star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Кремове против бръчки
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кремове против бръчки  (Прочетена 14384 пъти)
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« -: Март 14, 2011, 17:42:28 »

Някой ползва ли и какви? Кога започнахте да ползвате? И изобщо имате ли такива притеснения или още не? Аз съм на 28, все още нямам бръчки, но забелязвам леки наченки около устата и подпухналост под очите, също така и наченки на торбички. Предполагам, че след 2-3 години ще са по-забележими. Изобщо как се чувствате по-този въпрос? Изпитвате ли притеснение, страх или ви е все едно? На мен по-скоро ми е любопитно как ще изглеждам след 5 години примерно, интересно ми е как кожата и еластичността й се променят. Засега се крия от слънцето, защото знам, че то много състарява, слагам слънчеви масла с висок фактор, ползвам крем на Ейвън срещу подпухналост, но мисля скоро да си взема и един на Lancome. Ако сте ползвали нещо дайте препоръки.
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #1 -: Март 14, 2011, 22:26:59 »

На много места съм чела, че след 25 трябва да започнеш да ползваш някакви такива кремове, но аз мисля, че ако изобщо нямаш нужда може и до 30 да се изчака. Въпреки, че кремовете против бръчки са ми много нечитави. По-скоро може да си вземеш околоочен крем, който да е според възрастта ти и проблемите. Аз сега ползвам на Ла Рош околоочен Hydraphase. И хубав хидратиращ  крем, който да се маже и на шията, защото все пак и тя увисва яко. И може да се добави и някакъв нощен крем.
Активен
Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #2 -: Март 14, 2011, 23:16:48 »

Не ползвам нищо конкретно против бръчки. Вечер преди да си легна се мажа с това, около очите това

Сутрин пък се мажа с това

Иначе по въпросите ти: започнах да се мажа като станах на 26  Cheesygrin Деня след рождения ми ден беше посветен на пръскане на пари за кремове, но мисля, че просто бях депресирана... Иначе не съм особено редовна в грижите, имам периоди, в които съм страшно старателна, имам и такива, в които грижата за лицето се ограничава с измиването му вечер. Сега съм в процес на търсене на козметик, при който да ходя един път месечно. И то не само заради лицето ми, ами и заради чисто психически-терапевтичния ефект.

Не ме е страх от остаряването, не се вманиачавам, гледам да си почивам уикендите, да си угаждам, да се разхождам, да ме обичат и да съм щастлива. Когато съм щастлива намирам клепачите си за не толкова провиснали  Cheesygrin
« Последна редакция: Март 14, 2011, 23:27:32 от Ния » Активен
macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #3 -: Март 15, 2011, 13:21:32 »

Когато съм щастлива намирам клепачите си за не толкова провиснали  Cheesygrin

Еми ето,както се чувства човек,така и изглежда  Cheesygrin Дори те наистина да са по-провиснали,отколкото ти си мислиш,пак ще си по-красива и привлекателна,защото така се чувстваш Smile Kiss
Активен
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15629

« Отговор #4 -: Март 15, 2011, 14:16:20 »

Моето мнение е, че от 25-тата година насетне грижата за кожата трябва да бъде комплексна, тоест - добрият крем е нещо хубаво, но съобразно типа кожа е желателно да се предвидят още и почистване, масажи, маски.

Аз изпитвам някакъв лек ужас от старостта. Нещата са далеч по-дълбоки от чисто good looking основата...Просто идеята, че ще съм трудноподвижна, със забавена памет и постепенно разпадащо се тяло ме отблъсква ужасно много. Плаши ме и ме стресира до степен, че бих предпочела да си отида по-млада Unsure

В тази връзка изпитвам ужас и от това да имам бръчки или бяла коса Unsure Всяка вечер се взирам по 100 часа в огледалото и мишката вече като си ме знае: "Ох, айде, лягаййй, нееее, нямаш бръчки, да бе, честно" Lol Слава Богу като ген съм с мазна кожа, което обуславя по-късно поява на проклетниците. Също по ген не съм склонна и към побеляване. За което се благодаля на Бог, защото мишката си е вече сериозно прошарен и понеже много гримасничи има и бръчки Razz

Ползвам нощен околоочен крем на Лореал в момента. Ходя редовно на почистване, веднъж месечно на масаж на лице и шия + маска. Всяка седмица си правя от тези напоените маски от плат, редувам различни видове.
Лицето си мия вечер с гел за мазна кожа на Биодерма и почиствам сутрин и вечер със същия лосион. Май това е горе-долу или поне в момента не се сещам нещо друго...

Сори за дългия пост Cheesygrin Всеки луд с номера си.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #5 -: Март 17, 2011, 15:03:39 »

Нищичко не ползвам, а вече въртя годинките, май ми е широко около врата, защото роднините са все с хубави лица без много бръчки и аз разчитам нещо генетично да ме спаси. Не ме е страх много от остаряване, малко бръчки, особено около очите, дори ми харесват, но не понасям ръцете с изпъкналите вени и изтънялата кожа.
От 25 годишна, което ще рече година и нещо, се оглеждам за някакъв крем, но ме е страх, че ще дам много пари и като се намажа два пъти, ще се успокоя и ще приключа. Такава ми е историята със серия антицелулитни кремове, такива за оформяне и повдигане на бюст и други. Вече имам две доста дълбоки бръчки на челото от това, че много се мръщя и мисля, ще почна да разреждам. Big grin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
macka```
Newbie
*
Публикации: 1123

« Отговор #6 -: Март 17, 2011, 15:36:33 »

Боже аз съм на 21 и вече имам мимически бръчки,главно по челото и устата,защото много се смея Lol Lol Поне са от хубаво хаха Cheesygrin Cheesygrin Разбира се не са нещо сериозно,съвсем леки,но аз си ги забелязвам.Страшен навик ми е да си бръчкотя челото ,до като говоря,а като се разправям нещо с някой... нямам думи какво се получава просто Cheesygrin
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #7 -: Март 17, 2011, 16:17:07 »

Аз само покрай устата имам мънички. Извратеното е, че страшно си ги харесвам.  Lol Сигурно понеже по принцип имам детско лице и тия бръчици ми придават по-женствено и зряло излъчване. А на мен това ми е болна тема, понеже съм на 23 и все още непознатите ми говорят на "ти" и се държат пренебрежително, все едно някаква пикла стои пред тях.  Razz Та до 25 не мисля да се занимавам с такива неща, после ще видим.  Rolling Eyes
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #8 -: Март 20, 2011, 20:11:49 »

Покрай устата на тия години, са по-скоро като трапчинки. Smile
Активен
alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #9 -: Март 21, 2011, 11:16:44 »

Старите пушачи от много сецане имат бръчки по устните и е отвратително Unsure
Активен
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #10 -: Февруари 16, 2012, 10:02:49 »

Започнах да се мажа с един подарен крем против бръчки на Lierac (май беше марката), много му е хубаво бурканчето. И имам въпрос, колежката ми каза, да не се мажа около устата и очите, защото била нежна кожата, а то нали там има най-много бръчки, тя добре е нежна, но той крема си е за лице, не мога ли все пак и там да се мажа? И пише да се мажа сутрин, а на мен вечер ми е с пъти по-удобно. Rolling Eyes
Много приятно еластично усещане оставя.
Вие започнахте ли вече да се мажете или още сме млади ? Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #11 -: Февруари 16, 2012, 10:05:09 »

Аз съм на път да започна , защото превенция м е майката. А не да чакаш да се сбръчкаш и после да започнеш да се мацотиш. Unsure
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #12 -: Февруари 16, 2012, 10:32:48 »

И аз мисля да започвам, въпреки че използвам лек хидратиращ за смесената ми кожа. Още не съм купувала анти ейдж. Фата, и моята логика сочи, че именно около устата и очите се появяват първите бръчици, което означава, че точно там би трябвало да хидратираш. Купувай нощен крем (като измажеш този), с различни съставки били, нощем кожата по-лесно усвоявала съставките (чела съм някъде). Дневните пък обикновено имат SPF фактор.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #13 -: Февруари 16, 2012, 10:38:48 »

Както съм писала вече и по-горе - ползвам кремове и ходя на масажи от 2 години. То не е до това дали си млад Wink Не е анти ейдж, а хидратиращ за смесена кожа (дневен), околоочен (добре е да си е специален такъв, явно това е имала предвид приятелката ти), като него мажа и около устните и отново богат, хидратиращ нощен за лице и шия. Шията я болдвам, защото мнозинството жени я прескачат, а именно тя е най-издайническият момент Smile Като ми се появят по тв разни добре поддържани и дори опънати с операции лица, само като им видя гушката и всичко е ясно Smile А моята козметичка наближава 50 и няма една бръчица на шията! Питах я как го е постигнала? Каза - обилно мазане с крем всяка божа вечер и масажи. Другият много важен елемент, дори бих казала по-важен от мацаниците Wink Ама няма да си повтарям поста от по-горе.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #14 -: Февруари 16, 2012, 10:49:05 »

Да бе, Фей хубаво подсеща за околоочния. Аз ползвам един евтинджосен на Балеа от ДМ. Ама малко ме дразни, че трябва да се клепа с хиляди мазила. Ако има нещо мултифункционално, съм по-склонна да мажа сутрин и вечер. Все си мисля, че ми е рано за масажи. Май не си възприемам сериозно възрастта  Lol , а те бръчките няма да ме питат.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #15 -: Февруари 16, 2012, 10:52:52 »

На нашата възраст и да не ползваш най-скъпия крем не е фатално. Важна е хидратацията, да не се допуска кожата да се суши.
А масажите са си важни. За сега и на 2-3 месеца да правиш, пак е ок. След 30-така - всеки месец.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #16 -: Февруари 16, 2012, 14:36:11 »

Аз покрай поредната сатурнова дупка (басимуси, много ми се виждат двайсет и шест) си взех нощен. Направо не знам какъв е, някакъв не особено скъп, хидратиращ. За доста сериозно мое учудване не се изпъпчих от него (до момента всеки, подчертавам, всеки крем за лице ми действаше така). Действа ми много добре, сутрин го измивам.
Допълнително мацам и околоочен, вече 2-3-та година. Различни съм ползвала, сега е някакъв измислен пак, но и на Гарние съм имала, и още един някакъв, дето не го помня вече. Доволна съм от околоочните. Аз си мисля, че и торбичките и набръчканото под очите много състарява. Един ден гледах някакви различни жени в по-голяма група и много фрапиращо ми се видя.
Подозирам се, че догодина след дупката ще си взема и дневен   Big grin
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 14:42:07 от Anna T. » Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #17 -: Февруари 16, 2012, 14:41:34 »

П.П. Прочетох нагоре темата... Та да си допълня сатурновите тревоги - имате ли си бели коси? Боядисвате ли, с амонячна, безамонячна, това-онова?
След един-двата късметлийски косъма миналата година, косата ми потъмня (предбелеещо се такова) и сега почти имам чувството, че всеки ден имам по един нов. Много ми е тъжно, защото тъкмо стана една такава обемна, чуплива и хубава и сега баш да й мацна нещо да я изсуши и да стане на метла, ще е ужасно. Ама пък много ме дразни бялото. Не е по слепоочията, а горе, където я сресвам на път. И като блести едно такова сребристо на фона на тъмно-кестенявото, побърквам се!
Тъй, излях си го, по-добре ми е.

П.П.1 А, да. И какво отношение имат всякакви хормонални промени към боядисването питам също, превантивно.
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #18 -: Февруари 16, 2012, 14:45:02 »

Аз само да си кажа, че изпитвам ужас от бели коси. Нямам и не искам да имам  Cheesygrin Една приятелка скоро се смя с мен, че това не било проблем, имало бои, по-трудно било да се бориш с бръчките и деменцията  Lol Генетично обременена съм откъм бащина линия, дано се метна на другата страна и да се позабави побеляването. Не искам да сменям темата на Анна Т., интересно ми е и на мен, само ще вметна и въпросче за някаква нова безамонячна и безцветна боя, чувате ли сте нещо????
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #19 -: Февруари 16, 2012, 15:08:22 »

Л'ореал Кастинг- безамонячна, много добре действа , поне на моята коса. Преди няколко години ей така от келешлък се боядисах , и смея да твърдя, че не само , че не ми изсуши косата , а я направи по-обемна и плътна.
Иначе бели косми нямам за момента, много ще ме утежнят психически , след като си открих и първите наченки на бъдещи бръчки  Razz

Фей , я раздуй какви са тез точно масажи, как се правят, с какви продукти. Няма само ти да ми младееш тука, пък ние дъртозите- да се сбабичосваме Razz

(басимуси, много ми се виждат двайсет и шест)

Сейм ту ми.  UnsureНякога си мислех, че няма да ми дреме за възраст и такива глупости, докато изглеждам все още запазена, обаче така, както преди с гордост заявявах, че съм на 24 (примерно), така сега отговарям с половин уста. При все , че съм дребосъка в екипа.  Surprised
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #20 -: Февруари 16, 2012, 15:12:27 »

Абе, чувате ли се? И двете млади, намахани и натокани майки на големи! деца, седнали да ми се тръшкат за 26. Чудя ви се на акъла, хората 40-те не преживяват така. Lol
Активен

alexia
Newbie
*

« Отговор #21 -: Февруари 16, 2012, 15:18:07 »

И аз съм в кюпа на 26 годишните сбръчкващи се и побеляващи женички.  Lol

Мин, знам я безамонячната, не знаех, че има безцветна. Ти за безцветна ли говориш или за ... цветна, така де... разбра ме. Някъде четох, че придавала блясък тази безцветната и донякъде действала на силното омазняване. Дали е така обаче?
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #22 -: Февруари 16, 2012, 15:21:52 »

Така е. Поне при мен такъв беше ефекта. Цветна мацах, не безцветна  Cheesygrin но взех една тъмно руса, за да не ми се отрази на моя цвят   Cool Thumbup
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #23 -: Февруари 16, 2012, 15:34:23 »

Моята естествена косица е с кафяво-пепеляв цвят и не я харесвам, ще боядисвам, не ме притесняват белите коси. Виждала съм косъм-два, но не ме плашат. Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #24 -: Февруари 16, 2012, 16:04:14 »

Бели коси...пищя и бягам в ужас. Не, нямам, слава на всичките божества.

Анна, подкрепям на 100% Мин за Кастинг-а. Няма да имаш проблем и покрай хормонки, най-много да не ти хваща така наситено. Аз преди я ползувах усилено, но откак съм бременна съм си зарязала косата, не че вяравм в разни простотии там, че вреди и прочие, ми ей така - от чист мързел Cheesygrin Но, принципно, Кастинг-а прави косата блестяща, плътна и много готска като цяло.

Мин, ти си по-малка от мен, бре, дъртозке ненагледна Lol Иначе - най-обикновен козметичен масаж на лице, шия и деколте. Не знам какво да кажа точно, но включва масаж (я, каква изненада Lol) с хидратиращи продукти, маска и накрая нанасяне на околоочен крем и крем за лице. Много е приятен, към 30-40 точки.

Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: