star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Стилизанти за коса
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стилизанти за коса  (Прочетена 7094 пъти)
Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« -: Април 13, 2011, 17:26:58 »

Споделете какви стилизанти за коса използвате Smile
В последно време много започнах да се харесвам с къдрици - все още се опитвам сама да си ги правя вкъщи с преса или с дифузер. По принцип използвам пяна за коса - зелената на Тафт, но нещо не съм много доволна от нея, защото някой кичури остават с мокър ефект, други не - явно не се разнася добре или аз не мога да я разнеса добре... другото е ако се правя с пресата да пръсна малко лак после, отново Тафт...

Та.. кажете какво използвате.. ако използвате такива продукти. Лично аз търся нещо с което хем да може да се оформи добре косата, да е мекичка, хем да не си личи от 100 км. че има нещо. Така, че приемам съвети. Smile

П.С. Ако има друга такава тема, съжалявам, аз не можах да намеря.
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #1 -: Април 13, 2011, 22:45:32 »

Ми май никакви. Само подхранващи- олио Керастаз, блясък Керастаз, а когато искам да съм къдрава, не ми отнема много усилия, едни ролки или дори да си намотая косата след баня с щипка, става.  Много малко пяна (няма особено значение каква) или крем за къдрици Вела, лак, максимум, ако искам да е по-оформено.
Активен
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15124

« Отговор #2 -: Април 14, 2011, 12:33:59 »

Така и не се научих да се търпя със стилизанти. Мине не мине време и току си взема някоя пяна и като се мацна и пак се чувствам като клошар в косата. И аз по-скоро на влажна коса се намотавам и чакам да изсъхне добре. Най-много на влажна коса да сложа малко пяна, което и при теб трябва да върши работа, защото ти е доста чуплива косата.
Активен

Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #3 -: Април 14, 2011, 17:13:08 »

Точно това и на мен ми е проблема.. С пяната в повечето случаи колкото и да суша косата, стои на клечки, безформено... Имаше един лак на Тафт който ползвах постоянно - с бледо розова опаковка беше.. оформям, пръскам и косата оставаше мекичка, много хубава.. но никъде не мога да го намеря вече повече от година.. явно са го спряли от производство...

А какво направих днес... (оф няма ли да си намеря работа вече, че от това стоене вкъщи ще остана без коса  Lol )

Измих си косата, докато беше мокра още сложих малко пяна и я изсуших почти напълно.. след това хванах готварското фолио и си направих ролки  Cheesygrin Говоря все едно топлата вода съм открила, но наистина за първи път го правя това. Навивах на по дребни кичури. В началото ефекта беше малко стряскащ, но след това като се отпуснаха малко къдриците стана много приятно Smile Стоя пред огледалото и им се радвам като тийн  Cheesygrin

Пооправих малко фолиото, мисля че може да се използва за още 1-2 пъти поне  Cheesygrin

А, Бамби, този крем на Вела и преди съм чувала, че е хубав, мисля да го пробвам при първа възможност Smile
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #4 -: Април 14, 2011, 20:05:20 »

Всъщност има такива ролки Smile Това, което ти си напавила с фолиото. Те действат на същия принцип, само дето не е такава играчка, вземи си, пръчковидни са и се увиват. Smile И стават за многократна употреба. Обаче бъркаш с пяната и сушенето - така циментираш косата и не я оставяш да бухне къдраво. Косата се суши без стилизанти (или точно преди да започнеш да навиваш ролките, по малко крем/пяна на кичур) и не напълно. После навиваш ролките, моткаш се с тях и чак после лак, блясък, тн.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 20:07:00 от Bambina » Активен
Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #5 -: Април 14, 2011, 20:48:29 »

Да, но за този метод ще сменям пяната, защото остава на клечки... и лепне  Unsure

А тези ролки - пръчковидните, стават ли за по тънка коса, понеже моята е такава и съответно хващам по тънки кичури... Мисълта ми е ще може ли да се задържи стабилно Smile
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #6 -: Април 15, 2011, 00:00:46 »

Даже са супер за по-тънка коса.
Активен
Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #7 -: Април 15, 2011, 00:54:14 »

Чудесно Smile Значи трябва да си взема такива Smile Сега си преброих аматьорските ролки - 35-40 бройки не ми мърдат  Cheesygrin
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #8 -: Април 16, 2011, 11:57:47 »

Аз преди ползвах пръчковидните ролки и много добър ефект стана, само че на моята коса нищо не ще да се задържа за по-дълго Surprised
Активен
Candy
Newbie
*

A daydreamer...

« Отговор #9 -: Април 16, 2011, 13:21:58 »

Моята коса е тънка, не много рядка, но не е и гъста и лесно се оформят прически... С ролки стоя 10-15 мин след като сложа и последната и вече съм готова. Ноо.. не знам как спя вечер - на другия ден вече няма и следа от прическа, права, къдрава.. няма значение  Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 539

« Отговор #10 -: Април 16, 2011, 13:50:50 »

Нормално, къдрици с ролки и на мен ми държат само ден, на сутринта имам само леки чупки. Варианта е да пръскаш много лак, ама аз не съм фен, не обичам прекалено стилизирани, стегнати и подредени букли. Единствено с ретро пресата издържат няколко дни, ама там си има и топлинна обработка, а и пак отиват доволно количество стилизанти. Ролките, които са като пръчици и аз харесвам. Ползвам един черен лак на Тафт, не ми слепва, косата изглежда естествено, а и държи.
Активен

Charming
Newbie
*
Публикации: 165

Dangerously In Love ....

« Отговор #11 -: Юли 23, 2011, 19:01:52 »

Момичета, споделете знаете ли някакъв ефикасен продукт за коса против влагата ( става въпрос за влагата на морето, защото след като си я изправям, след 2 часа все едно нищо не съм и правила и се начупва много гадно  Sad Sad SadConfused
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #12 -: Юли 28, 2011, 02:01:27 »

В интерес на истината има такива, но в БГ не се намират. Можеш да пробваш с малко повече лак, което не е полезно, но е възможно да помага, все пак изсушава.
Активен
Charming
Newbie
*
Публикации: 165

Dangerously In Love ....

« Отговор #13 -: Юли 28, 2011, 12:36:22 »

Ами всъщност си поръчах от фризиорката ми някакъв влагоустойчив спрей, за непокорни коси. Италиански е. Ако има ефект, ще ви го препоръчам Smile
Активен
Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #14 -: Юли 28, 2011, 17:49:39 »

out of bed Loreal - прави небрежни къдрици и мокър ефект, седи готино, неглиже, леко чорлаво
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #15 -: Юли 31, 2011, 19:54:44 »

чорлаво Cheesygrin
Активен
Belladonna
Newbie
*
Публикации: 98

ludetina

« Отговор #16 -: Август 12, 2011, 17:43:55 »

чорлаво Cheesygrin

амчи как  Wink  Lol мацки, да споделя днес ходих до ДМ-чето. Разгледах по-щателно продуктите за коса, щото спрея за разсресване ми свърши и имаше много свежи предложения на Алверде и Лавера... Чували ли сте ги? Немски марки са, едната е с поносими цени, другата lavera e по-скъпичка, води се био, има даже некъв сертификат, но разфасофките са малки и се зачудих дали да си взема, щото като знам ква съм разсипничка, ще ги свърша за нула време ... та да ви питам и вас някоя да е ползвала тези марки, по-специално ме интересува lavera?
Активен

lud umora nema, samo se poti Smile
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: