star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Поредната тъпотия на НАП
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Поредната тъпотия на НАП  (Прочетена 17455 пъти)
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« -: Април 29, 2011, 08:59:30 »

http://dnes.dir.bg/news/nap-dohodi-danachna-deklaratzia-bezrabotni-danatzite-8516507?nt=4

Чели ли сте тази статия? Да знаете нещо по въпроса, защото аз за десети път я прочитам и пак не ми става ясно дали трябва да подавам тия шибани декларации или не. И изобщо какво трябва да се направи?
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #1 -: Април 29, 2011, 09:03:49 »

Ами според мен си пише доста ясно, при теб каква е ситуацията? Общо взето май само, ако не си си сменяла работата цяла година, тогава не подаваш. Ако си я сменяла, прекъснала или почнала на още едно място - подаваш.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #2 -: Април 29, 2011, 09:37:59 »

А и НАП не си ги решават сами тия работи...
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #3 -: Април 29, 2011, 16:52:47 »

Мда, много глупаво, аз днес подадох, тъй като крайния срок е 02.05. Масово обаче хората около мен не знаеха изобщо за това, не ги виждам хич нещата с тези глоби. Да не говорим и за Декларация 7, която пък аз с целия си акъл забравих да подам.
« Последна редакция: Април 29, 2011, 16:59:32 от Liliq » Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #4 -: Април 29, 2011, 17:25:32 »

Така моя случай е следния - последната ми работа беше три години и половина, от август 2010 не работя до момента. При това положение трябва ли да декларирам и да подавам нещо, това не разбирам?
А крайния срок до понеделник включително ли е?
« Последна редакция: Април 29, 2011, 17:27:28 от alin » Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #5 -: Април 29, 2011, 17:59:07 »

Трябва, да. Точно това пише - досега е било доброволно, защото в твоя случай по-скоро ще имаш надвнесен данък, а сега е задължително. Което не е толкова зле, защото досега малко хора са си търсили разликата (е, тя е 30-ина лв, ама все пак), а така всички ще си го взимат, не само, който се сети.
А, обаче има и друго нещо - ако имаш неплатени глоби и фишове, ще ти ги приспаднат, че ако не трябва и да си ги доплащаш даже.
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #6 -: Април 29, 2011, 18:14:54 »

Ясно. Благодаря. Сега ще разпечатам декларацията и ще я попълвам. И понеделник ще я пратя най-вероятно по пощата /ако има опция/, защото си представям в НАП какъв ще е въргал.
Активен
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #7 -: Април 29, 2011, 19:57:29 »

коя декларация е това, може ли някакъв директен линк ?? Аз за проклетия напуснах на 15.12 и сега ще трябва да подавам такава .. а дори не знаех за съществуването и  Rolling Eyes
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #8 -: Април 29, 2011, 20:15:07 »

Годишна данъчна декларация за доходите на физическите лица - от сайта на НАП може да се изтегли - http://www.nap.bg/page?id=208
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #9 -: Април 29, 2011, 20:38:34 »

Лилия, ти всички осем приложения ли попълни и предаде? По принцип всички ли трябва да са?
Ангелче, крайния срок е понеделник да знаеш.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #10 -: Април 29, 2011, 20:45:34 »

да, ама няма да стане за понеделник ... говорих с майка, нейната счетоводителка ще ми я попълни, но за целта ми е нужна информация от работодателя, което физически няма как да стане за понеделник ... Като се сетя с фирмата какви разправии съм имала с НАП, направо ми се повдига от сегашната ситуация .. и все пак не веднъж съм закъснявала с декларации и не мисля, че сега ще е проблем ... А интересно ако не чета в интернет от къде ще разбера, че има такова нещо и срока му изтича след 2 дни ... Rolling Eyes
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 29, 2011, 20:52:59 »

Ще чакаш съобщение от космоса, направо ми се гади на мен.
И аз съм в ужасни отношения със старата ми фирма и сега ако не се утрепеме няма кога.
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 29, 2011, 21:00:35 »

Лилия, ти всички осем приложения ли попълни и предаде? По принцип всички ли трябва да са?
Ангелче, крайния срок е понеделник да знаеш.
Само Приложение 1 доколкото помня.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #13 -: Април 29, 2011, 21:01:25 »

а, аз имах предвид моята фирма и мъките по нея  Lol а със СУ не вярвам да имам проблем (това ми е последният работодател), все пак са държавна институция .. УП ми извадиха много бързо, така че се надявам и сега да стане толкова лесно .. А като служителките в НАП Оборище не знам дали има други, просто ми се свива стомаха като си представя, че ще ходя при тях ... дали и със закъснение ще може да се изпраща по пощата ?
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #14 -: Април 29, 2011, 21:06:06 »

В статията, която е дала алин, пише, че "В случай, че тези граждани не успеят да се снабдят със служебни бележки от бившите си работодатели, могат да поискат информация по телефона и само да впишат сумите", това не е ли вариант за теб? Въпреки, че знам с какви мъки някои работодатели вършат такива неща.
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #15 -: Април 29, 2011, 21:19:39 »

В статията, която е дала алин, пише, че "В случай, че тези граждани не успеят да се снабдят със служебни бележки от бившите си работодатели, могат да поискат информация по телефона и само да впишат сумите", това не е ли вариант за теб? Въпреки, че знам с какви мъки някои работодатели вършат такива неща.

дори и така да е, в понеделник по телефон и да попълня декларацията и да ида да я дам .. не знам  Rolling Eyes честно казано аз дори не знам каква информация да им искам, като гледам колко суми се нанасят в приложение 1, половината не са ми ясни от къде идват .. изобщо цялото това нещо е много далеч от познанията ми и предпочитам да закъснея, но да ми го направи човек, който с това се занимава .. Ще се оправя някак след това  Rolling Eyes
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #16 -: Април 29, 2011, 21:33:14 »

Така е. Ако искаш мога да ти пратя как трябва да изглежда служебната бележка, която трябва да ти издадат. И оттам да гледаш какво се изисква и да ги питаш по телефона.
Безумие е всичко това, не виждам голям смисъл. Декларация 7, декларация за доходи...все с по 500 лв глоби, глупаво е.
Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #17 -: Април 29, 2011, 21:37:18 »

Аз преди малко говорих със счетоводителката на фирмата в която работих. В понеделник сутринта ще отида да ми даде служебната бележка, ще си попълня декларацията и ще я пратя по пощата. Най - вероятно няма да пристигне в НАП на същия ден, но това нямало значение - важи датата на която си пратил документите.
А ако не стане така не знам... 500 лв няма да видят скоро от мен.
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #18 -: Април 29, 2011, 21:46:20 »

ОФ. Мъжът ми разбра за тази декларация снощи, щото просто няма от къде да го научи, освен от счетито на майка му. И о ужас, в последният момент търчи при бивши работодатели. Но ако наистина си права Лилия, и става по телефона, ще му кажа...защото за последната година има 5! различни работодателя  Rolling Eyes и в работно време няма кога да ги обходи. Ама твърде непопуляризирано ми идва, още повече с тия заплашителни глоби.  Razz
Активен

Gylyb4e
Newbie
*
Публикации: 262

« Отговор #19 -: Април 29, 2011, 22:31:23 »

Моята ситуация е следната: Миналата година февруари 2010г. напуснах старата си работа и от април 2010г. съм на сегашната си работа. Необходимо ли е да попълвам и да подавам някакви декларации?
И още едно питане в тази връзка (ако знаете разбира се) - казаха ми, че трябвало да плащам 10% от наема на квартирата ми на общината или нещо такова и пак някакви декларации да се подават?!?!! Има ли нещо такова...на мен това ми звучи безумно.
Активен
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #20 -: Април 29, 2011, 22:32:53 »

Така е. Ако искаш мога да ти пратя как трябва да изглежда служебната бележка, която трябва да ти издадат. И оттам да гледаш какво се изисква и да ги питаш по телефона.
Безумие е всичко това, не виждам голям смисъл. Декларация 7, декларация за доходи...все с по 500 лв глоби, глупаво е.

ако не ти е проблем ще съм благодарна Smile
Активен

alin
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 29, 2011, 23:20:10 »

Гълъбче, мисля, че и при теб важи подаването на тази декларация.

Аз одеве я отворих да я видя, че аз да не съм счетоводител да си я попълня, тия луди ли са. И то пък за едни ден.
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #22 -: Април 30, 2011, 00:23:17 »

ако не ти е проблем ще съм благодарна Smile
Никакъв проблем, само ми напиши мейл на лични и ти я пращам.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #23 -: Април 30, 2011, 07:18:44 »

Лилия, ще ти бъда безкрайно благодарна ако и на мен пратиш служебната бележка. Мейлът ми го има в профила Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 30, 2011, 09:26:00 »

Пратих, дано свърши работа Smile
Активен

Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: