star chick-chat.org star Свободна зона star Всякакви въпроси, отговори и полезнотийки star Тъпо, но все пак погледнете
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тъпо, но все пак погледнете  (Прочетена 6090 пъти)
smile_22
Newbie
*
Публикации: 31

« -: Март 08, 2011, 21:40:54 »

Незнам точно как да го обясня, но когато си  стисна зъбите и от дясната страна сякаш има нещо, но немога да го обясня.. Та това е супер-гадно и незнам ..  Ама това не е баш при зъбите, а към долната челюст..  Rolling Eyes Confused
Активен

Как е на английски "Котката скочи в басейна и се удави?" ~ -The cat хоп фиууул пльок in the water and then бълбук бълбук and no more мяу мяу.  Wink Cheesygrin
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #1 -: Март 08, 2011, 21:44:36 »

Иди на зъболекар, за да те погледне. И без това се ходи на профилактичен веднъж в годината.
Активен

Моето име е Любов.
smile_22
Newbie
*

« Отговор #2 -: Март 08, 2011, 21:51:46 »

Да, ще отида, а междодругото преди 1-2 седмици ходих на зъболекар, защото ме боляха едни зъби и тя ми каза, че съм склонна да образувам зъбен камък и ми каза да си купя кислородна вода за жабуркане и конец за зъби с восък, обаче на кислородната вода си пише да не се прилага на лигавици и не смея да опитам...
Активен

Как е на английски "Котката скочи в басейна и се удави?" ~ -The cat хоп фиууул пльок in the water and then бълбук бълбук and no more мяу мяу.  Wink Cheesygrin
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #3 -: Март 08, 2011, 21:53:23 »

На мен са ми промивали оперативни рани в устата с кислородна вода и нищо ми няма. Не знаех, че помага срещу зъбен камък, но аз такова чудо не съм имала така или иначе.
Активен

Моето име е Любов.
smile_22
Newbie
*

« Отговор #4 -: Март 08, 2011, 21:56:21 »

Аха..благодаря ти. Smile
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #5 -: Март 08, 2011, 21:58:21 »

smile, на колко години си? Ако, както си писала в една друга тема, ти е дошло преди 3 месеца, значи не си на повече от 15-16 макс. Какъв зъбен камък на тая възраст? Малко съм озадачена, не че съм специалист, де, ама за да си озадачен не е нужно  Cheesygrin Иначе не бих си приплаквала устата с кислородна вода...
Активен
smile_22
Newbie
*

« Отговор #6 -: Март 08, 2011, 22:01:39 »

Ами на 13 съм и незнам как, но се е появил..какво да се прави.. Smile Ама той е и малко де..
Активен

katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #7 -: Март 09, 2011, 01:36:48 »

И аз не знам,ч е кислородната вода действа на зъбен камък, ама внимавай какъв процент си си взела, ако ще я ползваш. Друг вариант е да слагаш по 1-2 лъжици в една чаша нормална вода и така да промиваш.
Активен
smile_22
Newbie
*

« Отговор #8 -: Март 09, 2011, 09:20:16 »

Мисля , че беше 3 %
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #9 -: Март 09, 2011, 09:32:12 »

Аз не се чудя на зъбния - знам, че се образува от киселинността на слюнката и си е индивидуално за всеки отделен човек дали и колко ще образува. Но с кислородната и аз бих имала едно на ум. А конецът определено и категорично не премахва зъбен камък.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15123

« Отговор #10 -: Март 09, 2011, 09:36:34 »

Конецът премахва плака и то много добре. Изобщо да ползваш конец е от най-умните неща, които можеш да направиш за венците си, стига да имаш волята да се занимаваш постоянно.
Кислородна вода на мен ми изписаха да се жабуря като бях с гингивита и то за всеки случай, защото се съмняваше докторката за някаква специфична бактерия, която иначе се трепе с нея. Много е неприятно обаче, и се прави със слаб разтвор. Друг е въпросът, че бях чела страшни неща за кислородната вода и какво уврежда на клетъчно ниво.

Аз само не разбрах какво разбрахте от темата - "от дясната страна на зъбите има нещо, не мога да го обясня", wtf??
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #11 -: Март 09, 2011, 10:07:48 »

Въпреки всичко, ако има натрупн зъбен камък вече, той трябва да се отстрани по установените начини. Нито кислородната вода, нито конецът могат да го премахнат.
Активен

smile_22
Newbie
*

« Отговор #12 -: Март 09, 2011, 13:00:05 »

Да, тя ми го махна като го изчегърта..той беше на долните предни зъби.
Активен

smile_22
Newbie
*

« Отговор #13 -: Март 09, 2011, 17:26:02 »

А имам и друг въпрос...значи преди време забелязах едни жълтеникави петна в края на очите от вътрешната страна.. чудно ми е от какво са, ама май всеки ги има.. :|
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16505

A believer

« Отговор #14 -: Март 10, 2011, 18:53:04 »

Абе ти нямаш ли уроци за учене, егати хипохондрика си Rolling Eyes
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

smile_22
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 10, 2011, 19:01:50 »

Ами имам и си ги уча горе/доло, просто имам свободно време.. има ли проблем??
Активен

smile_22
Newbie
*

« Отговор #16 -: Март 10, 2011, 20:11:01 »

И да, наистина съм като хипохиндрик.. права си..
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #17 -: Март 11, 2011, 10:50:40 »

Ути, не се карай де, сега си открива тялото момичето, всякакви работи я вълнуват. Ама виж за жълти петна в очите никога не съм се замисляла. И май не съм и забелязала.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: