star chick-chat.org star Женски работи star Любов, секс и контрацепция... (Модератор: Bambinastar Харесвам много мой колега...какво да правя?
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Харесвам много мой колега...какво да правя?  (Прочетена 12699 пъти)
Morena
Newbie
*
Публикации: 2

« -: Март 17, 2011, 20:32:52 »

Здравейте, за първи път пиша във форум...на 24 години съм,  от няколко месеца работя в една фирма като секретарка. Преди околко месец започнах да харесвам мой колега. Нямаме много общи неща в работата и сме на различни етажи, но два дни в седмицата ходим заедно да пазаруваме за офиса. Той се държи готино с мен, шегува се, усещам как ме гледа по малко по-различен начин, но пък може и да си въобразявам. Незнам какво да правя, в никакъв случай не бих му казала че го харесвам, нито пък ще направя някаква крачка, притеснявам защото все пак сме колеги, и ако той ме отреже ще се чувствам много кофти- все пак всеки ден се вждаме...Просто откачам като го видя и не спирам да мисля за него Rolling Eyes 
Не съм била в такава ситуация от тийнеиджърските ми години! Дайте ми някакви съвети, защото вече май съм спряла да мисля Lol
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #1 -: Март 17, 2011, 20:57:03 »

Лично аз бих го поканила на кафе извън работно време.
На такава неформална среща би следвало да си проличи отношението му към теб и евентуално намеренията Smile
Ако изобщо приеме...Все пак не споменаваш дали знаеш той свободен ли е, обвързан...
Успех!
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #2 -: Март 18, 2011, 18:44:03 »

Аз преди няколко години си бях харесала мой колега и както Фей ти предложи го поканих да излезем. Всъщност то цялата работа почна с едни смси уж нещо по работа и накрая се стигна дотам. В последствие обаче нищо не стана между нас и не е имало и драми. Но мога да ти кажа, че и до ден днешен си имаме уважението едни към друг и тези спомени не са ни попречили. Но зависи си и от човека разбира се. Ние решихме, че няма какво да делим и да се надуваме едни на друг.
Активен
macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #3 -: Март 18, 2011, 19:30:19 »

И аз бих го поканила  Cheesygrin Давай смело,но не прекалено и опитай Smile Успех
Активен
Blow
Newbie
*
Публикации: 4302

« Отговор #4 -: Март 18, 2011, 19:46:43 »

Аз бих използвала тези ходения на пазар, за да разбера нещо повече за него, а и да му натякна, че евентуално съм сама, евентуално имаме общи интереси и т.н. В поканата на кафе се губи малко съспенса, а и ти през цялото време ще си напрегната дали той се чувства добре, дали му е интересно, дали не е приел просто от куртоазия. Остави ги тея неща да си ги изживява той като те покани.  Cheesygrin

Активен

YOUR PLEASURE IS MY BUSINESS!
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #5 -: Март 18, 2011, 20:58:47 »

Мда, и аз мисля като Блоусиня, какви са тия директни атаки, убиват играта в зародиш, малко кокетство, а-у жена си, все пак, трябва да знаеш как по невербален начин да дадеш зелена светлина някому. Кафе между полупознати е тъпо, или поне на мен винаги ми е било тъпо да седя срещу някого с явната почти гласна цел, че се изучаваме, като и от двете страни уж има гласно 'споразумение' , че интерес има. И кво, ако по средата на кафето се окаже, че интерес от едната страна няма, за другата става доста тъпичко, особено ако тя е жената, и още по-тъпо, ако инициативата е била нейна. Не че е нещо кой знае какво, но същите неща могат да станат ясни, без да се стига до тъпите моменти, като всичко тва е случи при далеч по-непринудени обстоятелства.
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 18, 2011, 21:36:03 »

жена си, все пак, трябва да знаеш как по невербален начин да дадеш зелена светлина някому

Ми явно не знае щом пита момичето и иска съвет Lol
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #7 -: Март 18, 2011, 22:07:17 »

Имах един колега в първата година , в университета. Дали сме се харесвали , не знам (е, сигурно е имало някакъв интерес и в двамата), но със сигурност адски се забавлявахме , тъй като той имаше пиперлив език като моя и шегите и закачките бяха общо взето entertainment  и за останалите в групата.Както и да е, в крайна сметка , след като се гонихме два семестъра, излязохме на кафе ( по моя инициатива), и се оказа, че няма какво да си кажем.
Мисълта ми е- остави нещата в негови ръце Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 18, 2011, 23:43:59 »

Да, Феюно, и то все едни такива невербални съвети се изсипаха  Lol
Активен
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 19, 2011, 09:40:37 »

Вербални или невербални - нека авторката си реши Wink
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #10 -: Март 19, 2011, 10:56:10 »

Това с кафето си е практика на по-решителни, директни и самоуверени жени, които си живеят живота така и ще се спряват и със ситуацията, независимо от отговора на момчето. Дори от малкото написано, не ми се струваш такъв тип, най-малкото щеше да питаш как да го забия, а не какво да правя. Пофлиртувай си леко и виж как ще потръгне, приятно е, когато работният процес се дообогатява с любовни трепети. Big grin
Ако решиш да действаш, то се огледай и прецени внимателно обстоятелствата на работа, поне аз бих, ако си държа на работата. Не знаеш какви интереси можеш да пресечеш и какви реакции ще имат колегите. Не, че е тяхна работа, но това не им пречи да имат мнение и възможност да ти правят проблеми, но пък и ако не рискуваш няма как да разбереш. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Morena
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #11 -: Март 19, 2011, 19:47:51 »

Благодаря на всички за съветите! Определено не бих го поканила на кафе, просто ще чакам нещата да се случат... или по-скоро ще се надявам да се случат Smile
Активен
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #12 -: Март 19, 2011, 20:57:17 »

Морена, според мен най-добрият начин да провериш дали наистина има нещо към теб е да го "изкараш" от работната обстановка. Вие не излизате ли с колеги? Защо не се опиташ да организираш едно отбрано фирмено парти? Или да се разберете с няколко колеги/колежки да излезете и да споменеш и на въпросното момче?
Моят най-голям съвет е да не се притесняваш и спичаш от него - бъди себе си, бъди забавна, усмихната, уверена, позитивна, със самочувствие... Не гледай на него все едно е недостъпен или все едно нямаш шанс, не се "срамувай" да го поканиш, ако решите да излезете много хора.
Казвам ти го, защото останах с впечатление, че малко се притесняваш. А при мен обикновено така се случва, че винаги когато се притеснявам, не мога изобщо да покажа "доброто" от себе си и съответно другия да го види. Така че както и решиш да действаш, направи го с увереност. А, и още нещо - действай! Smile Аз лично не бих се оставила само да се надявам нещо да се случи, когато много го искам. По един или друг начин трябва да предизвикаш нещата към развитие, защото само с надежди и чакане не става. Трябва да си проправяш път към това, което искаш.
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #13 -: Март 19, 2011, 23:00:24 »

На 24 лазарника и задаваш такива въпроси?
Че се намира и кой да те поучава хаха
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #14 -: Март 20, 2011, 02:06:39 »

Че се намира и кой да те поучава хаха
Че се намери и кой да коментира поуките. Lol
Годините не са гаранция за каквото и да е.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #15 -: Март 20, 2011, 19:52:12 »

Това с 'колегите', от всякакъв вид, имам чувството, че рядко се получава. Smile
Активен
Питър
Newbie
*
Публикации: 64

За приятни неща времето все не стига.

« Отговор #16 -: Април 08, 2011, 00:09:42 »

попитай го :  "-Има ли нещо което неможеш да ми кажеш заради това че сме колеги, ако искаш мога да напусна , аз и без това съм от скоро .. ако има нещо много искам да го знам ?"  ... и му даваш молбата за напускане - да я занесе на шефа Smile))))

какво толкова има - ако наистина почваш да си губиш ума - трябва да ти проличи по някакъв беспорен начин ,
да си призная честно - на мен ми се е случвало - аз честичко напускам - и веднъж една супер мацка ми каза .. е вече не сме колеги и няма никакви пречки , и аз зяпнах ... и докато зяпнах и тя ми запуши устата с вкуса на червилото си

или работата или той - това е Smile)  говори и с шефа - да метне молбата в коша, че дереджето сега не е розово много
Активен

Ако нямаш любов .. си я закъсал яко! / Св. Павел
Питър
Newbie
*

« Отговор #17 -: Април 08, 2011, 00:14:16 »

има и по-умерен път към славата - предния ден преди пазаруването му казваш директно
"-утре сме на пазар , искаш ли да ти изгладя ризата - защото аз много държа на пазаруването с теб ?"
ако и сега не се светне че има нещо ... и си вземи ютията на работа , да се убеди с очите си че нещата са сериозни и не се шегуваш
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #18 -: Април 08, 2011, 10:30:46 »

Питър, много енергично луд си. Blink

говори и с шефа - да метне молбата в коша, че дереджето сега не е розово много
Надали още четеш, но не го прави. Егати фирмата ще е, ако шефа си няма друга работа, освен да взима дейно участие в офисните зарибявки.
... и си вземи ютията на работа , да се убеди с очите си че нещата са сериозни и не се шегуваш
От седмици не съм се смяла така, тези глупости много разтоварващо ми действат. Razz Това с ютията, ако го направи някой мъж, който го поднесе с дяволита усмивка и много глуповат младежки чар, може и да мине, но не си го представям да работи за жена. Smile
Активен

Aletulip
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #19 -: Април 08, 2011, 11:31:41 »

Моренче,

Когато отидете пак за материали и те разсмее за нещо-  отиваш при него и една бърза закачлива целувка. С думите: "Много си сладък, това би ли пречило на едни служебни отношения?" И се усмихваш...
Той естествено ще реагира както Питър пише за себе си, при което предизвикателно и на шега му казваш: "Явно пречи, виж се- вместо "МЪЖ", целия стана на "КОЛЕГА""Smile И през смях продължаваш разговора за друго или разказваш някой смешен виц...
Може да обсъдите дори какво оборудване трябва да закупите за стаята за почивка?;)
Друго- покани го да ти помогне като колега за някое разместване или пролетно освежаване у вас с идеята, че "няма кой да ти помогне"...

Това е по като за твоя темперамент. И гледай да бъдеш себе си, а не такава каквато ти се иска да бъдеш в неговите очи!
Момичетата по-горе ти дадоха много хубави съвети, как трябва да изглеждаш и се държиш...

На това му се казва- разузнаване с бой!
Баба ти навремето си е изтървала кърпичката или е закичвала с цвеке толкова момци преди да пристане на дядо ти...
Иначе ще има да се гоните по етажите, както някои тук по цели семестри и т.нат ялови работи. Губиш ценнно време!
Какъв е смисъла да чакаш да ти падне в ръцете ябълка, която още е "зелена" и не се знае дали ще "узрее"? Я давай "узрелите";)
Бъди активна и ефективна!

И не забравяй да се отчетеш тук какво е станало, виж колко хора тук ти мислят доброто:-P

Активен
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #20 -: Април 08, 2011, 14:34:03 »

Аз виждам каква смущаваща бройка хора живеят в някаква паралелна вселена, която определено не е нашата. Rolling Eyes
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #21 -: Април 08, 2011, 14:59:48 »

Мина - президент. Напълни ми душичката.
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #22 -: Април 08, 2011, 21:16:43 »

Пфффф, ша падна, честно.
Активен
Aletulip
Newbie
*
Публикации: 3

« Отговор #23 -: Април 09, 2011, 11:24:48 »

...Така е- и аз съм загрижен за същото:) Нищо лично!
Да чакаш отговор на ненаписано писмо.... Или "да се оставиш в ръцете на някой" с години, ако той примерно- не може да се държи без мама на краката си(духовно незрял), или е да речем на "Мелмак" с фантазиите си по някоя друга....

Затова- провокирай, наблюдавай и променяй нещата около теб, Морена! Не чакай да се случат просто от само себе си.
Несподелената любов, ако е такъв случая ти- носи виртуални трепети, но завършва предимно с разочарования и трагедии.
« Последна редакция: Април 09, 2011, 11:27:45 от Aletulip » Активен
Питър
Newbie
*

« Отговор #24 -: Април 09, 2011, 15:59:48 »

гледай ти Smile  .. как се раздвижиха нещата .. и то от колко малко , аз казах ли ти - почнеш ли от някъде спиране няма
това е - времето за приказки отминава - ще обощя като за последно - и после вече - действаш ..
щом слънцето се появи и термометъра удари 20 градуса - нямаш право повече да криеш усмивката си

та така всичко се свежда до :  ти ако не се спреш - няма кой да те спре - само умната
и на второ място - не по-малко важно от това да покажеш нещо на някой е това да покажеш нещото на себе си Smile)
покажи си колко много го харесваш и какви дивотии можеш да направиш, цялото удоволствие ще е само твое
а ако нещо се обърка - можеш да хвърлиш вината върху мен

« Последна редакция: Април 09, 2011, 16:33:46 от Питър » Активен

Питър
Newbie
*

« Отговор #25 -: Април 13, 2011, 16:40:28 »

... имам план "B", план "C" и план "D" - всички гарантират пълен успех ...но незнам работиш ли по въпроса още или ..
аз и без друго нямам никаква работа и скучая по цял ден, ако не беше тоя форум досега да съм се гръмнал /
план "Е" го оставям за супер краен случай - той е бетон!  
« Последна редакция: Април 13, 2011, 16:48:40 от Питър » Активен

Candy
Newbie
*
Публикации: 1822

A daydreamer...

« Отговор #26 -: Април 13, 2011, 17:34:29 »

Момичето не е логвало повече от 2 седмици, така че не се хаби   Cheesygrin
Активен

Make no mistake between my personality and my attitude. My personality is who I am, but my attitude will depend upon who you are.
mirelichka
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #27 -: Април 15, 2011, 09:32:28 »

Давай смело
Активен

Smile
Питър
Newbie
*

« Отговор #28 -: Април 15, 2011, 22:57:49 »

аз ли да давам , неее няма да издавам тайната - ако няма защо
явно кервана е отминал , чакаме следващия .. търговец - и пак пускаме кучетата

Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #29 -: Май 19, 2011, 23:52:11 »

Не е много по темата, но да си поспамя  Cheesygrin

Аз на тези истории с колегите гледам поначало негативно и не мога да си представя нещо на сериозно или с добри последици.

В моята работа постоянно се шегуваме, мъжете се радват на дамската компания и не спират да кавалерстват. Обаче има  двама от тях, дето ако ми паднат, бих ги разкъсала (по отделно де  Cheesygrin ). Въпреки това внимавам да не излизам от приличието, все пак те са семейни, а аз сериозно обвързана и само интриги ми липсват.  Което не пречи да пофантазирам от време на време. Пазя си тези емоции като малък цветен отдушник, носещ удоволствие през работния ден  Smile

До колкото разбирам  темата е за по-реални неща и различна ситуация. Въпреки предварителния ми негативизъм, със сигурност има изключения и различни развръзки  Wink
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #30 -: Май 21, 2011, 11:41:17 »

И мен ме гони лошо чувство в тази насока, защото в работата съм доста сериозна и не ми допада да ми падат акциите, това в случай, че нещата се развият зле.
Но пък много добра приятелка се омъжи за прекия си началник, рева няколко години как я тормози и го мрази, накрая тръгна с него, че даже и сватба правиха.  Smile
А на мен как ми се случват все секси шефове, много е гадно. Rolling Eyes
Активен

kukli4kata
Newbie
*
Публикации: 18

« Отговор #31 -: Март 26, 2012, 14:43:37 »

Здравейте, за първи път пиша във форум...на 24 години съм,  от няколко месеца работя в една фирма като секретарка. Преди околко месец започнах да харесвам мой колега. Нямаме много общи неща в работата и сме на различни етажи, но два дни в седмицата ходим заедно да пазаруваме за офиса. Той се държи готино с мен, шегува се, усещам как ме гледа по малко по-различен начин, но пък може и да си въобразявам. Незнам какво да правя, в никакъв случай не бих му казала че го харесвам, нито пък ще направя някаква крачка, притеснявам защото все пак сме колеги, и ако той ме отреже ще се чувствам много кофти- все пак всеки ден се вждаме...Просто откачам като го видя и не спирам да мисля за него Rolling Eyes 
Не съм била в такава ситуация от тийнеиджърските ми години! Дайте ми някакви съвети, защото вече май съм спряла да мисля Lol
Щом не е женен няма проблем? ;) Предполагам вече е разрешен случая?
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: