star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Менструация
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструация  (Прочетена 72837 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #75 -: Март 30, 2017, 12:53:43 »

Щом си е нейна лична, недей да я занимаваш Smile Не ми е толкова належащо... Сега ще видя приложенията и зачатието Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #76 -: Март 31, 2017, 03:59:01 »

Lunette (финландска, купена oт Амазон)  чашка пoлзвам вече три години и съм мнoгo  доволна oт решението да спра да пoлзвам превръзки и тампони. Нищo гнусно не виждам в тoва, мнoгo пo-противна ми е идеята да нoся превръзка, нo всеки има различно себеусещане. Пoвечето производители имат два размера, някои и три. На мен малкият размер ми става, на моя приятелка й протича, защoтo или я слага накриво, или й е малка чашката. Oпит нямам с други марки и модели, защoтo съм дoволна oт тази. След раждане се води, че трябва да се вземе пo-голямия размер.
За следене пoлзвам PeriodView и Life, катo Life ми харесва мнoгo пoвече, нo не съм се примирила с идеята да си платя за премиум ползване.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #77 -: Ноември 15, 2017, 10:31:03 »

Къде да си плясна терзанията. По това време на годината, цикъла ми е тотална щета. Случва се да се поразмести с ден-два. Но всъщност от както решихме, че ще заминаваме, се обърка здраво. И както беше редовен на 28-31 дни, сега когато трябва да съм в ову, започва едно зацаппане с продължителност до седмица. Постепенно и първия ден на цикъла започна да се измества. На първия такъв случай ми дойде на 33я ден, след това на 34я. Днес си поглеждам календара и изтръпнах - 37 ден. Признаци имам, да се надявам, че не ги бъркам с бременност, мога да убия някой от кривотия и пословичното ми ПМС, но чак такова закъснение не е било. Сега ще кажете смяна на сезон, хормони, нова обстановка...ама чак пък толкова ли. Не съм пубер с една заформящ се цикъл.
То е ясно, че първата ми работа като се прибера, е да ида при докторката ми. До тогава освен един тест да си купя за успокоение на душата обаче  Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #78 -: Ноември 15, 2017, 10:36:26 »

До тогава освен един тест да си купя за успокоение на душата обаче  Razz

Не пречи.

Аз, примерно, какво направих лятото - забравила съм да си нанеса цикъла предния месец. И в един хубав ден отварям - 3 седмици закъснение и аз  Shocked Shocked Shocked Направо краката ми се подкосиха. После връщах лентата, та се сетих на коя командировка, преди да замине мм, на мен тъкмо ми идваше и се усетих, че просто съм забравила да попълня приложението. Викам си - мишката изяде книжката, тия технологии ще ни изядат главите Lol Razz

Пупи, като нищо си е от стрес. Това не бива да се пренебрегва, нооо...хората масово се имаме, че сме от желязо, хеле жените...
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2670

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #79 -: Ноември 15, 2017, 11:29:17 »

Да, като за начало си направи един тест, че ново начало нов късмет нали Razz Не че има лошо Big grin И задължително на лекар като се върнеш, тия неща с цикъла хич не са за подценяване!
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #80 -: Ноември 15, 2017, 12:07:35 »

Принципно декември ми е месецът за преглед и цито, тия неща не ги неглижирам изобщЕ. Планирах и сега като се върна да посветя време на това така или иначе. Сега се оказва още по-наложително.
Фей, така си е. И аз съм пропускала да отбележа и почва едно ровене в паметта свързвайки цикъла с други събития, само и само да си спомня заветния ден  Razz
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #81 -: Ноември 15, 2017, 20:27:13 »

Пупи, а на мен този месец взе да ми закъснява (два дни само), но като цяло повече от два дни ми закъснява само когато съм бременна, та имахме разговори вкъщи  Cheesygrin Е, дойде ми, явно от емоциите покрай празниците нещо се позабави, но на мъжа ми сериозно му потънаха гемиите  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #82 -: Ноември 16, 2017, 16:29:35 »

Хора. Слушайте история по тази тема. Скоро моята братовчедка в Холандия, която е с три деца, ми сподели, че мъжът й си е направил стерилизация. Изпаднах в шок. Според мен български мъж не би си причинил това нивга. Тя каза, че е имало полемика и у тях, но в крайна сметка той е склонил пред опцията да остане на сухо. Всичко е станало, защото тя не е понесла никак добре спирала и някакви хормонални инжекции, просто се е разбила.
От там се замислих – контрата винаги е в жената, тя да пие гадости и да си разбива здравето с хормони...Колко мъже биха обърнали нещата към себе си. Евала и на моя в тая връзка, че каза да не се занимавам с глупости (спиралата) и че ще си караме на презерватив.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #83 -: Ноември 16, 2017, 16:44:57 »

Ами тук не е много разпространено и кааак булгарише мачо ще си прецака ТАКОВАТА - най-ценното. В Европа и най-вече Америка вазектомията си е нещо напълно нормално и стандартно и много мъже го правят. Браво на пича.

А за мъж ти - то па голямо геройство да ползваш презервативи, честно Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #84 -: Ноември 16, 2017, 16:51:44 »

Не бе, смисъл, че не каза - о, дааа, екстра - блъскай се с хормони да може на мен да ми е гот без презерватив.
Щото на мен ми е все тая и със Lol

Да бе, евала, развити, мислещи хора. Ние ще сеем безценно семе, често пъти без никаква последваща отговорност.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #85 -: Ноември 16, 2017, 16:53:18 »

Не бе, смисъл, че не каза - о, дааа, екстра - блъскай се с хормони да може на мен да ми е гот без презерватив.

Ааа, такъв балкански селянин, дето му е все тая за жена му, директно го кастрираме без да го питаме Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #86 -: Ноември 16, 2017, 17:00:09 »

Ааа, такъв балкански селянин, дето му е все тая за жена му, директно го кастрираме без да го питаме Cheesygrin

Lol Lol Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #87 -: Ноември 16, 2017, 17:51:12 »

Начи и днес май няма да ми дойде. В аптеката тест не ми дадоха, ноу ресипи  Razz Мислех да опитам в друга, да изтанцувам някакъв танц на цикъла, да се самоизкормя, че ме боли корема и само си повтарям "а-ха, ей сега ще ми дойде...днес ще е". Други предложения?
Мисля да говоря с моята докторка да ми слага спирала като се върта, после пък се сетих колко зле ми влияеха ОК. Освен да предложа на моя мачо вазектомия  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #88 -: Ноември 16, 2017, 17:58:00 »

Бах, и тва ли не дават без рецепта? Няма никаква логика. Няма как да се натровиш с тест за бременни, но пък можеш да посегнеш на мъжа си...

Можеш да направиш теста с жабата. Шегувам се. Гуш Smile
Активен

paiachka
Newbie
*

« Отговор #89 -: Ноември 16, 2017, 18:00:32 »

Те там в аптеките нищо не дават. Иди в голям магазин тип нашите кауфланд и подири там, по-скоро ще има.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #90 -: Ноември 16, 2017, 18:02:09 »

Мога да препикая сода. Нея ще си я купя лесно  Lol
На жената в аптеката и разбрах само ноу и ресипиту, другото е наистина bad english, поздравих и си заминах. Мога да пратя мъжо, блед и притеснен  Lol
На касите в големите продават панадол и стрепсилс и можеш да си вземеш само веднъж на пазаруване. Да не мислиш, че не съм провелявала  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #91 -: Ноември 16, 2017, 18:25:10 »

Пупи, секс пробвахте ли?  Lol При нас така стана, и мъжът каза, че тялото ми се нуждаело от секс и затова отлагало момента, да си взема своето  Lol Както и колко съм била крива и проклета, но това го каза след като ми дойде. Също каза, че понеже много пъти съм излизала този месец не съм била внимавала. Като му казах, че ми закъснява два дена пребледня. И ми вика - и какво ще правим, ще празнуваме ли? Но аз съм си изложила картите на масата - ако ми направи дете ще го гледаме, не мога да махна наше си дете, твърде много ги харесвам  Cheesygrin В най-тежкия случай ще стана домакиня със сто деца, а той ще прави филипински рейсове (по една година)  Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*

« Отговор #92 -: Ноември 16, 2017, 19:01:09 »

Тва колко е тъпо.. Shocked Добре де, ся една жена на всеки рисков секс да ходи на лекар ли Confused Сигурна ли си, че правилно си разбрала, щото хич не ми се вярва точно пък тестовете да са с рецепта. Surprised Не се обиждай, сама каза, че говорят с гъза си там Confused Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #93 -: Ноември 16, 2017, 19:03:19 »

Може да ги е страх за сигурността на мъжовете Confused Lol
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #94 -: Ноември 16, 2017, 21:46:17 »

В Ирландия положението със сексуалното образование и правата на жените е много проблемно. Докато определени бизнеси изискват бележки,от други може да си закупиш и онлайн. Пробвай в boots.ie. Има доставка у дома.
Абортите са забранени със закон,дори и при редки медицински основания,дотолкова,че ирландки идват често до Англия с цел прекъсване на бременност,а понякога са арестувани при влизане обратно на летищата,ако някой ги е издал. Има доста случаи описани в интернет. Причината за недобра осма поправка в конституцията им е изцяло база католицизъм и религия. Затова и масово имат по 10 деца честно казано. Пупи,ако искаш ще ти купя един и ще ти го пратя с първа класа за утре?
Активен
paiachka
Newbie
*

« Отговор #95 -: Ноември 16, 2017, 21:57:22 »

Оо, това е толкова тъжно Sad
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #96 -: Ноември 16, 2017, 22:04:03 »

О това звучи толкова логично. Не се сетих за абортите и предстоящия им референдум.
Але, виж каква хубава тема те завърна във форума Smile Благодаря за предложението, но онлайн нямам проблем и ще си купя най-вероятно.
Между другото и презервативи не се намират лесно ;) За разнообразие пък да не говорим.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #97 -: Ноември 17, 2017, 08:40:54 »

В Ирландия положението със сексуалното образование и правата на жените е много проблемно. Докато определени бизнеси изискват бележки,от други може да си закупиш и онлайн. Пробвай в boots.ie. Има доставка у дома.
Абортите са забранени със закон,дори и при редки медицински основания,дотолкова,че ирландки идват често до Англия с цел прекъсване на бременност,а понякога са арестувани при влизане обратно на летищата,ако някой ги е издал. Има доста случаи описани в интернет. Причината за недобра осма поправка в конституцията им е изцяло база католицизъм и религия. Затова и масово имат по 10 деца честно казано. Пупи,ако искаш ще ти купя един и ще ти го пратя с първа класа за утре?

Божке.
Хейтете ме, разпнете ме, как пък няма да ида да живея в това Средновековие Razz Shocked
(Знам, че тук не сме цъфнали и вързали, няма нужда да ми четете тая лекция.)
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #98 -: Ноември 17, 2017, 09:12:59 »

Е, Фей, специално тази част и мен ме отказа, но пък преди това Пупи така хубаво го беше описала, че не е черно или бяло. Аз със сигурност бих поживяла за 1-2 години някъде, ама като сме наясно с броя деца и някаква визия за бъдещето, ще го мислим.

Иначе и в Полша е същото с абортите и има абортен туризъм към Чехия.

Да не почваме с Паяка на тема религия  Lol
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #99 -: Ноември 17, 2017, 09:40:33 »

Аз съм такъв шашав човек, доста държащ на правата и свободите. Да не звучи феминистко, но в частност на женските. Направо ми е най-анти да се ограничават такива неща като правото на избор за собственото ти тяло и живот.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: