star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Менструация
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Менструация  (Прочетена 72936 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #25 -: Октомври 18, 2012, 10:17:35 »

Преди малко ми се случи нещо странно...имах усещането, че ми идва, ама изведнъж, с кръвоизлив. Знаете какво имам предвид, това като изпускане долу на балончета, ама много и обилно...и в паника тичам към бюрото да си взема чантата и да стигна до тоалетната, преди да е станала беля с дрехите...И отивам и какво- НИЩО. Няколко капки течение (дори не супер много, нито гъсто) и това е. Ходеше ми се и до тоалетна, ама егати, то е съвсем различно...Много ми е странно,з а всеки случай съм с превръзка.

И да се оплача от себе си- много съм несериозна, от месеци не си водя календар за цикъла. Мислех,че ги помня и сега седнах да нанасям- помня само май и септември. Цялото лято дупки... Тъпо...от този месец ще съм по-сериозна, обещавам.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #26 -: Октомври 18, 2012, 10:28:07 »

И аз съм имала подобни случки. Странно е, панирала съм се и съм тичала като тебе до тоалетната. Едно такова като изпускане на въздух е Lol Been there, done that.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #27 -: Октомври 18, 2012, 11:00:37 »

О да, познато ми е и на мен  Razz Предимно ми се е случвало на лекции или в градския транспорт. Имам чувството, че всичко е на психическа основа - знаеш, че трябва да ти идва и съзнанието ти си прави майтапи с теб, че ти идва брутално силно в най-неподходящия момент  Razz Аз откакто съм на ОК съм забравила що е  то календарче. Даже ми трябваше малко време да зацепя за какво календарче иде реч, а едно време бях много стриктна в тези неща.  Razz
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15127

« Отговор #28 -: Октомври 18, 2012, 12:42:23 »

И аз съм същата паника като ми идва, винаги се завтичам в тоалетната, винаги ми се случва съответно като съм навън, а то нищо. Затова пък вкъщи съвсем редовно мажа дивана ..просто както си седя и експлозия.
На първия ми ден на работа обаче, докато разговарям с колегите и пак усещам как нещо потича, ама яко. Газ до тоалетната и тоя път наистина беше страшно, как не си бях наклепала светлата рокля, не знам, ама бедрата ми бяха целите в кръв. От няколко години не нося тампони, ама явно като работя ще почна пак. По принцип не мога да се оплача от цикъла си - перфектен е, редовен, кратък, но първия ден са все едни такива талази, дето ми правят сума ти бели.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #29 -: Октомври 18, 2012, 14:43:08 »

При мен първите 2-3 дена е така, ужасно обилно е и дори с най-големите превръзки цапам поне по едни дънки на цикъл, ако не ги сменям на всеки час. За рокли и светли дрехи не може да се говори.

Но и аз не се оплаквам, редовен е и да чукна на дърво нямам непоносими болки, само това, че е обилен и цапащ, ама то е по-скоро неудобство (колко столове съм изцапала в различни фирми и после тайничко ги чистя, ама е срам и ужас)
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #30 -: Октомври 18, 2012, 23:19:33 »

Защо не ползваш тампони тогава?
Обилен цикъл без тампони не карам. А напоследък май никакъв не карам без тампони, просто защото не мога да седя на едно място и с превръзки се чувствам неудобно на работа, навън, в колата.
Даже последно, нали за върха на гадостта, цъфнах баш на teambuilding-а и то баш като отидохме в хотела. Еми просто се презапазих с една кутия по-големи тампони и не се лиших ни от разходките, ни от спато, ни от светлата рокля, ни от нощното къпане в горещия басейн.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #31 -: Октомври 19, 2012, 01:05:45 »

Ох и аз първите два дни съм като заклана, след това изведнъж трети и четвърти ден стават само леко зацапващи... Но на мен ми е доста дискомфортно с тампон точно в началото. Чувствам се някак "налята", много ми е неприятно. Слагам само, ако съм навън и сменям често..

Иначе нямам моменти на заблуда кога ще ми дойде, главоболието ми преди това е толкова нечовешки силно, сякаш някой забива пръсти в мозъка ми... Спре ли изведнъж, значи ми е дошло.
Активен

C’est tout!
aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #32 -: Октомври 19, 2012, 03:24:04 »

Моя канибализъм е мечтан понякога. Идва когато трябва според календара,винаги рано сутрин,че като идеш да пикаш и видиш 1-2 капки. Не се олива,спира на втория ден,а на третия се изчиства вече. Нямам болки особени или нервни разстройства. Но в момента,в който почна да правя редовно секс и се влошава,последния път имах чувството,че имам грейпфрут пълен с пчели вместо яйчник.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Октомври 19, 2012, 09:54:07 »

И аз не обичам тампони, така не и не свикнах с тях. Нося по принуда по моретата само, ама рядко, открих, след 3тия ден и без нищо да съм, от студената вода нямам проблеми, временно "изчезва".
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #34 -: Октомври 19, 2012, 15:00:17 »

аз без тампони не мога да живея...преди да цъфна винаги ме болят зверски гърдите, вие ми се свят, гади ми се и имам страхотно главоболие. Като цъфна няколко часа след това започват режещите болки....целият ми корем изтръпва, все едно че някой ми е бил локална упойка в корема, изтръпнал но много боли....това е момента в който пия Аулина Smile И първите 2 дни съм задължително с тампони, че тече като река, дори понякога като знам че ще излизам или че ще съм на крак, слагам и тампон и превръзка първите дни че ако протече тампона да не се оплескам. След третия ден вече е мнооооого лекичко и четвъртия ден всичко се изчиства и на петия няма никой.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #35 -: Октомври 19, 2012, 18:49:55 »

Днес бях на гинеколог и тъй като очаквам да ми дойде през следващите дни.... лекарят ми показа и ми каза - днес по-късно или утре ще ти дойде Lol Беше интересно да видя как цикълът ми е на път Lol имам го на снимка Lol
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7113

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #36 -: Октомври 19, 2012, 19:52:04 »

Що ходиш преди мензис на гинеколог?
Активен
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #37 -: Октомври 19, 2012, 20:05:05 »

Еми щото сега остана време... А и според мен (демек по моите ПМС симптоми) имам още поне 5 дена до цикъл.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #38 -: Октомври 22, 2012, 13:20:32 »

Смайли, това стана ми доста интересно как точно си го видяла, я разкажи повече. Защото ми се е случвало и на мен да отида на гинеколог като си мисля че имам още 4-5 дни и да ми каже гинеколога ами то започнало да ти идва (като все още не е имало нищо) и реално до 2-3 дни ми идва....затова ми е интересно Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #39 -: Октомври 23, 2012, 16:53:08 »

Тоя месец ми се събраха очите от цикъла ми. Дали защото ми закъсня заради климата (вервайте ми, надявах се, че поради друга причина ми закъснява), но като цяло забелязвам  тенденцията яко всичко да ми се разбичква когато сменя обстановката. Така стана и след морето това лято, че и миналото. Болиии, течее, ако имакак цял юмрук тампон щях да сложа, за да не бягам през час да сменям тампон и превръзка. За сметка на това, си изтече за 4 дни  Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #40 -: Юли 18, 2013, 17:43:45 »

Откакто спортувам всеки ден е започнало да ми закъснява,което,Бога ми,откакто имам менструация не ми се е случвало,винаги е било на точна дата,на 29 дни,а сега от няколко месеца ми закъснява винаги с няколко дни,за сметка на това леко и почти безболезнено. Като се прибера ще ходя така или иначе на гинеколог да ме види и да си каже мнението,но ако някой знае нещо по върпоса,моля да сподели.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*
Публикации: 16509

A believer

« Отговор #41 -: Юли 18, 2013, 18:20:33 »

Е какво значи закъснява, просто ти се е пренастроил нещо, на мен ми идваше на 30 дни 1 година, сега стана 26. Няма страшно Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #42 -: Юли 18, 2013, 18:39:33 »

Нали ти идва , какъв ти е проблемът?
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #43 -: Юли 19, 2013, 01:11:21 »

Намирам го за аномалия 12 години да ми идва на 29 дни и сега от няколко месеца си идва както си иска,имах и някакво зацапващо по едно време. Мерси все пак!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #44 -: Юли 19, 2013, 08:27:11 »

Лекарите лекуват промените в цикъла с противозатъчни, те нямат кой знае какви похвати. При положение, че има жени на които не им идва с месеци, твоята "аномалия" ще отнесе противозатъчни или прогестерон, както всички останали.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #45 -: Юли 19, 2013, 08:32:20 »

Или витамини А и Ц за кървенето между циклите Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юли 29, 2013, 16:16:36 »

Искам да ви питам търпите ли болките по време на цикъл (ако имате),или пиете нещо?

Аз явно съм маниак на тема нежелание да пия лекарства. Отскоро пия витамини, иначе нищо никога не пия, освен като настина 1-2 пъти годишно- упсарини, витамин Ц, хапове за гърло и точка.

Но летните месеци от 2-3 г. имам ужасен първи ден на цикъла (почти цял ден ми е зле, с нещо като контракции- болките не са нетърпимо силни, но някак ми призлява от самите спазми,не знам как да го обясня, ама е гадно). Та, напоседък пия по 1-2 хапчета бусколизин първият ден след като се мъча поне до обяд и видя, че не минава. Помага ми супер много и се замислих защо се мъча, по дяволите...

Та, вие пиете ли нещо или като мен се мъчите да търпите (по неясни причини, едно хапче на месец няма да ме убие...).
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #47 -: Юли 29, 2013, 16:24:46 »

Ами виж сега, и аз не обичам да пия ей-така за спорта, да не би да умра от малко болка, ама съм се научила да си "разчитам" болката. Не знам при другите как е, но при мен са два вида - едната е доста неприятна, но като цяло лесно отшумява. Другата е пулсираща, по-скоро на спазми, и като усетя, че ме хваща този тип, посягам си към спазмалгона или аналгина. Мисля, че веднъж ми се е случвало, откакто съм на ОК, да пия и Аулин, но като цяло рядко е чааак толкова зле. Та общо взето ги усещам накъде отиват нещата и спрямо това решавам дали да пия или не. Ако болките са от втория вид, не се притеснявам да пия нещо, все пак става въпрос за едно хапче месечно, максимум две.  Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #48 -: Юли 29, 2013, 16:30:55 »

Боже, бусколизин! На мен след операцията ми е толкова зле, че направо съм пред припадък и понякога даже аулин пия в крайни случаи. Опитвам се да търпя, но винаги взимам хапче, въпросът е дали аулин или спазмалгон само. Но пък при мен болките станаха наистина жестоки.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*

...dreamer...

« Отговор #49 -: Юли 29, 2013, 16:33:04 »

моя цикъл винаги е бил много тежък, първия ден са нечовешки болки, понякога с припадъци и повръщане :(
Попринцип търпя доста на болка, ама има един момент в който нещата стават неконтролируеми и си взимам Аулина, иначе друго не ми помага. Като ме хване аулина съм като нов човек Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: