star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Какви са опасностите, които носи бременността след прием на Ескапел?
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какви са опасностите, които носи бременността след прием на Ескапел?  (Прочетена 24980 пъти)
usmivka^
Гост
« -: Май 26, 2011, 16:27:21 »

Накратко историята: След 4 месеца ще съм булка,а  преди месец годеникът ми заяви, че е направил бебето, за което мечтаем от 8 години. Млади сме и чакахме подходящия момент дълго време. Пазехме се много дълго и именно по тази причина изпаднах в паника - как може на финалната права да се случи това (извън график). След дълъг спор той ми донесе от аптеката ескапел (по мое настояване) и го пих не по-късно от 12 часа след половия акт. Пила съм такъв контрацептив 2 пъти преди това и имаше ефект. Нямах никакви съмнения, че ще подейства, успокоявах съвестта си, че поне няма да съм с корем на сватбата и че хапчето предотвратява бременността преди да се е случила (т.е. не е убийство на бебче). Сега съм бременна в 5 gs седмица - проверено с тест и при лекар. Развълнувах се безкрайно, но и се притесних много, знаейки, че съм пила хапче. Само да добавя, че втората седмица (още не съм знаела за бременността си) изкарах вкъщи с ОВИ и антибиотици. Какво се оказва - сега и двамата категорично искаме бебето, но вече сме го атакували с вирус, с антибиотици, с ескапел. Лекарят, при който бях вчера ме видя на видеозон и каза, че бременността е в матката (т.е. не е извънматочна) и бебето според уреда е 8,2 мм. Не зная дали да се тревожа. Днес щях да полудея, като видях из форумите колко много жени са абортирали след такова хапче в страха си от проблеми. Аз не искам аборт. Консултирах се с още 1 лекар, който каза, че нямам сериозни основания за тревога и че не е наложителен аборт. Не съм имала почти никакви гинекологични проблеми, нито аборти. Не пуша. Изключително положителен и динамично живеещ човек съм. Водя редовен полов живот с един единствен партньор - и двамата сме здрави. Последните подробности описах, за да е ясно, че максимално облекчавам бебето от Моля ви кажете нещо обнадеждаващо. Има ли случай на родени бебета след прием на такова хапче, за които да можете да споделите подробности? Какви проблеми са възниквали с бебетата? Има ли здрави бебета? Надявам се на нещо по-положително и обнадеждаващо. Благодаря ви!
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7071

« Отговор #1 -: Май 26, 2011, 16:36:20 »

в 5-та г.с. е много рано, за да ти кажат каквото и да е за плода, освен че го има и като размери се развива нормално. Според мен имаш предостатъчно време за прегледи и изследвания преди да решиш да правиш аборт .. т.е. сега няма смисъл да го мислиш. Изчакай да видиш как се развива, говори с лекаря си за това, мисли си само хубави неща ;) Спри да четеш в нет-а, защото информацията не винаги е достоверна. Всички сме имали притеснения в началото, всеки с проблемите си .. ти си пила ескапел, аз пък докато разбера пушех по кутия на ден  Razz ама бебчето си ми е здраво, така че не бързай с решенията.
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2733

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #2 -: Май 26, 2011, 16:38:01 »

Ето част от листовката, 100% си я прочела поне двадесет пъти, но все пак:

"Ако установите, че сте бременна след като сте приели това лекарство, непременно трябва да посетите Вашия лекар. Няма данни, че Ескапел уврежда плода, който се развива в матката, но Вашия лекар може да реши да провери дали бременността не е ектопична (когато бебето се развива някъде извън маточната кухина). Това е особено важно, в случай че получите остри болки в корема като сте приели"

Т.е. бременността ти, потвърдено от лекар е вътрематочна и би трябвало всичко да е наред. Мисли позитивно, следи си бременността и накрая дано имаш прекрасно здравичко бебе. Съжалявам, нямам пример, който да дам, но ти пращам положителна енергия и пожелания за приказна сватба Smile
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
usmivka^
Гост
« Отговор #3 -: Май 26, 2011, 16:41:14 »

Само да допълня, че прочетох всички черни статистики и обезпокоителни данни, както тук, така и в други форуми. Не видях обаче много положителни отзиви, затова си позволих да отворя нова тема. Наистина съм повече от притеснена. Вътрешното ми чувстве е, че всичко ще е наред, но като чета из форумите, направо ми се реве! Моля, ако някой е попаднал на подобна тема в друг форум, да прати линк!
Активен
usmivka^
Гост
« Отговор #4 -: Май 26, 2011, 16:44:45 »

Много благодаря, че реагирате веднага  Lips и ми казвате хубави неща!
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #5 -: Май 26, 2011, 16:45:58 »

Усмивка, спри да четеш!
Обади се на лекаря си и си поговорете спокойно, обясни му какви са ти притесненията, попитай за неговия опит с подобни случаи. Твърде често по форумите се преувеличава, а и все пак пишат хора, които не разбират! Недей да се стресираш така, защото такъв стрес също влияе на бременността!

Желая ти всичко да е наред и скоро да започнеш да пишеш в бебешкия ни раздел  Balloon
Активен

Моето име е Любов.
usmivka^
Гост
« Отговор #6 -: Май 26, 2011, 17:45:53 »

Лекарят, който направи първия ми преглед за установяване на бременността, каза, че бебето е малко за 5-та седмица (той смята за GS - от последния цикъл, който ми беше на 15.04; датата на зачеване е 30.04 със сигурност). Отидох при него, защото ми беше "под ръка". Аз се паникьосах в кабинета, защото той каза, че може да е малко заради хапчето. Каза, че се вижда от кой яйчник съм забременяла и че засега нищо друго не може да каже, освен, че бебето е в матката. Веднага започнах фолиева киселина и да си хапвам по-редовно. Проверих в разните таблици, включително и в този сайт, та се оказа, че 8,2 мм за 5-та GS седмица не е малко, дори напротив... там пише, че бебето в 5 GS обикновено е между 5,5 и 7 мм... дано лекарят да се окаже некомпетентният. Зададох много въпроси, на които ми отвърна с - "не виждаш ли на снимката?"... аз не съм медицинско лице в крайна сметка - не знам кво виждам! Все едно аз да му говоря за синтаксис и морфология (примерно).... та тази негова несигурност ме кара да се чудя: не иска да ми каже лошите неща ли?... не може да знае все още?... или просто той самият не е сигурен какаво знае?....В допълнение не ми направи никакви изследвания, въпреки, че попитах. В понеделник съм на преглед при друг лекар и се чудя дали да не отида и при трети. Както вече споменах, имам и една консултация с познат гинеколог по телефона (той е в друг град), който единствено ме успокои от позицията на медицинско лице. На този етап съм задала въпросите си само тук и наистина мисля да не сърфирам къде да е, за да неплаша бебчо със страховете, който ми причинява четенето на кофти информация...  Rolling Eyes  Но тук ще съм благодарна да пишете за здрави ескапел бебоци  Big grin 
« Последна редакция: Май 26, 2011, 17:49:54 от usmivka^ » Активен
Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #7 -: Май 26, 2011, 17:58:33 »

По-добре смени лекаря Smile Или поне поискай второ мнение Smile
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #8 -: Май 26, 2011, 18:02:13 »

не е малко за 5 г.с., смени си лекаря.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6346

« Отговор #9 -: Май 26, 2011, 18:27:03 »

Отиди при лекар, на който имаш доверие и съвсем спокойно седни и си обясни всяко едно притеснение дори и да те е страх, че изглеждаш глупаво отстрани. Важно е да нямаш съмнения и да си намериш твоето спокойствие Smile

ПС Като си бременна не е нужно да ядеш повече от обикновено, просто се храни здравословно. Казвам го това, за да не започнеш да се тъпчеш излишно от ужас, което също носи негативи.
Активен

Моето име е Любов.
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #10 -: Май 26, 2011, 19:16:33 »

В 5 г.с. наистина е много рано още да се даде каквато и да е информация. Скоро ще можете да видите сърце, засега е само плоден сак с ембрион. И моят съвет е да не се притесняваш предварително, важното е, че яйцеклетката се е загнездила, сега просто трябва да имаш търпение, за да можеш постепенно да проследявате развитието.
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #11 -: Май 26, 2011, 20:20:32 »

Аз имам пресен пример пред мен за подобно забременяване. Моя колежка забременя въпреки прием на Ескапел веднага след акта. Тя също имаше притеснения, макар че лекарката и я успокояваше. Е, точно миналия четвъртък роди живо, здраво и добре развито момиченце  Smile
Посъветвай се и за антибиотика, който си приела. Лекарят ти трябва да знае и това. Аз също бях болна без да знам, че съм бременна и пих разни лекарства, но тогава гинекологът ми каза, че на толкова ранен етап с това, което съм приела няма как да съм навредила.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
usmivka^
Гост
« Отговор #12 -: Май 27, 2011, 09:36:11 »

Cheesygrin Kiss many smileys момичета, не можете да си представите каква усмивка грее на лицето ми сега, след като прочетох отзивите. Никога не съм била фенка на форумите, но сега наистина разбирам колко е ценна подкрепата на някой (макар и непознат), който е имал добрината да се интересува от твоите вълнения, радости и тревоги! Lioness, много благодаря за споделеното. Имам чувството, че вчера беше най-тежкия ден в живота ми... сори, че звуча като лигла, каквато всъщност не съм, но така се чувствах. Днес съм си обещала да изхвърля всичко негативно и да се радвам на най-хубавото, което предстои. Денят ми започна с усмивки и целувка от таткото... навън грее прекрасно слънце... обещавам си да съм позитивна! Часът за другия лекар е запазен за понеделник  Big grin ...
За яденето споменах, че започнах редовно да се храня, защото бях на 90-дневна диета и дори вчера трябваше да ми е воден ден. Причината е, защото 47-те килограма, с които се чувствам и изглеждам най-добре, тази зима бяха станали 55... та за сватбата исках да се върна в кондиция. Сега обаче ям нормално и то още преди да разбера, че съм бременна - просто имам апетит. Бях 50, а сега съм 52... няма да прекалявам, гледам да не се тъпча. Сега почвам да чета повече за грижите, които трябва да полагам своевременно. Чух за едни витамини от своя колежка в 7-мия месец - Зелена енергия http://vodorasli.com/zelena.htm ... та може и тях да започна да пия Smile
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #13 -: Май 27, 2011, 10:42:59 »

Аааа, само без водорасли, моля!  Lol

И ей, само така усмихната!
Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
lioness
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 27, 2011, 14:47:58 »

Кажи на лекаря си и за водораслите, че звучат малко криминално.
Браво за позитивната нагласа Smile
И тъй като си попаднала в правилния форум - отивай два раздела по-надолу  Smile
Активен

usmivka^
Гост
« Отговор #15 -: Май 31, 2011, 11:10:27 »

Здравейте, момичета! Бързам да Ви пиша, защото вчера бях на преглед при друг лекар! Прегледът беше много по-обстоен и ми беше обяснено всичко преди дори да попитам! Докторката е категорична, че всичко е наред и всичко изглежда много добре. Бебето е на много хубаво място вътре в матката, вече е с размери 16,5мм., което е чудесно, сакчето също изглежда добре Smile Няма нищо притеснително на този етап! Каза, че опасността, която е криел Ескапел-а е преминала още щом оплодената яйцеклетка е попадната там, където трябва и се е инсталирала правилно! Каза, че е много важно, че съм здрава и че не съм имала гинекологични проблеми и аборти. Антибиотикът - Клацид, който съм пила е най-добрият вариант, който е можело да ми изпишат, за да няма последствия. Може би причината е в това, че по принцип не обичам хапчета и на прегледа при УНГ го подчертах, та лекарката каза, че ще ми изпише най-доброто Smile Когато споменах за тревогите си, гинекологът каза, че нямам вече никакви основания! Новината е, че съм с обърната матка. За толкова години и толкова прегледи вчера за първи път ми го казаха! Щерева (така се казва лекарката) дори обърна екрана и около 5-6 минути ми обяснява кое какво е и защо обърнатата матка и нормално позициониратана са нато... разновидностите на очите - например сини или кафеви. Каза, че е цяло чудо, че съм пила ескапел и в същото време съм с обърната матка (понякога това е причина за по-трудно забременяване) и сме направили бебето от първия опит Smile Cheesygrin  Lol  Cheesygrin Big grin Обясни, че матката се завърта и нормализира, щом плодът започне да расте и след раждането отново се връща към формата си. Предстоят ми всички изследвания и... да започна да чета темата за януарските мами SmileSmileSmile пожелайте ми успех , а аз ви благодаря за подкрепата Smile)SmileSmileSmileSmile many smileys
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #16 -: Май 31, 2011, 11:15:25 »

Е, честито в такъв случай   Cheesygrin
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #17 -: Май 31, 2011, 16:05:29 »

Браво на теб, дано и занапред всичко е наред и се отчитай редовно  Clover
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #18 -: Май 31, 2011, 16:18:53 »

Всичко много хубаво, само не разбирам все още как е възможно да сте чакали 8 години дете и ти да пиеш Ескапел само, защото е изпреварило сватбата. Иначе честито и лека бременност Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #19 -: Май 31, 2011, 17:23:21 »

Е, не са чакали, Биз. Пазили са се..
Активен

usmivka^
Гост
« Отговор #20 -: Май 31, 2011, 17:40:46 »

Bizz, Ескапел съм пила и преди, случвало се е, макар и само 2 пъти. Пазеше ме той. Но този път всичко беше преднамерено. Аз не бях съгласна да експериментираме ей така - да видим кво ще стане. Исках само поне още 2 месеца да изчакаме, защото сме заедно от много време наистина. Сещаш се - всикчи знаеха, а ние най-добре, че ще се оженим, така или иначе децата са нещото, което е най-логично като продължение... и двамата искаме бебето много, но... само малко трябваше да изчакаме. Все пак и сватбата е много чакан момент и важен за нас, не исках да съм с корем, а и тогава постъпих импулсивно.
За сватбата всичко е готово, добре, че не платих ролкята, която избрах. Та Анна правилно отбелязва, че не сме правили други опити, този беше първият. Вече свикнахме с мисълта, че най-хубавото - детето, изпревари другото хубаво - сватбата Smile Дано всичко е наред SmileSmileSmile
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #21 -: Май 31, 2011, 20:50:20 »

Да бе, разбирам, просто ми се струва най-нелогичното нещо да вземеш хапче в тази ситуация, но явно си се ошашкала, щом казваш Smile
Аз самата напоследък много се замислям какво бих направила при гаф и не намирам правилен отговор.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #22 -: Май 31, 2011, 22:42:52 »

то когато най-малко очакваш - тогава става Smile ние не се пазихме само веднъж по време на овулация и ей го на - в момента ми атакува пикочния мехур  Lol не се ядосвай за сватбата, защото тя минава и заминава, а бебето е това, което е важно Smile пък и доколкото разбирам е скоро, така че едва ли ще си с голям корем. Аз също имах съвсем други планове за тази година - нова работа, нова посока за развитие и в началото ми беше много терсене, че така се случи .. Но хапче не съм мислела да пия де, просто не очаквах да стане толкова лесно  Lol
Активен
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9118

« Отговор #23 -: Юни 01, 2011, 01:56:12 »

Аз не съм медицинско лице, но според мен си се шашнала излишно (в началото де), никой не казва, че след Ескапел 100% става нещо, още повече фатално. Процентът на рискове не е толкова голям и основният риск е извънматочната, което при теб е ок. Оттам нататък според мен бебето ще е като всяко друго и по развитие, и по всичко, скоро ще забравиш изобщо какво си пила.

И да дам един пример- моя приятелка, не знаейки, че е бременна, месеи наред бе пушила, пила алкохол и пушила трева също. Е, бебето се роди напълно здраво и е най-красивото момиченце на света Smile Тя беше малка тогава,не я съдете, просто като пример, че- не че аз бих правила каквото и да било нередно- но не винаги води до толкова ужасни последици, както се говори. Даже по-вероятно е всичко да е наред.

Надявам се наистина да си спокойна вече Smile Иначе ми харесва как искрено пишеш, дано се задържиш във форума, ако е така, добре дошла Smile Пиши как върви с бременността, сватбата, връзката с мъжа ти, каквото намериш за важно...стискам палци, знаейки, че няма за какво, всичко е чудесно при вас ;)
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #24 -: Юни 01, 2011, 07:08:48 »

Не знам защо всички си мислят, че когато бебето се роди живо и здраво, значи не са му нанесени никакви вреди от поведението на майката. Това по повод поста на Корнелия, не по принцип по темата.
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: