star chick-chat.org star Женски работи star Козметика, мода и суета (Модератори: blonde, Bambinastar Стрии
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стрии  (Прочетена 12790 пъти)
smile_22
Newbie
*
Публикации: 31

« -: Март 07, 2011, 12:35:17 »

Здравейте. Аз съм на 13 години и преди 1-2 години забелязах, че имам стрии на колената, а после се появиха и по бедрата. С нормално тегло съм, не съм надебелявала, нито отслабвала рязко и изобщо не съм и ми е чудно защо се появяват...  Sad Rolling Eyes Cry
Активен

Как е на английски "Котката скочи в басейна и се удави?" ~ -The cat хоп фиууул пльок in the water and then бълбук бълбук and no more мяу мяу.  Wink Cheesygrin
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #1 -: Март 07, 2011, 12:40:09 »

Здравей, смайл. Моите стрии се появиха точно, когато бях в 7ми клас, след това съм качвала 3-5 кг и съм ги сваляла без проблеми. Причината е, че в пубертета хормоналния баланс е нарушен и това влияе на кожата ти.
Не задълбавай много. Аз тогава го приех много драматично, но всъщност се оказа, че никой не ги забелязва освен мен. Даже приятелят ми не ги беше видял и трябваше да му ги покажа, защото спореше, че нямам Smile
Активен

Моето име е Любов.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Март 07, 2011, 15:02:31 »

Аз намерих някакво лудо решение за тях и все се каня да опитам. В бг-мама коментираха едно чудо, наречено мумийо, което било за рани и наранявания по кожата. Та първо пада търкане с мляно кафе, което действа и като ексфолиант, а е задължителна съставка на всякакви антицелулитни и подобни кремове, след което се мажиш с разтворена таблетка мумийо. Така и не съм опитвала, при положение, че не е скъпо като инвестиция.  Smile Изглеждаше разумно като комбинация и планирам в най-скоро време да се сдобия с подобно и да атакувам стриите  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #3 -: Март 07, 2011, 15:22:53 »

Мумио се продава на вазелинче, в едни мънички кръгли кутийки. Аз го ползвах точно преди 4 дни за изгаряне, която моята романтична половинка си топна палеца в горещ восък в стремежа си да оправи фитила на една свещ. Доволна съм защото от едно мазване спря да го боли, ама не вярвам да заличава стрии.
Активен

Bambina
Moderator
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #4 -: Март 07, 2011, 17:24:30 »

нищо не заличава стриите. Аз също ги имам от 14-годишна някъде, нормално е.
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #5 -: Март 07, 2011, 18:36:45 »

И моите се появиха след една пролетна ваканция в 6ти клас..в която с Мишел обядвахме с по кутия бонбони Тофифи и за да не разберат наще, ходехме до магазина да подновяваме запасите с нови и така всичко се повтаряше на следващия ден  Big grin
Та майка ми после като ми видя стриите и ме наби, с думите как тя след 2 бременности имала по-малко  Cheesygrin А реално не бях качила особено и никога не съм варирала драстично в килограмите..ама си ги гледкам сега и дори са ми що годе симпатични, че поне дупето ми цялостно е малко  Razz
Активен

alin
Newbie
*
Публикации: 6623

« Отговор #6 -: Март 08, 2011, 12:04:22 »

Много мои приятелки имат стрии от този тийн период, но и до ден днешен си стоят. Аз слава богу съм пропусната от тези "красавици" обаче преди около две години май започнаха да се появяват по бедрата май беше, отвъншната страна и тогава ги мазах с Контрактубекс и в момента няма нищо Rolling Eyes
Активен
smile_22
Newbie
*
Публикации: 31

« Отговор #7 -: Март 08, 2011, 13:05:16 »

Мен много ме дразнят и идва лято и незнам как ще ги крия, въпреки, че май никой няма да ги забележи освен мен така че.. е, освен ще нося 3/4 или 7/8 дънки и готово.. А  най-много ме дразни, че се появяват още и още... ;(
Активен

Как е на английски "Котката скочи в басейна и се удави?" ~ -The cat хоп фиууул пльок in the water and then бълбук бълбук and no more мяу мяу.  Wink Cheesygrin
cveti
Newbie
*
Публикации: 54

« Отговор #8 -: Април 18, 2011, 17:07:34 »

при мен се появиха заради много сухата ми кожа. от тогава пада постоянно мазане с какви ли не кремове и лосиони за тяло. няма заличаване, но има задържане на едно ниво и не се разпространяват. колкото повече хидратираш кожата, толкова е по- малка вероятността да се накъса, т.е. да се появят стрии. затова...не си мисли, че ще ги скриеш, но можеш да останеш само с тези ако вземеш мерки, ако не ще продължават да излизат все повече. надявам се да съм ти била полезна ;)
Активен
Diana
Newbie
*
Публикации: 66

« Отговор #9 -: Април 19, 2011, 22:07:43 »

При мен стрии изчезнаха, но бяха още на етап червени линии. Мазах ги доста продължително след като се появиха, защото го видях веднага. Беше някакво олио за стрии (няма да правя реклама).
Активен

Nirediel_Aerwen
Newbie
*
Публикации: 12

« Отговор #10 -: Април 20, 2011, 06:48:53 »

До колкото знам през пубертета е нормално да могат да се появят няккави стрии (хормонални промени, съзряване и тн. и тн. както вече споменаха по-горе, без значение как си на килограми и дали си отслабвала/напълнявала рязко), така че не го приемай навътре. Иначе за стрии някъде бях чула да се мажат докато са на етап червени линии с мазила против белези, но точно как стоят нещата с това не знам точно ><. (слава богу, почти нямам подобни "екстри" - тренировки и тн, въпреки че по бедрата отстрани имам съвсем леки линии понеже миналата година бях качила и после свалила за сравнително кратък период от време около 7-8 кила - но не съм ги третирала с нищо, тъй като са твърде незначителни да тръгвам да ги тровя с нещо Stuart)
Активен

Мess with the best, die like the rest!
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #11 -: Април 20, 2011, 07:38:59 »

Аз мога да ви кажа, че има някакъв ефект от мазането с кафе и мумио. Последната седмица позабравих процедурата, но 2 седмици всеки ден бях редовна. Кожата е доста по-мека и загладена, а едната ми огромна стрия изглежда доста по-малка. Само на д-то не мога да се огледам хубаво, но и то е по-гладичко и меко  Cheesygrin
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #12 -: Април 20, 2011, 10:18:29 »

От кафето кожата става прекрасна, аз се ексфолирах с кафе и зехтин преди - оказваше добро влияние на целулита ми. Обаче се алергизирах след около две седмици и го спрях вовеки. Излизат ми ужасни малки пъпчици по цялото тяло.. толкова да ми харесваше като ексфолиант... а и мирише на нещото, без което наистина не бих могла да живея - кафффееее  Love eyes
Активен

C’est tout!
bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #13 -: Април 20, 2011, 10:24:36 »

Мишел, със същият ефект можеш да ползваш и морска сол, смесена с душ гел, примерно. Аз преди така си борех "целулита". Боже, като се сетя колко простотии съм си правила, и това на 20 годишно дупе Smile Но поне кожата наистина се заглажда и става мека.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #14 -: Април 20, 2011, 10:31:29 »

Еее да, май това трябваше да напиша, че откак се алергизирах минах на морска сол пак със зехтин (обичам си го аз тва олюву) и не за целулит или нещо такова, просто ми харесва... От скоро си намерих готов микс натрошена морска сол в няква мазнинка в една дрогерия и си взимам нея. Само на моменти като имаш раничка някъде как щипеее...
Активен

C’est tout!
smehuranka
Newbie
*
Публикации: 50

« Отговор #15 -: Април 21, 2011, 18:16:41 »

Казаха ми, че имало лазер за стриите, който бил много ефективен. Обаче цената в клиниката, дето го има са някакви хиляди за процедура. Иначе това представлява: http://www.magicline-bg.com/strechcare.php
Таз мацка, дето ходи след бременност, каза, че една процедура й излизала 1500 лева  Shocked
Аз имам огромно желание нещо да направя по въпроса, ама за тия пари - не, мерси!
Активен
DaisyDuck
Newbie
*
Публикации: 20

« Отговор #16 -: Май 16, 2011, 12:44:13 »

Охх, и на мен са ми голяма мъка тия стрии. И аз ги имам някъде от 13-14 годишна и, както казваш ти, нито съм отслабвала рязко, нито съм надебелявала, с нормално тегло. Явно просто си е проклятие за жената. Много начини съм чувала за премахване, но на никой не съм видяла да изчезнат наистина.
Активен
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #17 -: Май 17, 2011, 21:48:20 »

С мезотерапия.
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #18 -: Май 17, 2011, 22:09:18 »

Забременейте и няма да ви пука хич за две-три-двайсетина стрии. Иновативност на подхода му е майката  Lol
Активен

smehuranka
Newbie
*

« Отговор #19 -: Май 18, 2011, 10:16:14 »

А мъжете със стрии - и те ли да позабременеят?  Lol
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #20 -: Май 18, 2011, 11:23:17 »

Аз не се сещам за нито един мъж, който да се тръшка, че има стрии. И ако видя такъв, то определено бих го заобиколила, честно.
Активен

smehuranka
Newbie
*

« Отговор #21 -: Май 18, 2011, 11:45:57 »

Това е защото не си виждала изтрещеняците във фитнесите. Ама при тях е някакво много обидно - блъскаш яко, за да си красив и мускулест, и целите рамене са изшарени с лилави бразди. Брррр, гадост!
В смисъл, че при някои момчета е супер брутално, много повече са от женските по бедрата и гърдите, примерно.
Активен
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #22 -: Май 18, 2011, 11:53:15 »

Моят приятел има стрии от фитнес и да ти кажа въобще не му дреме, нито пък на мен. На женско дупе е доста по-неприятно Smile
Активен

Моето име е Любов.
Bambina
Moderator
Newbie
*

« Отговор #23 -: Май 19, 2011, 02:17:47 »

Абе не е така. Аз съм по-свикнала да видя стрии около женско дупе, отколкото на мъж. Имах приятел, нацепен по този начин и хич не ми харесваше. Пък и фактът, че те имат стрии на много странни места.. бе неестествено ми е. А и на него, доколкото си спомням.
Активен
Tatty Teddy
Newbie
*
Публикации: 1344

« Отговор #24 -: Май 19, 2011, 02:20:44 »

Ами..моят ме е питал 1-2 пъти "Ама, мило, много ли е грозно??" видимо притеснен какво ще кажа ..На мен не ми пречат, защото са малко и все пак беше първият ми сблъсък с мъжки стрии  Cheesygrin (Има отстрани на дупето и в основата на......)
 Rolling Eyes
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: