star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Менструация
Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструация  (Прочетена 72836 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #50 -: Юли 29, 2013, 16:38:40 »

Знам, че бусколизин е леко, но на мен ми помага и затова не виждам смисъл от по-тежка артилерия.

Явно много хора са с болки, аз 10 години бях супер, съвсем леки болки и малко по-обилен цикъл, но последните години първите дни са ми зле, даже един път виках мъжа, че усещах, че ще припадна  Rolling Eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #51 -: Юли 29, 2013, 16:46:25 »

Аз имам доста тежки първи и втори дни по принцип. Дори след изпити хапове съм си тръгвала от работа, защото не мога да издържа. Пия тип нурофен/ибопром и т.н. По два в началото и след това още, ако продължава да е нетърпимо положението. Често стигам до аулин, защото просто иначе само се превивам на два ката и обикновени хапове не помагат. Не мога да го търпя. Плакала съм с глас, повдига ми се всеки път, понякога повръщам.. абеее. Гадно е.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #52 -: Юли 29, 2013, 16:46:52 »

радвай се че ти помага леката артилерия, дано не се налага да посягаш към тежката Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #53 -: Юли 29, 2013, 17:20:13 »

Аз съм с кофти първи и втори ден. Почти винаги в тези дни посягам към ибупрофен/нурофен/ибопром. Хаповете от тази група ми помагат и тях си ползвам. Не намирам смисъл да търпя, ако наистина ме боли. Случвало ми се болката да не е толкова силна и тогава нищо не пия, но докопат ли ме тежките спазми, изобщо не чакам.
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #54 -: Юли 29, 2013, 17:53:22 »

Моят първи ден е ужасен. Винаги пия нещо. Преди бях на Аулин, но от половин година някъде го смених Нурофен /400 мг./. Доста съм доволна, почти веднага облекчава.
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #55 -: Август 10, 2013, 11:01:55 »

Пийс, нормално е цикълът ти да се промени, когато започнеш да спортуваш, все пак целият ти метаболизъм започва да се променя. На мен ми идваше по-често в началото, даже имах и леко кървене за няколко дни, след това постепенно се нормализира. Но на мен цикълът никога не ми е бил редовен, винаги е бил между 25 и 29 дни.

А болки нямам. Откакто съм със спирала ми е супер.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #56 -: Декември 25, 2013, 11:59:53 »

Момичета, имам един малко гаден въпрос - дойде ми вчера, но е ужасно обилно с големи съсиреци и буквално никога не съм виждала толкова много кръв. Дойде ми точно навреме, а и предвид, че бях на гинеколог преди седмица едва ли е нещо сериозно, ама...дали е възможно да е било някакъв ранен спонтанен аборт? Сори за тъпия въпрос, ама просто не мога да си го обясня иначе.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #57 -: Декември 25, 2013, 12:27:33 »

Ути, всичко е възможно, но при положение, че съвсем на датата е дошло, по-скоро от смяната към по-студено време, хормоните са се понамотали и затова по-обилно и гадно е станало. Но наистина има варинат и да си направила т.нар биохимична бременност- нещо става за малко и после ЧГХ пада и даже не е точно аборт. Дано бързо спре.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #58 -: Декември 25, 2013, 12:31:03 »

Е, аз нямах предвид точно аборт, а нещо подобно, да, защото бях на лекар миналата седмица и щеше да види ако има нещо...Е, какво да се прави. Sad Дано мине бързо, че освен тва и ме боли много.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8327

« Отговор #59 -: Декември 25, 2013, 15:54:03 »

Ути, толкова рано и лекарят едва ли би видял. Аз една седмица след закъснението бях на лекар и нищо не се видя, а ти си била една седмица след овулация, т.е. в най-добрия случай и да е имало оплождане тъкмо се е закачило (евентуално) по стените на матката.
Дано просто да ти се е паднал обилен цикъл този месец.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #60 -: Декември 25, 2013, 19:53:50 »

Да, аз знам, че е рано да се види от лекар. По-скоро питах, защото ако беше проблем с матката (миоми, ендометриози), лекарят би видял...затова се чудех дали не може да е нещо такова. Но дори това да е било, явно нещо не е било наред, тъй че...здраве Smile  Просто се притесних Sad
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2182

« Отговор #61 -: Юни 19, 2015, 11:32:38 »

Съвременен случай на Синдром на токсичния шок.
Да стои, да се знае.
Активен
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #62 -: Януари 11, 2016, 14:16:21 »

Дами, имам една чуденка относно течението на цикъла. От около половин година цикълът ми се промени - гърдите ме болят от 10 дни преди цикъл, започна да цапа много леко с гадене около 6-7 дни преди цикъл, това продължава така 3-4 дни, след това ден-два няма никой и на другия ден е потоп,който аз броя за първи, изтичат около 50мл за един ден, с много тежки болки, вторият е нормален и последват 4-5 дни отшумяване, едва забележимо, слагам само ежедневни превръзки. Преди да започнат тези периоди имах няколко закъснения от типа на 5-6 дни, тях ги дължах на стрес, настоящото може да се дължи на пътувания всяка втора седмица, но пък ми звучи и като нещо хормонално. Искам така или иначе да ходя скоро на гинеколог, че не съм била от година, ама се надявам да не ми предпишат някакви противозачатъчни и да ме пратят да си ходя.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #63 -: Януари 11, 2016, 15:13:57 »

Според мен иди на гинеколог и по възможност на някой с колпоскоп, може да имаш раничка или възпаление. А може и чисто хормонално да е, разбира се.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #64 -: Януари 11, 2016, 15:15:57 »

Отиди на лекар, както е казала Ути и аки се съмнява в хормони да пусне изследваниа, а не на сляпо хапчета...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #65 -: Януари 11, 2016, 16:16:15 »

Оф, като нищо да е раничка, преди една година ми намериха в устната кухина израстъче на ЧПВ, махнаха го и го изследваха, казаха че "не е страшно" и аз повече и не съм се сещала. Цитонамазката беше както винаги ПАП2. Ще звъня тея дни за час.  Rolling Eyes
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #66 -: Януари 11, 2016, 16:17:24 »

Аз все пак да си кажа, че цитонамазката не е достатъчно достоверна без колпоскопия. Малко като бабите повтарям, ама е важно. Особено пък ако имаш ЧПВ.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #67 -: Март 30, 2017, 09:18:56 »

Знам, че не е точно за тук ама не ми се прави нова тема, та тук ще питам... след 3.2г ми дойде пак цикъла и си имам менструална чашка, от която сън изненадвашо доволна... Някоя друга да полза, да сподели марка и мнение? Освен това ми се иска да си следя цикъла на телефона, моля да препоръчате приложение Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Март 30, 2017, 09:23:03 »

Каква чашка ползваш? Една моя зарибена приятелка ме добави в някаква група във фейсбук и само ме спами, ама нямам смелост да пробвам, докато нямам отзиви от нормален човек Cheesygrin

Не е ли гнусно/гадно да я вадиш/слагаш? Как се оправяш в обществена тоалетна?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13209

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #69 -: Март 30, 2017, 09:45:34 »

Period tracker ми е приложението, с едно розово цветенце. Заключено ми е, само аз си го отварям с парола заради набезите на децата. На начален екран програмката ми показва в кой ден от цикъла съм и въобще има много удобни екстри, включително овулация, сексен ден, болки, симптоми и т.н.
За чашка не се и замислям. Представям си мазало, а и не виждам на работа за 9 часа как ще го мия това нещо. Малко ми е брррр...
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #70 -: Март 30, 2017, 11:04:15 »

На мен Краси ми беше взел Flexy

Но явно размерът не беше подходящ, усетих как ми опъва отвътре, като менструална болка се усещаше. Така че нямам пълно впечатление, да съм усетила да се напълва и да знам как се сменя. Като цяло искам да пробвам, просто някак си не знам как ще се отпусна да ходя без превръзка, ако знам, че някак си нещо може да стане и цялата кръв дето се е събрала, просто да текне. От България има ли откъде да се поръчват лесно? Четох статия, че всяка жена по различен начин ги усеща - има меки, по-твърди, малки, големи и малко е късмет, докато се напаснеш.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #71 -: Март 30, 2017, 11:48:40 »

Пийс май имаше опит или поне беше писала за подобни.

Моето приложение е My Calendar. Пак с парола, казва ти кой ден от цикъла, опция да отбелязваш секс, казва ти кога уволираш, може да нагласиш колко дни ти е цикъла -  дали 28, дали 30, съответно може и да си коригираш първи/последен ден. Има някакви опцийки пак да си водиш симптоми, дали си пила хапчета и разни такива. Докато бях бременна го бях сложила и на pregnancy mode.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15612

« Отговор #72 -: Март 30, 2017, 12:22:52 »

Начи чашата - ъпсурД
Приложението ми е Flo с едно перце. Преди ползвах това на Пупи - готино е
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #73 -: Март 30, 2017, 12:30:28 »

Моята е "Fleur" http://www.fleurcup.com/en
Моята е Л-ка, като мисля да си взема и С-ка, за да пробвам...
Аз съм гнуслива като цяло, а и препадам понякога от кръв, но с тая чашка нямам проблем. Изненадана съм колко лесно се слага и как прави като вакум и доста трудно се издърпва, за да се извади... Аз лисно не виждам как би се разляла.
Ути, я кажи коя е групата във фейса?
За на работа и поддръжката я давам само измиване с гореща вода, а преди 1во поставяне за всеки цикъл се стерилизира... Аз лично мисля да си имам няколко и ако няма как да я измивам с гореща вода просто да си нося друга в кутийка...  Lol
Ути, нямам опит в обществени тоалетни, но до момента чашката не е била по-пълна от половината и това в чвия ми ден след 6ч разходка навън...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #74 -: Март 30, 2017, 12:40:07 »

Ами тя групата е нейна само за приятелки уж, ама пък мога да те добавя ако искаш?

На мен ми е малко гнусна тая чашка, а не съм гнуслива принципно, нямам страх от разливане, ми по-скоро не обичам да бъркам вътре, аз и тампони затова не обичам да ползвам.

Аз не ползвам телефона, ползвам си зачатие.орг от години.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: