star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Индукционна печка & кафеварка
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Индукционна печка & кафеварка  (Прочетена 9866 пъти)
Garfield
Newbie
*
Публикации: 3318

Keep on rollin' baby

« -: Май 11, 2011, 21:52:32 »

Абе дами, да задам един глупав въпрос Smile
Купих си индукционна печка, всичко е много готино, страшно е бърза, икономична, ама не може да ми хване кафеварката. Дали има кафеварки, които стават за такъв котлон и евентуално, от къде може да се купи ?
Мерси предварително Smile
Активен

Колкото и сладко да мъркам в момента, никога не забравяй, че си оставам Лъв...
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #1 -: Май 11, 2011, 21:59:50 »

Питай хотлайна в HP  Cheesygrin
Активен
Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #2 -: Май 11, 2011, 22:09:21 »

Питах. Казаха ми "сахиб, Радж не знае, Радж пие само кафе на джезве". Та не важиш Tongue
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #3 -: Май 11, 2011, 22:33:38 »

До колкото намерих, Биалети имат, като дъното им е по-широко, защото явно размерът има значение за индукционните котлони.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #4 -: Май 11, 2011, 22:36:36 »

Ще разгледам каталога, мерси Биз. Не знам дали ще ги хване, ако са алуминиеви но предполагам мога да питам.
Не отказвам и други идеи Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 11, 2011, 22:39:15 »

Ами не, пишеше, че си е специално за индукционни котлони. А не са ли измислили някакви поставки, които да приспособяват един вид и другите съдове?
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #6 -: Май 11, 2011, 22:46:37 »

Този въпрос го задаваш на грешната половина от сем. Гарфийлдови  Lol Май си харесахме кафеварка от Биалети, мерси отново за инфото Биз Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #7 -: Май 12, 2011, 09:38:25 »

Питах. Казаха ми "сахиб, Радж не знае, Радж пие само кафе на джезве". Та не важиш Tongue

СъсипА ме Lol Lol

Аз си мисля, че всяка кафеварка става за такъв котлон.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #8 -: Май 12, 2011, 09:41:59 »

Моля, моля Smile
Няма как, Мини, то и всеки съд щеше да става, ако е така, а те кафеварките са и алуминиеви даже. (нямам представа индукционните съдове от какъв материал са де). Аз пък си харесах нова, горната част е керамична и изрисувана и като чайниче и дори изглежда така, все едно можеш да я свалиш и да поднесеш кафето като в красива каничка. Ама аз си сменям кафеизточника на няколко месеца, като ми писне от кафеварката, минавам на машината и обратно, та не се си заслужава засега.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #9 -: Май 12, 2011, 10:39:40 »

Не става всяка кафеварка, но да, има такива, преднзаначени за индукционите. Дано не се бъркам нещо, но дори и в Кауфланд съм виждала на цена около 40-50 лв. В Испания бях виждала същите за около 20 евро.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #10 -: Май 12, 2011, 12:15:41 »

значи вземаш едно магнитче и тръгваш да проверяваш Smile на която се лепне - твоя е ..
майка ми така избира тиганите за нашия индукционен котлон Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 12, 2011, 12:36:56 »

А защо, след като по принцип съдовете за тях са си означени, или просто има шанс да попаднеш и на обикновен, който става и съответно не му е двойна цената?
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #12 -: Май 12, 2011, 16:22:16 »

Има списък от метали и сплави, които индукционната печка не ги уважава ( алуминия е един от тях ). Както и тефлоновите съдове, за жалост.
Това с магнитчето е наистина работещ вариант, само че дето...ъх.. освен Зора, до момента не съм влизал в магазин за домашни потреби, та реших да си спестя малко лутане Smile
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #13 -: Май 17, 2011, 11:41:27 »

Гарфилд, за жалост тефлоновите пишеш, но моите тигани за индукционния са си с тефлоново покритие. Ти може би нещо друго да имаше впредвид??? Намери ли си кафеварка?
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #14 -: Май 17, 2011, 11:47:23 »

и аз имам тефлонови, ама не са примерно на тефал Smile аз като чуя тефлон и първо за тях се сещам де ..
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #15 -: Май 17, 2011, 15:11:26 »

А, те и моите не са на Тефал. Дори не запомних марката, а етикета изхвърлих. Купих три размера за 20 евро.
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #16 -: Май 18, 2011, 10:42:48 »

Абе, до колкото разбрах, има някакви тигани с незалепващо покритие, които стават за индукционна печка, но не е баш тефлон.
За кафеварката, още не съм имал време да обикалям повечко, в кауфланд имаше само една иноксова, която жената отхвърли с "много е грозна" Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #17 -: Юли 01, 2011, 23:02:52 »

ох, прецакал си се като нас. И аз първите дни бях във възторг от индукционния, сега в 50% от случаите супер ме е яд. Не може да се пържи, тъй като не хваща тефлонови, съответно забравих за палачинките :( С обикновен загаря и трпбва нон стоп да бъркаш...Освен това много малко съдове са подходящи, и са по-скъпи. Плюс е. че бързо завира водата, не чакаш нагряване- но ако мога пак да реша, ще си взема бързонагряващи, от тези равните, вградените. Пак същият ефект, но с каквито си искаш съдове. Или пък на газ, ама в София почти няма.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #18 -: Юли 01, 2011, 23:56:27 »

Корни, има и тефлонови, подходящо за индукцион. Без палачинки може ли?  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #19 -: Юли 02, 2011, 11:27:56 »

Корни, има и тефлонови, подходящо за индукцион. Без палачинки може ли?  Smile

hm, не съм срещала. Знаеш ли в кои магазини? Ще потърся, сигурно ще се скъпи, но ме спасяват...Инае без палачинки абсурд  Razz
Активен

Garfield
Newbie
*

Keep on rollin' baby

« Отговор #20 -: Юли 07, 2011, 10:47:49 »

Без палачинки, няма условия да възникне разумен живот  Cry
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #21 -: Юли 07, 2011, 10:53:10 »

Хаха, разумен живот.

Корни, моите са от Испания, но не може и тук някъде да няма.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: