star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Правим дупки всякакви... или тема за ремонти
Страници: 1 [2] 3 4 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Правим дупки всякакви... или тема за ремонти  (Прочетена 133921 пъти)
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #25 -: Май 20, 2011, 20:30:25 »

ППП, колко голямо е жилището? И за какъв период от време смятате да го обитавате? Ще поразсъждавам малко "на глас" тук, надявам се да не се обидиш, просто ще се поставя на мястото на собственик на апартамента с планове за дългосрочното му обитаване.

1. Не бих жертвала цяла стая за спално помещение. Много по-важно, според мен, е да има добре обособена детска стая за две деца, с кът за спане и такъв за игра/учене, което автоматично означава наличие на повече пространство. Приспособената за детска стая тераса няма да предлага достатъчно място за 1, камо ли за 2 деца.

2. В никакъв случай не бих правила врата между спалнята и детската. Довода за проветряване на спалнята е добър, но липсата на буфер между двете помещения под формата на коридор / стена убива един от плюсовете на отделната спалня - възможността за уединение.

3. Бих разделила пространствено най-голямата стая на две чрез поставянето на подходящи мебели, обособявайки спален кът и дневна. Това автоматично означава отказване от разточително тежко обзавеждане в дневната част.

Активен
PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #26 -: Май 20, 2011, 20:45:30 »

Ния, благодаря ти за включването, но няма как да стане, защото жилището е около 70 квадрата плюс терасата обаче, ако не е тя и не бъде затворена са само две стаи, а ние сега живеем в една и просто не става! Отделно, терасата ще я жертваме, но ще разбием стената(за да вземем метър от бъдещата спалня) за да се увеличи, иначе е много голяма терасата, но не става без да се увеличи за две деца... и просто такова ни е разположението, че нямаме избор.. иначе за дългосрочна инвестиция така да се каже става въпрос..
за втората ти подточка, ще кажа, че врата ще правим между двете стаи за наше удобство, иначе ще си има и друга врата, която ще се ползва, когато детето порасне и да не ни минава през спалнята, за да отиде до вц примерно...
за третата подточка, най-голямата стая, колкото и да е голяма, не става да се раздели на две детски примерно, иначе за хол и кухня в едно е идеална, както е запланувана сега.

а ти видя ли снимките? и изобщо виждат ли се?  Smile
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #27 -: Май 20, 2011, 21:10:16 »

Да, виждат се снимките.
За вратата между детската и спалнята е ясно, че ще е за ваше удобство. Истината е, че и да се използва на един по-късен етап тая врата, и да не се използва, тя все ще си е там и по тоя начин детето ти ще чува всичко, което се случва в спалнята - от хъркане и будилник, до скърцане на леглото.

Иначе момента с местенето на стената и намаляването на площта на спалнята в полза на площта на детската съм пропуснала. В такъв случай идеята не е лоша. (ама без врата между двете стаи  Lol )
Активен
PPP
Newbie
*

« Отговор #28 -: Май 21, 2011, 01:14:37 »

Kiss Kiss Kiss Прави ми впечатление, че даже до този момент си стигнала, от тая кочина (без извинение) да създадем дом  Cheesygrin Евала!

А иначе не сме от най-шумните, за това не ни притеснява вратата. Даже Бобчо, откакто беше болен април, от тогава си спи между нас, и евентуално ако сме излезнали навън свеки го приспива в креватчето му, иначе си иска между нас, та ние се научихме и на земята да го правим и в банята и т.н. тва не ни е проблем... Cheesygrin
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #29 -: Май 21, 2011, 12:11:44 »

PPP, страшни бременни снимки. Cheesygrin
Не изглежда толкова зле жилището, колкото го описваш, даже и сега.
Вкъщи имаше врата между детска и родителска спалня, отделно си имаха врати и към вестибюла и двете. На мен ми се струваше много удобно, даже след ремонта исках да останат, но мама уговори майсторите да я затворят с гипсокартон, оттам съдя, че явно тя не й се е кефила толкова. Lol Никога не съм ги чувала, но явно на тях не им е било комфортно.
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
PPP
Newbie
*

« Отговор #30 -: Май 21, 2011, 15:55:29 »

Нали  Cheesygrin Мерси, Фата..

а иначе вратата между спалнята и детската ще се ползва 6-7 години, докато Бобо е малък и знаете как е с малките деца, идват гушат се при родителите, ако ги е страх, имат нужда от нещо и т.н. после може и да я затворим пак със стъклените тухли, но пък може и само да я заключваме, и да я използваме само за проветрение на стаята..

леле вече разбиват и е много яко  Cheesygrin даже и аз помогнах малко  Lol ако ги питат мъжете сигурно само им се пречкам де  Razz но съм направила още снимки и пак ще качвам по-късно..
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #31 -: Май 21, 2011, 16:00:09 »

Е, ако решите да махате вратата на по-късен етап..НЕ слагате стъклени тухли..то колкото и да не се вижда през тях - силуети и прочие се различават ясно, апък някой ден Бобчо като си води гаджета хич няма да му е спокойно да знае, че майка му и баща му виждат какво се случва в стаята му  Razz

Имах един познат, на който така му беше свързана стаята с на родителите му и само се оплакваха и той и те колко е ужасно и как всичко се чува и като цяло не знам..ама щом сте решили засега, че това е най-удачният вариант - действайте смело  Smile Да мине леко ремонта!
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #32 -: Май 21, 2011, 16:26:32 »

мерсиии  Smile

а за това със силуетите също сме го обмислили и ще си монтираме от тези вертикалните щори и няма да се вижда  Smile
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #33 -: Юни 06, 2011, 12:29:16 »

ох, ние намерихме мечтаните бели матови плочки, само дето са малко по-големи от очакваното - 20/60 см .. но са супер, вече са вкъщи. Днес си поръчахме и акцента - едната тясна стена ще е с такива плочки (само графитените, няма да има бели между тях)

днес би трябвало да получим оферта от майстора и почваме до няколко дни ... ще е ужас, но нямам търпение вече  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #34 -: Юни 06, 2011, 12:31:00 »

Абе, и кандидат-свекърва ми каза, че все такива плочки харесвала (тя ще си прави ремонт на банята). Много се учудих на размера, ама очевидно е тенденция...

Имам въпрос - според вас и вашите наблюдения, нормално ли е да се боядисва със засечка - бял таван, цветна стена, а под тавана в горния край на стената една бяла лента. Много ми е странно.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #35 -: Юни 06, 2011, 12:35:16 »

Имам въпрос - според вас и вашите наблюдения, нормално ли е да се боядисва със засечка - бял таван, цветна стена, а под тавана в горния край на стената една бяла лента. Много ми е странно.

това го има при нас, но сме със корнизи по тавана, от както е правен апартамента не сме ги пипали .. и съответно те са бели, а стените - цветни .. но ако ги нямаше не бих искала да има такъв момент  Rolling Eyes
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4120

« Отговор #36 -: Юни 06, 2011, 13:24:46 »

на нашите банята е с големи плочки - много яко стана и се лепкат по-бързо от малките ;)
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #37 -: Юни 06, 2011, 13:35:19 »

С корнизи е друго, там хич не върви да си направиш корниза цветен. А Фан, у вас стои много чаровно, на мен ми харесва.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #38 -: Юни 06, 2011, 13:41:23 »

И на нас са ни с такива размери в едната баня, добре се получи. Тези графитните ги виждам за първи път, но смятам, че са много... младежки.  Smile

Гале, и на мен не ми харесва с изключение на стаи с много високи тавани. Там някак си интересно седи.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #39 -: Юни 06, 2011, 13:46:23 »

В банята ни е така, със засечката...и честно ме дразни. Защото само тази част от стената потъмнява, то дори не мяза на мухъл, но стои тъмно и грозно. И се чудя с какъв акъл е направено по този начин. А банята е най-скоро ремонтирана и не би трябвало скоро да й дойде реда.:
Ние сме на никъде с нашия ремонт, направо се отчайвам вече, няма време просто дори да проучим кое колко ще ни излезе. А пък моя все ме успокоява, че ремонта няма да е голям и че дограмата ще я сменим за седмица  Blink Не знам, да му вярвам ли  Rolling Eyes
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #40 -: Юни 06, 2011, 13:51:19 »

То не само, че потъмнява, ами и скъсява оптически стените, което на обикновен панелен блок ми стои ужасно селско.

Пуп, ще ви я сложат и за ден, повярвай ми, въпросът е докато я докарате до слагане какво време ще глътне. На мен с проучването, избирането кой да я сложи, поръчката и всьо, ми отне 17 дни, ако утре все пак я сложат, според предварителната ни уговорка. Ама съм в непознат град и ми бяха доста вързани ръцете откъм проучване.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #41 -: Юни 06, 2011, 13:54:06 »

Еми ей сега, вместо да седя във форума, мога да прозвъня 2-3-4 номера  Lol
Някой пребоядисвал ли е шкафове? Има ли опит в освежаването на мебели. Много се чудим за единия шкаф, дали трябва да се шкури, или мога да хвана четката и боята и да товря  Rolling Eyes
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #42 -: Юни 06, 2011, 13:57:42 »

Само ще ти кажа, че с боя на водна основа не можах да боядисам врата, която беше боядисвана с блажна преди това. Имай наум каква боя върху каква слагаш, иначе не виждам кое може да е проблем. И за шкафове специално се сещам още нещо - декупаж - http://www.maestropan.net/proizvodstvo_dekupaj.html. Виж дали няма да ти хрумне нещо.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #43 -: Юни 06, 2011, 14:52:07 »

Пупи, ако боята не е напукана си боядисвай спокойно, ако е напукана се шкури, защото после и новата боя се прецаква. Ние имаме един шкаф, бял, който е пребоядисват 100 пъти и е бомба Smile
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #44 -: Юни 06, 2011, 15:43:15 »

Тези графитните ги виждам за първи път, но смятам, че са много... младежки.  Smile

това май е точната дума .. мъж ми даже се бъзика, че хората може да ни обвинят в инфантилност  Lol ама на нас много ни харесаха и ще дадат на банята свежарски вид, за сметка на белите плочки.

А относно освежаването на шкафове - аз съм правила декупаж на едно декоративно шкафче за подправки и много добре ми се получи ;) отгоре просто трябва да се мине с лак, за да не се лющят салфетките после .. Ние в едната стая ще оставим едни вградени шкафове и мисля да им лепна някакво фолио по вратичките на първо време, за да не поръчаме нови врати сега ...
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юни 11, 2011, 19:09:44 »

е не, просто не мога да се въздържа да не ви покажа банята  Lol

този изглед е от кухнята, свързаха ми студена вода, за да изкараме вечерта  Lol

а това без коментар  Lol Lol Lol

Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #46 -: Юни 11, 2011, 19:27:47 »

Фани, тоз корем кога излезе  Cheesygrin Доволна съм  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юни 11, 2011, 19:53:20 »

Аааа Ангелче, стра'отна романтика лъха от втората снимка, само белия чаршаф на пода, свещите и разпилените розови листенца ви липсват  Lol
Ще стане банята, няма как да мине без дупки всякакви  Lol
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #48 -: Юни 11, 2011, 20:08:17 »

оф .. днес майстора каза, че според него до седмица банята ще е готова (т.е. във вид за ползване, доизкусуряването може и повече време да отнеме), та много се обнадеждих ... а сутринта махайки плочките от пода в банята са чукнали и тези в коридора и цял ред излязъл .. та ги махнаха и тях и сега всичко е на мозайка и ще трябва да сменяме и там плочки .. ама може и по-добре да стана така, тъкмо ще са в тон с другите  Rolling Eyes а с тази избита стена имам чувството, че половината апартамент е тоалетна  Lol мислехме да слагаме някаква завеска за вечер, но няма смисъл, нали сме си само двамата ... забавно е иначе  Lol

мъж днес купи и помпата за новата кухня, много е симпатична .. дано всичко е наред с нея и да върши работата, за която я спрягат.

п.п. тумбака сякаш изведнъж порастна, онзи ден и майка го изкоментира (а не бяхме се виждали само 10 дни) .. дано само не стане огромен до края, че се плаша  Rolling Eyes
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 20:10:05 от angel_sin » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юни 11, 2011, 20:19:53 »

Каква помпа за кухнята???
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: