на бъдещи родители.
Живея с бъдещия си съпруг от 3 години. Заедно сме от 8 (през студенството всеки беше някъде си...). Ще се женим през септември. Сватбата планираме от Коледа насам и всъщност бебето малко ни изненада на финалната права преди най-големия ни купон (сватбеното тържество). Сега ще съм пухкава булка и ще се простя с 48-те си килограма Smile
Утре отивам в Дженерали (в лабораторията им) да си направя всички изследвания наведнъж (при тях съм осигурена допълнително). Имаме котка и е задължително да ми направят и тест за токсоплазмоза, освен трядиционните пълни изследвания на кръв и урина. Не си знам кръвната група. Имам вече записан час за фетална морфология за юли месец (ще съм в 11 седмица) при прословутия д-р Марков. Имах препоръки за него. Терминът ми е на 21.01.12 Smile
Вчера за първи път ми се гадеше, но много слабо, мисля, че ще ми се размине. Ям стабилно и чак ми е гузно за фигурата ми, но... няма как. Ако някой знае режим, подходящ за нас мамите, нека сподели. Аз лично ще гледам да наблягам на свежите сезонни плодове и зеленчуци (късмет, че баща ми има градина). Пия няколко хапчета - фолиева киселина, но-шпа (имах леко напрежение долу), нещо с Прогестерон (за орпускане на марката и захранване на плода), витаминен сироп за мами на HIPP.
Нашият татко е най-щастливият човек на света! Вълнува се базкрайно, много се старае и ни глези, готви ни, разхожда ни, говори с нас за каквото ние искаме Smile хаххахаха т.е. проявява пълно разбиране към егоистичните капризи и нервните изблици  Wub Wub Wub many smileys... Да в тоя ред на мисли - много съм нервна, но и бързо ми минава... някои, които преди съм търпяла, сега не мога... не ми пука. Exclamation
Хормоните, освен нерви, ми причиниха първия херпес в живота (прочетох, че е нормално)
Ние... от много време си мечтаем за момиченце. Ще сме щастливи, каквото и да е, но... си мислим по-често за женски имена Smile Решили сме да е с Ж - на свекъра ми. Буквата е малко "трудана"... но много искаме да е на него кръстен/а. Очите се моля да са на таткото... по всичко друго може да прилича на мен, няма да е лошо така Smile Той е с наситено зелени ярки очи, а аз с много светло кафеви. Ето един сайт, който уж изчислява възможните вероятности: http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eyecalculator.html
Ако трябва да избирам... ще ми се да е водолей бебчо. Ние и двамата сме артистични, аз цял живот се занимавам с музика... а водолеите имат повече потенциал за връзка с изкуството Smile Drawing нека ни се родят живи и здрави, пък каквито и да са, ще са най-хубавите... или, както гласеше една поговорка:
"Има едно най-прекрасно дете и всяка майка го има" (бих допълнила някои майки имат по няколко най-прекрасни деца).

Заповядайте в новата тема. Нека се чувстват поканени и всички други бъдещи мами, освен януарските.  Kiss Cheesygrin
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 15:02:09 от usmivka^ » Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2926

« Отговор #1 -: Юни 02, 2011, 15:31:05 »

Да ти е честито и безавариино! Smile
Сори, че не съм чела целия пост, но видях, че търсиш име с Ж, кръсти я Анжела и на галено й викайте Жужи. Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
lioness
Newbie
*
Публикации: 8617

« Отговор #2 -: Юни 02, 2011, 16:09:08 »

Честита ти тема  Cheesygrin Тук рядко има две бременни с термин в един месец, за това пък всяка бременна си има своя отчетна тема. Дръж ни в течение, споделяй си болежките и често ще намираш отговор на въпросите си  Smile
Женско има с "Ж" - Жасмина, на мен особено много ми харесва. Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3 -: Юни 02, 2011, 18:50:04 »

Лека бременност  Clover Kiss
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #4 -: Юни 03, 2011, 14:15:21 »

Яяя,интересно SmileМоят термин беше 21.01.2011.Много си обичам малкото,кротко козирогче Smile
Честита бременност - лека и безпроблемна Smile
Активен

usmivka^
Гост
« Отговор #5 -: Юни 06, 2011, 11:21:46 »

doubt SmileSmile И за мен е интересно да разбера кога се появи на бял свят вашето козирогче, защото и аз имам съмнения, че няма да изтрае до 21.01.12 - не знам , просто вътрешно усещане...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: