star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Правим дупки всякакви... или тема за ремонти
Страници: [1] 2 3 ... 45   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Правим дупки всякакви... или тема за ремонти  (Прочетена 133639 пъти)
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« -: Май 17, 2011, 15:26:49 »

Хайде аз да повлека крак, защото май скоро никой не е правил по-мащабен ремонт от мен. Нека тук да си споделяме всякакви идеи и виртуално да надникнем в дома на другия. Аз ще разкажа на кратко ние от какво започнахме: 88 кв.м. на шпакловка и замазка, две миниатюрни бани с тоалетна (една сбъдната мечта), две също миниатюрни спални и една просторна дневно-кухня. Жилището е южно, с огромни прозорци, и от трите стаи се излиза на балкон.

Засега ще кача само снимки на жилището в първоначалния му вариант и се надявам и вие да качите на онова, което предстои да бъде ремонтирано.  Smile

Дневната: http://imageshack.us/photo/my-images/863/10012011183.jpg/ , http://imageshack.us/photo/my-images/825/28112010086.jpg/
« Последна редакция: Май 17, 2011, 16:35:24 от bizzare » Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #1 -: Май 17, 2011, 16:19:33 »

аз ще се включвам постепенно, като започнем да отхвърляме нещата ;) за сега това е положението, банята е потресаваща http://media.snimka.bg/8625/023506242-big.jpg?r=0
а това е дневната в момента, в която ще разполагаме и кухня: http://media.snimka.bg/8625/023506244-big.jpg?r=0 - две преходни стаи http://media.snimka.bg/8625/023506245-big.jpg?r=0 http://media.snimka.bg/8625/023506241-big.jpg?r=0
Активен

PPP
Newbie
*
Публикации: 2681

« Отговор #2 -: Май 17, 2011, 16:39:02 »

Браво Алексия! Скоро и аз трябва да се разпиша, защото ще се местим от 4ти етаж (от една стая 30 кв) на 3ти етаж в 3 стаи и направо много се кефя! Нямам търпение... ние също ще бутаме стена, при това сега в събота, защото ще затваряме тераса (фактически благодарение на затварянето на терасата ще станат 3 стаи) а вътрешната стая ще бъде без прозорци, но измислих оригинално решение на проблема- ето го и него http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=31053 (първите 3 снимки)
това ще бъде спалнята ни, за това не ме притеснява липсата на прозорец  Smile А терасата, която ще затворим е доста голяма, но ще бъде преместена с метър на вътре, т.е. ще се вземе от бъдещата спалня (сегашна кухня)  Lol дано ме разберете-това ще бъде детска стая  Cheesygrin. Третата стая ще ни бъде кухня с хол. Ще си имам и антренце и баня с вц  Smile А ако ни долипсва тераската, може да се качим на 4ти етаж, където сме сега, все пак свекъра ще го преместим там и така. Скоро мисля да започна със снимките, за да си спомняме какво е било.. то не е много за показване де, но за личния архив става (все пак сам мъж живее там, бъдещата етърва и девер ми не ги вълнува каква е хигиената там... та е много зле  Crazy )
В хола ще си запазим сегашния паркет, само ще го изциклим и лакираме за да се освежи. В другите стаи ще е ламиниран паркет. Дограмата ще сменяме с кафява пвц, защото горе си направихме бяла, ама бързо ми омръзна, кафявата повече си ми харесва. За ремонт за банята може и да не ни стигнат средствата, които имаме, за това първоначално само ще я увеличим и нея с метър някъде, че сега е само вц и си е тясно. Входната врата също ще се смени. Кухненско ще трябва да си избирам и може би ще отидем днес да разглеждаме. Та това е за сега от мен... виждате какво ни предстои- лудница  Cheesygrin
И още нещо- имате ли наблюдения относто тези стъклени квадрати (както обичам аз да им казвам), не знам точното им наименувание. Имат ли недостатъци? И къде в София може да ги намерим?
« Последна редакция: Май 17, 2011, 16:41:50 от PPP » Активен
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #3 -: Май 17, 2011, 16:58:02 »

Спам:
Аngel_sin, kато видях котаракът  в кошницата, така се захилих, че просто не се стърпях. Кой е това? И как невъзмутимо само си стои там, милият.
p.s. ако е Мая, сори за мъжкия род Smile
Иначе дневната на Алексия много ми харесва с тези прозорци, ще чакам и завършения вариант Smile
Активен
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #4 -: Май 17, 2011, 17:00:08 »

Е тя самата тема е за недостатъците им - човекът се чуди как да ги махне, защото правят конденз и отоплението на стаята отива на кино.
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 17, 2011, 17:02:20 »

Е тя самата тема е за недостатъците им - човекът се чуди как да ги махне, защото правят конденз и отоплението на стаята отива на кино.

знам, прочетох мнението му, но това ни е единствения вариант, в който няма да сме като в затвор  Unsure и все се надявам да не се получи при нас... и другото, което ме успокоява така да се каже, е че при него е външна тази стена, а при нас ще е вътрешна...
« Последна редакция: Май 17, 2011, 17:04:26 от PPP » Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #6 -: Май 17, 2011, 17:02:34 »

Ууу, много готяна темица.  Cheesygrin
Аз ремонт в близките 20-30 години не предвиждам да правя , освен ако няма форсмажорна ситуация по някакъв повод. Но все пак имахме някои неща за довършване вкъщи и преди Великден ги приключихме, .т.е имам си и аз като бял човек аксесоари в банята Cheesygrin А, и една освежаваща боя на детската дръпнахме. Та туй от мен. Бих могла да се включвам единствено с твърде компетентното си мнение по ремонтните въпроси.   Big grin

Алексия , за такива прозорци загивам! Направо веднага си ги представих с щора японска стена и направоооо... Wub
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #7 -: Май 17, 2011, 17:24:37 »

Мини, хайде разписвай се тогава на въпросите ни, не се съмнявам в твоето компетентно мнение  Smile
Прозорците на Алексия са страхотни! Само гледката малко не ми харесва, ама така е в големия град  Smile

Аз пък след 15 мин отивам да взема мъжа от работа и ще ходим да разглеждаме кухни  Cheesygrin
Активен
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #8 -: Май 17, 2011, 17:29:45 »

Стъклени тухли, но те обикновено се подреждат като зидария и става стена, пропуска разсеяна светлина, но все пак, как ще си проветряваш спалнята ? Поне аз ги знам тези стъклени тухли от разни соц-решения, с идеята за нещо като витраж ...
Семейни приятели направиха нещо подобно, тоест тъмна стая (не е на външна стена и е без естествени прозорци), но с прозорци в горния край на стената, която разделя тъмната и нормалната стая, така се проветрява, е, през стая е, но все е нещо.
Не знам дали имаш други варианти, но не ти препоръчвам да я затваряш тази стая, кофти е в много отношения, ако аз трябваше ад го правя, бих се прежалила само на вариант плъзгаща, стъклена, от горе до долу врата-витрина на спалня, която да е към дневната, примерно. Когато е важно да са отделни стаите, затварям, дърпам щора, перде и т.н., но иначе стои отворено за светлина и въздух, и е да кажем като отделен кът. Smile

Вкъщи (при родителите ми) сме отремонтирани от 4 години, ама такава бомба е паднала последните два месеца и всички сме транзит, никой не се застоява, прах и наченки на живот в банята, пиша го, за да се засрамя и да изчистя, ако мама не е, че беше почнала.
Още не сме дообзавели обаче, имаме да купуваме полилеи, аплици, пердета, офф и уж сме с повече шкафове от преди, а непрекъснато си връщаме на части стария багаж и 300 зора, докато го съберем, то и аз задръстих с моите боклуци от София ...
Освен това имаме да ремонтираме маза и аз искам да строим мини пристройчица в двора на нашите, ама това е план за 2020 някъде. Lol
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #9 -: Май 17, 2011, 18:43:51 »

Радвам се, че се включвате. И нека темата не е само и точно за ремонти, а и за т.нар. довършителни работи като избор на цветове, пердета, аксесоари и т.н. Така ще могат всички да се включат  Cheesygrin Прозорците и мен ме грабнаха. Пред дневната ни се е паркирал съседния блок  Razz, но пред спалните поне няма сграда, малко по-просторно е. Това са рисковете на големия град, особено този квартал е безумно и безочливо презастроен, но това е повод за една друга тема. Аз съм на принципа, че с всяко място се свиква.  Smile

Мин, за какви аксесоари иде реч. Ако са за баня, дай идеи, всички са ми много еднакви и още не съм намерила нещо подходящо. Абе много скъпи като цяло аксесоарите за баня, не ви ли прави впечатление?

Пете, такива тухли съм виждала или в Практикер, или в Баумакс в София. Има ги в няколко разцветки. А при вас съществува ли изобщо варианта да е плъзгаща врата както Фата предлага?
Активен

PPP
Newbie
*

« Отговор #10 -: Май 17, 2011, 19:07:54 »

преди малко се върнах от разглеждане, даже човека дойде до нас да измери и да чуе нашите идеи, утре ще видим проект на кухнята, ще го направи с програма и нямам търпение, изглежда ми точен, разбира си от работата, та ще видим.

разбирам Фата какво ми обяснява и моята идея първоначално беше такава, но се отказах, за да имам още малко (от малкото) свободно пространство от хола/кухнята, та за това се отказах, но иначе не ме притеснява проветрението, защото като отворя вратата на спалнята през коридора има един метър примерно до входната врата и така ще мога да проветрявам. все пак сме в семейна кооперация и не ме притеснява кой ще мине по стълбите.

преди малко направих снимки на 3ти етаж, покъртително е положението в кухнята баш (защото им тече пералнята, но на никой не му дреме), но срам не срам ще пусна по-късничко снимки за да добиете горе долу някаква представа и ако имате съвети или идеи да ги чуя  Wink само да си припомня как се работеше със сайта за качване на снимки, че одавна не съм го правила  Smile
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 17, 2011, 20:05:22 »

PPP, може и да не се получава при теб, но ако се плъзга тази витрина, тя ще заеме място, колкото тухличките, не знам конкретно при вас как е. А има ли етаж над вашия, над третия ?
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 17, 2011, 20:57:33 »

Ivena, Нанката е това, дето лежи в коша  Lol

ние свършихме добра работа днес, поръчахме си тоалетната, много си я харесваме ;)

и плочки набелязахме, основно ще са светъл цвят и тук там с точки, различни цветове мислим да комбинираме (и други цветове освен тези има) .. Интересно, че точно тези плочки вчера харесах в един магазин близо до нас и разказвах на мъж за тях и днес като влизаме в магазина (друг магазин), той само тях хареса  Lol

Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #13 -: Май 17, 2011, 22:07:24 »

Искам най-отговорно да заявя, че Фата има ужасно завишени критерии за оправено и "бомба паднала". То ако беше така, 80% от хората щяха да си затворят домоете за чужди хора форевър.  Kiss
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #14 -: Май 18, 2011, 00:11:05 »

Аха, мерси, че ме прикриваш. Cheesygrin
Готини плочки.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13205

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #15 -: Май 18, 2011, 08:26:53 »

Ох от вчера ме сърбят пръстите да се разпиша в тая тема  Lol
На нас ни предстои основно смяна на дограмата в кухнята и спалнята. Стара е, дървена и зимно време направо си вее. В спалнята, която не ползвахме зимата, температурите стигаха 3 градуса  Lol Та е наложително и изолация, ама имало не знам си какъв термо мост и ефекта няма да бъде много добър....пълнят ми главата с излишна информация  Lol
Та като махнем дограмата в кухнята, ще сменим и мястото на вратата към терасата, че е на толкова неудобно място и все ми пречи на хладилника, особено лятото като седи все отворена. Мъжът ми иска пък прозорците да стигат до пода, като на алексия, мен пък не ме кефи точно за кухнятам пък и терасата е малка и невзрачна и не си струва. Това ще е по-голямата инвестиция за този ремонт, че с повече не разполагаме. Остава детската да се пребоядиса, че я опушихме с глупавата камина, да се боядиса вратата на детската, защото мъжо се е опражнявал като дете да стреля с нож  Lol и имам един бял скрин, който искам да направя ултра мега джиджан в различни цветове и да го вкарам пак в експлоатация, че е ужасно удобен. Приемам идеи как това да стане, как да махна старата боя и какъв вид боя да използвам.
ОФ, забравих и дупките, които разпробиваха зимата и сега ще трябва да се запълнят. 1 към хола и 2 към спалнята. Не ме питайте какви са и за какво служеха, аз ефект от тях не видях. Факт е, че са грозни, дразнят ме и при първа възможност първо тях ще оправим. И камината трябва да разглобим с все кожух и "черва", че ме е срам гости да си поканя.
Това е в общи линии за това лято. Знам, че не е много, но е ужасно наложително и трябва непременно да го свършим преди зимата, защото пак ще се отопляваме неефективно  Rolling Eyes
Ангелче, много харесвам такива преходни стаи, мечтая си да имам възможност и да бутна едната стена към кухнята, за да има място за трапезария, ъгъл с телевизора и голяяям плот за всичките си глупости в кухнята  Lol
Пете, плочките със сигурност ги има на Практикер, защото всеки път се захласвам по тях и цъкам с език колко са яки.  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #16 -: Май 18, 2011, 09:14:02 »

Пуп, камина в детската не е ли зле? Съдя по наблюдение над разни камини - те като не се ползват, миришат, колкото и да са чистени, да не говорим за фините частици във въздуха...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #17 -: Май 18, 2011, 09:33:16 »

Тя не е в детската, а в кухнята, но направиха дупки с един смешни схеми за пренасяне на топлината. Ама за това пренасяне пробиха дупки към детската и хола, които на теория трябваше да вършат работа  Lol Но всичко се опуши, тапетите и тавваните са потъмнели, та я изхвърляме, задължително. Беше опит, непрекъснато търсим ефективен начин за отопление, за сега твърде неуспешно  Rolling Eyes
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #18 -: Май 18, 2011, 09:52:46 »

Pupi, няма как да е ефективно, ако изолацията и дограмата е такава, каквато казваш. Дори и да е само в онази стая, която казваш, че държи 3 градуса, пак стига самата тя да изяжда топлото на съседните. Значително ще се оправи положението, като се изолирате, ще видиш. Аз например усещам как коридора и външната врата държат хладно и буквално ядат топлото зимата. Въпреки, че са 2 врати на входа, като се отвори прозорец, пак се усеща течение леко. Живот и здраве да сме зимата пак тук, ще накарам Краси да измислим нещо за вратата и хем да не се усеща течение, хем да държи цялото апартаментче топло, а не само 1 затворена стая.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #19 -: Май 18, 2011, 10:05:11 »

Да, това си го знаем  Lol Но нямайме възможност тогава за ремонт, за това сега ще трябва някак да се справим с него, за да не плащаме луди пари за отопление и ток. ама при нас е още по-гадно, че сме и на първи етаж, под нас мазе, а над нас бабе, което не се топли  Razz
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #20 -: Май 18, 2011, 11:17:24 »

Ангел сан, като тръгнете да купувате плочки, дрънни един телефон, да видим какво може да се направи с цената Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #21 -: Май 18, 2011, 13:39:54 »

Ангел сан, като тръгнете да купувате плочки, дрънни един телефон, да видим какво може да се направи с цената Smile

конкретно нещо за тези ли говориш  Cheesygrin ще ги поръчваме в петък най-вероятно, защото ще ни трябват за следващата седмица .. А като цяло търсим серия с основно бял мат - 20/50, 20/60 см и да има свежи допълнителни цветове за комбиниране .. ако имаш нещо предвид с най-голямо удоволствие ще разгледаме.
« Последна редакция: Май 18, 2011, 13:42:01 от angel_sin » Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #22 -: Май 18, 2011, 21:25:17 »

Ние пък (или май аз) планираме освежаващ ремонт към края на лятото Smile Обожавам тапети и мисля да ги сменим по всички стаи + нови мебели за спалнята. Даже вече съм си харесала няколко варианта Smile Също си мислех едната стена в спалнята да е с фототапет, но още не мога да си харесам нещо.. Rolling Eyes
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
PPP
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 19, 2011, 01:05:28 »

ето и обещаните от мен снимки, моля не обръщайте внимание на кочината... предупредила съм вече, че на никой не му дреме, ама да си гледат работата! днес пак работихме, чистихме, пак събирах вода от пода...  Cursing

както и да е- стаята в жълт цвят, тази най-добре изглеждащата ще бъде хол с кухня, другата дето на пода има вода е сегашната кухня, бъдеща спалня, а тераската- с малко разширение ще стане чудна детска, и антрето си личи кое е, това с 4те врати, даже се вижда новият електромер, който беше "първата копка" на нашия ремонт(разделянето на тока) и също си личи на снимката на сегашното кухненско мястото на което сме разделили апартамента на 2, бялото петно на снимка номер 18   Smile
даже днес обмисляхме по съвет на брат ми (че беше тук да помага да се свалят багажи) да си направим врата между спалнята и детската, за сега доста се навихме на тази идея, определено е много добра, но ще видим  Smile

оп, щях да забравя снимките  Lol
http://3ppp.snimka.bg/daily/remont.466989.17104990

п.с. не се шашкайте от първоначалните бременни  Lol
« Последна редакция: Май 19, 2011, 01:09:59 от PPP » Активен
PPP
Newbie
*

« Отговор #24 -: Май 20, 2011, 19:00:40 »

вие май се уплашихте от моите снимки и вече не пишете в тая тема  Lol Razz

при нас има малко промяна в плана, сега замисляме да има врата между спалнята и детската, хем ще може да се проветрява без проблем, хем ще ни е по-близко детската, иначе трябваше да обикаляме през антрето и хола, за да стигнем до детската  Smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 45   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: