star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Предсватбени вълнения
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предсватбени вълнения  (Прочетена 13322 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 664

« -: Март 04, 2011, 15:28:47 »

Лейдис, реших да не цвъкам повече по темите на Феята и на Катето, за това отварям нова тема.
Сватбата ще е на 5. септември, има много време ще си кажете, но организацията от доста разстояние не е лесна работа. Покрай Коледа запазихме часа за подписа, ресторанта, фотото, видеото и ди джейя. Проблема с роклята на едната шаферка го решило систърчето за отрицателно време - хванала братчедката на къс пас, турила я където и е мястото набързо и сега е мир.
На дневен ред в момента са поканите и моята рокля.
Страхотната ни креативна съфорумка сътвори за нас чудесни мостри  Kiss, нямам търпение да ги получа и още от сега знам, че избора ще е труден.
Роклята ми е също голяма чуденка. Позяпах доволно в интернет и вчера от чисто любопитство пробвах 3. Оказа се че предствавите ми за това, какъв модел би ми стоял добре, се оказаха доста точни. чудя се обаче как да процедирам. Като цяло имам два варианта. Или да я поръчам тук и да съм сигурна, че ще получа точно това, което искам (при този вариант под въпросителна стои транспорта). Или да търся в България шивачка, която да шие роклята по модела, който аз съм мерила и харесала тук. Това обаче ми се струва доста рисковано, понеже 1) съм мерила оригинала и знам как изглежда и стои той, 2) ако не ми я направи така както искам, кво правим тогава? Unsure Тук ми казаха, че при поръчка се чака около 4 месеца, което означава, че най-късно средата на април трябва да се поръча, а ние плануваме прибиране в България за средата на юни. В голяма чуденка съм, дайте съвет.
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1 -: Март 04, 2011, 16:10:38 »

Има време, ама така си поставила нещата, та чак нямаш никакво  Rolling Eyes
Особено частта с рокялта ми се вижда доста сложна. От кой град си по принцип? Има доста кадърни шивачи в повечето големи градове, аз от опит казвам, че могат да правят сполучливи копия, пък и мисля, че ти е по-скоро плюс това, че си виждала как ти седи оригинала. Пипнала си материя, знаеш къде какво в движение може да се попромени. А пък ако тръгнеш още юни да си търсиш рокля в Бг също няма да ти е зор. Особено пък в София, на фона на всички сватбени магазини, ателиета и бутици  Rolling Eyes
Честита да ти е темата и успех ти желая с всички приготовления  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #2 -: Март 04, 2011, 16:15:14 »

Какво точно те притеснява с транспорта? Не знам колко обемна рокля си харесала, но в един калъф за дрехи и на две в куфара.. Защо не? Поне ще си сигурна, че си получила каквото искаш. Тук да намериш ей така достатъчно добра шивачка, която да я направи като оригинала - аз не бих рискувала.
Моята рокля, както си е с прилични средни размери, я събирам в голяма торба за подаръци с всичките екстри.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
katerina
Newbie
*
Публикации: 7177

« Отговор #3 -: Март 04, 2011, 16:34:17 »

мда, дори ако не е мнооого обемна, можеш в един калъф и така да я носиш като ръчен багаж, без да я тъпчеш в куфар. Виждала съм хора да пътуват така-с калъф за дрехи вместо ръчен. По-разумен мис е вижда този вариант.
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #4 -: Март 04, 2011, 17:24:21 »

И аз до вчера си мислех, че има сууупер много време, но каката ме застреля с тази доставка от 4 месеца. Blink Както плануваме да се прибираме за сватбата на 17. - 18. август, излиза че трябва да поръчам най-късно средата на април, за да пристигне на време и да мога да си я взема. Ако реша да изчакам до юни, за да разгледам какво се предлага в България, означава, че тук и да искам няма да мога да поръчам. А да се приберем преди средата на април е почти невъзможно.

Тези модели, които ми харесват, изобщо не са обемни. Рокля тип "торта" си мисля, че изобщо няма да ми стои добре, понеже съм ниска и далеч не съм фиданка. Разни кринолини и 100 кила плат също не ми харесват. Като отбасам и шлейфа, си мисля, че даже и в торбичка на Билла ще се побере.  Cheesygrin
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
lioness
Newbie
*

« Отговор #5 -: Март 04, 2011, 19:18:23 »

Еми, какъв ти е проблема тогава  Cheesygrin Като си харесала модел, действай смело.
Активен

Ния
Newbie
*
Публикации: 1091

« Отговор #6 -: Март 04, 2011, 19:42:22 »

Бел, честита темичка :*

Ако не е прекалено скъпа роклята, бих си я взела определено от тук. Като ръчен багаж след това с мен в самолета, че по законите на Мърфи, баш тогава може да ти загубят багажа.
Активен
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #7 -: Март 04, 2011, 21:55:05 »

Хич нямаше и да се замислям за шивач в Бг даже. Като знам аз какви нерви и депресии брах покрай шиенето на моята рокля, хем шивачката ми е позната и знам, че е добра... Прави си я при оригиналните хора, да си спокойна  Wink
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #8 -: Март 04, 2011, 23:11:13 »

Бла, шивачки, нИдей! И аз съм за варианта да си я вземеш тук и да си я занесеш до България (има едни много готини чантни за костюми, които са по-солидни от просто пликове, а също са позволени като ръчен багаж.. баща ми пътува с такава напоследък и е много доволен..)
Ако обаче цената е определяща, ти си знаеш Smile. И кво, избра я вече? Cry
Активен

C’est tout!
bella
Newbie
*

« Отговор #9 -: Март 04, 2011, 23:24:42 »

Ни дей рИва, нищо не съм избрала още. Просто имах 40 минути до среща и реших да си ги уплътня, пък и ми беше интересно дали този модел, който по принцип ми харесва, ще ми стои добре. Ама като дойдеш с мен ще меря наред и в различни магазини, това беше само така за собствено успокоение, че и за хипопотамче като мен ще се намери роклА. Цената не е фактор, поне първия път като се омъжвам да е като хората Lol Lol Lol Бюджета позволява такава рокля, пък си мисля и че я заслужавам, колкото и нескромно да звучи.

Ния, ако си свободна, айде с нас. Kiss И без това още от миналата година имаме замислена среща.
Активен

michelle
Newbie
*
Публикации: 3605

« Отговор #10 -: Март 04, 2011, 23:32:56 »

И аз мисля, че заслужаваш.. Kiss Поне за първия път съм сигурна, за следващите ще трябва да направя наново преценка на ситуацията! Cheesygrin

Оф беее, хипопотамче.. Пък и при мнозинството булчински рокли май са важни само раменете и ръцете.. Така че се концентрирай върху такива упражнения.. Те и без това са най-мързеливите Razz
Активен

C’est tout!
Ния
Newbie
*

« Отговор #11 -: Март 04, 2011, 23:48:04 »

Бел, мерси за офертата, ама предлагам да се присъединя за тортите след обикалянето по магазините, хем ще ми предадете синтезирано инфото. Аз хич не си падам по любимия дамски спорт "групен шопен" Rolling Eyes, ама виж за ядене и бърборене съм на линия. А и напоследък половината ми ден отива в търсене на място за паркиране и след това в припомняне къде съм паркирала, та мисля че тъкмо за тортите бих сколасала (ти чу ли кво станА в моето село  LolKiss
Активен
katerina
Newbie
*

« Отговор #12 -: Март 04, 2011, 23:59:47 »

Да ви нацелувам и трите- Kiss Kiss Kiss
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #13 -: Март 13, 2011, 11:16:35 »

Хора, срещнах роклята Wub Разбрах какво има предвид Феята, че като намериш твоята си рокля влизаш във филм - сърцето ти бие учестено, ушите ти бучат, започваш да си представяш разни сцени ... И наистина цената е последното, което те интересува. Много съм доволна и страшно благодарна на Миш Kiss, че ми беше пратила линка на страхотния магазин, в който човек се влюбва само като прекрачи прага.  Wub

В цялата еуфория от роклята забравих да кажа, че пристигнаха и поканите Wub Голяма дискусия беше докато се спрем на една. Много си я харесвам, даже съм я оставила да я виждам и колкото повече я гледам, толкова повече я харесвам. Огромно благодаря на страхотната ни съфорумка Kiss

Просто всичко започва да става реално.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #14 -: Март 13, 2011, 12:26:35 »

Milata. Da, taka zapochva Smile
Spodeli - kakva marka, kasa, dalga...
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #15 -: Март 13, 2011, 17:10:02 »

Сега пък се задава Белла с големия пост  Lol Lol Lol Ама съм просто толкова очарована и впечатлена, че ще ви го причиня.  Cheesygrin
По принцип трябваше да ходим с Миш за рокля, но тъй като тя е заета уикендите, а аз през седмицата не мога, се уговорих с друга моя приятелка, която е страшно фин човек, има много изтънчен вкус и тъй като се познаваме от доста време няма проблем да ми казва нещата директно, това беше много важно за мен.
Та след като предварително бях уговорила срещи в три магазина, вчера почти в призори тръгнахме. В първия бяхме посрещнати от две гъркини. Самия салон ми напомняше с детайлите си леко на Асеновград, но реших да не подхождам предубедено. Имаха много като брой и качество рокли - Pronovias, LaSposa, San Patrick, White One и още някакви гръцки марки, които не ми бяха познати. Но се отнасяха към тях леко като към парцали. Роклите нагъчкани една в друга, можеше ей така да си ги пипаш, подръпваш, вадиш, размяташ. Много не се интересуваха как аз си представям роклята, просто ми предлагаха. В крайна сметка избрахме 8 за проба. И между тях беше първия ми фаворит. Наистина хубава рокля, добре ми стоеше и можех да си представя как я нося в деня. НО като започнаха да ми вадят някакви аксесоари и ръкавици, и гривни, и колиета (ама от онези тенекиените със стъклени камъчета), и изкуствени китки за косата Razz, и воали ...  Blink Гледаха ме странно като постоянно казвах, че не ги искам и не ми харесват ... Rolling Eyes Това, което ме отказа от тях, респективно и от роклята, беше че почти ме изнасилиха да поръчам веднага. А все пак това беше първата ми задълбочена проба на рокли. Не можеше и да се правят снимки с довода, че можело да отида на шивачка със снимката ... Все едно аз не намерих роклята после в интернет, ама както и да е. Абе издразних им се доста честно казано.
След бързо кафенце отдохме до салона, за който Миш ме беше светнала Kiss. Такава обстановка те посреща още от вратата, че просто се потапяш в приказка. В интериора беше помислено за всеки детайл. И тъй като приятелката ми се побърка от кеф и не престана да снима, прилагам доказателствен материал. тук, тук и тук
Собственичката ни посрещна и на по едно кафе си поговорихме обширно какво си представям аз, кои проблемни зони от фигурата ми ще трябва да кашираме и кои е добре да подчертаем. Раздаде ни по едни ръкавички и тръгнахме да разглеждаме роклите. Останах впечатлена от отношението към нас като клиенти и към роклите като истински произведения на изкуството. Срещнахме същите марки като горе споменатите, които обаче ни бяха презентирани в съвсем друга светлина. Избрахме само 4 този път и моята беше сред тях - White One (явно при тях ми е късмета, защото и първата беше тяхна), дълга, семпла А форма, без джвъчки и финтифлюшки. Любов от пръв поглед ...
До третия магазин отдохме, просто защото бях уговорила среща, но си тръгнахме след третата рокля.
Не смятам да обикалям повече, мисля, че роклята отговаря изцяло на това, което съм, чувствам я много моя и се харесвам. Изчаквам само мнението на мама, че и без това я лиших от тези емоции, та ми е важно да чуя какво мисли и тя и я поръчвам. Wub
« Последна редакция: Март 13, 2011, 17:16:11 от bella » Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #16 -: Март 13, 2011, 17:28:11 »

Прекрасно звучи всичко, което ни споделяш. Радвам се, че си намерила твоята рокля, това е и глътка спокойствие сега за теб, и голяма доза щастие за попадението. Ще следим всички останали стъпки до голямото събитие  Smile
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #17 -: Март 13, 2011, 17:32:58 »

Страхотно, поздравления  Kiss И разказчето е много разтапящо и снимчиците са уау, за роклята не се съмнявам изобщо Smile
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #18 -: Март 13, 2011, 18:11:44 »

Какъв хубав разказ!!! (кой ме би да влизам в тоя сайт, сега ще обикалям по улиците с надеждата някой да ми предложи брак, поне за 5 кандидата си харесах рокли)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #19 -: Март 13, 2011, 18:35:45 »

Много сладко, Бел Smile Браво. Страхотно чувство е да си открила Роклята. Придобиваш увереността, че половината от подготовката е свършена Lol

Аз също вчера видях и пробвах роклята си във финален вид. Искам да кажа, че най-после ми беше точно по мярка и направо ахнах Shocked. Много се харесах, не исках да я свалям и да си тръгвам от ателието... Lol
Активен

Bambina
Newbie
*
Публикации: 12993

« Отговор #20 -: Март 13, 2011, 23:06:30 »

Wub Така хубаво го описа, Бел... честита любов в рокля!
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #21 -: Юли 14, 2011, 23:21:21 »

Moмичета, реших да поизтупам праха от темата. Big grin
Остава около месец и половина до деня. Приготовленията, макар и от разстояние, започват да придобиват реален образ. Поканите са раздадени, даже половината гости вече потвърдиха присъствието си  Smile Имаме халки. Младоженеца вече е напълно готов, даже костюма му е в България. Моята рокля пристигна, имам бельо, воал и сепли, но много удобни обувки.
За двете седмици, през които бяхме в България, успяхме да отметнем доста задачки, че даже успяхме и на море да отидем. Поканихме и официално кумовете, кума ни скри шапката с българския си, а аз си мислех, че се шегува за речта на български Lol Дилемата с ролките на шаферките се реши от самосебеси, няма да са по без гащи  Cheesygrin И те така ...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #22 -: Юли 15, 2011, 14:30:24 »

еми хайде супер Smile кога ви беше датата? доста неща сте поотметнали, чак започвам да се чудя аз къде блея Smile
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #23 -: Юли 21, 2011, 16:57:52 »

Датата е 5. септември. Видях в твоята тема, че и вие доста сте напреднали.

Имате ли идея къде в София или Пловдив има хубави чаши, без брокат, пиленца, халкички и разни си там лъскотии. Razz Искам елегантни чаши, не от онези типично сватбените. Харесала съм тук едни, ама нещо не ми се мъкнат и те по самолета, то ми стига роклята, обувките, воала, че и нормалния багаж ...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #24 -: Юли 21, 2011, 17:18:16 »

аз моите си ги поръчах от германия ..  Rolling Eyes тук трябва да поогледаш, има... има и кичозни има и не кичозни ..
не сме толкова напреднали, хич даже : )
Активен

katerina
Newbie
*

« Отговор #25 -: Август 04, 2011, 21:19:32 »

А какво решихте за танца, Бела?
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #26 -: Август 04, 2011, 22:08:10 »

Ох, Кате, за танца не питай, голям ужас. В България не успяхме да отидем до школата, която ти препоръча, та ходихме тук при един .... пълен глупак, без никакъв подход, сууупер дразнещ човечец. Не можах да го изтрая, значи.
Ние като отидохме първия път му пуснахме мелодията и му обяснихме, че сме аматьори и няколко пъти го питах дали изобщо е реалистично да се получи накрая нещо сносно, не било проблем, щяло да стане. До тук добре, ама то не може в музиката да има моменти, които предполагат да се случи нещо по-така, а ние още да си танцуваме основната стъпка. И като му казах, като запали, като се заразписка, той не можел цяла хореография да ми прави, какво съм си мислела ... Blink И като ми занаредил някакви супер сложни пози, дето като се погледнем в огледалата и се попикаваме от смях - единия като щъркел на едната страна, другия издупен на другата ...
Понаучихме бая като за начинаещи, но вероятността да се изложим на сватбата е доста голяма, то на нас ни стига само малко да се пообъркаме и излизаме от такта, а младоженеца се гипсира тотално. Та в крайна сметка ще си танцуваме нормално, поне няма да изглежда нагласено и неестествено за нас.  Smile Сега трябва само песента да изберем, приемам предложения Smile
Активен

Ния
Newbie
*

« Отговор #27 -: Август 04, 2011, 22:58:13 »

Бел, това е моята песен http://www.youtube.com/watch?v=WSECQtF58BU, подарявам ти я  Kiss
« Последна редакция: Август 04, 2011, 22:59:52 от Ния » Активен
JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #28 -: Август 05, 2011, 18:03:11 »

Много хубава песен Ния Wink
Активен

Ния
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 11, 2011, 23:20:55 »

Белла Белисима, и как беше  Cheesygrin? Как е да си госпожа? Кой знае къде лежиш по Бахамите и се наслаждаваш на месения си месец...  Да знаеш, че като тръгнеш да се завръщаш насам, ще те посрещнем с обилно количество дъжд. И то не за друго, ами за да ви върви по вода  Kiss
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #30 -: Септември 12, 2011, 14:42:02 »

А, лежа на Бахамите, на работа съм  Razz
Беше много хубаво и емоционално (гордея се със себе си, че не се разплаках никъде, само на речта на кума ми се напълниха очите със сълзи, беше толкова истинско и прочувствено, на всичко отгоре и на български), всичките ни идеии се осъществиха, не липстваха и малки гафове. Само някак си ми се изплъзна времето, докато осъзная какво се случва и то приключи, толкова бързо отлетяха часовете. Все едно е било сън, за някои неща имам доста ясен спомен, а други изобщо не съм регистрирала. За сега събирам пъзела по разказите на родителите и приятелите. Но като цяло ми е много мила и приятна емоция. Очаквам с нетърпение професионалните снимки и филма, за сега имам само тези http://elenabr.snimka.bg/wedding/the-wedding.620314.24980728 паролата е 05092011
В отношенията ни май нищо особено не се е променило или поне аз не забелязвам, хората около нас ни казват, че се гледаме по различен начин, а колегите ми днес казаха, че дори самата аз изглеждам различно.
Та това е около мен, щастлива съм, че споделихме този момент с хората, които обичаме и които ни обичат, радвам се, че им е харесало, защото беше доста нетрадиционно, щуро и лудо. А за сега живота си продължава по старо му до 28. ноември  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #31 -: Септември 12, 2011, 14:57:21 »

Ауу, прекрасни сте! И това червеното. Просто обожавам този цвят за сватби  Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #32 -: Септември 12, 2011, 15:35:48 »

честито, Бела, прекрасни сте  Big grin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #33 -: Септември 12, 2011, 15:38:40 »

Аз като забременях започнаха да ми казват, че изглеждам различно. Не, че да те плаша нещо  Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #34 -: Септември 12, 2011, 16:10:44 »

вярваш или не, като ви видях зяпнах!!!! чак ми направиха забележка Smile страхотно изглеждаш искам снимкиии
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #35 -: Септември 12, 2011, 16:19:56 »

Много си хубава, Бела!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #36 -: Септември 12, 2011, 17:50:54 »

Честито и от мен! Много свежи снимки, особено с шаферките  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 12, 2011, 17:52:24 »

Честито! Много сте хубави!

П.П. Чадърчето май е абсолютно същото като моето Cheesygrin
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #38 -: Септември 12, 2011, 22:26:53 »

Много ви благодаря, чак се изчервих  Shame

Чадърчето беше от реквизита на фотографа, пък за куфара колко се дрънкахме с дядото на мец докато го даде ... голям цирк бяхме. Спонтанно спретнахме и следсватбена фотосесия с фотографа, който е такъв сладур, толкова готин, че просто нямам думи. Нямам търпение да видя всички снимки.
А колегите ми каква изненада ни спретнаха, днес направо ме просълзиха - шефа ме съжалил, че не съм могла да си взема цветята, за това подготвил един огромен букет и една страхотна картичка, в която почти няма колега, който да не ни е написал пожелание и събрали огромна сума пари, за да направели сватбеното ни пътешествие още по-хубаво и незабравимо ...  Cry
Активен

Ния
Newbie
*

« Отговор #39 -: Септември 12, 2011, 22:36:05 »

Белла, прекрасни сте! Супер стилно е било всичко, не че съм очаквала друго, знам че си човек, който знае какво иска. Какво стана със сватбения танц? И някакво пътуване планувате ли или сега ще се кротнете да се любувате на немската есен? Cheesygrin
Активен
bella
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 18, 2011, 16:41:27 »

Благодаря, Ния  Kiss Със сватбения танц не стана нищо, танцувахме си на любима песен и честно казано не съжаляваме изобщо, че така се получи, ако бяхме правили някакъв танц, съм доста сигурна, че щеше да омажем нещо.
Сватбеното пътешествие вече е финално резревирано - седмица Мексико, седмица Куба и седмица Ямайка, тръгваме на 28. ноември и нямам търпение вече.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #41 -: Септември 18, 2011, 16:49:44 »

Уау, доста екзотични дестинации, сигурна съм, че ще е вълшебно!  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #42 -: Септември 18, 2011, 19:12:20 »

Завидях ви от сърце за сватбеното пътешествие!
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #43 -: Септември 18, 2011, 20:33:09 »

уу искам и аз ;)
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #44 -: Септември 21, 2011, 15:47:04 »

Нямате никакъв проблем, взимаме ви и двете, ама си мисля, че на Галето края на ноември хич няма да и е до пътуване Kiss
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #45 -: Септември 21, 2011, 17:04:23 »

Lol А Галето си мисли, че ако наследникът е дивундер, както очаква, точно в края на ноември само ще се чуди накъде да драсне, повярай ми  Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #46 -: Октомври 23, 2011, 20:27:21 »

Допреди малко гледах снимки на една красавица.. уникални снимки Бела:))) много мнгоо красиви, изключително лъчезарни.. все така усмихнати и обичащи се Smile  Kiss
Активен

Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: